Rusi zdolali Fínov a získali medaily na štvrtom šampionáte za sebou

Hokejisti Ruska pózujú s bronzovými medailami.
Hokejisti Ruska pózujú s bronzovými medailami. (Autor: TASR/AP)

Hokejisti Ruska triumfovali v súboji o tretie miesto 5:3.

MS v hokeji 2017 - zápas o 3. miesto:

KOLÍN NAD RÝNOM (NEMECKO)

Rusko - Fínsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Góly: 7. N. Gusev (V. Antipin, Ničuškin), 22. Tkačov (Ničuškin, A. Zub), 28. N. Gusev (Panarin, Dadonov), 29. Kiselevič (Namestnikov, Ničuškin), 49. Nikita Kučerov (J. Kuznecov, A. Belov) - 40. Mikko Rantanen (Filppula), 42. Mikko Lehtonen (Aho), 46. Savinainen (Mikko Rantanen, Aho)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gouin, Iverson (obaja Kan.) - Lhotský (ČR), Oliver (USA), 16 182 divákov

Rusko: Vasilevskij - Orlov, Kiselevič, Antipin, A. Belov, Provorov, A. Mironov, A. Zub - Telegin, Andronov, Ničuškin - Dadonov, Šipačov, N. Gusev - Panarin, Nikita Kučerov, J. Kuznecov - Plotnikov, Barabanov, Namestnikov - Tkačov

Fínsko: Korpisalo (29. Säteri) - Honka, Ohtamaa, Ville Lajunen, Kukkonen, Hietanen, Lehtonen, Jaakola, Jarvinen - Mikko Rantanen, Filppula, Savinainen - Puljujärvi, Pyörälä, Aho - Juhamatti Aaltonen, Joonas Kemppainen, Pihlström - M. Hännikäinen, Jani Lajunen, Osala

BRATISLAVA. História si väčšinou pamätá len víťazov. Aj preto sa na zápas o tretie miesto hľadá motivácia vždy ťažšie ako na finále.

Mužstvá sa musia rýchlo otriasť zo semifinálového sklamania a na druhý deň zabojovať aspoň o bronzové medaily.

Psychicky náročnejšiu prípravu mali na zápas, ktorému sa chcú hokejisti zväčša vyhnúť, reprezentanti Ruska.

V semifinále s Kanadou totiž vyhrávali po dvoch tretinách 2:0. Ešte päť minút pred koncom tretej časti viedli 2:1 a postup do finále mali na dosah.

Rusi zdolali Fínov a získali bronzové medaily: fotogaléria

21.5.2017

Kanada sa nikdy nevzdáva

Tri góly Kanaďanov v záverečných piatich minútach všetko zmenili. Zámorskí hokejisti sa po skvelom obrate na 4:2 dostali do zápasu o zlato.

„Kanada sa nikdy nevzdáva, čo by sme chceli odkázať aj súperovi vo finále,“ vyhlásil kanadský útočník Travis Konecny.

„Neviem odpovedať na otázku, čo sa s nami stalo v tretej tretine,“ reagoval ruský snajper Jevgenij Dadonov.

V druhom semifinále v súboji severských tímov Švédi zdolali Fínov suverénne 4:1.

4

medaily za sebou získali hokejisti Ruska z majstrovstiev sveta. Na konte za toto obdobie majú zlato, striebro a dva bronzy.

Na cenný kov si Rusi naposledy nesiahli v roku 2013.

„Bojovali sme dôstojne. Pred nami stál náročný súper, ktorý odohral jeden z najlepších zápasov na turnaji,“ priznal fínsky hokejista Mikko Rantanen.

Švédi mali na šampionáte až devätnásť hráčov z NHL. Turnaj vyšiel najmä 21-ročnému Williamovi Nylanderovi, ktorý už pred finále mal na konte sedem gólov a sedem asistencií.

„Je skvelé sledovať jeho hru,“ skonštatoval švédsky útočník Victor Rask.

Rusi natiahli medailovú sériu

Bronzové medaily si napokon vybojovali hokejisti Ruska, ktorí zdolali v predposlednom zápase turnaja Fínov 5:3.

