Bielorusi sú stále bez bodu, prehrali aj so zatiaľ bezchybnou Kanadou

Kanadskí hokejisti deklasovali súperov z Bieloruska.

MS v hokeji 2017:

B-skupina:

Bielorusko - Kanada 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Góly: 6. Point (Marner, Konecny), 25. MacKinnon (Marner, Barrie), 36. MacKinnon (Skinner, Giroux), 48. Skinner (MacKinnon, Matheson), 51. Giroux (Skinner, Morrissey), 55. Point (Konecny, Vlasic)

Rozhodcovia: Fonselius (Fín.), Hribik (ČR) - Jensen (Dán.), Lazarev (Rus.), vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4 362 divákov

Bielorusko: Karnauchov - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej - Linglet, Staš, Pavlovič - S. Kosticyn, Kovyršin, Kulakov - Volkov, Demkov, Drozd - Stefanovič, Šarangovič, Kogalev - Karabin

Kanada: Pickard - Demers, Vlasic, Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson - Duchene, O'Reilly, Scheifele - Skinner, Giroux, MacKinnon - Marner, Point, Konecny - Schenn, Simmonds, Killorn - Couturier

PARÍŽ. Kanadská hokejová reprezentácia je zatiaľ na MS v hokeji 2017 v Nemecku a Francúzsku suverénna.

Úradujúci svetoví šampióni si už tretie víťazstvo pripísali v pondelok popoludní, keď v parížskej B-skupine zdolali výber Bieloruska 6:0.

Boli suverénni. Pozrite si, ako Kanaďania zdolali Bielorusov: fotogaléria

8.5.2017

Kanaďania súpera prestrieľali vysoko 45:13. Na turnaji tak pokračujú bez straty bodu, Bielorusi naopak nezískali v troch dueloch ani jeden a strelili len tri góly.

Kanaďania majú nasledujúce dva dni voľno. Najbližšie sa predstavia vo štvrtok o 20.15 h proti domácemu Francúzsku. Bielorusi si v stredu o 16.15 h zmerajú sily so Švajčiarskom.

Hlasy po stretnutí:

Brayden Point, útočník a strelec dvoch gólov Kanady: "MacKinnon je fantastický hráč. Videli ste tie strely, ktoré mal v tomto zápase a v zápase predtým, brankár sa pri nich ani nepohol. Dnes sa mi najviac páčila jeho asistencia, keď sa predral dopredu, prešiel cez niekoľkých hráčov a potom prihral Skinnerovi na tyč. Je zábava ho sledovať."

Charles Linglet, útočník Bieloruska: "Musíme hrať perfektne, aby sme sa udržali v zápase. Pravidlo číslo jedna je nerobiť veľa faulov. To sa nám nepodarilo proti Čechom a teraz tiež nie. Musíme to napraviť, pretože inak nebudeme vyhrávať."

Online prenos MS v hokeji 2017: Bielorusko - Kanada

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
08.05.2017 o 16:15
Bielorusko
0:6
(0:1, 0:2, 0:3)
60' minúta
Kanada
Góly a asistencie: 6. Point (Marner, Konecny), 25. MacKinnon (Marner, Barrie), 36. MacKinnon (Skinner, Giroux), 48. Skinner (MacKinnon, Matheson), 51. Giroux (Skinner, Morrissey), 55. Point (Konecny, Vlasic).
Žiadny problém to pre Kanadu nebol a svojho súpera doslova zničila. Prvú tretinu vyhrali 1:0, druhú 2:0 a tretiu 3:0. Dva góly dali MacKinnon a Brayden Point, takže to znamená, že "javorový list" má po troch zápasoch deväť bodov, zatiaľ čo Bielorusko ani jeden.

