Slovenky začali boj o svetovú skupinu úspešne, Čepelová získala prvý bod

Jana Čepelová.
Jana Čepelová. (Autor: TASR)
TASR|22. apr 2017 o 13:10

V úvodnej dvojhre Jana Čepelová zdolala Richel Hogenkampovú bez väčších problémov 6:3 a 6:2.

FED CUP - baráž o svetovú skupinu:

SLOVENSKO - HOLANDSKO 1:0 po I. dvojhre

(NTC v Bratislave, antuka)

Jana Čepelová - Richel Hogenkampová 6:3, 6:2

nasleduje Rebecca Šramková - Kiki Bertensová

BRATISLAVA. Slovenské tenistky vedú po úvodnej dvojhre baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie nad Holandskom 1:0.

O prvý bod sa na antuke v bratislavskom NTC postarala jednotka domáceho tímu Jana Čepelová. Holandskú dvojku Richel Hogenkampovú zdolala 6:3, 6:2.

V druhom singli si v Aegon aréne si zmerajú sily slovenská dvojka Rebecca Šramková a holandská jednotka Kiki Bertensová.

Z forhendu dostávala súperku pod tlak

Jane Čepelovej vyšiel úvod zápasu s Hogenkampovou a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Holanďanka následne znížila na 1:2, no vo štvrtom geme nevyužila pri vlastnom podaní vedenie 40:0, čo sa jej vypomstilo.

Čepelová si vďaka zisku troch hier za sebou vybudovala náskok 5:1, a hoci v siedmom geme nepremenila dva setbaly, úvodný set sa stal jej korisťou.

4:1

je aktuálna vzájomná zápasová bilancia medzi Janou Čepelovou a Richel Hogenkampovou v prospech slovenskej tenistky

Slovenka najmä z forhendu dokázala dostať súperku pod tlak a pripraviť si dobré pozície na zakončenie výmeny.

Hogenkampovej chýbala úderová istota, na sieti pokazila veľa volejov.

V druhom sete Čepelová po dvoch brejkoch odskočila súperke na 4:1 a zápas už dotiahla do víťazného konca.

V ôsmom geme premenila pri vlastnom servise vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Richel Hogenkmapovou na 3:0.

Súperka hrá chlapčenský tenis

Jana Čepelová mala zo zisku prvého bodu veľkú radosť. "Som veľmi rada, že som prvýkrát zvládla domáci fedcupový zápas. Nebolo ľahké potvrdiť úlohu favoritky," povedala odchovankyňa košického tenisu v prvej reakcii pre RTVS.

Slovenské tenistky získali úvodný bod súboja proti Holandsku. Pozrite si, ako vyzeral zápas Čepelovej s Hogenkampovou: fotogaléria

23.4.2017

"Hogenkampová je nevyspytateľná hráčka, forsíruje taký chlapčenský tenis, veľa slajzuje. Dôležité bolo, že som dodržala taktiku, na ktorej sme sa dohodli s kapitánom Maťom Liptákom," pokračovala ďalej 23-ročná Čepelová.

"Hrala som agresívne, často som chodila na sieť. Boli tam aj momenty, s ktorými som nebola celkom spokojná. Verím, že v nedeľu podám ešte lepší výkon."

Obe hráčky nastrieľali po osemnásť víťazných úderov, ale Čepelová mala významne pevnejšiu ruku - urobila 25 nevynútených chýb, Hogenkampová až 45.

Jana Čepelová, slovenská tenistka

Slovenská tenistka premenila sedem z jedenástich brejkbalov, zatiaľ čo Holanďanka iba štyri zo štrnástich.

Hogenkampová priznala, že Čepelová bola lepšia hráčka.

"Hrala dobre, tenis je však najmä o využívaní šancí a ja som ich dnes nepremenil. Najmä na konci zápasu som urobila veľa ľahkých chýb na sieti, nedokázala som zakončiť dobre rozohraté výmeny. Možno to bolo spôsobené tým, že na antuke som v tomto roku ešte neodohrala dostatočné množstvo zápasov."

