Edmonton a Sekera sa tešia z postupu, mimo hry sú dva najlepšie tímy Západu

Anton Slepyšev (vpravo) z Edmontonu Oilers oslavuje svoj gól do siete San Jose Sharks so spoluhráčom Benoitom Pouliotom. Svojim zásahom zvyšoval na 2:0. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. apr 2017 o 07:02

Po Chicagu Blackhawks skončili v play-off NHL aj hokejisti Minnesoty Wild. Nad ich sily boli hráči St. Louis Blues.

BRATISLAVA. Majú za sebou skvelú základnú časť. V tabuľke Západnej konferencie obsadili druhé miesto - len o tri body viac získalo Chicago.

Dokopy v celej NHL boli lepšie iba štyri tímy.

Lenže v play-off sa púť hokejistov Minnesoty Wild skončila už v prvom kole. Hráčom St. Louis stačilo na postup päť zápasov a sériu vyhrali hladko 4:1.

Rozhodujúci bod pridali v noci zo soboty na nedele na ľade svojho súpera, kedy nepykali za stratu náskoku 3:1 a napokon zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 70. minúte Magnus Pääjärvi.

"V predĺžení sa vám už veľa možností nenaskytne. Vladimír Sobotka a Jori Lehterä však odviedli skvelú prácu a pripravili mi túto šancu. Potom už bolo nádherné sledovať puk v sieti," vravel úspešný strelec pre stránku súťaže nhl.com.

Pääjärvi je siedmym hráčom Blues, ktorý rozhodol o triumfe v sérii v predĺžení. Predtým naposledy to dokázal v siedmom zápase prvého kola play-off Západnej konferencie Pierre Turgeon v súboji s vtedy ešte Phoenixom Coyotes.

Skončili dvaja najlepší zo Západu

Blues v druhom kole vyzvú Nashville, ktorý vyradil Chicago jasne 4:0. Už na úvod teda skončili dva najlepšie tímy Západnej konferencie po základnej časti.

"Som skutočne šťastný, že sme to dnes ukončili," hovoril tréner Blues Mike Yeo.

Toto je časť sezóny, ktorú každý vrátane mňa najviac neznáša. Pretože osem mesiacov obetujete pre niečo, čo napokon nedosiahnete.

Bruce Boudreau, tréner Minnesoty

"Kouč súpera Bruce Boudreau odviedol skvelú robotu, rovnako generálny manažér Chuck Fletcher a vôbec celý tím. Ukázali veľký charakter," dodal Yeo.

Minnesota vypadla v prvom kole vyraďovacej časti už druhý raz za sebou. "Povedal som chlapcom, že som hrdý na ich prácu počas celého roka," prezradil tréner Minnesoty Wild Boudreau.

"Toto je časť sezóny, ktorú každý vrátane mňa najviac neznáša. Pretože osem mesiacov obetujete pre niečo, čo napokon nedosiahnete," pokračoval.

"Ale chlapci nepoľavili počas celého roka. Ani keď veci nešli podľa našich predstáv a nedarilo sa nám. Nikdy sa nevzdávali, stále bojovali," uzavrel Boudreau.

Oporou Blues pri ich postupe bol brankár Jake Allen. V noci kryl tridsaťštyri pokusov hráčov Wild. Dokopy počas série dostal iba osem gólov zo 182 striel.

"Bol to play-off hokej v jeho najkrajšej podobe. Hore-dole z oboch strán," rozplýval sa podľa nhl.com Allen. "Bola to bitka a my sme ju zvládli."

Sekera si zahrá druhé kolo play-off NHL

Vo výbornej sezóne pokračujú hokejisti Edmontonu. V základnej časti prekonali stobodovú hranicu a do play-off postúpili po desiatich sezónach bez úspechu.

Predtým naposledy hrali vo vyraďovacej časti v ročníku 2005/2006 - a vtedy sa prebojovali až do celkového finále, kde nestačili na Carolinu (3:4 na zápasy).

Na tento úspech môžu tento rok nadviazať - v noci zo soboty na nedeľu vyhrali na ľade San Jose a získali rozhodujúci štvrtý postupový bod. Sériu ovládli 4:2.

Teší sa aj slovenský obranca Andrej Sekera. Na ľade strávil vyše dvadsať minút a asistoval pri góle Connora McDavida do prázdnej brány sekundu pred koncom.

V piatich dueloch proti Sharks zaznamenal dokopy dve prihrávky.

Brankár San Jose Martin Jones zasahuje pri šanci Ryana Nugenta-Hopkinsa.
Brankár San Jose Martin Jones zasahuje pri šanci Ryana Nugenta-Hopkinsa. (Autor: TASR/AP)

NHL - 1. kolo play-off, piate a šieste zápasy:

Minnesota - St. Louis 3:4 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 19. Ryan Suter (Spurgeon), 51. Mikko Koivu (Niederreiter, Mikael Granlund), 55. Zucker (Haula, Brodin) - 8. Tarasenko (J. Schwartz), 11. Steen (Parayko), 48. P. Stastny (J. Schwartz, Lehterä), 70. Pääjärvi (Vladimír Sobotka, Lehterä)

(konečný stav série: 1:4, do 2. kola play-off postúpilo St. Louis)

NY Rangers - Montreal 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 23. Zuccarello (Zibanejad, McDonagh), 34. Zuccarello (Kevin Hayes, J. T. Miller), 60. D. Stepan (Girardi) - 7. Jemelin (A. Radulov, Lehkonen)

/Mareka Hrivíka (Rangers) klub nedávno povolal z farmy, ale šancu nedostal/

(konečný stav série 4:2, do 2. kola play-off postúpil NY Rangers)

San Jose - Edmonton 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 53. P. Marleau (Logan Couture, J. Donskoi) - 21. Leon Draisaitl (Adam Larsson, O. Klefbom), 22. A. Slepyšev, 60. Connor McDavid (Andrej Sekera)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:14 minúty, jedenkrát vystrelil na bránu, zaznamenal jednu asistenciu a zblokoval tri pokusy súpera/

(konečné stav série 2:4, do 2. kola play-off postúpil Edmonton)

Domov»Hokej»NHL»Edmonton a Sekera sa tešia z postupu, mimo hry sú dva najlepšie tímy Západu