Najlepší hráč Bieloruska: Pavel Vorobej
Najlepší hráč Kanady: Brayden Point
59:42
importantDe Haan sa ocitol sám pred bránou súpera po tom, ako ho spoza nej našiel Couturier, z prvej priestor troch žrdí minul.
59:07
Kanada vyhodila a po tom, ako sa jej súper do tretiny vrátil späť, prišiel opäť zisk puku od hráčov "javorového listu".
58:49
Vylúčenie v tíme Kanada (Mitchell Marner – 2 min., nedovolené bránenie).
58:18
Po Konecneho nepresnej zadovke na Pointa prešieli do vlastnej brány dopredu Bielorusi, nahodenie zo stredného pásma skončilo pri Pickardovi.
58:00
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:31
O´Reilly sa snažil spoza brány nájsť Mathesona, ktorý by bol vo veľmi dobrej streleckej pozícii, no puk na neho neprešiel.
56:59
Do šance sa dostal aj Simmonds, Karnauchov na dvakrát pokus útočník Philadelphii dokázal zachytiť.
56:43
Schenn sa z krídla dostal k bráne súpera, skúsil zakončiť do horných partií, priestor troch žrdí minul.
56:25
Prvé zakázanie uvoľnenie zápasu prišlo až teraz, postarali sa oň bieloruskí hokejisti.
55:57
Vlasic nemal komu prihrať, skúsil to teda smerom na bránu, ale tú sa mu trafiť nepodarilo.
55:18
Skinner vystrelil spoza obrancu spred brány, trafil priestor, kde bol pripravený bieloruský gólman.
54:42

54:42
goalKanada dala gól!

Krátko po skončení presilovky Bieloruska dopredu prešiel práve faulujúci Konecny, našiel BRAYDENA POINTA, ktorý krásnou kľučkou oklamal padajúceho obrancu a trafil sa do rohu svätyne Karnauchova.
Asistencie: Travis Konecny, Marc-Edouard Vlasic
54:28
Kanada v plnom počte.
54:07
Stas zakončoval z miesta vedľa brány, Pickard mal bližšiu žrď pokrytú a tak puk nemal kadiaľ prejsť do siete.
53:45
Kanada teraz vytlačila hru do obranného pásma súpera, kde sa puk nejaký čas drží. Lisovec bol možno faulovaný, faul sa nepíska.
53:16
Bielorusko takmer od začiatku presilovky kombinovalo v útočnej tretine, Kanaďania si nevideli zobrať puk, lenže strela Lingleta po prenesení hry našla Pickarda.
52:28
Vylúčenie v tíme Kanada (Travis Konecny – 2 min., vrazenie na mantinel).
51:44
Gól síce padol, avšak ešte predtým bola hra prerušená, nakoľko Karnauchov sa hodil po puku a prišiel o prilbu. Následná potyčka bola rýchla zažehnaná.
50:53
Pickard mal teraz dva zákroky v krátkom čase, s jedným si poradil svojou lapačkou, druhý puk vyrazil betónom do rohu.
50:16

50:16

Po strele z pravej strany Karnauchov puk len vyrazil na hokejku kapitána Kanady a CLAUDE GIROUX trafil presne do opustenej časti brány.
Asistencie: Jeff Skinner, Josh Morrissey
50:11
Bielorusko v plnom počte.
49:19
Prudká rana od modrej síce bránu minula, no od mantinelu sa odrazil do bránkoviska, kde jeden zo zámorských hráčov nestihol doraziť.
49:08
Teraz sa ale Kanada usadila v pásme a po nahodení Marnera tečoval O´Reilly nad.
48:41
Bielorusko opäť vyhodilo, znova si teda mohol zahrať aj brankár kanadského výberu.
48:20
Bielorusko sa okamžite oslobodzuje, Pickard zastavil puk za svojou bránou.
48:11
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Pavel Vorobej – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
47:29
Teraz prišla tečovaná strela aj na druhej strane. Korobov ani za pomoci obrancov Kanady Pickarda neprekonal, ten vytasil svoj betón.
47:09
Strela od modrej bola tečovaná, puk tesne minul bránu Bieloruska.
47:01

