Antonio Mance.
Antonio Mance. (Autor: SITA)
SITA|24. apr 2017 o 14:55

Trenčín doma zdolal Ružomberok 2:1.

TRENČÍN. Chorvátsky futbalista Antonio Mance si otvoril strelecký účet v najvyššej slovenskej súťaži, za AS Trenčín skóroval vo víkendovom víťaznom dueli 28. kola Fortuna ligy proti MFK Ružomberok (2:1).

Rodák z Rijeky vystriedal v 64. minúte Milana Kvoceru a po piatich minútach pobytu na trávniku prekonal brankára hostí Matúša Macíka.

"Beridze urobil všetko. Mojou úlohou už bolo iba dokopnúť loptu do siete - jednoduché," cituje oficiálna internetová stránka trenčianskeho klubu slová 21-ročného chorvátskeho útočníka, ktorý v drese AS zatiaľ nastupuje do zápasov ako striedajúci hráč.

Spomenutý duel proti Ružomberku bol pre neho piaty v jarnej časti sezóny. "Snažím sa robiť maximum, snáď od trénera dostanem viac príležitostí. Rozhodnutie, kto bude v základnej zostave, je na ňom," vyjadril sa Antonio Mance.

Jeho priezvisko nie je na Slovensku neznáme, pred dvoma rokmi totiž pôsobil v Ružomberku i Zlatých Moravciach Antoniov o tri roky starší súrodenec Armando.

"Brat na Slovensko nedá dopustiť. Podal mi pozitívne referencie a neklamal. Mne sa tu páči. Tiež som rád, že som sa rozhodol pre Trenčín," dodal Antonio Mance, ktorý v doterajšej seniorskej kariére hral v domovine za NK Istra 1961 Pula i NK Pomorac a aj v slovinskom NK Domžale.

Domov»Futbalnet»Na Slovensku pôsobil i jeho brat. Bolo to jednoduché, vravel o svojom góle Mance