Aj v tomto dueli si Rusi dobre rozohraný duel nečakane skomplikovali. Hoci už počas druhej tretiny viedli 4:0, na začiatku tretej časti Fíni znížili na rozdiel jediného gólu. Upokojujúci piaty gól Rusov strelil Kučerov.

Po stretnutí na ľade nebolo vidieť žiadne veľké oslavy, čo dokresľovalo fakt, že s bronzom sú Rusi na vrcholnom podujatí len málokedy spokojní.

Rusi získali cenný kov na posledných štyroch svetových šampionátoch. V zbierke majú zlato, striebro a dva bronzy. Bez medaily skončili naposledy v roku 2013.

Vtedy boli na šiestej priečke.

Fíni sa po vlaňajšom striebre museli uspokojiť so štvrtým miestom. Zlaté medaily získali naposledy pred šiestimi rokmi, keď majstrovstvá sveta hostilo Slovensko.

Hlasy po zápase:

Jevgenij Dadonov, útočník Ruska: "Nemá zmysel teraz hodnotiť jednotlivé detaily dnešného duelu. Najdôležitejší je konečný výsledok - vyhrali sme a získali bronzové medaily. Všetci sa tešíme, že sme sezónu zakončili víťazstvom. Nechcem hovoriť o tom, čo sa stalo za stavu 4:0. Sezóna sa skončila a hotovo.

Nemôžem povedať, že z našej strany bolo všetko ideálne, ale myslím si, že môžeme byť spokojní. Po neúspešnom semifinále sme to nemali ľahké, no na duel o tretie miesto sme sa dobre pripravili."

Lauri Marjamäki, tréner Fínska: "Chlapci sa za žiadnych okolností nevzdávali a bojovali až do konca. Platilo to v predchádzajúcich dueloch a ukázali to aj v zápase o bronz. Na turnaji som si užíval každučký deň a inak by som neurobil žiadnu vec."

