Vlaňajšie finále sa nezopakuje. Kanadu v boji o zlato vyzve Švédsko

V druhom semifinále v súboji severských tímov Švédi zdolali Fínov 4:1. Fínsko sa v zápase o bronz stretne s Ruskom.

Joakim Nordström sa teší z gólu do siete Fínska.(Zdroj: TASR/AP)
Najväčšie londýnske derby Arsenal – Tottenham >>

KOLÍN NAD RÝNOM. Hráči Švédska a Kanady sa v nedeľu o 20:45 stretnú vo finále MS v hokeji 2017. Švédi zdolali v druhom semifinále v Kolíne Fínsko 4:1.

Proti zámorskému súperovi budú bojovať o jubilejný desiaty titul v histórii.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Kanada otočila zápas s Ruskom z 0:2 na 4:2 a bude obhajovať zlato

Vo finále sú po štyroch rokoch, v roku 2013 sa stali majstrami sveta po výhre nad Švajčiarskom. Na medailu siahnu po dvojročnom pôste, keďže na predchádzajúcich dvoch svetových šampionátoch vypadli zhodne vo štvrťfinále.

Fínov čaká od 16:15 zápas s Ruskom o tretie miesto.

Hlasy po zápase:

Mikko Rantanen, útočník Fínska: „Myslím si, že sme bojovali dôstojne. Pred nami stál náročný súper, ktorý odohral jeden z najlepších zápasov na turnaji.

Po štvrťfinále proti USA sme sa len ťažko dávali dohromady a dnes sa to prejavilo. Nylander či Bäckström nám narobili dosť problémov. Teraz nás čaká duel bronz a v ňom chceme uspieť. Urobíme všetko pre víťazstvo."

Pred nami stál náročný súper, ktorý odohral jeden z najlepších zápasov na turnaji. Po štvrťfinále proti USA sme sa len ťažko dávali dohromady a dnes sa to prejavilo.

Mikko Rantanen, útočník Fínska

John Klingberg, obranca Švédska: "Finále proti Kanade? To znie dobre. Bude to iné ako dnes a myslím si, že ešte o dosť náročnejšie než proti Fínsku. Máme však veľa hráčov z NHL, takže konfrontácia množstva hráčov z NHL na širokom klzisku bude zaujímavá."

Victor Hedman, obranca Švédska: „Dôležité boli premenené šance v druhej tretine. Nemali sme počas celého duelu výpadok a to rozhodlo. Fíni sú silní súperi, tiež si vypracovali niekoľko príležitostí. Tešíme sa z postupu do finále."

Victor Rask, útočník Švédska: "Pre toto sme sem išli. Nicklas Bäckström a Wiliam Nylander sú pre nás dôležití hráči. Je skvelé sledovať, ako hrajú."

Online prenos MS v hokeji 2017 - 2. semifinále: Švédsko - Fínsko

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Majstrovstvá sveta Semifinále 2016/2017
20. May 2017 o 19:15 | LANXESS Arena
Švédsko Švédsko
4:1
60' minúta
Koniec
Fínsko Fínsko
Stats
Góly a asistencie: 2. Edler (Bäckström), 25. J. Klingberg (Ekman-Larsson, W. Nylander), 35. W. Nylander (Bäckström), 54. Nordström (Krüger) – 5. Kemppainen (J. Aaltonen). Rozhodca: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) – Otmachov (RUS), Vanoosten (CAN)..
Prenos
Švédsko zajtra vyzve vo finále Kanadu a Fínsko si zahrá o tretie miesto s Ruskom. Suomi dnes vzdorovali favoritovi iba v prvej tretine, keď Joonas Kemppainen reagoval na rýchly gól Alexandra Edlera. Od druhej časti hry však na ľade dominovali švédski hokejisti, ktorí pridali ďalšie dva presné zásahy. V presilovkách sa presadili John Klingberg a William Nylander, definitívu výsledku dal potom Joakim Nordström.
Traja najlepší hráči Fínska na turnaji: Sebastian Aho, Julius Honka, Veli-Matti Savinainen.

