Mokošová skončila vo viacboji sedemnásta. Je to pre nás ako zlato, vraví tréner

Športová gymnastka Barbora Mokošová pózuje v oblečení pre olympijské hry v Riu de Janeiro. (Autor: TASR)
TASR|21. apr 2017 o 21:31

Slovenská gymnastka splnila svoj cieľ, s ktorým šla na európsky šampionát.

KLUŽ. Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová obsadila sedemnástu pozíciu v piatkovom finále viacboja na majstrovstvách Európy v rumunskom Kluži.

Členka klubu Slávia UK Bratislava vyrovnala vo svojom treťom finále na európskej scéne zápis z ME 2015 vo francúzskom Montpellieri. Mokošová dokázala zlepšiť výkon z kvalifikácie, v súčte finálových disciplín získala výslednú známku 51,065 bodu.

"Už v kvalifikácii sa cítila veľmi dobre, keď sa jej podarilo aj postúpiť. Vo finále sa ešte zlepšila. Cvičila veľmi dobre, bez chyby a na hranici toho, čo vie. Predviedla svoj maximálny výkon," zhodnotil účinkovanie svojej zverenkyne reprezentačný tréner Martin Zvalo pre TASR.

"Sedemnáste miesto v obrovskej konkurencii, ktorá sa tu zišla, v tých podmienkach, v akých existujeme, tak je to pre nás ako keby vyhrala zlato," dodal. Slovenskej reprezentantke sa účasťou vo finále podarilo splniť cieľ spred šampionátu - postup medzi najlepšiu dvadsaťštvorku.