Francúzi porazili Bielorusov, vyhrali po samostatných nájazdoch

Hokejisti Francúzska zvíťazili nad Bieloruskom po samostatných nájazdoch. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. máj 2017 o 20:10

Bielorusko podľahlo Francúzom 3:4.

B-skupina:

Francúzsko - Bielorusko 4:3 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Treille (T. da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozh. nájazd S. da Costa - 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Vorobej)

Rozhodcovia: Odinš (Lot.), Öhlund (Švéd.) - Leermakers (Hol.), Suchánek (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6 802 divákov

Francúzsko: Huet - Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux - Bellemare, S. da Costa, Roussel - Fleury, T. da Costa, S. Treille - Perret, Meunier, Douay - Claireaux, Ritz, Rech - Lamperier

Bielorusko: Lalande - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej - S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev - Linglet, Šarangovič, Pavlovič - Kulakov, Stas, Demkov - Drozd, Volkov, Karaban - Stefanovič

PARÍŽ. Hokejisti Francúzska zdolali vo svojom piatom zápase v parížskej B-skupine MS Bielorusko 4:3 po samostatných nájazdoch.

Bielorusi dokázali otočiť skóre z 0:2 na 3:2, napokon však o triumfe domáceho tímu rozhodol v rozstrele dvoma premenými nájazdmi Stéphane Da Costa.

Francúzi najbližšie nastúpia v nedeľu o 16.15 h proti Česku.

Bielorusi nemajú na regeneráciu ani 18 hodín, už v sobotu o 16.15 h ich čaká kľúčový zápas z hľadiska boja o záchranu proti Slovinsku.

Pozrite si, ako Francúzi zdolali Bielorusko po samostatných nájazdoch: fotogaléria

12.5.2017

Hlasy po zápase:

Cristobal Huet, brankár Francúzska: "Včera sme hrali náročné stretnutie proti Kanade. Dnes proti nám nastúpil súper, ktorý bojuje o záchranu a aj preto to bolo veľmi ťažké. Ale ukázali sme charakter, vrátili sa do zápasu a napokon vybojovali víťazstvo."

Laurent Meunier, kapitán Francúzska: "Začali sme veľmi dobre, ale zastavil nás vedúci gól súpera. Stratili sme koncentráciu i momentum. Podpísala sa pod to aj únava zo zápasu s Kanadou. Ale ukázali sme nezlomnosť a príkladne zabojovali o výhru."

Charles Linglet, útočník Bieloruska: "Je to veľmi frustrujúce. Nedarili sa nám presilovky. Napriek tomu sme mali šance, v závere sme dvakrát nastrelili žŕdku. Šťastie jednoducho nebolo na našej strane, čo sa ukázalo aj v nájazdoch."

Online prenos MS v hokeji 2017: Francúzsko - Bielorusko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
12.05.2017 o 20:15
Francúzsko
4:3
(1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Bielorusko
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Treille (T. Da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. Da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozh. náj. S. Da Costa – 27. Pavlovič (Šarangovič), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Vorobej). Rozhodca: Eduards Odinš (Lotyšsko), Linus Ohlund (Švédsko) – Joep Leermakers (Holandsko), Libor Suchánek (Česko).
Prenos
Aj keď to zo strany Francúzov dnes nebol úplne ideálny výkon, tak aj s pomocou tribún v AccorHotels Arene si pripisujú do tabuľky dôležité dva body po víťazstve 4:3 po samostatných nájazdoch nad Bieloruskom. Hrdinom domácich fanúšikov sa stal Stéphane Da Costa. Za najlepších hráčov zápasu sú vyhlásení Jegor Šarangovič a Antoine Roussel. To je pre dnešok odo mňa všetko, prajem vám pekný zvyšok večera! Prenosom vás sprevádzal Jakub Kocourek.
Koniec zápasu.

goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Francúzsko.
Autorom víťazného gólu je STÉPHANE DA COSTA.
Stéphane Da Costa dnes už jeden nájazd premenil a premenil aj ten druhý, keď proti jeho zakončeniu nemal Kevin Lalande ani tentokrát žiadnu šancu.
Ďalšiu sériu otvoril Alexander Pavlovič, ktorý to nemyslel zle, ale Cristobal Huet jeho pokus kryje.
Ďalší bieloruský mečbal mal na hokejke Alexander Pavlovič, ktorý ale Hueta ani tentokrát neprekonal.
Tak to bola jednoducho paráda, čo teraz predviedol Stéphane Da Costa, ktorý nádhernou kľučkou oklamala Lalandea.
Andrej Stas mohol rozhodnúť o triumfe Bieloruska, no Cristobal Huet Francúzov podržal.
Parížske tribúny nerozjasal tentokrát ani Damien Fleury, ktorý Lalandea neprekonal.
Prvým Bielorusom v samostatných nájazdoch bol Michail Stefanovič, ktorý jednoduchou kľučkou oklamal Hueta a skóruje.
Ako prvý sa na samostatný nájazd vydal Antoine Roussel, ktorý však pri pohybe rozhýbať Lalandea bránku míňa.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani mimoriadne zaujímavé predĺženie rozhodnutie o víťazovi tohto zápasu neprinieslo, a tak v Paríži na záver dnešného programu uvidíme samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:42
importantFrancúzi sa síce celé predĺženie len bránili, no Stéphane Da Costa to teraz nevyriešil vôbec dobre, keď poslal puk Sachovi Treillemu len na korčuľu. Ak by bola prihrávka presnejšia, Treille by posielal puk do odkrytej bránky!
64:21
Už hráme síce v rovnovážnom počte na oboch stranách. Hrdinský výkon v predĺžení predvádza aj Yohann Auvitu, ktorý teraz odohral takmer celé tri minúty bez prerušenia a s vypätím posledných síl odkorčuľoval teraz na striedačku.
63:10
importantTak teraz to pred Huetom poriadne horí. Trikrát v priebehu niekoľkých sekúnd pálil Alexander Pavlovič, ktorého strelu dvakrát zblokoval Laurent Meunier, raz dokonca Pavlovič trafil žrdku Huetovej bránky!
62:22
Do puku sa na vrchole ľavého kruhu oprel Michail Stefanovič, Cristobal Huet predviedol ďalší dôležitý zákrok lapačkou, z ktorej mu však puk vypadol.
61:57
Charles Linglet sa teraz ocitol úplne sám na bránkovisku, kde však netrafil puk nahodený od pravého mantinelu.
61:41
Po ďalšom závare pred Cristobalom Huetom však budú hrať Bielorusi znova v početnej prevahe 4 na 3, keď sa hákovaním previnil Damien Fleury.
61:02
Tak toto Bielorusom absolútne nevyšlo. V úvode predĺženia mali k dispozícii výhodnú presilovú hru vo formáte 4 na 3, no nič zaujímavé nevymysleli.
60:22
Bielorusi sa rýchlo nasťahovali do útočného pásma, tam však Sergej Kosticyn toľko váhal, čo s pukom, až oň prišiel a Francúzi tak ušetria aspoň pár sekúnd.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Napriek tomu, že Bielorusi mali v závere zápasu oveľa viac z hry, ani 60 minút nestačilo na to, aby sme spoznali víťaza tohto zápasu, a tak nás bude čakať predĺženie v atraktívnom formáte 3 na 3. V jeho úvode však uvidíme ešte presilovú hru 4 na 3 v podaní Bieloruska pri vylúčení Antonina Manaviana.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:49

