Sekera asistoval pri víťaznom góle, traja Slováci skončili sezónu

Chicago sa lúči s play off NHL.
Chicago sa lúči s play off NHL. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. apr 2017 o 05:58

Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo skončili - ich Chicago prehralo s Nashvillom v sérii 0:4.

BRATISLAVA. Patrili k favoritom. Chicago Blackhawks porazilo Nashville štyrikrát v základnej časti, v play off v roku 2015 ho vyradilo 4:2 na zápasy.

V noci na piatok však podľahol Nasvillu na jeho ľade 1:4 a v play off končí v najkratšom možnom čase - 0:4 na zápasy. Postúpiť po takomto stave sa klubu podarilo prvýkrát v klubovej histórii.

Domáci hokejisti vyhrávali po dvoch góloch Josiho a Sisonsa už 3:0, kapitán Chicaga Toews znížil gólom v 55. minúte. Nakoniec však Predators gólom Arvidssona do prázdnej bránky zavŕšil skazu a prekvapivo nepodarenú sériu Blackhawks.

Chicago končí v play off. Pozrite si najlepšie zábery z posledného zápasu: fotogaléria

21.4.2017

V tohtosezónnej edícii NHL tak končia ďalší traja Slováci - Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo. V poslednom zápase hrali iba dvaja. Tomáš Jurčo nenastúpil.

Mali to odohrať lepšie

"Klobúk dolu pred naším súperom. Hrali výborne, ale stále si myslím, že sme na nich nezatlačili tak, ako to bolo potrebné. Vo viacerých situáciách nám chýbala kontrola puku, prehrávali sme súboje jeden na jedného, neboli sme dôrazní pred bránkou a málo strieľali. A toto všetko bolo v našom podaní nákazlivé. Mali sme to odohrať lepšie," vravel tréner Chicaga Joel Quenneville na webe NHL.

"Je ťažké vyrovnať sa s takouto rýchlou prehrou. Už aj vzhľadom na to, že v našej kabíne máme dosť hráčov, ktorí zažili v play-off úplne opačný pocit, teda cestu až do konca. S týmto hráčskym potenciálom sme mali dosiahnuť viac," povedal kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Fleury so skvelým výkonom

Marc-André Fleury predviedol až 49 úspešných zákrokov, Pittsburgh zdolal Columbus 5:2 v štvrtkovom piatom dueli prvého kola Východnej konferencie a sériu ovládol 4:1 na zápasy.

"Toto víťazstvo radím medzi najpamätnejšie v kariére vďaka fanúšikom, ktorí ma podporujú počas celej sezóny. Stále mám husiu kožu a v bruchu motýliky, keď počujete skandovať v publiku vaše meno. Som šťastný, že som mohol prispieť k tomuto úspechu," komentoval na webe nhl.com 32-ročný kanadský brankár, ktorý dosiahol 57. víťazstvo v play-off a v klubovom rebríčku Penguins prekonal Toma Barrassa.

V ďalšom kole bude súperom obhajcu titulu Washington alebo Toronto.

Sekera asistoval

Hráči New Yorku Rangers zvíťazili na ľade Montrealu 3:2 po predĺžení a v sérii štvrťfinále Východnej konferencie vedú 3:2 na zápasy.

Víťazný gól strelil v 15. minúte predĺženia švédsky center Mika Zibanejad, ktorý predtým asistoval aj pri úvodnom zásahu krajana Jespera Fasta.

Edmonton otočil piaty duel štvrťfinále Západnej konferencie so San Jose, v ktorom prehrával už 1:3. Sharks zdolali 4:3 po predĺžení a v sérii vedie 3:2 na zápasy.

Pri víťaznom góle Davida Desharnaisa zo 79. minúty asistoval slovenský obranca Andrej Sekera.

NHL - piatok:

Nashville - Chicago 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

konečný výsledok série 4:0, Nashville postúpilo do konferenčného semifinále

Góly: 10. Josi (Ellis, Johansen), 49. Sissons (Arvidsson, Ellis), 51. Josi (Sissons, Watson), 59. Arvidsson (F. Forsberg, Subban) - 55. Toews (Panarin, P. Kane)

Marián Hossa 18:48 min, 2 strely, -2 body, Richard Pánik (obaja Chicago) 15:57 min, 2 strely, 2 tr. min, 2 "hity", -1 bod

Montreal - New York Rangers 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

stav série 2:3

Góly: 13. Lehkonen (Beaulieu, Galchenyuk), 17. Gallagher (A. Markov, Lehkonen) - 16. Fast (Zibanejad), 39. Skjei (Rick Nash, Vesey), 75. Zibanejad (Kreider)

Pittsburgh - Columbus 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

konečný výsledok série 4:1, Pittsburgh postúpil do konferenčného semifinále

Góly: 10. Kessel (J. Schultz, Malkin), 22. Rust (Kessel, Malkin), 24. Rust (Hainsey), 46. Crosby (Malkin, Kessel), 47. S. Wilson (Daley, Sheary) - 30. W. Karlsson (Gagner), 33. Jenner (S. Jones, Catkinson)

Edmonton - San Jose 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

/stav série: 3:2/

Góly: 6. Maroon (Benning), 39. Letestu (Draisaitl, McDavid), 58. Klefbom (Desharnais, Benning), 79. Desharnais (Draisaitl, SEKERA) - 11. Bödker (Tierney, Sörensen), 16. Marleau (Thornton, Dillon), 29. Schlemko (Bödker, Ward). Brankári: Talbot - Jones, strely na bránku: 48:30, 18.347 divákov.

(SEKERA za domácich 0+1)

Domov»Hokej»NHL»Sekera asistoval pri víťaznom góle, traja Slováci skončili sezónu