Štvrtý zápas

Vo fedcupovej histórii ide o štvrtý vzájomný zápas.

Súperky vedú vo vzájomnej bilancii 2:1. Slovenky majú Holanďankám čo odplácať po tom, ako v roku 2015 s nimi prehrali na antuke v Apeldoorne 1:4.

Liptákove zverenkyne sa prebojovali do baráže vďaka februárovému víťazstvu 3:2 na pôde Talianska. Hrdinkou vo Forli sa stala fedcupová debutantka Šramková, ktorá uspela v oboch dvojhrách. Tretí bod pridala skúsená Daniela Hantuchová.

Hogenkampová
Jana Čepelová zvládla úvodnú dvojhru barážového duelu o postup do svetovej skupiny Pohára federácií, keď Holanďanku Richel Hogenkampovú zdolala po veľmi dobrom výkone pohodlne 6:3,6:2. Slovenka bola lepšia najmä v psychicky náročných situáciách, keď dokázala odvrátiť veľké množstvo brejkbalov. Nadviazať na jej výkon sa bude snažiť aj Rebecca Šramková, ktorá sa postaví proti holandskej jednotke Kiki Bertensovej, Aj tento duel vám prinesieme v našom online prenose. Odo mňa je to však pre túto chvíľu všetko! Pekný zvyšok soboty!
Koniec zápasu
6:2
Podarilo sa! Jana Čepelová premieňa hneď prvý mečbal v zápase štýlovo – svojim prvým esom v zápase a druhý set získava na svoju stranu pomerom 6:2.
40-30
importantVýborne! Je tu to, na čo sme čakali. Jana Čepelová získava na svoju stranu prvý mečbal!
30-30
Jana Čepelová chce mať ale tento zápas čo najrýchlejšie za sebou, čo dokázala ďalším veľmi presným forhendom.
15-30
Aj v tretej výmene tohto gemu hrala Holanďanka na absolútne riziko a ukončila ju veľmi pekným víťazným forhendom po čiare.
15-15
Keď je pre Holanďanku najhoršie, skúsi to nábehom na sieť. Takáto taktika je vyšla aj teraz, keď si pripisuje na svojej konto úspešný smeč.
15-0
Jana Čepelová začína tento gem nádherným víťazným bekhendovým úderom po čiare, za ktorým sa Hogenkampová už len obzrela.
5:2
importantVýborne! Hogenkampová robí ďalšiu veľmi zbytočnú chybu, ktorú potvrdila znova aj empajrová rozhodkyňa a Jana Čepelová tak pôjde v nasledujúcom geme podávať na víťazstvo v zápase.
40-30
Richel Hogenkampová dnes podáva na servise skutočne mimoriadne zlý výkon a v tejto chvíli daruje Jane Čepelovej brejkbal po svojej dvojchybe.
30-30
Jana Čepelová zahrala forhend priamo pod nohy svojej súperky a následne si už len na sieť prišla po víťazný úder. Po 30.
15-30
Čepelová teraz robila, čo mohla, behala z jednej strany kurtu na druhú, no v tomto momente treba pochváliť aj Richel Hogenkampovú, ktorá si v tejto výmene dokázala zachovať chladnú hlavu.
15-15
Jane Čepelovej to však dnes skutočne ide oveľa lepšie pri podaní svojej súperky, než pri tom vlastnom. Aj tentokrát dokázala zabodovať.
0-15
Hogenkampová sa oprela do svojho servisu, z čoho následne dokázala vyťažiť aj zisk tejto výmeny na svoju stranu.
4:2
importantTak toto bolo voči Jane Čepelovej aj trochu kruté. Richel Hogenkampovej totiž pri jej returne mimoriadne pomohla páska, vďaka čomu získava brejk a znižuje stav druhého setu.
30-40
Tak a je tu znova to, čo sme nechceli. Jane Čepelovej nevyšlo pár úderov a Slovenka sa dostáva znova do hrozby straty svojho servisu.
30-30
A dokonca sa darí holandskej hráčke vyrovnať stav šiesteho gemu druhého setu.
30-15