59:49
importantTak toto bola obrovská smola Charlesa Lingleta! Ten dokonca dvakrát z jednej pozície opečiatkoval ľavú žrdku Cristobala Hueta, ktorý si teraz musel poriadne vydýchnuť!
58:59
Veľmi nepríjemný moment pre Francúzov. Najskôr narobila Cristobalovi Huetovi až nečakané problémy strela jedného z Bielorusov cez celé klzisko a v momente, keď sa puk snažil doraziť Arťom Demkov, Antonin Manavian ho musel fauovať.
58:26
Tak teraz Francúzi nevedia, kde im hlava stojí. Alexander Pavlovič odovzdal puk Iľjovi Šinkevičovi, ktorý napálil puk do Cristobala Hueta.
57:33
Pekná kombinácia Bielorusov. Alexander Kogalev ju však zakončil nie prílš dôraznou strelou, ktorá nemohla Cristobala Hueta nijak ohroziť.
57:02
Tak toto bola zaujímavá príležitosť Bieloruska. Najskôr Alexander Kulakov trafil len korčule francúzskeho hráča, proti ďalšej strele Michaila Stefanoviča však už Cristobal Huet musel zasahovať.
56:14
Francúzi sa teraz veľmi dlho bránili vo vlastnom obrannom pásme, napokon puk odtiaľ vyviezol Pierre-Édouard Bellemare, ktorému ale nevyšla kombinácia so Stéphaneom Da Costom.
55:05
Dnes pomerne aktívny Michail Stefanovič znova vyskúšal pripravenosť Cristobala Hueta, ktorý tentokrát nepredviedol úplne presvedčivý zákrok, no s pomocou svojich spoluhráčov to napokon zvládol.
54:05
Bielorusi sa najskôr s problémami dostali do útočného pásma, následne však ich aktivitu zastavil hvizd rozhodcu, ktorý píska postavenie Arťoma Demkova v bránkovisku.
53:30
Pierre-Édouard Bellemare sa pokúsil vyslať do samostatného nájazdu Stéphanea Da Costu, no tiesnený hráčom súpera poslal puk napokon len na zakázané uvoľnenie.
53:05
Francúzi sú po vyrovnávajúcom góle akoby pokropení živou vodou. Teraz ich však zastavil ofsajd, keď Damien Fleury bol pri prechode do útočného pásma rýchlejší ako Sacha Treille s pukom na hokejke.
52:35

52:35
goalFrancúzsko dalo gól!
Tak toto si bude Kevin Lalandea asi poriadne vyčítať. Bielorusi najskôr popri mantineli nedokázali vyhodiť puk, ktorý sa dostal k PIERREOVI-ÉDOUARDOVI BELLEMAREOVI, ktorý zaskočil tentokrát nekoncentrovaného bieloruského gólmana. Asistencia: Stéphane Da Costa.
52:16
Anthony Rech to teraz skúsil individuálne po pravej strane, pekne sa zbavil dokonca trojice súperov, následne však nezakončil tak, aby prekvapil pripraveného bielourského gólmana.
51:09
Laurent Meunier prenikol osou ihriska, znova však v zaujímavej pozícii bránku Bieloruska prekvapivo minul.
50:25
Francúzi postupne zvyšujú svoju aktivitu, no zatiaľ žiaden z nahodených pukov nenarobil Kevinovi Lalandeovi ani najmenšie problémy.
49:45
Yohann Auvitu znova nahadzoval puk na teč do bránkoviska, tam ho však nezasiahol ani jeden z jeho spoluhráčov.
49:09
Francúzi vybojovali puk v strednom pásme a do tejto akcie sa napokon zapojila až štvorica hráčov. Pierre-Édouard Bellemare mohol už sám strieľať, prenechal však puk Yohannovi Auvituovi, ktorý trafil len pripraveného Kevina Lalandea.
48:30
Po dlhšom čase zaútočili aj Bielorusi, Cristobal Huet bol nútený prikryť puk pred dobiedzajúcim kapitánom súpera Andrejom Stasom.
48:18
Loïc Lamperier si prebral za bránkou puk od Laurenta Meuniera, natlačil sa do bránkoviska, Kevin Lalande si však aj v tomto prípade svoju ľavú žrdku postrážil a puk za svoj chrbát nepustil.
47:54
Francúzi sú v evidentnom hernom útlme, keď si ani v štvorminútovej početnej prevahe nedokázali vytvoriť výraznejší tlak. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
47:29
Kevin Lalande sa teraz dvakrát v priebehu pár sekúnd vyznamenal proti zaujímavým pokusom Antonina Manaviana, keď najmä tá druhá strela od modrej čiary bola mimoriadne nepríjemná.
46:39
Damien Fleury sa teraz zachoval až príliš sebecky, čo sa v presilovej hre väčšinou nevypláca. Potvrdilo sa to aj v tomto prípade, keď francúzsky útočník o puk prišiel.
45:52
Kevin Hecquefeuille to teraz zaujímavo nahazdoval do bránkoviska, no tam puk nedokázal čepeľou svojej hokejky zasiahnuť Antoine Roussel.
45:00
Bielorusi znova dokázali vyhodiť puk cez všetky čiary. Francúzi ho ale zaviezli naspäť a Kévin Hecquefeuille znova označkoval mantinel za chrbtom Kevina Lalandea.
44:00
Francúzi okamžite zatlačili súpera do obranného pásma, Antoine Roussel však na Kevina Lalandea zblízka nevyzrel, a Bielorusi sa môžu oslobodiť.
43:43
Teraz však Bielorusi darujú Francúzsku ideálnu príležitosť na vyrovnanie potom, čo si Andrej Stas neustrážil svoju hokejku. Domáci hokejisti si tak zahrajú početnú prevahu dokonca 4 minúty, keďže v tvári Kévina Hecquefeuilleho sa objavila aj krv.
42:25
Teraz chceli Les Blues zaútočiť, Jordan Perret však bol zastavený hvizdom rozhodcu, ktorý videl ofsajd francúzskeho tímu.
42:00
Na Francúzoch sa už od druhej polovice stretnutia začína prejavovať veľká únava po včerajšom hrdinskom výkone proti silnej Kanade. V ich hre sa objavuje čoraz viac zbytočných chýb.
41:20