Traja najlepší hráči Švédska na turnaji: Victor Hedman, William Nylander, Gabriel Landeskog.
Strely na bránu: 41 – 23.
Najlepší hráči zápasu: Nicklas Bäckström (Švédsko) – Joonas Kemppainen (Fínsko).
Koniec zápasu.
59:43 Fínsko malo v powerplay obrovskú príležitosť na zníženie. Henrik Lundqvist však odolal všetkým dorážkam súpera a pridal k tomu jeden parádny zákrok vyrážačkou.
59:10 Suomi majú trvalý tlak v útočnom pásme, no nedostávajú sa do k strelám. Švédi dobre vykrývajú priestor.
58:15 Fínsko skúša hru bez brankára a útočí so šiestimi hráčmi. Švédi sú uzavretí pred vlastným gólmanom.
57:53 Tesne pred koncom zápasu je tu posledná reklamná prestávka. Švédi v záverečných dvoch minútach určite udržia komfortné vedenie.
57:37 Veľká šanca švédskeho tímu. Victor Rask mohol pridať ďalší gól, ale obetavým zákrokom ho zastavil brankár Harri Säteri.
57:24 Švédi nezvládli rozohrávku a poslali puk cez všetky čiary. Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Lundqvista.
56:50 Švédsko výborne bráni stredné pásmo a svojho rivala nepúšťa do šancí. Fínom sa kráti čas na úpravu skóre.
55:34 Antti Pihlström vystrelil spomedzi kruhov, tesne pred bránou puk tečoval Juhamatti Aaltonen, ale namieril vedľa.
55:00 Do konca riadneho hracieho času zostáva posledných päť minút. Fíni sa stále nevzdávajú a bojujú.
53:52
53:52 Švédsko dalo gól! Tre Kronor definitívne rozhodujú a potvrdzujú svoj postup do finále. Strelou švihom sa presadil JOAKIM NORDSTRÖM, ktorý prekonal fínskeho brankára Harriho Säteriho. Asistencia: Marcus Krüger.
53:30 Stále je to rovnaký obraz hry. Fínsko sa nevie usadiť v útočnom pásme súpera a márne bojuje o zníženie.
52:13 Švédi dobre zakombinovali v útočnej tretine. Gabriel Landeskog strieľal švihom z ľavého krídla.
51:35 Joel Eriksson Ek nenápadne zakončoval bekhendom z tesnej blízkosti fínskej brány. Puk smeroval iba do rohu klziska.
50:45 Suomi čoraz viac otvárajú hru a tlačia všetko do útočného pásma. Švédsko bez problémov bráni.
49:54 Fíni si nevedia vytvoriť tlak v útočnom pásme a Henrik Lundqvist je už veľmi dlho bez vážnejšieho zákroku.
49:00 Na ľade vidíme minimum zaujímavých momentov. Švédom ide hlavne o udržanie náskoku, a tak sa nikam netlačia.
47:53 Po strele švédskeho útočníka Harri Säteri schoval puk a prerušil hru. Nasleduje reklamná prestávka.
47:23 Ville Lajunen skúsil prekvapiť Henrika Lundqvista strelou spoza obrancu. Skúsený gólman pohotovo zasiahol vyrážačkou.
46:34 Mikko Rantanen inkasoval tvrdý hit na útočnej modrej čiare. V plnej rýchlosti ho zastavil švédsky obranca Anton Strålman.
45:26 Juuso Hietanen nahodil puk do skrumáže pred švédskou bránou, no jeho spoluhráči sa nedostali k dorážke.
45:06 Fínsko postupne zvyšuje aktivitu smerom dopredu, ale zatiaľ sa nedokáže presadiť. Švédi kontrolujú hru aj výsledok.
44:00 Antti Pihlström vnikol medzi dvoch švédskych obrancov, tlačil sa do zakončenia, ale v rozhodujúcom momente bol zastavený.
43:46 Fíni sa vôbec nedostávajú do šancí. V prvej tretine ešte občas hrozili, ale od druhého dejstva sú skoro neviditeľní.
43:02 Anton Strålman strieľal švihom takmer od modrej čiary. Harri Säteri si pripísal ďalší úspešný zákrok, keď schoval puk v lapačke.
42:35 Švédi rovnako ako v predchádzajúcich dueloch na turnaji ukazujú, že si vedia postrážiť tesné vedenie a súpera k ničomu nepustia.
42:00 Hra štyroch proti štyrom sa skončila. Oba tímy sú v plnom počte.
41:37 Oscar Lindberg zakončoval z pravej strany, ale Harri Säteri bol pripravený a puk vyrazil do bezpečia.
41:07 Sebastian Aho prešiel takmer cez celé klzisko, vystrelil švihom z vrcholu kruhov, ale jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.
40:21 Nicklas Bäckström vypálil príklepom od modrej čiary. Harri Säteri puk zrazil do rohu klziska.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 26 – 11.
Švédi jasne ovládli prostredné dejstvo a zaslúžene si vypracovali dvojgólový náskok vďaka dvom využitým presilovkám. Druhý presný zásah "troch koruniek" zaznamenal strelou od modrej čiary John Klingberg a potom sa k nemu pridal v ďalšej početnej výhode William Nylander.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
40:00 Po druhej siréne došlo k šarvátke pred fínskou bránou. Rozhodcovia vylučovali na oboch stranách. Dve trestné minúty za hrubosť dostali Victor Hedman a Joonas Kemppainen.
39:01 Marcus Krüger strieľal švihom z pravého kruhu, no Harri Säteri puk neudržal vo svojej moci. Rozhodcovia však prerušili hru pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.
