V play-off NHL vypadli ďalší dvaja Slováci, víťaz základnej časti sa vytrápil

Zdeno Chára v tejto sezóne Stanley Cup nezíska.
Zdeno Chára v tejto sezóne Stanley Cup nezíska. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. apr 2017 o 06:10

Som veľmi hrdý na to, ako sme bojovali a nikdy sme sa nevzdali, uviedol Chára.

NEW YORK. V hre o Stanleyho pohár zostal zo slovenských hokejistov, ktorí sú pevnou súčasťou svojich tímov v NHL, už len Andrej Sekera.

Kluby ďalších dvoch obrancov Zdena Cháru a Martina Marinčina ukončili svoju cestu tohtoročným play-off už vo štvrťfinálovom prvom kole.

Chára: Som veľmi hrdý

Boston v nedeľu podľahol doma Ottawe 2:3 po predĺžení a celú sériu prehral 2:4 na zápasy. O triumfe Senators rozhodol v 67. minúte presilovkovým gólom Clarke MacArthur.

"Skvelé, že sa nám to podarilo ukončiť na ich ľade a nemuselo sa rozhodovať až v siedmom zápase," podotkol hrdina duelu. Senators postúpili do konferenčného semifinále prvý raz od roku 2013 a predstavia sa v ňom proti newyorským Rangers.

V Bostone zavládol smútok, takto ho vyradila Ottawa: fotogaléria

24.4.2017

Boston hral v play-off bez štyroch obrancov a tri zápasy aj bez centra druhej formácie Davida Krejčího.

Nashville - St. Louis

"Je to play-off a aj taký býva hokej. Žiaľ, chýbali nám niektorí hráči, ale som veľmi hrdý na to, ako sme bojovali a nikdy sme sa nevzdali," vyhlásil kapitán Bruins Zdeno Chára, ktorý v poslednom stretnutí ročníka odohral takmer 27 minút a rozdal sedem hitov.

Víťaza základnej časti čaká obhajca

Ďalej ide tiež najúspešnejší tím základnej časti Washington, ktorý v prvom kole eliminoval Toronto 4:2 na zápasy, keď nedeľňajší šiesty duel na ľade Maple Leafs vyhral 2:1 po predĺžení.

Capitals posunul do konferenčného semifinále proti obhajcovi titulu z Pittsburghu dvojgólový švédsky útočník Marcus Johansson.

Martin Marinčin nedokázal zabrániť Marcusovi Johanssonovi v strelení rozhodujúceho gólu: fotogaléria

24.4.2017

Brankár Braden Holtby predviedol 37 úspešných zákrokov, z toho dvakrát ho ohrozil spomenutý Marinčin.

V Západnej konferencii tvoria semifinálové dvojice St. Louis - Nashville a Anaheim - Edmonton. Boje v druhom kole vyraďovacej časti sa začnú v stredu 26. apríla.

NHL - výsledky:

Boston - Ottawa 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 19. Stafford (Marchand, McAvoy), 42. Bergeron (Marchand, C. Miller) - 24. B. Ryan (Brassard, E. Karlsson), 29. Turris (Dzingel), 67. MacArthur (B. Ryan, Brassard)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 26:52 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, predviedol sedem bodyčekov, raz zablokoval strelu súpera, dvakrát stratil puk a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod/

/stav série - 2:4/

Toronto - Washington 1:2pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 48. Matthews (Rielly, Hyman) - 53. M. Johansson (Eller, Orpik), 67. M. Johansson (J. Williams, Carlson)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:21 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, predviedol dva bodyčeky, štyri razy stratil puk a dva razy ho získal a do štatistík si pripísal jeden mínusový bod/

Domov»Hokej»NHL»V play-off NHL vypadli ďalší dvaja Slováci, víťaz základnej časti sa vytrápil