Richel Hogenkampová to ale Čepelovej oplatila veľmi podobnou mincou pripisuje si tento fiftín na svoju stranu.
30-0
Čepelová zahrala loptičku presne do rohu kurtu, navyše sa k nej Holanďanka musela poriadne zohýbať, a tak aj tento fiftín ide na konto našej hráčky.
15-0
Slovenka nepoľavuje ani pri vlastnom servise. Tak verme, že tentokrát si ho už dokáže udržať, čím by sa veľmi priblížila k víťazstvu.
4:1
importantJe to dobré. Čepelová na kurte v týchto momentoch absolútne dominuje a v druhom sete sa dostáva už do mimoriadne nádejného vedenia.
40-15
Jana Čepelová ale svojou šikovnosťou predsa len získava výhodu dvoch brejkbalov na svoju stranu.
30-15
V tejto výmene je ale úspešnejšia holandská tenistka, ktorá zatiaľ Janu Čepelovú k brejkbalom nepúšťa.
30-0
Čepelovej výkon v týchto momentoch začína byť stále suverénnejší a Richel Hogenkampová akoby prestávala veriť vo zvrat v dnešnom dueli.
15-0
Čepelová teraz ukázala aj dobrý pohyb, dokázala prečítať úmysel Hogenkampovej a zaznamenať víťazný bekhend.
3:1
Jana Čepelová sa znova dostala z psychicky mimoriadne náročnej situácie a od radosti si mohla poriadne zakričať. V druhom sete vedie už 3:1.
A-40
Znova ukázala Slovenka obrovskú bojovnosť. Richel Hogenkampová sa aj tentokrát pokúsila o skrátenie hry, ktoré aj Čepelová dobehla a získala tento fiftín na svoju hru.
40-40
importantFantázia v podaní Jany Čepelovej! Tá bola už v takmer neriešiteľnej situácii, no aj napriek tomu dokázala vytiahnuť obhodenie svetovej úrovne, na ktoré jej súperka nedokázala reagovať!
30-40
Slovenka musela ísť síce cez druhý servis, napriek tomu však tento brejkbal odvracia aj vďaka neúspešnému bekhendu Richel Hogenkampovej.
15-40
Jana Čepelová si znova situáciu zbytočne komplikuje a aj v tejto hre bude musieť čeliť hrozbe dvoch brejkbalov Richel Hogenkampovej.
15-30
Holanďanka sa tým ale odradiť nenechala a tentokrát sa už môže tešiť, aj keď Čepelová pri sieti ešte zabojovala.
15-15
Richel Hogenkampová jej ale pomáha rovnakou chybou, keď jej tentokrát pokus o skrátenie hry od základnej čiary nevyšiel.
0-15
Štvrtý gem druhého setu však Jana Čepelová nezačína vôbec dobre, keď bekhendovým úderom prepálila celý kurt.
2:1
Jana Čepelová už ale ďalšiu šancu na opätovný zisk výhodu jedného brejku neodmietla a v druhom sete sa tak znova dostáva do vedenia 2:1 a navyše pôjde podávať. Verme, že tento brejk už Slovenka dokáže potvrdiť aj pri vlastnom podaní.
40-15
Richel Hogenkampová si ale pri prvom z nich pomáha kvalitným servisom, a tak tento gem pokračuje ďalej.
40-0
Jana Čepelová sa dnes evidentne cíti komfortnejšie na príjme ako pri vlastnom podaní. To potvrdzuje aj pri tejto výmene. Tri brejkbaly pre Slovenku.
30-0
Tak tento víťazný úder si slovenská tenistka doslova vychutnala a poslala ho nekompromisne do odkrytej časti kurtu.
15-0
Jana Čepelová ale ďalší gem na príjme začína veľmi dobre vďaka presnému forhendu.
1:1
Tak to je veľká škoda. Hogenkampová napokon ďalší brejkbal po chybe Jany Čepelovej využíva a berie si svoj stratený servis späť.
40-A
importantNeuveriteľné, čo teraz predviedla Richel Hogenkampová! Tá bola vo veľmi hlbokej defenzíve, no napriek tomu po veľmi dlhej výmene dokázala vytiahnuť fantastický forhend po čiare.
40-40