38:14 Švédski hokejisti momentálne dominujú a súpera ani nepúšťajú k puku. Fíni sú uväznení vo vlastnom obrannom pásme.
37:42 Fínsky výber prežil oslabenie a neinkasoval ďalší gól, ktorý by mohol byť pre zápas rozhodujúci.
37:10 William Nylander bol na konci presnej švédskej kombinácie v útočnom pásme. Zblízka však namieril iba do betónu ležiaceho Harriho Säteriho.
36:30 Oliver Ekman-Larsson zakončoval švihom od modrej čiary. Harri Säteri puk zrazil do rohu klziska.
35:42 Švédi budú mať výhodu presilovky. Julius Honka dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie.
35:33 Julius Honka bez problémov prešiel stredným pásmom, ale potom bol pritlačený na mantinel a rýchlo stratil puk.
34:52
34:52 Švédsko dalo gól! Severania využili ďalšiu presilovku a odskakujú Fínom na rozdiel dvoch presných zásahov. WILLIAM NYLANDER sa dostal s pukom medzi kruhmi a presnou strelou prekonal Harriho Säteriho. Asistencia: Nicklas Bäckström.
34:20 Švédi držia svojho súpera pod tlakom, ale vôbec nestrieľajú. Pravdepodobne čakajú, že sa pred nimi zjaví prázdna brána.
33:35 Švédi hrali minútovú presilovku počas powerplay pri signalizovanom vylúčení a teraz v nej budú pokračovať. Na trestnú lavicu odišiel Jesse Puljujärvi za hákovanie.
32:46 Henrik Lundqvist odkorčuľoval na striedačku, pretože hlavný rozhodca signalizuje vylúčenie. Švédi idú do útoku v šestici.
32:20 Joakim Nordström nebezpečne tečoval strelu od modrej čiary. Harri Säteri zareagoval na zmenu smeru puku a podržal svoj tím.
31:20 Fíni dobre pokrývajú stredné pásmo a švédska útočná snaha sa tak končí ešte pred modrou čiarou.
29:50 Po skončení oslabenia sa vydal do úniku Gabriel Landeskog, ktorý si telom odtlačil hráča a jednou rukou nebezpečne zakončil.
29:23 Jesse Puljujärvi a Antti Pihlström kvalitne strieľali z oboch krídel. Henrik Lundqvist dvakrát úspešne zasiahol betónom.
28:34 Fíni začali presilovku aktívne, ale teraz majú problém získať útočné pásmo a volia radšej striedanie formácií.
27:47 Prvá presilovka pre Fínsko. Švédi dostávajú dve trestné minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, ktoré si odsedí Joel Eriksson Ek.
27:30 William Nylander skúsil nečakanú strelu z otočky. Harri Säteri nebol pripravený, ale puk letel tesne vedľa brány.
26:47 Veľká šanca švédskeho výberu. William Nylander pripravil ideálnu pozíciu na zakončenie Oscarovi Lindbergovi, ktorý švihom našiel iba lapačku Harriho Säteriho.
26:10 Veli-Matti Savinainen zakončoval spoza hráča, ale jeho pokus vyletel príliš vysoko a Henrik Lundqvist nemusel zasahovať.
25:51 Victor Hedman preveril Säteriho pozornosť prudkým švihom od modrej čiary. Fínsky brankár predviedol pohotovú lapačku.
25:17 Sebastian Aho nepríjemne tečoval puk pred švédskou bránou a Henrik Lundqvist mal šťastie, že smeroval tesne vedľa.
24:36
24:36 Švédsko dalo gól! Tri korunky poľahky využili presilovku. JOHN KLINGBERG vystrelil švihom z osi klziska, Harri Säteri nič nevidel a puk prešiel až do siete. Asistencie: Oliver Ekman-Larsson, William Nylander.
24:29 Prvá presilovka dnešného zápasu bude patriť Švédom. Valtteri Filppula dostal dve trestné minúty za podrazenie.
24:00 Oskar Osala zvládol súboji pri mantineli s Victorom Hedmanom, našiel na modrej čiare voľného Mikka Lehtonena a jeho zakončenie musel vyriešiť Henrik Lundqvist.
22:56 William Nylander krúžil s pukom v útočnom pásme, ale Topi Jaakola ho dobre pokryl a vytlačil do stredu klziska.
22:23 John Klingberg zakončoval švihom z ľavého krídla. Harri Säteri bez problémov schoval puk v náručí.
21:22 Fíni nedokázali dostať puk z vlastného pásma a ponúkli ho Švédom. Oliver Ekman-Larsson nepríjemne nahadzoval od modrej čiary.
20:45 Lasse Kukkonen nahodil puk zo stredného pásma na brankára Henrika Lundqvista, no nevšimol si, že jeho spoluhráči sú v ofsajde.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 11 – 5.
Švédski hokejisti odštartovali výborne, keď už v druhej minúte napol sieť strelou od modrej čiary Alexander Edler. Odpoveď Fínov prišla o tri minúty neskôr. Joonas Kemppainen získal puk medzi kruhmi a prekonal Lundqvista. Za vyrovnaného stavu nechce ani jeden tím riskovať, čoho výsledkom je divácky menej atraktívny hokej.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:20 Fínom sa otvárala príležitosť na brejk troch proti dvom, ale ich prečíslenie stroskotalo na nepresnej prihrávke.
18:30 Zápas momentálne nemá vysoké tempo. Hráči sa ťažko dostávajú do gólových šancí a brankári sú teraz bez práce.
