Juhoafrický rekordér má formu, dva razy zabehol stovku pod desať sekúnd

(Autor: Twitter)
SITA|22. apr 2017 o 10:34

Akani Simbine vyhral šprint na 100 metrov na juhoafrickom šampionáte v čase 9,95 sekundy.

POTCHESFTROOM. Na juhoafrickom atletickom šampionáte v Potchefstroome zabehol národný rekordér Akani Simbine 100 m dvakrát pod desať sekúnd.

Najprv mu v semifinále namerali 9,94 sekundy (+0,2 m/s) a titul si vo finále vybojoval v chladnom počasí a protivetre 0,7 m/s za 9,95 sekundy.

12

časov pod desať sekúnd už dokázal vo svojej kariére zabehnúť Akani Simbine.

Simbine má teraz na konte už dvanásť regulárnych časov pod desať sekúnd.

Na druhej priečke skončil svetový rekordér a olympijský víťaz na 400 m z Ria Wayde van Niekerk časom 10,04, v semifinále bol o stotinku pomalší. Bronz si vybojoval Thando Roto, tiež mu namerali 10,04 sekundy.

Účastník vlaňajšieho mítingu P - T - S v Šamoríne Henricho Bruintjies finišoval štvrtý za 10,17. Víťaz Svetovej univerziády 2013 na 100 i 200 m a bronzový na MS 2015 na 200 m Anaso Jobodwana vo finále stovky neštartoval pre svalové zranenie.

V semifinále Simbine zabehol stovku za 9,94 sekundy.

Vo finále dosiahol Simbine čas o jednu stotinu sekundy pomalší.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Juhoafrický rekordér má formu, dva razy zabehol stovku pod desať sekúnd