Našťastie však má dnes Holanďanka problémy využívať ponúknuté príležitosti od našej hráčky. Ani tento brejkbal sa jej využiť nepodarilo.
40-A
Bohužiaľ ale prichádza ďalšia nepresnosť z forhendu od Jany Čepelovej. Ďalšia brejkbalová príležitosť pre Richel Hogenkampovú.
40-40
Slovenka ale rezolútnym víťazným forhendom ruší túto výhodu svojej súperky.
40-A
Čepelovej mierne problémy na servise však pokračujú, na svete je ďalší brejkbal pre Hogenkampovú.
40-40
Aj druhý brejkbal odvrátila slovenská tenistka vďaka svojej šikovnosti po víťaznom forhende po nábehu na sieť.
30-40
Jana Čepelová v tejto výmene poriadne zariskovala, našťastie jej to tam však padalo a loptičku získava na svoju stranu po nevynútenej chybe Hogenkampovej.
15-40
Tak toto je veľmi nepríjemné. Richel Hogenkampová vytiahla Čepelovú znova na sieť, kam však Slovenka prišla príliš neskoro a bude tak musieť odvracať dva brejkbaly.
15-30
Teraz však Slovenka moje tvrdenie úplne vyvrátila, keď svoj forhend príliš uponáhľala a poslala loptičku mimo kurtu.
15-15
Avšak keď sa už hráčky dostanú do výmeny, vo väčšine prípadov je zatiaľ trpezlivejšia Jana Čepelová. To sa jej vyplatilo aj tentokrát.
0-15
Slovenka ale v druhom sete na servise začína najhorším možným spôsobom, a to dvojchybou.
1:0
importantTak to je ideálny vstup do druhého setu. Jana Čepelová hneď v úvodnej hre berie servis svojej súperke a dostáva sa do veľkej psychickej výhody. Tak verme, že ju dokáže využiť.
40-30
Výborne! Po bekhende našej hráčky poslala Hogenkampová svoj forhend od základnej čiary len do pásky! Brejkbal pre Čepelovú!
30-30
Sériu Čepelovej presných úderov v tejto výmene vystriedala nepresnosť z rakety Richel Hogenkampovej, a tak je znova vyrovnané.
15-30
Nevynútená chyba ale prichádza aj z rakety Jany Čepelovej, ktorá tak do vedenia v geme posiela znova holandskú súperku.
15-15
V ďalšej výmene však už naša tenistka dokázala Richel Hogenkampovú zatlačiť a počkala si na jej ďalšiu nevynútenú chybu.
0-15
Na úvod druhého setu predvádza Jana Čepelová mimoriadne nevydarený return, keď loptičku trafila len rámom svojej rakety.
6:3
importantTak to napokon vyšlo! Jana Čepelová tento setbal využiíva a získava prvý set na svoju stranu po výsledku 6:3. Zo strany našej hráčky to bol výkon ako na hojdačke. V niektorých výmenách pôsobila na kurte absolútne suverénne, no s postupom času začali na jej strane pribúdať aj zbytočné chyby. Napokon sa však dokázala skoncetrovať a prvý set získať na svoju stranu.
40-15
Výborne! Jana Čepelová sa znova vlastnou aktivitou dostáva k dvom príležitostiam na ukončenie prvého setu.
30-15
Empajrová rozhodkyňa teraz prerušila výmenu, aby napokon prisúdila loptičku na stranu slovenskej hráčky.
15-15
Našťastie teraz Jana Čepelová dokázala úspešným úderom ukončiť sériu získaných fiftínov v podaní svojej súperky.
0-15
Slovenka ale akoby úplne vypadla z rytmu v posledných výmenách a kopí jednu chybu za druhou.
5:3
Hogenkampová pridáva aj ďalší víťazný úder a v prvom sete sa aj naďalej drží. Jana Čepelová však po druhý raz bude podávať na víťazstvo v prvom sete.
0-40
Zisk Čepelovej servisu akoby vlial krv do žíl Richel Hogenkampovej. Tá teraz ukázala veľmi presný forhend do odkrytej časti kurtu a má šancu na prvú čistú hru zápasu.