17:10 Mika Pyörälä rozveselil fínskych fanúšikov, keď strieľal z pravého krídla. Trafil však iba bočnú sieť, takže radosť bola zbytočná.
16:13 Švédi na chvíľu získali útočné pásmo, no nedokázali si v ňom presne prihrať a potom radšej odišli striedať.
15:26 V posledných sekundách sledujeme viacero nedorozumení v strednom pásme, z čoho rezultovalo prerušenie hry.
14:20 Fínom vyšiel rýchly prechod do útoku. Po presnej kombinácii strieľal z pravého krídla Jesse Puljujärvi, ktorý trafil Lundqvistov betón.
13:54 Veli-Matti Savinainen potiahol puk od vlastnej brány až do útočného pásma, ale jeho strela spoza obrancu bola zblokovaná.
13:22 Veľká príležitosť švédskeho výberu. William Nylander zakončoval z tesnej blízkosti bekhendom, ale Harri Säteri podržal Fínov.
12:30 Fíni stratili puk vo vlastnom obrannom pásme a pustili súpera do šance. Strela Alexandra Edlera skončila na Säteriho betóne.
11:40 Momentálne sledujeme slabšiu pasáž zápasu. Oba tímy pozorne vykrývajú priestor v strednom pásme a nepúšťajú sa do šancí.
11:12 William Nylander nahadzoval puk z otočky pred fínsku bránu, kde stál jeho spoluhráč, no nič zaujímavé z toho nebolo.
09:58 Sebastian Aho nepríjemne zakončil švihom z vrcholu kruhov. Henrik Lundqvist dokázal skrotiť puk až na dvakrát.
09:15 Victor Rask dostával prihrávku pred odkrytú bránu, ale puk mu ušiel z hokejky a nedokázal zakončiť.
08:45 John Klingberg zakončoval švihom od modrej čiary. Harri Säteri puk dobre videl a bez problémov zasiahol.
07:41 Valtteri Filppula obkrúžil bránu, prihral na modrú čiaru Villemu Lajunenovi a jeho strela švihom iba tesne minula cieľ.
07:15 Hra bola prerušená, čo je príležitosť na prvú reklamnú prestávku v dnešnom zápase.
07:06 Švédi aj Fíni hrajú s piatimi mužmi. Joel Eriksson Ek a Jani Lajunen sa vrátili na ľadovú plochu.
06:25 Joakim Nordström predviedol individuálny prienik po ľavom krídle, natlačil sa pred bránu, ale bekhendom nezakončil presne.
06:00 V hre štyroch proti štyrom je to zatiaľ opatrné. Oba tímy sa nevedia dostať do koncovky.
05:06 Pred švédskou bránou došlo k menšej šarvátke, a tak rozhodcovia vylučujú. Dve trestné minúty za hrubosť dostali Joel Eriksson Ek a Jani Lajunen.
04:45
04:45 Fínsko dalo gól! Suomi rýchlo odpovedajú a z prvej šance vyrovnávajú skóre. JOONAS KEMPPAINEN dobre sledoval puk, získal ho medzi kruhmi a presnou strelou švihom prekonal Henrika Lundqvista. Asistencia: Juhamatti Aaltonen.
04:22 Joel Eriksson Ek zakončoval bekhendom spomedzi kruhov. Harri Säteri bol pripravený a puk schoval v náručí.
03:50 Švédi zovreli svojho súpera v pásme, ale Oliver Ekman-Larsson trafil iba hráča stojaceho pred sebou.
03:04 Harri Säteri musel zasahovať po strele švihom z pravého krídla. Puk zrazil na ochrannú sieť.
02:50 Fíni sa nedokázali dostať z vlastného obranného pásma s pukom na hokejkách. Švédi im však dovolili aspoň vystriedať.
02:02 John Klingberg nahodil puk zo stredného pásma priamo na brankára Harriho Säteriho. Ten radšej prerušil hru.
01:49
01:49 Švédsko dalo gól! Tre Kronor udreli priamo z buly. Nicklas Bäckström vyhral puk za seba, od modrej čiary vypálil ALEXANDER EDLER a Harri Säteri nedokázal úspešne zasiahnuť. Asistencia: Nicklas Bäckström.
01:45 Elias Lindholm zakončoval z ľavého krídla, no jeho pokus bol zrazený až na ochrannú sieť.
01:20 Jonas Brodin nedokázal získať útočného pásmo, pretože jeho prihrávka sa odrazila od jedného z Fínov na striedačku.
00:46 Mikko Rantanen sa snažil nájsť zadovkou pred bránou niekoho zo svojich spoluhráčov, ale švédska defenzíva spoľahlivo zasiahla.
00:15 Fíni začali ofenzívne. Hneď po ôsmich sekundách strieľal z pravého krídla Oskar Osala. Potom sa strhla menšia mela pred švédskou bránou.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Švédi sa proti Fínom budú spoliehať na svoju brankársku legendu Henrika Lunqvista, ktorý zatiaľ na turnaji naskočil do troch duelov a všetky boli víťazné. Suomi vsádzajú na Harriho Säteriho, ktorý vychytal čisté konto proti Američanom.
Rikard Grönborg dnes nechal mimo zápasovej súpisky troch hokejistov. Na tribúne zostal brankár Eddie Läck a útočníci Carl Klingberg s Linusom Omarkom. Fínsky kouč Lauri Marjamäki vynechal zo zostavky gólmana Joniho Ortia, obrancu Joonasa Järvinena a útočníka Tomiho Sallinena.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Lundqvist (Fasth) – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Lindberg, Bäckström, W. Nylander – Everberg, Nordström, W. Karlsson – Krüger, J. Lundqvist (C), Eriksson Ek – Söderberg.