47:01

Hra sa veľmi dlho neprerušila, Kanada držala puk na svojich hokejkách takmer dve celé minúty a všetko toto končí presným zásahom. MacKinnon spoza brány prihral pred ňu a po krásnej kombinácii zakončil z prvej JEFF SKINNER.
Asistencie: Nathan MacKinnon, Mike Matheson
45:56
Schenn bol taktiež dobre pripravený na strelu, no aj on zlyhal pri náprahu. Karnauchov opäť nezasahoval, keďže nemusel.
45:39
Couturier síce mal dobrú streleckú pozíciu, puk sa mu ale skĺzol po hokejke a nedokázal vystreliť.
44:59
O´Reilly prihral v situácii dvoch na jedného Duchenovi, ktorý sa k strele vďaka dobrému návratu Stasa nakoniec nedostal.
44:13
Konecny si spoza brány nakorčuľoval pred ňu, kde mal až príliš veľa priestoru. Strela do rohu brány skončila zásahom Karnauchova.
43:40
importantDuchene stál na bránkovisku, kde dostal prihrávku. Skúsil to zakončením pomedzi nohy, tzv. "Demitrovkou", no trafil Karnauchova.
43:04
42:53
V dobrej šanci aj MacKinnon, gólmana Bieloruska neprekonal, aj keď to bola spred brány dobrá pozícia.
42:37
Marner dlho váhal so strelou, prihral na Barrieho, jeho bomba v sieti neskončila.
42:09
Kanada nehrá túto presilovku za každú cenu smerom dopredu, ale ako keby čakala a nepotrebovala ju nutne využiť a aj preto je puk v strednom pásme.a
41:43
Bielorusko so štyrmi hráčmi.
41:25
Kanaďania si veľmi dlho prihrávali, strela Girouxa prišla až teraz, ale netrafila bránu Karnauchova.
41:04
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Oleg Jevenko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
41:04
Giroux poslal tvrdú ranu, našiel lapačku Karnauchova. Kanada však bude hrať presilovku piatich proti trom.
40:22
Kanada začala posledné dejstvo pokračujúcou presilovkou. Okamžite sa hráči usadili v pásme a snažia sa zakončovať.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nathan MacKinnon má na konte už päť gólov a je najlepším strelcom turnaja.
Calvin Pickard čeliť za 40 minút len siedmim priamym strelám, drží si teda stopercentnú úspešnosť zákrokov.
Kanada v prostrednej časti hry navýšila svoje vedenie dvomi gólmi, o ktoré sa postaral Nathan MacKinnon a len potvrdil pozíciu najlepšieho strelca šampionátu. Bielorusko pôsobí odovzdane a pravdepodobne ho čaká tretia prehra.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:43
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Roman Graborenko – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
39:00
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:05
Kanada aj po skončení presilovky drží protivníka v jeho pásme, Karnauchov sa často ani nestíha otáčať a pozerať na prudké zakončenia. Často ho puk len trafí.
37:37
Skiner sa pokúsil o strelu z prvej z krídla. Puk netrafil a tak bránu súpera neohrozil.
37:16
Matheson poslal poriadnu bombu od modrej, trafil iba do Volkova a ten dokázal vyhodiť cez všetky čiary.
36:45
MacKinnon je aktívny a skúsil to opäť raz švihom. Mieril z kruhu na vhadzovanie pod brvno, Karnauchov sa opäť vyznamenal.
36:11
importantMacKinnon prudko a nebezpečne nahodil do bránkoviska, O´Reilly dokázal tečovať a puk len o milimetre minul brvno.
35:56
Aj táto presilovka začína oslobodením sa od brániaceho sa celku. Kanada sa ale rýchlo vrátila späť.
35:44
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Kristián Chenkel – 2 min., držanie).
35:21