0-30
Jana Čepelová robí ďalšiu chybu. Jej return druhého servisu Hogenkampovej bol až príliš agresívny a do kurtu sa nezmestil.
0-15
Richel Hogenkampová podáva na udržanie sa v prvom sete a začína dobre potom, čo bekhend Jany Čepelovej dopadol ďaleko za základnú čiaru.
5:2
Tak to je veľká škoda. Jana Čepelová nedokázala v tomto geme využiť dva setbaly na ukončenie prvého setu a napokon po druhý raz v dnešnom stretnutí prichádza o svoj servis.
40-A
Prichádza však aj ďalšia šanca potom, čo Richel Hogenkampovej vyšla hra na absolútne riziko.
40-40
Jana Čepelová ale nechce zbytočne predlžovať prvý set. Aj teraz veľmi dobre zabojovala a víťazným úderom odvracia aj túto možnosť straty servisu.
40-A
Richel Hogenkampová predviedla ukážkový return na druhý servis, za ktorým sa Jana Čepelová už len obzrela. Ďalšia brejkbalová príležitosť.
40-40
Jana Čepelová ale znova ukázala mimoriadne pevné nervy a počkala si na chybu hráčky na druhej strane kurtu. Vraciame sa na zhodu.
40-A
Nepríjemný moment pre našu tenistku. Tá nevyužila dva setbaly a teraz navyše bude musieť odvracať aj brejkbal Richel Hogenkampovej.
40-40
Tak teraz mala Jana Čepelová aj poriadnu dávku smoly. Znova dokázala bez väčších problémov dobehnúť pokus Hogenkampovej o skrátenie hry, no následne loptičku poslala tesne do autu.
40-30
Prvý set však zatiaľ nekončí, keď v ďalšej výmene bola o niečo trpezlivejšia Richel Hogenkampová.
40-15
importantUkážkový Čepelovej bekhend priamo pod nohy súperky znamená dva setbaly pre slovenskú hráčku!
30-15
To však odmieta Jana Čepelová, ktorá po kvalitnom podaní ide v ústrety zisku prvého setu.
15-15
Tentokrát sa ale Richel Hogenkampová trafila presne a zatiaľ v prvom sete má stále o čo hrať.
15-0
Slovenka podáva na zisk prvého setu a jej súperka jej navyše pomáha ďalšou lacnou chybou od základnej čiary.
5:1
importantTak si to predstavte! Ďalšia dvojchyba Hogenkampovej a vedenie 5:1 v prvom sete pre Čepelovú je na svete!
40-30
Kvalitný servis zo strany Richel Hogenkampovej prináša pre Holanďanku úspech v podobe zisku fiftínu.
40-15
Tentokrát to ale Holanďanka zvláda a prvý brejkbal zostáva nevyužitý.
40-0
importantVýborne! Hogenkampová robí ďalšiu chybu pri nábehu na sieť a daruje tak tri brejkbaly na našu stranu.
30-0
Teraz navyše Holanďanka pomáha našej hráčke dvojchybou a Čepelová sa tak dostáva do veľmi zaujímavého náskoku pri podaní súperky.
15-0
Jana Čepelová si pripravila pozíciu agresívnym returnom a následne už dokázala využiť nevýhodnú pozíciu Richel Hogenkampovej na zisk tohto fiftínu.
4:1
Tak sa to napokon po ďalšom dobrom podaní a úspešnom víťaznom údere podarilo a Jana Čepelová sa tak dostáva do vedenia už 4:1.
A-40
Kvalitný servis znamená veľmi dôležitú loptičku na konto Jany Čepelovej, ktorá tak má znova možnosť potvrdiť zisk súperkinho servisu z predchádzajúcej hry.
40-40
Našťastie to však Čepelová znova zvládla dobre a vraciame sa späť na zhodu.
40-A
Bohužiaľ. Jana Čepelová má znova problém "dopodávať" tento gem a daruje možnosť brejkbalu svojej súperke.
40-40
Richel Hogenkampová znova na sieti a tentokrát mala aj poriadnu dávku šťastia, keď jej bekhendový volej dopadol tesne na čiaru.
