LeBron James.
LeBron James. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. apr 2017 o 07:01

Cavaliers v priebehu úvodných dvoch štvrtín zaostávali aj o 26 bodov.

NEW YORK. S basketbalistami Clevelandu to v Indianapolise nevyzeralo dobre, po polovici tretieho zápasu série úvodného kola play-off NBA zaostávali o 25 bodov a boli na ceste k prvej prehre, ale to by nesmeli mať v tíme LeBrona Jamesa.

Líder obhajcu titulu sa celkovo 41 bodmi, 13 doskokmi a 12 asistenciami postaral o obrat, aký si história vyraďovacích bojov nepamätá.

Zároveň sa s 5669 bodmi posunul na tretie miesto v tabuľkách strelcov v play-off NBA pred Kobeho Bryanta a dosiahol 20. víťazstvo v zápasoch 1. kola v sérii, čo pred ním dokázali iba traja hráči - Magic Johnson, Michael Cooper a James Worthy.

V súbojoch s Indianou vedú Cavaliers už 3:0 a v nedeľu môžu dokonať postup.

„Vedeli sme, že schytáme nejaké údery, ale toto bola riadna smršť, horšia, ako sme očakávali. Cez dlhú prestávku som sa pozrel na chlapcov a povedal som im, aby sme sa aspoň pokúsili zastaviť nejaké útoky Pacers,“ povedal James.

Cavaliers v priebehu úvodných dvoch štvrtín zaostávali aj o 26 bodov, pred treťou bol stav 74:49 pre domácich. Po záverečnom klaksóne svietilo na ukazovateli skóre 116:114 pre hostí.

Najväčší „polčasový“ náskok, aký sa doteraz podarilo zmazať v play-off, bolo 21 bodov Philadelphie v zápase s Baltimorom v roku 1948. Cleveland predviedol oficiálne tretí najväčší návrat v dejinách play-off NBA.

Štvrťfinále play-off NBA - štvrtok (hrá sa na štyri víťazstvá)