35:21

V hre piatich proti piatim to teraz vyzeralo, že to je presilovka Kanady. Po krásnej kombinácii vystrelil Skinner, Karnauchov puk neudržal a aktívny NATHAN MACKINNON dostal puk za bránkovú čiaru.
Asistencia: Jeff Skinner, Claude Giroux
34:38
Barrie vystrelil švihom smerom pod brvno, Karnauchov lapačkou zasiahol a nedovolil kanadským hokejistom dorážať.
34:25
Morrissey veľmi pekným hitom rozbil jedného zo súperov. Puk sa z tejto pozície na bránou dostal na modrú, Pickard prudké nahodenie prikryl.
33:54
Na kanadskej modrej čiare sa možno mohol pískať faul Demersa, pretože cez jeho hokejku spadol Volkov, ale trest neprišiel.
33:25
Konecny našiel v streleckej pozícii Marnera, toho dostúpila dvojica hráčov a tak zakončenie útočníka Toronta končí zrazením.
32:46
importantCouturier naviezol puk pred posledného obrancu, krásne sa otočil a počas tejto otočky vystrelil. Karnauchova zachránila tyčka.
32:32
Couturier dostal prihrávku pred bránu, ešte pripravil pozíciu pre De Haana, ten nedokázal vystreliť.
31:41
Prvá kanadská formácia sa síce dlhý časový úsek držali v útočnom pásme, lenže všetko to bolo popri mantineli a preto sa Karnauchov nemusel zapotiť.
30:35
Prechod Kanady sa nevydaril, na modrej nedokázal puk spracovať MacKinnon. V posledných desiatkach sekúnd sa ale hrá hlavne v strede poľa a oba tímy reflektujú niekoľko nepresných prihrávok.
29:44
Bielorusi síce získali puk v útočnej tretine, ale následne oň aj veľmi rýchlo prišli. Prechod Kanady dopredu sa zakončením neskončil.
28:56
Point získal puk za bránou, posunul ho pred ňu do streleckej pozície pre Schenna. Jeho strela tesne nad zemou k bližšej žrdi skončila zákrokom Karnauchova.
28:27
Morrissey v dobrej pozícii medzi kruhmi vypálil až po tom, ako sa Karnauchov premiestnil a dokonca našiel presne stred brány, s čím gólman Bieloruska nemohol mať problém.
28:12
Couturier sa dostal do úzkych a tak na hranici útočnej modrej nabil spoluhráčovi, zrazená strela našla priestor ochrannej siete za bránou Karnauchova.
27:53
Duchene si v rýchlej kontre prehodil puk jednou rukou cez Chenkela, pred strelou ho však zastavil Šinkevič a odstrelil mu šancu.
27:28
Demers si hľadal miesto v streleckej pozícii, prihrávka šírkou hracej plochy bola zrazená na tribúnu.
27:02
MacKinnon musel skákajúci puk udržať pred dvomi hráčmi súpera, čo mu aj podarilo, no k strele nakoniec nedošlo.
26:25
Teraz sa ale Bielorusi na dlhší čas usadili v pásme, avšak Pavlovič puk do dobrej príležitosti nedostal. Všetko ukončilo nahodenie na Pickarda.
25:48
Linglet dostal puk do pásma, Bielorusko sa v ňom aj chvíľu udržalo, nahodenie od modrej Pickard bez problémov vyrazil do bezpečia.
24:51
Konecny prihral na Pointa pred bránu, ten ju obkorčuľoval a našiel na modrej Demersa. Karnauchov vyrazil, obrancovia odpálili puk preč.
24:20