40-30
Slovenka pridáva aj kvalitný servis a v piatom geme sa dostáva k možnosti na potvrdenie brejku z predchádzajúcej hry.
30-30
Jana Čepelová ale zatiaľ odmieta možnosť ďalších dvoch brejkbalov pre svoju súperku a túto dôležitú výmenu zvláda lepšie.
15-30
Ďalšia výmena však vyznieva v prospech Richel Hogenkampová, ktorá sa tak dostáva do nádejného vedenia.
15-15
Čepelová sa znova vydala na sieť, kde si počkala na loptičku, aby ju následne šikovne umiestnila do voľnej časti kurtu.
0-15
Ďalší svoj servis však slovenská tenistka nezačína najlepšie, keď loptičku z forhendu posiela len do autu.
3:1
importantVýborne! Jana Čepelová ukázala, že je skutočne veľkou bojovníčkou a v zatiaľ najdlhšej a azda najkrajšej výmene zápasu dokázala uspieť! Stratený servis si tak berie späť a vedie 3:1.
A-40
importantNo a zo stavu 40:0 pre Holanďanku je z toho napokon brejkbal na strane Jany Čepelovej!
40-40
Výborne. Jana Čepelová v tejto výmene zabojovala, obe hráčky sa znova stretli na sieti, kde už Hogenkampová nedokázala reagovať na agresívny bekhend našej hráčky.
30-40
Tak si to predstavte. Situácia sa opakuje. Richel Hogenkampová mala na rakete jasný víťazný úder, no loptička z jej rakety dopadla len za základnú čiaru na strane našej tenistky.
15-40
Našťastie sa však o ňu pripravila sama nepresnosťou z forhendu, do ktorého dala až príliš veľa agresivity a rizika.
0-40
Holanďanka má dokonca po nepresnom returne z rakety našej hráčky možnosť pripísať si na svoje konto prvú čistú hru tohto duelu.
0-30
Richel Hogenkampová zlepšuje svoj výkon kažodu výmenou, čo sa bohužiaľ v týchto chvíľach nedá povedať o Jane Čepelovej, ktorej to tam už nepadá tak, ako v úvodných výmenách zápasu.
0-15
Jana Čepelová v tejto výmene robila, čo mohla, no Richel Hogenkampová dokázala využiť kvalitný servis a Slovenku od začiatku zatlačiť do hlbokej defenzívy.
2:1
Tak to je veľká škoda. Túto veľkú hru nervov v treťom geme zápasu napokon lepšie zvládla Richel Hogenkampová, ktorá si berie stratený servis späť a znižuje tak stav prvého setu na 2:1 v prospech Jany Čepelovej.
40-A
Hogenkampová sa postupne dostáva do zápasu. Teraz vytiahla Janu Čepelovú na sieť, kde sa ju pokúsila obhodiť, na čo už naša hráčka nedokázala zareagovať.
40-40
Veľký boj v treťom geme pokračuje ďalej. Víťazný úder si pripísala na svoje konto aj Richel Hogenkampová.
A-40
Jana Čepelová si najskôr pomohla dobrým servisom a následne dokázala výmenu zakončiť ďalším víťazným úderom z forhendu.
40-40
Tú však nevyužíva potom, čo predviedla ďalší nepresný úder z forhendovej strany rakety. Je tu ďalšia zhoda v tomto geme.
40-A
Tak toto je nepríjemné. Po niekoľkých chybách zo strany Holanďanky sa jej tentokrát loptičku na sieti podarilo dostať na druhú stranu kurtu a tak sa dostáva k šanci na rebrejk.
40-40
Tretí gem tohto zápasu však pokračuje ďalej. Slovenka totiž túto loptičku netrafila úplne podľa svojich predstáv a tá skončila mimo kurtu.
A-40
Čepelová však na svoju chybu dokáže zatiaľ vždy veľmi dobre zareagovať. Teraz nám ukázala kvalitný volej vo výskoku.
40-40
Holanďanka už teraz nemala čo stratiť. Aktívnou hrou rozbehala Čepelovú a po túto výmenu si prišla až ku sieti. Vraciame sa na zhodu.