41:20
goalBielorusko dalo gól! Bieloursi síce početnú prevahu o dvoch hráčov, no napokon sa im predsa len podarilo dokonať sveklý obrat, keď predviedli skutočne okulahodiacu kombináciu, na konci ktorej bol teč ALEXANDRA KULAKOVA.
40:50
Bielorusi si dokonca zahrajú kratučkú presilovú hru o dvoch hráčov. Antonin Manavian si pred vlastným bránkoviskom pomáhal hákovaním.
40:27
V úvode tretej tretiny dohrávajú Bielorusi ešte svoju presilovú hru pri vylúčení Nicolasa Bescha, Francúzi sa však dokázali oslobodiť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina stretnutia medzi Francúzskom a Bieloruskom ponúkla v porovnaní s tou prvou o niečo zaujímavejší hokej. Najskôr sa Francúzi dostali do dvojgólového vedenia a zdalo sa, že zápas majú pod kontrolou, následne však Bielorusi zásluhou Alexandra Pavloviča a Jegora Šarangoviča dokázali vyrovnať. Tretia tretina tak sľubuje veľký boj o tri body, ktoré sú dôležité pre oba celky.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:23
Aj v oslabení však Francúzi dokázali zaútočiť, Kévin Hecquefeuille sa však v protiútoku zachoval trochu sebecky a bránku Lalandea netrafil.
38:54
Tak tieto momenty jednoznačne patria Bielorusom. Naopak, smoliarom posledných sekúnd je Nicolas Besch, ktorý po predchdázajúcej chybe teraz odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.
38:37
importantObrovská chyba Nicolasa Bescha, ktorý pri pokuse o rozohrávku spoza bránky nabil Charlesovi Lingletovi a Cristobal Huet musel vytiahnuť ťažký zákrok svojou lapačkou.