24:20

NATHAN MACKINNON dostal veľmi veľa priestoru na kruhu a úžasnou strelou švihom nedal brankárovi súpera šancu. Karnauchov sa ani nestihol obzrieť a puk bol v bráne.
Asistencie: Mitchell Marner, Tyson Barrie
24:06
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Arťom Volkov – 2 min., hákovanie).
23:55
Barrie vypálil od modrej, pred Karnauchovom sa ešte Kanaďania snažili tečovať, nakoniec prišiel zákrok gólmana.
23:53
23:18
Kanada točí svoju súpera v pásme, Skinner sa dostal do dobrej streleckej pozície, lenže trafil betón bieloruského brankára.
22:55
Giroux nabil Schennovi, ten z krídla napálil do miest, kde bol pozorný brankár Karnauchov.
22:21
Kostitsyn sa skoro dostal do samostatného nájazdu, avšak prihrávku na útočnú modrú sa mu v oslabení spracovať nepodarilo.
21:57
Bielorusko začalo hru v oslabení dobre, puk jeho hráči okamžite poslali až k Pickardovi.
21:53
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jevgenij Kovyršin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
21:50
importantSchenn Simmondsa pred bránou nenašiel, ale puk sa následne dostal späť. Schenn backhandom trafil žrď, Killorn nechal vyniknúť Karnauchova.
21:24
Strela od modrej bránu Pickarda netrafila, dopredu sa následne vyrútili hráči Kanady.
20:38
Stas zachytil rozohrávku súpera, no váhal, či vystreliť, alebo prihrať. Nakoniec to bolo niečo medzi. Bránu Pickarda to netrafilo a Kostitsyn bol pri puku neskoro.
20:21
Hneď na úvod tretiny prišlo nahodenie za bránu Karnauchova, ktoré sa však neujalo. Kanada získala puk naspäť na svojej modrej.
Druhý tretina začne zhruba o 16:58.
Kanada v prvom dejstve doslova opanovala dianie na ľadovej hre, Calvin Pickard v podstate nemusel riešiť nič vážne. Gól sme ale videli iba jeden. Postaral sa oň aktívny útočník Tampy Bay Lightning Brayden Point.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
importantPoint zinkasoval prihrávku od Marnera pred prázdnu časť brány. Autor prvého gólu mohol zakončiť mimo dosah premiestňujúceho sa Karnauchova, avšak puk dostal na korčule a tak mu to nevyšlo.
19:27
Karnauchov vyšiel až na úroveň kruhov, kde puk pre Marnerom odohral veľmi zle, ten z otočky nestrieľal do prázdnej brány, ale prihrával. To sa mu nepodarilo.
19:13
De Haan sa ocitol na krídle, kde bol úplne sám a tak nahodením získal aspoň buly pred Karnauchovom.
19:00
Začala posledná minút prvej tretiny.
18:33
Lisovec získal puk vo svojej tretine, dostal ho do stredu ľadu, odkiaľ nahodil a celá jeho formácia odišla striedať.
17:57
Pickard si musel prikryť bližšiu žrď, kde sa otáčal jeden z útočníkov Bieloruska, puk sa nakoniec odrazil na hokejky Kanaďanov.
17:54
17:29
Kanada vytlačila hru až za bránu súpera, kde Bielorusko puk získalo, ale čas v presilovke sa kráti.
17:06
Linglet až teraz vyslal prvú strelu v tejto presilovej hre. Tá presná nebola a vypadla z útočnej tretiny do stredného pásma.
16:34
Bielorusi sú síce v útočnom pásme a aj držia puk, ale je to hlavne v rohoch, alebo v situáciách, odkiaľ nemôžu strieľať.
15:58
Kanada vyhrala buly a okamžite sa oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.
15:54
Vylúčenie v tíme Kanada (Mitchell Marner – 2 min., podrazenie).
15:00
Päť minút do konca prvej tretiny a my môžeme konštatovať, že Kanada je pánom stretnutia, zatiaľ čo Bielorusko sa iba bráni.
14:19
Pickard si pripísal prvý trochu dôležitejší zákrok, ale strelu od mantinelu vyrazil. Dorážke už čeliť nemusel.
13:58
Skinner nebezpečne nahodil spoza brány, pred ňou Kanaďania nedokázali zakončiť. Po následnom nahodení puk preskočil bránu Karnauchova, čo tiež mohlo dopadnúť gólom.
13:28
Matheson si nakorčuľoval pred bránu, prihrávku Girouxa nezakončil a k strele neviedla ani ďalšia ponuka spoza brány.
12:44
O´Reilly o puk prišiel, Bielorusko zaútočilo v situácii dvoch proti dvom, dobre hru čítal Matheson a všetko vyriešil.
12:09
Marner si nakorčuľoval pred bránu, dostal sa do dobrej pozície pre strelu, lenže ešte chcel prihrávať a to sa mu nepodarilo podľa predstáv.
11:46
Nepresnú prihrávku Kanady nespracoval jeden z útočníkov, dopredu ide Bielorusko.
11:17
Couturier nebezpečne nahodil puk z krídla do bránkoviska, ten prešiel na druhú stranu a po odraze od mantinelu zmizol z útočnej tretiny.
10:42
Nahodenie za Pickardovu bránu síce získali Kanaďania, avšak outsider stretnutia ešte zabojoval. K strele nakoniec nedošlo.
10:15
Stas o puk prišiel veľmi rýchlo, lenže teraz ho Kanada celkom zbytočne odovzdala a tým pádom ho získali Bielorusi.
09:49
importantĎalšia krásna akcia Kanady našla po prihrávke od modrej MacKinnona pred bránou, lenže ten spomedzi štyroch hráčov trafil do prvého obrancu pred sebou.
08:59
Demkov bol v tretine súpera sám, musel preto počkať na spoluhráčov. Po pokuse o prihrávku za bránu puk stratil.
08:19
Bielorusko sa po dlhšom čase dostalo vpred, lenže Kanada okamžite prešla do kontry. Z dobrej pozície len do Karnauchova vystrelilO´Reilly.
07:37
Brankár Bieloruska sa po tom oťukávacom úvode dostal do hry a má veľa práce, pretože Kanaďania ho zamestnávajú strelami zo všetkých možných pozícií.
06:55
Až doteraz držali v tomto zápase hostia protivníka v jeho pásme, puk nakoniec odovzdal MacKinnon a išiel striedať.
06:25
Po tvrdej strele od modrej Bielorusi vyhodili puk preč, ten Kanada dostala rýchlo späť, avšak zakončenie Skinnera zľava našla pozorného Karnauchova.
05:49
Favorit zápasu opäť v nápore, drží puk a súperovi ho za žiadnu cenu nechce požičať.
05:08