Fínsko: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A) – Savinainen, Filppula (A), Rantanen – Aho, Pyörälä, Puljujärvi – Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen – M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen – Osala.

Rozhodca: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) – Otmachov (RUS), Vanoosten (CAN).
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu priamo z dejiska MS v hokeji 2017 v Kolíne nad Rýnom. V druhom semifinálovom súboji uvidíme škandinávske derby medzi Fínskom a Švédskom.

Fínsko pricestovalo na svetový šampionát v pozícii obhajcu strieborných medailí z minulého roka, ale v základnej skupine sa trápilo a bojovalo o účasť vo štvrťfinále. V siedmich zápasoch nazbieralo jedenásť bodov a malo skóre 20:22, čo mu stačilo na štvrté miesto o jediný bod pred domácim Francúzskom. Suomi v úvodnom vystúpení zdolali Bielorusko tesne 3:2, ale následne podľahli Francúzsku vysoko 1:5 a nestačili ani na Česko, ktoré zmazalo trojgólové manko a triumfovalo 4:3 po samostatných nájazdoch. Fíni vedeli, že vo zvyšných zápasoch musia bezpodmienečne získavať body a podarilo sa im to. Slovincov porazili 5:2, Nórov 3:2 po predĺžení a Švajčiarov takisto 3:2 po predĺžení. V poslednom dueli skupiny síce podľahli Kanade 2:5, ale vtedy už mali istý postup do štvrťfinále, kde narazili na Američanov. Proti výberu USA neboli favoritom, no zvolili efektívnu defenzívnu taktiku a vyhrali 2:0.

