Rusnákovi sa za morom darí, strelil ďalší gól

Albert Rusnák nadviazal na svoje vystúpenie spred dvoch týždňov proti Vancouveru, kedy v snehovej chumelici strelil jeden gól a na ďalšie dva prihral. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. apr 2017 o 08:35

Zásah slovenského reprezentanta body tímu Real Salt Lake napokon nepriniesol. S Atlantou prehral 1:3.

SALT LAKE CITY. Slovenský reprezentant Albert Rusnák skóroval v sobotňajšom dueli zámorskej Major League Soccer (MLS) v drese Realu Salt Lake. Jeho zásah však na bodový zisk nestačil, keďže jeho mužstvo doma prehralo s Atlantou 1:3.

Dvadsaťdvaročný rodák z českého Výškova sa zapísal do streleckej listiny v 69. minúte stretnutia peknou strelou spoza šestnástky. Znižoval na 1:2.

Pre Rusnáka to bol druhý gólový zápis v tejto sezóne.

"Stalo sa nám to znova. Rovnako ako v ostatnom dueli na pôde Colorada Rapids sme zápas začali nedbalo, nezískavali sme loptu," vyhlásil slovenský mladík Albert Rusnák pre oficiálnu klubovú stránku Realu Salt Lake.

Stalo sa nám to znova. Rovnako ako v ostatnom dueli na pôde Colorada Rapids sme zápas začali nedbalo, nezískavali sme loptu.

Albert Rusnák, hráč Realu Salt Lake

"Na začiatku druhého polčasu sme dostali rýchly gól a prehrávali sme 0:2. Vrátili sme sa späť do stretnutia, avšak v zostávajúcom čase sme to už nezvrátili. Musíme tvrdo trénovať, aby sme ďalší duel dotiahli do šťastnejšieho konca."

Rusnák pôsobí v MLS od začiatku tohto kalendárneho roka.

Absolvent mládežníckej akadémie Manchestru City predtým hrával za holandské tímy FC Groningen a Cambuur. Na Britských ostrovoch krátko hosťoval v mužstvách z nižších súťaží - Oldhame Athletic a Birminghame City.

Real Salt Lake je momentálne na šiestom mieste Západnej konferencie Major League Soccer so ziskom ôsmich bodov.

Futbalová MLS - sobota:

Real Salt Lake - Atlanta 1:3 (0:1)

/Albert Rusnák (Salt Lake City) odohral celý zápas a v 69. minúte upravil na 1:2/