Chelsea triumfovala v šesťgólovom zápase, Costa skóroval dvakrát

Chelsea vyhrala a priblížila sa k titulu.
Chelsea vyhrala a priblížila sa k titulu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. apr 2017 o 22:48

Domáci tím sa priblížil titulu.

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili v utorňajšom zápase 33. kola anglickej Premier League nad Southamptonom 4:2 a priblížili sa k zisku majstrovského titulu.

Skóre zápasu otvoril Eden Hazard už v 5. minúte. Ešte v prvom polčase dokázal vyrovnať za hostí bývalý hráč Chelsea Oriol Romeu.

Chelsea doma v atraktívnom zápase zdolala Southampton: fotogaléria

26.4.2017

Od toho momentu však prebrali opraty zápasu do rúk domáci, ktorí sa do vedenia dostali ešte v nadstavenom čase prvého polčasu zásluhou stopéra Cahilla.

V druhom polčase dal útočník Diego Costa dva góly, za Southampton až v 94. minúte korigoval na konečných 2:4 z jeho pohľadu obranca Ryan Bertrand.

Zverenci talianskeho trénera Antonia Conteho disponujú sedembodovým náskokom pred Tottenhamom Hotspur, ktorý však má k dobru stredajší súboj na pôde Crystal Palace.

Premier League - 33. kolo:

Chelsea Londýn - FC Southampton 4:2 (2:1)

Góly: 5. Hazard, 45.+1 Cahill, 54. a 89. Costa - 24. Romeu, 90.+4 Bertrand

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea triumfovala v šesťgólovom zápase, Costa skóroval dvakrát