37:47
goalBielorusko dalo gól! Bielorusi sa nielenže ubránili početnej prevahe súpera, ale dokonca sa im podarilo krátko pred koncom druhej tretiny aj vyrovnať. Charles Linglet poslal od pravého puku do bárnkoviska, kde vracajúci sa Laurent Meunier neustrážil JEGORA ŠARANGOVIČA, a ten aj so šťastím poslal puk za nešťastného Cristobala Hueta. regulérnosť gólu ešte skúmal aj videorozhodca, ktorý ho však odobril. Asistencia: Linglet.
36:38
V absolútnom závere početnej prevahy to skúsil aj Antoine Roussel, puk znova končí len na mantineli za Lalandeom.
36:25
Presilová hra Francúzov sa už pomaly končí, z pravého kruhu to technickým pokusom to skúsil Pierre-Édouard Bellemare, ani on však bránku Kevina Lalandea netrafil.
35:34
Až v tejto chvíli sa Francúzi dokázali usadiť v útočnom pásme, z prvej pálil Antonin Manavian. Bránku Bieloruska však minul a dokonca vyhnal svoj tím znova do obranného pásma.
34:42
Pri francúzskej striedačke v tejto chvíli znova vzbĺkli veľké vášne, aktívny tam bol najmä Pavel Vorobej, ktorý najskôr celú situáciu spôsobil svojim zákrokom na Stéphana Da Costu a následne sa pustil do Antoinea Roussela. Vorobej si za to pôjde oddýchnuť na trestnú lavicu, Francúzi si zahrajú presilovku.
34:18
Alexander Pavlovič sa vrátil na ľad a okamžite preveril pozornosť francúzskeho gólmana. Ten pri svojom zákroku dokonca posunul bránku, a tak sa znova hra musí prerušiť.
33:44
Cristobal Huet znova v permanencii. Michail Stefanovič vyskúšal kvality svojho bekhendu, no Huet v bráne Francúzov bol pozorný.
32:57
Opäť šance na oboch stranách. Najskôr pozornosť Cristobala Hueta vyskúšal Sergej Kosticyn a následne Floran Douay s Jordanom Perretom skúsili prekvapiť Kevina Lalandea.
32:28
Francúzi majú v druhej tretine pomerne veľké problémy v rozohrávke, čo sme u nich v úvodnej dvadsaťminútovke nevideli. Aj tentokrát poslali puk cez všetky čiary.
32:21
Charles Linglet chcel preniknúť po pravom krídle do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčov ho však predbehol a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
32:13
Francúzi sa znova prebúdzajú k väčšej ofenzívnej aktivite. Anthony Rech nabíjal medzi kruhy Jonathanovi Janilovi, no ten puk netrafil tak, ako si predstavoval.
31:05
Po dlhšom čase musel byť na pozore aj Kevina Lalande. Stéphane Da Costa však po rýchlom protiútoku strelou príklepom bránku Bieloruska netrafil.
30:38
Francúzi majú teraz v defenzíve pomerne veľké problémy. Andrej Stas tentokrát spoza bránky hľadal Iľju Šinkeviča, tam však bol aj jeden z francúzskych bekov.
30:22
Ďalší nepríjemný puk smerom na Cristobala Hueta poslal kapitán Bieloruska Andrej Stas, Huet vyrazil puk na ochrannú sieť a už sa chystá na vhadzovanie po svojej ľavej ruke.
30:12
Práve Danila Karaban však o pár sekúnd na to zostal ležať za francúzskou bránkou a s bieloruským obrancom to nevyzerá vôbec dobre. Z ľadu mu pomáha dvojica jeho spoluhráčov.
30:05
Skúsený francúzsky gólman Huet musel znova zasahovať, keď ho zaujímavým streleckým pokusom preveril Danila Karaban.
29:38
Bielorusi po strelenom góle evidentne zvýšili aktivitu, čo teraz donútilo Oliviera Dame-Malku odpáliť puk cez všetky čiary. Hra sa vráti pred Cristobala Hueta.
28:15
Tak teraz sa hrá skutočne skvelý hokej. Najskôr to vyzeralo na prečíslenie Bielorusov, ktoré ale nevyužil Sergej Kosticyn, následne však do rýchleho protiútoku vyrazili aj Les Blues, po ktorom zakončoval Stéphane Da Costa.
27:35
importantStéphane Da Costa zrýchlil po pravom krídle, vyzval na zakončenie Antoinea Roussela, ktorý však Kevian Lalandea prekonať nedokázal.
26:46
Tak napokon sa vylučovať nebude ani na jednej strane, Alexander Pavlovič však odišiel do šatne na dôkladnejšie ošetrenie svojim tímovým lekárom.
26:46
Okamžite po buly v stredovom kruhu Loïc Lamperier nepríjemne zasiahol do rozkroku hokejkou práve strelca bieloruského gólu Alexandra Pavloviča. Vznkla veľká šarvátka, rozhodcovia sa musia poradiť, ako túto situáciu vyriešia.
26:40

26:40
goalBielorusko dalo gól! Bielorusi v posledných momentoch zvýšili agresivitu, Floran Douay stratil puk na obrannej modrej čiare, vystrelil Jegor Šarganovič, ktorého strelu Cristobal Huet len vyrazil pred seba, čo na dorážku zo vzduchu využil ALEXANDER PAVLOVIČ. Asistencia: Jegor Šarganovič.
25:54
Bielorusi znova spravili chybu v strednom pásme, Antoine Roussel však nemal dostatok pokoja na svojej hokejke, aby dokázal lepšie zamieriť.
25:16
Sergej Kosticyn vyviezol puk spoza bránky, kde ho ponúkal ako na zlatom podnose, ak sa nemýlim, Jevgenijovi Kovyršinovi, no ten Cristobala Hueta neprekonal.
24:24
Nepochopiteľne statická bieloruská defenzíva po buly dovolila zakončiť Damienovi Fleurymu, Kevin Lalande svoj tím podržal.
24:22
Bielorusi potvrdzujú, že sa na svetovom šampionáte zatiaľ obrovsky trápia v presilových hrách. Tentokrát sa dokonca v tejto početnej výhode previnili zakázaným uvoľnením.
23:22
Bieloursko si však v najbližších minútach zahrá v početnej prevahe. keď za sekanie odchádza na trestnú lavicu Valentin Claireaux.
23:22
importantVeľká príležitosť Bieloruska. Alexander Kulakov prenikol po pravej strane, zaujímavo vystrelil, no bránu Cristobala Hueta netrafil.
22:59
Damien Raux nahadzoval puk od modrej čiary na teč pripravenému Valentinovi Claireauxovi, Kevin Lalande svoje betóny stihol spojiť.
22:26
Kevin Lalande sa vydal za vlastnú bránu, kde však príliš dlho váhal s rozohrávkou. Teddy Da Costa mu puk takmer zobral, všetko však z pohľadu Bielorusov vyriešil Oleg Jevenko.
22:00
Bielorusi sa síce niekoľkokrát od inkasovaného gólu pokúsili preniknúť do útočného pásma, no ich trápenie v ofenzíve pokračuje aj v dnešnom súboji. Tentokrát im však Francúzi pomohli, keď sa previnili zakázaným uvoľnením.
20:54

