Boston drel polhodinu navyše. Od vypadnutia ho zachránil nečakaný hrdina

Sean Kuraly oslavuje víťazný gól do siete Ottawy Senators.
Sean Kuraly oslavuje víťazný gól do siete Ottawy Senators. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. apr 2017 o 06:45

Sean Kuraly najprv na ľade Ottawy vyrovnával na 2:2 a v 91. minúte stretnutia rozhodol o víťazstve Bruins.

BRATISLAVA. Jeho meno bežnému divákovi príliš veľa nehovorí. Hoci má už dvadsaťštyri rokov, v kanadsko-americkej NHL debutoval až v tejto sezóne.

V základnej časti odohral za Boston osem duelov s bilanciou 0+1.

3:2

je aktuálne stav v sériách play-off medzi Ottawou Senators s Bostonom Bruins a Washingtonom Capitals s Torontom Maple Leafs.

V play-off proti Ottawe dostal príležitosť v prvých dvoch zápasoch, potom sa opäť vytratil zo zostavy. Znovu sa do nej vrátil v piatom a stal sa nečakaným hrdinom.

Rozhodlo až druhé predĺženie

V noci z piatka na sobotu Sean Kuraly najprv v 38. minúte stretnutia vyrovnával na 2:2 svojim prvým gólom nielen v play-off, ale aj celej kariére v NHL.

A jeho čas prišiel aj v predĺžení. Piaty súboj Ottawy a Bostonu musela rozhodnúť až druhá nadstavená dvadsaťminútovka a rozuzlenie priniesla 91. minúta.

Kuraly sa dostal k vyrazenému puku po strele od modrej čiary a pohotovo ho bekhendom poslal do siete, čím zachránil Bruins od vypadnutia.

"Cítim sa skvelo. Som rád, že sme predĺžili sériu a splnili cieľ, s ktorým sme sem prišli. Bol to vydarený večer," vyznal sa šťastný Sean Kuraly.

"Páčilo sa nám, ako hral, v minulých zápasoch sme ale dali prednosť iným hráčom, ktorí s nami boli celý rok," vysvetľoval kouč Bostonu Bruce Cassidy.

"Niekomu sa dvere zatvoria, inému otvoria. Sean využil ponúknutú šancu. Potrebovali sme od neho, aby zabral a on nám dal tú energiu," dodal Cassidy.

Boston znížil stav série na 2:3 a v šiestom dueli bude mať výhodu domáceho prostredia. Na programe je v noci z nedele na pondelok.

Séria Bruins a Senators je mimoriadny vyrovnaná. Všetkých päť stretnutí sa skončilo jednogólovým rozdielom, pričom až tri rozhodlo predĺženie.

Z piatka na sobotu zažiaril najmä brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý čelil štyridsiatim trom pokusom súpera a za svoj chrbát pustil iba dva.

Je jedným z hokejistov, ktorý - keď je každý pod tlakom a puky mu odskakujú od hokejky - sa dokáže skoncentrovať a predviesť nejakú veľkú akciu.

T. J. Oshie, útočník Washingtonu o spoluhráčovi Justinovi Williamsovi

Mečbal pre Capitals

Vlani ako víťazi základnej časti patrili medzi najväčších favoritov na zisk Stanleyho pohára, ale v play-off skončili už v druhom kole.

Tento rok si hráči Washingtonu Capitals znovu siahli na Prezidentskú trofej a opätovne čelia veľkému tlaku fanúšikov, ktorí dúfajú v úspech.

Capitals totiž ešte nikdy slávnu trofej nevybojovali. A aj v tejto sezóne sa už na úvod vyraďovacej časti ukazuje, že to nebudú mať jednoduché.

Po troch zápasoch série s Torontom Maple Leafs dokonca prehrávali 1:2, v piatom za stavu 2:2 už išlo o veľa - víťaz získal prvý mečbal.

Capitals to napokon zvládli. Piaty súboj v noci na sobotu však muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorého druhej minúte sa hrdinom stal Justin Williams.

"Počas kariéry som nedal veľa takto dôležitých gólov," priznal podľa nhl.com úspešný strelec. "Bol som iba v správnom čase na správnom mieste.

"Je jedným z hokejistov, ktorý - keď je každý pod tlakom a puky mu odskakujú od hokejky - sa dokáže skoncentrovať a predviesť nejakú veľkú akciu," pochválil svojho spoluhráča útočník Washingtonu T. J. Oshie.

Washington si môže zabezpečiť postup do druhého kola už v noci z nedele na pondelok, kedy na šiesty duel cestuje na klzisko súpera.

"Myslím si, že sme hrali dosť dobre na to, aby sme dnes vyhrali. Ale nepodarilo sa, treba to už hodiť za hlavu a pripravovať sa na ďalší súboj a všetko naše úsilie vložiť do toho, aby sme uspeli," povedal obranca Toronta Matt Hunwick.

Ovečkin odstúpil, potom sa vrátil

Necelé tri minúty pred koncom prvej tretiny opustila ľad za pomoci spoluhráčov najväčšia hviezda Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin po tom, ako ho nedovolene atakoval Nazem Kadri, ktorý dostal dve minúty za podrazenie.

Na začiatku druhej tretiny sa však Rus vrátil do hry.

"Každý hráč je dôležitý, ale Ovečkin je iba jeden. Keď ho vidíte schádzať z ľadu takýmto spôsobom, trochu vás to rozruší," priznal pre nhl.com T. J. Oshie.

Najväčšia hviezda Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin opúšťa za pomoci spoluhráčov ľad v piatom zápase série play-off proti Torontu. V druhej časti hry sa však do zápasu vrátil. (Autor: TASR/AP)

NHL - 1. kolo play-off, piate zápasy:

Washington - Toronto 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Oshie (Nicklas Bäckström, Shattenkirk), 62. Justin Williams (Kuznecov, Marcus Johansson) - 26. Auston Matthews (William Nylander, Hyman)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:56 minúty, ani raz nevystrelil na bránu, zaznamenal len jeden hit a zblokoval jeden pokus súperových hráčov/

(stav série: 3:2)

Ottawa - Boston 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Mark Stone (Mike Hoffman, Brassard), Pageau (Stalberg, Bureau) - 29. David Pastrňák (Marchand, Patrice Bergeron), 38. Sean Kuraly (Backes, Joe Morrow), 91. Sean Kuraly (Backes, Charlie McAvoy)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 36:46 minúty, ani raz strelecky neohrozil súperovho brankára, do štatistík si však zapísal až deväť hitov/

Domov»Hokej»NHL»Boston drel polhodinu navyše. Od vypadnutia ho zachránil nečakaný hrdina