05:08

Hráči "javorového listu" to teraz vykombinovali krásne, hlavne Konecny odviedol dobrú robotu, ktorú krásnou strelou dokonal BRAYDEN POINT.
Asistencie: Mitchell Marner, Travis Konecny

04:29
Kanada sa pomaly dostáva do zápasu a snaží sa tlačiť na súpera, čo by postupom času mohlo priniesť úspech.
03:57
Bieloruský prechod dopredu skončil ofsajdom, vhadzovať sa teda bude v strednom pásme.
03:15
Teraz to ale Kanaďania spravili dobre, Skinner dostal puk pred bránu, prihral ešte na MacKinnona, ktorý mohol strieľať, ale posunul na Mathesona. Obranca nezakončil, pretože pas na svoju osobu už asi nečakal.
02:26
Oba tímy sa stále ako keby len dostávali do zápasu, pretože v strednom pásme má raz puk jeden tím, raz druhý. Vidíme veľa nepresností.
01:41
Barrie poslal puk do stredného pásma, kde sa po teči odráža na jednu z lavičiek.
00:59
Za bránu súpera sa dostal aj favorit z Kanady, avšak v prvej minúte sme nevideli strelu.
00:19
Bielorusi sa po vyhranom buly dostali do tretiny súpera, lenže tam o puk veľmi rýchlo títo hráči prišli.
00:01

Bielorusko: M. Karnauchov (Trus (A)) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stas (C), Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, S. Kosticyn, Kovyršin – Drozd, Děmkov, A. Volkov – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Stefanovič.

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Demers, Vlasic, Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson – Duchene (A), Scheifele, R. O'Reilly (A) – Giroux (C), MacKinnon, Skinner – Konecny, Marner, Point – B. Schenn, Couturier, Simmonds – Killorn..