Vo fínskej nominácii nájdeme kombináciu hráčov z NHL a európskych líg, v ktorej absentujú hviezdy svetového formátu. Tréner Lauri Marjamäki sa však spolieha na dvoch mladých talentovaných útočníkov s obrovským potenciálom. Sebastian Aho nazbieral v ôsmich zápasoch deväť bodov (2+7), Mikko Rantanen má na svojom konte osem bodov (3+5). Podporuje ich ešte skúsený Veli-Matti Savinainen z Tappary Tampere so šiestimi bodmi (2+4). Jednotkou v bráne by mal byť Harri Säteri, ktorý vytlačil na striedačku pôvodne prvú voľbu trénera Joonasa Korpisala.

Švédsko dvakrát po sebe vypadlo vo štvrťfinále a teraz berie iba cenný kov. V základnej skupine však obsadilo až tretie miesto so ziskom šestnástich bodov a pozitívnym skóre 29:13. Tre Kronor mali slabší štart do turnaja, keď v úvodných troch dueloch dvakrát prehrali. Rusom podľahli 1:2 po samostatných nájazdoch, následne porazili Nemcov jasne 7:2, ale hneď nato nestačili na Američanov pomerom 3:4. Severania sa však postupne zohrali a zvládli zvyšné štyri vystúpenia, v ktorých boli papierovými favoritmi. Lotyšov zdolali 2:0, Talianov 8:1, Dánov 4:2 a Slovákov takisto 4:2. Vo štvrťfinále museli cestovať do Paríža, ale cesta do francúzskej metropoly im nenarobila problémy. Proti Švajčiarom triumfovali 3:1.

Tri korunky pozvali na turnaj pôvodne šestnásť hokejistov z NHL, ale v priebehu majstrovstiev k ním pribudli ďalší traja hráči. Vo výbere Švédska sa nachádzajú osobnosti ako brankár Henrik Lundqvist, obrancovia Victor Hedman s Oliverom Ekmanom-Larssonom alebo útočníci Nicklas Bäckström s Williamom Nylanderom, ktorý je najproduktívnejším hráčom tímu. V ôsmich štartoch sa môže pochváliť bilanciou 6+6. Okrem neho sa nikto nedostal cez úroveň desať bodov, no sila Švédov je práve v tom, že kvalitu majú všetky štyri formácie.

Fínsko a Švédsko na seba narážajú pravidelne v rámci Euro Hockey Tour. V tejto sezóne odohrali štyri zápasy, v ktorých sa trikrát tešili Suomi. Na septembrovom Svetovom pohári však triumfovali Švédi 2:0. Posledný vzájomný súboj z majstrovstiev sveta sa datuje do roku 2013, keď v semifinále vyhralo Švédsko 3:0 vďaka trom presilovkovým gólom a ovládlo turnaj na domácej pôde.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.