Online prenos MS v hokeji 2017 - zápas o 3. miesto: Rusko - Fínsko

Majstrovstvá sveta  2016/2017
21.05.2017 o 16:15
Rusko
5:3
(1:0, 3:1, 1:2)
60' minúta
Fínsko
Góly a asistencie: 7. N. Gusev (Antipin, Ničuškin), 22. Tkačov (Ničuškin, Zub), 28. N. Gusev (Panarin, Dadonov), 29. Kiselevič (Namestnikov, Ničuškin), 49. Kučerov (N. Gusev, Belov) – 40. Rantanen (Filppula), 42. Lehtonen (Aho), 46. Savinainen (Rantanen, Aho). Rozhodca: Gouin (CAN), Iverson (CAN) – Lhotský (CZE), Oliver (USA)..
Ruskí hokejisti štvrtýkrát po sebe neodídu zo svetového šampionátu bez cenného kovu. Rovnako ako pred rokom doma, aj teraz v Kolíne získali bronz. Zverenci Olega Znaroka včera nestačili na Kanadu, ale dnes výborne rozbehli duel o tretie miesto, keď v druhej tretine vyhrávali po dvoch góloch Nikitu Guseva a presných zásahoch Vladimira Tkačova s Bohdanom Kiselevičom už 4:0. Fíni sa však nevzdali a zápas poriadne zdramatizovali. Postupne sa presadili Mikko Rantanen, Mikko Lehtonen a Veli-Matti Savinainen, takže to bolo len o gól, Rusi však nedopustili obrat ako proti Kanade a presnou strelou Nikitu Kučerova spečatili svoje víťazstvo 5:3.
Strely na bránu: 30 – 29.
Najlepší hráči zápasu: Bohdan Kiselevič (Rusko) – Sebastian Aho (Fínsko).
59:25
Veli-Matti Savinainen strieľal z tesnej blízkosti ruskej brány. Andrej Vasilevskij podržal svoj tím a výborne zasiahol.
59:13
importantFínsky tréner si zobral oddychový čas. Jeho zverenci budú mať výhodu vhadzovania v útočnom pásme.
59:13
Anton Belov ostal ležať na ľadovej ploche a dlho sa nedvíhal. Napokon odišiel s pomocou spoluhráčov do šatne.
59:13
Mika Pyörälä nebezpečne zakončoval spred brány, ale puk mu nesadol ideálne a jeho strela nebola dostatočne prudká.
58:52
Fínsky prechod do útočného pásma bol zastavený hvizdom rozhodcu, ktorý videl ofsajd. Nasleduje vhadzovanie pri ruskej striedačke.
58:20
Fíni si vytvorili tlak v útočnom pásme a držia súpera na krátko. Rusi sa však úspešne bránia.
57:32
Valerij Ničuškin sa natlačil do útočného pásma, obišiel brániacich Fínov, ale v koncovke mu ušiel puk.
57:00
importantFínsky tréner nečakane na poslednú minútu. Brankára odvolal už teraz a poslal do poľa šiesteho hráča.
56:44
Veli-Matti Savinainen výborne vystrelil z pravého krídla. Jeho zakončenie švihom zastavil Andrej Vasilevskij, ktorý zasahoval na dvakrát.
56:28
Ruskí hokejisti nevyužili presilovú hru, ale dve minúty početnej prevahy zužitkovali na držanie puku a ukrojili Fínom z času, ktorým im zostáva na vyrovnanie stavu.
55:16
Sebastian Aho sa pohral s ruskými hráčmi a puk vyviezol od vlastnej brány až k Vasilevskému, čo dovolilo jeho spoluhráčom vystriedať.
54:28
Jevgenij Kuznecov vybojoval presilovku pre Rusov. Pri prieniku do útočného pásma bol faulovaný a Veli-Matti Savinainen dostal dve trestné minúty za hákovanie.
53:42
Fíni pridali v pohybe a všetko tlačia dopredu, pretože ešte chcú vyrovnať. Rusi sa stiahli do obrany a nechcú stratiť dobre rozohraný duel.
53:08
Jesse Puljujärvi zakončoval príklepom od modrej čiary, no jeho pokus letel vedľa brány.
52:25
Rusi dokázali vyhodiť puk cez všetky čiary a dokonca to nebolo ani zakázané uvoľnenie. Oba tímy striedajú.
51:41
Fínsky výber poľahky získal útočné pásmo, pretože strelu zo stredu klziska musel Andrej Vaslievskij stlmiť na hrudi.
51:20
Piaty ruský gól fínskym hokejistom trochu ubral vietor z plachiet. Suomi hľadajú sily a motiváciu do záverečných minút.
50:42
Fíni takmer doplatili na zlú rozohrávku v obrannom pásme. Puk získal na ľavom krídle Jevgenij Kuznecov, no nedokázal vystreliť ani prihrať.
49:56
Rusom nevyšiel prechod do útoku. Nepresná prihrávka smerovala cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
49:20
Vadim Šipačov našiel spoza brány voľného Jevgenija Dadonova, no ten zblízka namieril iba tesne vedľa.
48:31
Mikko Lehtonen nahodil puk od modrej čiary a Andrej Vasilevskij ho zrazil do rohu klziska. Fíni zostávajú v útočnom pásme.
48:03

48:03
goalRusko dalo gól! Zborná dokázala reagovať na zlepšenú hru súpera. NIKITA KUČEROV vystrelil z pravého krídla, dobre sledoval puk, ktorý Säterimu vypadol, a z dorážky dokázal skórovať. Asistencie: Nikita Gusev, Anton Belov.
47:32
Jesse Puljujärvi predviedol sebavedomý prienik po pravom krídle, ale dostal sa až na úroveň bránkovej čiary a odtiaľ nedokázal nič vymyslieť.
46:55
Ruský kouč Oleg Znarok si zobral oddychový čas hneď po treťom inkasovanom góle a teraz môže svojich zverencov upokojiť počas reklamnej prestávky.
46:32
Ruskí fanúšikovia pochopili, že ich tím potrebuje teraz podporu a sú čoraz hlasnejší. Fíni naopak ožívajú na ľadovej ploche.
46:00
Zápas o tretie miesto dostáva nečakanú zápletku. Rusi stratili väčšinu svojho štvorgólového náskoku a nechali súpera dotiahnuť sa na rozdiel jedného presného zásahu.
45:29