20:54
Bielorusi síce znova vyhodili puk cez všetky čiary, Francúzi však predviedli nádhernú kombináciu. Stéphane Da Costa ho pri ľavom mantineli odovzdal Antoineovi Rousselovi, ktrorý videl na osi ihriska nakorčuľovaného DAMIENA FLEURYHO, a ten znova prestrelil Kevina Lalandea.
20:16
V úvode druhej tretiny dohrávajú Francúzi podstatnú časť svojej presilovej hry, Bielorusom sa však okamžite podarilo odpáliť puk za Cristobala Hueta.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Zápas medzi Francúzskom a Bieloruskom sa rozbiehal pomerne pomaly, no v 13. minúte prišiel otvárací gól z hokejky Sachu Treilleho, po ktorom sa tempo hry výrazne zvýšilo. Videli sme niekoľko zaujímavých príležitostí, tú najvážnejšiu zahodil v hre 4 na 4 obranca Antonin Manavian. Pomer striel v prvej tretine je 11:5 v prospech Francúzska.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:49
Okamžite po vhadzovaní pálil Yohann Auvitu, Kevin Lalande si však miesto medzi svojimi betónmi postrážil a vyzerá to tak, že v prvej tretine sa už nič viac nestane.
19:46
V závere úvodnej tretiny si ešte Francúzi zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Jevgenij Kovyršin, ktorý sa previnil držaním.
19:05
Floran Douay sa zaujímavo rozbehol priamo na Kevina Lalandea, obišiel dvojicu súperov, no ten posledný, ktorý mu stal v ceste, ho už dokázal odzbrojiť.
18:19
Antoine Roussel dostal puk na os ihriska od pravého mantinelu, už-už sa chystal vystreliť, keď ho zblokovala dokonca dvojica bieloruských obrancov.
17:48
Posledné okamihy patria Bielorusom, tí si však zatiaľ nevedia vytvoriť žiadnu vyloženejšiu príležitosť. Defenzíva Francúzov to zvláda zatiaľ bez väčších problémov.
16:52
Alexander Pavlovič nabil dobre postavenému obrancovi Jevgeniovi Lisovcovi, no ten puk znova netrafil tak, ako by si predstavoval a bránu Cristobala Hueta minul.
15:15
Ani jedno z mužstiev viac priestoru na ľadovej ploche na strelenie gólu nevyužilo, spomínaná príležitosť Manaviana bola jedinou vážnejšou šancou.
14:15
importantDlho sa v hre 4 na 4 nič nedialo, až Bielorusi stratili puk v útočnom pásme, získal ho Antonin Manavian, dostal sa do tesnej blízkosti Kevina Lalandea, ktorého sa mu podarilo obísť, no už spoza bránkovej čiary pri pokuse zasunúť puk do bránky trafil len ľavú žrdku bieloruskej bránky!
13:10
Po spomínanej šarvátke odchádzajú na trestnú lavicu za Francúzsko Jordan Perret a z bieloruského tímu Pavel Vorobej.
13:10
O vyrovnanie sa okamžite pokúsil Michail Stefanovič, ktorý však Cristobala Hueta neprekonal a okamžite sa hra presunula na opačnú stranu. Tam vznikla poriadna mela v bránkovisku Kevina Lalandea, po ktorej uvidíme dvojminútový úsek hry 4 na 4.
12:29