Aj takýto pohľad si naša redakcia v Paríži počas šampionátu vychnutnáva. ????

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Bielorusko

Jeden z papierovo slabších tímov, ale za to nevyspytateľných, vstúpil do šampionátu proti Fínsku a takmer bral body. Skóre síce škandinávsky tím otvoril už po troch minútach a po šiestich viedol 2:0, ale v tretej tretine padol gól na 2:2. Nakoniec o všetkom rozhodol Savinainen, takže snaha Bielorusom nebola nič platná.

Druhé stretnutie už bolo jednoznačnejšie. Česko strelilo poltucet presných zásahov, zatiaľ čo za Bielorusko sa presadil len Pavlovič. Proti Kanade bude táto krajina opäť v roli outsidera, ale možno ho dokáže prekvapiť.

Žiadny z hráčov v nominácii ešte nemá na konte viac, ako jeden bod.

Nominácia kanadského trénera Davea Lewisa

Brankári:
Kevin Lalande, Michail Karnauchov (obaja Dinamo Minsk), Vitalij Trus (Neman Grodno)

Obrancovia: Kristian Chenkel, Roman Graborenko, Dmitrij Korobov, Jevgenij Lisovec, Iľja Šinkevič (všetci Dinamo Minsk), Pavel Vorobej (Dinamo Molodechno), Vladimir Denisov (Traktor Čeljabinsk), Oleg Jevenko (Cleveland Monsters), Nikolaj Stasenko (Severstal Cherepovets)

Útočníci: Sergej Drozd, Danila Karaban, Jevgenij Kovyrshin, Sergej Kostitsyn, Alexander Kulakov, Alexander Pavlovič, Andrej Stas, Artjom Volkov (všetci Dinamo Minsk), Artjom Demkov (Šachtar Soligorsk), Alexander Kogalev, Maxim Parfejevec (obaja Yunost Minsk), Michail Stefanovič (Neman Grodno), Jegor Šarangovič (Bielorusko U20), Andrej Kostitsyn (HK Soči), Charles Linglet (Eisbären Berlín)

Kanada

"Javorový list" je znova jedným z najväčších favoritov a zároveň obhajca, pretože triumfoval v posledných dvoch rokoch. V Nemecku tak môže dokonať zlatý hattrick, ku ktorému vykročil dobre.

Na úvod si poradil s našimi susedmi. Česko porazil pomerom 4:1. Za stavu 2:0 v 53. minúte znížil Radil, ale záver si Kanaďania postrážili.

V nedeľu zdolali aj Slovinsko. V povinnej jazde zahviezdil hlavne Nathan MacKinnon, ktorý sa presadil až trikrát a výrazne prispel k výhre 7:2.

Lídrom produktivity ale nie je, pretože na prvom mieste sa nachádza jeho spoluhráč z Colorada a síce obranca Tyson Barrie, ktorý k dvom gólom pridal štyri asistencie.

Nominácia trénera Jona Coopera

Brankári:
Eric Comrie (Winnipeg Jets), Calvin Pickard (Colorado Avalanche), Chad Johnson (Calgary Flames)

Obrancovia: Jason Demers, Michael Matheson (obaja Florida Panthers), Tyson Barrie (Colorado Avalanche), Calvin de Haan (New York Islanders), Josh Morrissey (Winnipeg Jets), Marc-Edouard Vlasic (San José Sharks)

Útočníci: Sean Couturier, Claude Giroux, Travis Konecny, Wayne Simmonds, Brayden Schenn (všetci Philadelphia Flyers), Matt Duchene, Nathan MacKinnon (obaja Colorado Avalanche), Alex Killorn, Brayden Point (obaja Tampa Bay Lightning), Ryan O'Reilly (Buffalo Sabres), Mark Scheifele (Winnipeg Jets), Jeff Skinner (Carolina Hurricanes), Mitch Marner (Toronto Maple Leafs)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bielorusi sú stále bez bodu, prehrali aj so zatiaľ bezchybnou Kanadou