Elseid Hysaj (vľavo) z Neapola sa s loptou dostáva cez Alfreda Duncana.
Elseid Hysaj (vľavo) z Neapola sa s loptou dostáva cez Alfreda Duncana. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. apr 2017 o 15:21

Súhrn nedeľňajších výsledkov talianskej Serie A.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol s Marekom Hamšíkom v zostave remizovali v Sassuole 2:2 v nedeľňajšom stretnutí 33. kola najvyššej talianskej Serie A.

Skóre stretnutia otvoril v 52. minúte útočník Neapola Dries Mertens, ale už o sedem minút neskôr vyrovnal Domenico Berardi.

Neapol remizoval na ihrisku Sassuola: fotogaléria

23.4.2017

Domácich poslal do vedenia v 80. minúte Luca Mazzitelli, deľbu bodov zariadil päť minút pred koncom riadneho hracieho času poľský kanonier Arkadiusz Milik.

Kapitán SSC Marek Hamšík odohral celý duel.

Rímske Lazio deklasovalo Palermo 6:2 a v tabuľke poskočilo na štvrté miesto. Domáci položili základ víťazstva už v prvom polčase, ktorý vyhrali 5:0.

Čistým hetrikom sa v priebehu piatich minút blysol senegalský legionár Balde Keita.

Baldé Keita dal čistý hetrik za päť minút.
Baldé Keita dal čistý hetrik za päť minút. (Autor: TASR/AP)

Nedarilo sa AC Miláno. Milánčania doma prehrali s Empoli 1:2 a v tabuľke spadli na šieste miesto. Juraj Kucka za domácich nehral, sedel pripravený na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Juventusu Turín potvrdili úlohu favorita a po nedeľňajšej výhre nad FC Janov 4:0 si poistili prvé miesto v tabuľke talianskej Serie A.

Domáci položili základ ďalšieho úspechu už v prvom polčase, ktorý vyhrali trojgólovým rozdielom. Juventus vedie tabuľku s náskokom 11 bodov, druhý v poradí AS Rím má k dobru pondelkovú dohrávku na ihrisku Pescary.

SERIE A - 33. kolo:

US Sassuolo Calcio - SSC Neapol 2:2 (0:0)

Lazio Rím - US Palermo 6:2 (5:0)

Góly: 8. a 10. Immobile, 21., 24. a 26. Keita (druhý 11 m), 90.+ Crecco - 46. a 52. Rispoli

UC Sampdoria - FC Crotone 1:2 (1:0)

Góly: 21. Schick - 67. Falcinelli, 80. Simy

Udinese Calcio - Cagliari Calcio 2:1 (0:0)

Góly: 70. Perica, 73. Angella - 86. Borriello

Juventus Turín - FC Turín 4:0 (3:0)

Góly: 17. Muňoz (vlastný), 19. Dybala, 41. Mandžukič, 64. Bonucci

Domov»Futbal»Taliansko»Neapol iba remizoval v Sassuole, Juventus potvrdil úlohu favorita