Hudáček nemá otras mozgu ani zlomeninu, čakajú ho ďalšie vyšetrenia

Útočník sa zranil v prípravnom zápase Slovenska s Fínskom po tom, ako prepadol cez protihráča a hlavou narazil na mantinel.

Zdravotníci nakladajú Libora Hudáčka do sanitky po tom, ako sa zranil počas súboja Slovensko - Fínsko.(Zdroj: TASR)
Zájazd na vianočné El Clasico v Madride už od 890 € >>

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Libor Hudáček, ktorý po nešťastnom náraze hlavou na mantinel v piatkovom prípravnom stretnutí v Bratislave s Fínskom (3:2) skončil v nemocnici, sa vyhol otrasu mozgu a vážnejším zraneniam.

V najbližšom čase absolvuje ďalšie vyšetrenia, po ktorých sa už bude dať prognózovať jeho návrat na ľad.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slováci zdolali Fínov, Libor Hudáček po hrozivom páde stretnutie nedohral

Hudáček, ktorý v šestnástej minúte v presilovke otvoril skóre duelu Euro Hockey Challenge, sa zranil v záverečnej minúte. Vo veľkej snahe nedovoliť súperovi rozohrať akciu, prepadol nešťastne cez ležiaceho protihráča a hlavou narazil na mantinel. Po škaredom náraze zostal niekoľko minút nehybne ležať na ľade.

Lekári mu museli zafixovať krk a odniesť ho na nosidlách, následne ho sanitkou previezli na vyšetrenie do nemocnice.

Je pozitívne, že pri nešťastnom momente nedošlo k otrasu mozgu. Dôležitá bude aj diagnóza krčnej chrbtice. Zranenia po podobných kontaktoch či pádoch bývajú bolestivé.