12:29
Francúzi dosiahli dôležitý prvý gól v zápase. Teddy Da Costa vyviezol puk z vlastnej obrannej tretiny, odovzdal ho SACHOVI TREILLEOVI, a ten trafil skutočne nádherne do horných partií bránky. Asistencie: Teddy Da Costa, Damien Raux.
11:50
Hrá sa dlhší úsek bez prerušenia, zatiaľ sme však ani v tejto fáze nevideli žiadnu vyloženú príležitosť na jednej či druhej strane.
11:00
Tempo hry sa trochu zvýšilo. Najskôr Pavel Vorobej nenašiel prihrávkou spoza bránky žiadneho zo svojich spoluhráčov a následne preveril pripravenosť Lalandeových betónov Valentin Claireaux.
10:15
Alexander Kulakov si nabil s Arťomom Demkovom, v rozhodujúcom momente mu však puk vôbec nesadol.
09:35
Bieloruskí hokejisti síce dokázali súpera zatlačiť do obranného pásma, tam sa však zväčša hralo pri mantineloch, kde to lepšie zvládli Francúzi a môžu založiť ďalšiu útočnú akciu.
08:44
Yohann Auvitu mierne zazmätkoval na vlastnej obrannej modrej čiare, našťastie však jeho chybu stihol proti Michailovi Stefanovičovi napraviť Pierre-Édouard Bellemare.
07:49
Francúzi si nerozumeli v útočnom pásme, Bielorusi však z toho nedokázali vyťažiť viac ako nahodený puk na Hueta a vhadzovanie v útočnom pásme.
07:13
Od modrej čiary strieľal nebezpečne Danila Karaban, Cristobal Huet vytiahol pekný zákrok svojim pravým betónom.
06:57
Damien Fleury minul bránu Bielorusov, tí vyrazili do protiútoku. Pozornosť Cristobala Hueta vyskúšali Jegor Šarangovič aj Charles Linglet, puk končí na ochrannej sieti.
05:49
Pierre-Édouard Bellemare zakombinoval s Antoineom Rousselom, vypálil, bránu Kevina Lalandea však spomedzi kruhov netrafil.
05:32
Francúzi znova zaviezli puk do útočného pásma, kde ho síce stratili, no aj tentokrát ho Oleg Jevenko poslal len cez všetky čiary. Ďalšie zakázané uvoľnenie Bieloruska.
04:37
Yohann Auvitu oblúčikom nahodil puk do útočného pásma, kde bol však Damien Fleury sám proti početnej presile bieloruských súperov.
03:55
Takmer okamžite po vhadzovaní nahadzoval zaujímavý puk do bránkoviska Yohann Auvitu, kde ho však jeden z jeho spoluhráčov tečoval až na ochrannú sieť, a tak rozhodcovia hru vyháňajú do stredného pásma.
03:49
Teraz sa však dokázali bieloruskí hokejisti dokázali spod francúzskeho tlaku vymaniť len za cenu zakázaného uvoľnenia, a tak sa hra vráti pred Kevina Lalandea.
03:25
Francúzsky prvý útok teraz síce zavrel Bielorusov v obrannom pásme, no bieloruská defenzíva pracovala skutočne príkladne a hviezdne útočné trio Les Blues k ničomu nepustila.
02:28
Bieloruskí hokejisti ľahko prenikli do útočného pásma, Michail Stefanovič si vyviezol puk na pravý kruh a vyskúšal pozornosť Cristobala Hueta.
01:33
Dmitrij Korobov spravil chybu na útočnej modrej čiare, Jordan Perret sa tak rútil na Kevina Lalandea, no Korobov stihol svoju chybu ešte napraviť, keď Perretovi v momente zakončenia zblokoval hokejku.
00:25
Už po pár sekundách zápasu sme boli svedkami úvodného streleckého pokusu. Postaral sa oň Stéphane Da Costa, ktorý však bránu Kevina Lalandea z ľavého kruhu netrafil.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Francúzsko: Huet (Hardy) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Meunier (C), Douay, Perret – Ritz, Lamperier, Rech – Claireaux.

Bielorusko: Lalande (M. Karnauchov) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej – S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, Děmkov, Stas (C) – Drozd, Karaban, A. Volkov – Stefanovič.

