V troch zápasoch rozhodlo predĺženie, United postúpili gólom Rashforda

Do semifinále Európskej ligy postúpili Manchester United, Ajax Amsterdam, Olympique Lyon a Celta Vigo.

Olympique Lyon zvíťazil nad Besiktasom Istanbul v penaltovom rozstrele a postúpil do semifinále Európskej logy.(Zdroj: TASR/AP)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru United, Ajaxu Amsterdam, Olympique Lyon a Celty Vigo postúpili do semifinále Európskej ligy 2016/2017.

Hráči Celty Vigo remizovali vo štvrtkovej odvete štvrťfinále 1:1 na ihrisku belgického KRC Genk, čo im v súčte s minulotýždňovým domácim víťazstvom 3:2 stačilo na postup.

Až na troch štadiónoch sa diváci dočkali predĺženia.

Manchester United hral po 90 minútach nerozhodne 1:1 s Anderlechtom Brusel, rovnakým výsledkom sa skončilo aj prvé meranie síl. Postup pre United zabezpečil v 107. min presný zásah Marcusa Rashforda.

Hráči Schalke 04 Gelsenkirchen v domácom prostredí zmazali manko z úvodného súboja proti tímu Ajaxu Amsterdam, po druhom polčase viedli 2:0.

V predĺžení najskôr Daniel Caligiuri zvýšil na 3:0 a naklonil misky váh na stranu domácich, hostia z Holandska však odpovedali dvoma gólmi v záverečných desiatich minútach, už po prvom z nich bol pre nich výsledok postupový.

V minulotýždňovom prvom dueli Olympique Lyon zvíťazil 2:1 nad Besiktasom Istanbul, ten mu pred vlastnými fanúšikmi vrátil požičané a mužstvá museli ísť do predĺženia.

V ňom gól nepadol a rozhodla penaltová lotéria, ktorú lepšie zvládli hráči Lyonu, triumfovali v nej 7:6 a ako poslední prenikli do semifinále.

Žreb semifinále sa uskutoční v piatok 21. apríla. Žiadny z tímov nebude nasadený.

Hrať sa bude 4. a 11. mája. Finále druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže je na programe 24. mája v Štokholme.

Súhrn výsledkov odvetných zápasov štvrťfinále futbalovej Európskej ligy:

KRC Genk (Belg.) - Celta Vigo (Šp.) 1:1 (0:0)

/prvý zápas 2:3, do semifinále postúpila Celta Vigo/

Góly: 67. Trossard - 63. Sisto, rozhodoval: Collum (Škót.)

Besiktas Istanbul (Tur.) - Olympique Lyon (Fr.) 2:1 (2:1, 1:1) po predĺžení, 6:7 na strely zo značky pokutového kopu

/prvý zápas 1:2, do semifinále postúpil Olympique Lyon/

Góly: 27. a 58. Talisca - 34. Lacazette, rozhodujúci pok. kop v rozstrele premenil Gonalons, rozhodoval: Mažič (Srb.)

Manchester United (Angl.) - Anderlecht Brusel (Belg.) 2:1 (1:1, 1:1) po predĺžení

/prvý zápas 1:1, do semifinále postúpil Manchester United/

Góly: 10. Mchitarjan, 107. Rashford - 32. Hanni, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 3:2 (2:0, 0:0) po predĺžení

/prvý zápas 0:2, do semifinále postúpil Ajax Amsterdam/

Góly: 53. Goretzka, 56. Burgstaller, 101. Caligiuri - 111. Viergever, 120. A. Younes, ČK: 80. Veltman (Ajax) po druhej ŽK, rozhodoval: Hategan (Rum.)