A-40
Našťasite sa teraz slovenská tenistka oprela do druhého servisu a Richel Hogenkampová svoj return poslala len do siete.
40-40
Tak bohužiaľ. Čepelová sa po svojej lacnej chybe ani tentokrát pri servise nevyhne zhode.
40-30
Namiesto potvrdenia brejkbalu však zatiaľ prichádza len dvochyba z rakety našej tenistky. Je tu však ešte jedna šanca.
40-15
Slovenská tenistka zatiaľ na kurte jasne dominuje a svojou dobrou hrou nedovoľuje Richel Hogenkampovej naplno sa dostať do zápasu.
30-15
Po nevynútenej chybe ale prichádza ďalší zo série kvalitných forhendových víťazných úderov od Jany Čepelovej.
15-15
Prichádza však chyba aj z rakety Jany Čepelovej, ktorá tak zatia v tomto geme výraznejšie svojej holandskej súperke neodskakuje.
15-0
Slovenka skutočne podáva veľmi koncentrovaný výkon. Teraz skúsila jednoduchú taktiku servis-volej, ktorá bola úspešná.
2:0
importantVýborne! Jana Čepelová si túto loptičku vybojovala kvalitnou hrou a veľmi rýchlo sa dostáva do vedenia 2:0.
A-40
Je tu však ďalšia príležitosť na zisk súperkinho servisu. Richel Hogenkampová totiž dnes už po niekoľký raz predviedla zbytočnú chybu na sieti.
40-40
Tak to je škoda. Čepelová sa musela vydať po loptičku až na sieť, odkiaľ ju však už nedokázala nasmerovať do vymedzeného priestoru.
A-40
A dokonca je z toho po ďalšej Hogenkampovej chybe brejkbal pre Janu Čepelovú!
40-40
Slovenka hrá od začiatku veľmi rozumne. Tentokrát si počkala na chybu svojej súperky, ktorá napokon loptičku od základnej čiary poslala z bekhendu len do pásky.
30-40
Jana Čepelová ale bojuje a teraz nám predviedla mimoriadne kvalitný viťazný úder z bekhendovej strany rakety.
15-40
Richel Hogenkampová predávza zatiaľ na servise kvalitný výkon a vypracovala si príležitosť dvoch gembalov na vyrovanie stavu prvého setu.
15-30
Loptu získava Hogenkampová.
1:0
Jana Čepelová napokon väčšie komplikácie v úvodnom geme nepripustila a drží si svoj servis.
A-40
Našťastie teraz Richel Hogenkampová na returne poriadne zariskovala, prepálila celý kurt a ponúkla tak výhodu Jane Čepelovej.
40-40
Čepelová si situáciu zbytočne komplikuje, keď nedokázala využiť ani druhý gembal a hneď v prvej hre zápasu pôjdeme cez zhodu.
40-30
Tento gem však ešte nekončí. Slovenke to totiž tentokrát nevyšlo a pripisuje si na svoje konto druhú nevynútenú chybu.
40-15
Jana Čepelová si zatiaľ veľmi pomáha svojim kvalitným forhendom. Za touto loptičkou sa už mohla Richel Hogenkampová len obzrieť.
30-15
Tak zatiaľ sledujeme veľmi bojovný tenis s dlhými výmenami. Po ďalšej z nich sa teší naša tenistka, keď loptičku umiestnila kvalitným forhendom do rohu kurtu, na čo nedokázala jej súperka reagovať.
15-15
Tentokrát však chybu robí aj Richel Hogenkampová potom, čo nezvládla jednoduchý forhend na sieti a loptičku napálila len do pásky.
0-15
Na podaní začína Jana Čepelová, no tá sa hneď v prvej výmene duelu previnila nevynútenou chybou, keď jej forhend pristál až za základnou čiarou.
0:0
Jana Čepelová s Richel Hogenkampovou ešte len teraz prišli na centrálny kurt NTC. O chvíľu sa začne krátka rozcvička a potom už nebude brániť nič začiatku úvodnej dvojhry tohto fedcupového stretnutia.