Rozhodca: Eduards Odinš (Lotyšsko), Linus Ohlund (Švédsko) – Joep Leermakers (Holandsko), Libor Suchánek (Česko).
Vážení fanúšikovia!

Majstrovstvá sveta v hokeji dnes pokračujú ďalším hracím dňom. V jeho závere nás v parížskej AccorHotels Arene čaká súboj motivovaných domácich Francúzov proti zostupom ohrozenému Bielorusku. Stretnutie sa začína o 20:15.

FRANCÚZSKO

Francúzi zatiaľ na turnaji predvádzajú sympatické bojovné výkony, ktoré však zatiaľ stačili len na zisk piatich bodov a priebežnú šiestu priečku. Les Blues nevstúpili do šampionátu úplne ideálne, keď hneď na úvod zaváhali v zápase s Nórskom, ktorému podľahli 2:3. Následne sa však skvelým oduševneným výkonom postarali o zatiaľ najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu majstrovstiev sveta, keď s prehľadom zdolali silné Fínsko vysoko 5:1. V treťom stretnutí B-skupiny potom vybojovali dôležitú výhru 5:4 po samostatných nájazdoch so Švajčiarskom. No a vo včerajšom zápase dokonca poriadne vzdorovali azda najväčšiemu ašpirantovi na zlato – Kanade. Francúzi dokonca dlho viedli 2:1, gólmi zo záveru druhej a úvodu tretej tretiny sa však napokon z tesného víťazstva tešili Kanaďania. Domáci výber doposiaľ nastrieľal 13 gólov, čo je tretí najvyšší počet zo všetkých tímov parížskej B-skupiny. Najlepším strelcom a zároveň najproduktívnejším hráčom tímu je zatiaľ Stéphane Da Costa s bilanciou 4G+1A. Veľkou defenzívnou oporou mužstva je aj skúsený bek Yohann Auvitu, ktorý má v „tabuľke pravdy“ bilanciu +7 a v tomto smere patrí k najlepším hráčom na turnaji. Gólman Francúzska Florian Hardy sa môže pochváliť úspešnosťou zákrokov na úrovni 94,87%, v ktorej tiež konkuruje tým vôbec najlepším.

BIELORUSKO

Už tradičný účastník najvyššej kategórie majstrovstiev sveta Bielorusko sa zatiaľ vo Francúzsku poriadne trápi a reálne nad ním začína visieť hrozba vypadnutia. Bielorusi sú totiž po štyroch odohratých dueloch ako jediní z osemnástich účastníkov MS stále bez jediného získaného bodu. Do šampionátu nevstúpili zle, keď potrápili Fínsko, ktorému napokon podľahli len tesne 3:2. Následne však totálne zlyhali proti Česku, keď im ani vyslovene defenzívny výkon úspech nepriniesol a museli sa zmieriť s debaklom 1:6. Ešte horšie to s tímom trénera Davea Lewisa dopadlo v zápase s Kanadou, ktorá im uštedrila takzvaného tenisového „kanára“. No a na strelenie gólu čakajú bieloruskí hokejisti aj po stretnutí so Švajčiarskom, ktorému podľahli 0:3. Tímu okolo kapitána Andreja Stasa sa podarilo súperovho brankára prekonať ešte v 22. minúte súboja proti Česku, keď sa presadil Alexander Pavlovič. Čakanie na gól tak Bielorusi natiahli už na hrozivých 158 minút. V prípade tímu Bieloruska je veľmi ťažké hovoriť o najproduktívnejšom hráčovi, keďže až osem hokejistov zaznamenalo po jednom kanadskom bode. Brankárska jednotka Kevin Lalande nastúpil do troch zo štyroch doterajších zápasov a jeho úspešnosť zákrokov je mimoriadne nízka – len 86,75%. Bielorusom sa v ofenzíve absolútne nedarí, o čom svedčí aj fakt, že doposiaľ na turnaji nevyužili ani jednu z jedenástich ponúknutých presilových hier a úspešnosť ich streľby je len niečo vyše 5%.

Tieto dve mužstvá sa na majstrovstvách sveta stretli zatiaľ štyrikrát. Vzájomná bilancia na šampionáte zatiaľ hovorí v prospech Bieloruska v pomere 3-1, no v dnešnom zápase bude rozhodne favoritom domáci celok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Francúzi porazili Bielorusov, vyhrali po samostatných nájazdoch