Fedcup time ????

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Cepelova (@cepi93),

Vážení fanúšikovia!

Slovenské tenistky počas tohto víkendu odohrajú barážový súboj o postup do svetovej skupiny Pohára federácie proti Holandsku. Včerajší žreb rozhodol o tom, že prvú dvojhru obstarajú naša zápasová jednotka Jana Čepelová a holabdská dvojka Richel Hogenkampová. Stretnutie sa v AEGON Aréne začína o 13:00.

JANA ČEPELOVÁ

Jane Čepelovej patrí v aktuálnom rebríčku WTA 99. priečka, čo z nej robí slovenskú rebríčkovú trojku. V tomto roku sa jej na turnajoch zatiaľ príliš nedarí, keď má negatívnu zápasovú bilanciu 5 víťazstiev a 6 prehier. Táto čoskoro 24-ročná rodáčka z Košíc sa však vo veľmi dobrom svetle uviedla na prestížnom podujatí v americkom Miami, kde to z pozície kvalifikantky dotiahla až do 3. kole. Zdolala napríklad Andreu Petkovičkovú, domácu CoCo Vandewegheovú a zastavila ju až Češka Barbora Strýcová. Jana Čepelová vo Fed cupe nastúpila naposledy takmer presne pred rokom proti Kanade v boji o udržanie sa v druhej svetovej skupine. Odohrala len jednu dvojhru, v ktorej prekvapujúco nestačila na Francoise Abandaovú v dvoch setoch. Celkovo v najprestížnejšej ženskej tímovej súťaži odohrala Jana Čepelová šesť dvojhier, z ktorých však len dve doviedla do víťazného konca.

RICHEL HOGENKAMPOVÁ

Richel Hogenkampová sa v rebríčku WTA nachádza až na 136. mieste, no spomedzi holandských tenistiek je lepšia už len Kiki Bertensová. Hogenkampová je na tom v tohtoročnej zápasovej bilancii o niečo lepšie ako Čepelová. Treba však pripomenúť, že všetky svoje víťazstvá dosiahla pri postupe do finále ITF turnaja vo francúzskom Croissy-Beaubourg, kde nestačila na Rusku Jekaterinu Alexandrovovú. Hogenkampová nechýbala v zostave krajiny tulipánov ani v minuloročnom napínavom semifinále proti Francúzsku. Vtedy svoju dvojhru proti Caroline Garciaovej nezvládla a podľahla jej 2:6,4:6. Celkovo od svojho debutu v Pohári federácií pred siedmimi rokmi odohrala táto čerstvo 25-ročná rodáčka z Doetinchemu desať dvojhier s priaznivou bilanciou sedem víťazstiev a tri prehry.

Jana Čepelová sa s Richel Hogenkmapovou zatiaľ vo vzájomnom súboji stretli dvakrát a v oboch zápasoch bola úspešnejšia naša tenistka. Najskôr v roku 2010 na turnaji v Helsinkách uspela po bláznivom priebehu 6:3,0:6,6:4 a o dva roky na to jej na podujatí v mexickej Poza Rice k víťazstvu pomohol aj skreč Hogenkampovej za stavu 4:0 v prvom sete. Miernou papierovou favoritkou v tomto zápase by mala byť Jana Čepelová, ktorej by mali pomáhať aj zaplnené tribúny AEGON Arény. Tak verme, že to Janka zvládne a psychicky dôležitý prvý bod si pripíšu Slovenky.