45:29
goalFínsko dalo gól! Severania so šťastím využili presilovú hru. VELI-MATTI SAVINAINEN spomedzi kruhov netrafil puk ideálne, ale namieril ho do brániaceho Rusa, ktorý prekonal vlastného gólmana. Asistencie: Mikko Rantanen, Sebastian Aho.
44:39
Rusi si komplikujú svoju pozíciu a budú hrať v oslabení. Nikita Gusev dostal dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
44:36
Suomi zatlačili Rusov v ich obrannom pásme, ale zatiaľ si nedokázali vypracovať pozíciu na streľbu. Zborná vyhodila puk cez všetky čiary.
43:32
Fíni po dvoch góloch ožili a tlačia sa dopredu. Nemajú na výber, pretože čas na vyrovnanie sa im rýchlo kráti.
42:40
Ruskí hokejisti mali príležitosť na rýchly brejk. Alexander Barabanov si nakorčuľoval medzi kruhy a švihom namieril nad bránu.
42:14
Dmitrij Orlov zostal zabudnutý na útočnej modrej čiare, dostal presnú prihrávku, ale preváhal ideálny moment na koncovku.
41:16

41:16
goalFínsko dalo gól! Andrej Vasilevskij nedokázal zareagovať na nahodenie od modrej čiary, ktoré vyslal obranca MIKKO LEHTONEN. Pred ruskou bránou stálo viacero hráčov, no nikto z nich puk netečoval. Asistencia: Sebastian Aho.
41:12
Ruskí hokejisti sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Chceli však odísť na striedačku, no rozhodcovia si na nich dali pozor.
40:34
Dmitrij Orlov trafil strelou od modrej čiary pred bránou kľačiaceho Valerija Ničuškina, ktorý nevedome tečoval puk na Säteriho. Následne ešte vyskúšal bekhendovú dorážku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 22 – 18.
Rusi v prostrednom dejstve urobili dôležitý krok k zisku bronzových medailí. Dali rýchly druhý gól vo vlastnom oslabení, keď sa presadil Vladimir Tkačov a potom na ľade dominovali. V presilovke skóroval Nikita Gusev, ku ktorému sa neskôr pridal Bohdan Kiselevič. Fíni dokázali v záverečných sekundách aspoň znížiť po zásahu Mikka Rantanena.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:33

39:33
goalFínsko dalo gól! Tesne pred druhou prestávkou prišlo zníženie Suomi. Po chybnej ruskej rozohrávke najskôr MIKKO RANTANEN trafil iba brániaceho súpera, ale potom dostal prihrávku pred odkrytú bránu a puk napálil do siete. Asistencia: Valtteri Filppula.
39:07
Mikko Lehtonen vypálil príklepom od modrej čiary a trafil pred bránou stojaceho Sergeja Andronova. Ruský útočník sa len ťažko dvíhal na nohy.
38:25
Sebastian Aho zobral puk vo vlastnom pásme, prekorčuľoval s ním takmer celé klzisko, ale potom iba nepresne prihrával pred bránu.
37:00
Rusi sa zbytočne ponúkajú v zakončení a posúvajú si puk pred prázdnu bránu. Majú však pohodlný náskok a môžu si to dovoliť.
36:32
Topi Jaakola zakončoval švihom spoza hráča. Puk sa obtrel o jedného z Rusov a smeroval tesne nad bránu.
35:51
Joonas Kemppainen vystrelil švihom z ostrého uhla a trafil bočnú sieť. Hráčom aj rozhodcom zmizol puk z dohľadu.
35:05
Rusi ubránili presilovku súpera a nedovolili mu znížiť. Fíni premrhali jednu z minima príležitostí, kedy mohli zatlačiť svojho protivníka.
33:55
Miro Aaltonen zakončoval od modrej čiary, potom sa dostal k dorážke Jesse Puljujärvi, ale poslal puk nad bránu.
33:05
Fínsky výber má príležitosť na zníženie. Andrej Mironov dostal dve trestné minúty za sekanie.
32:30
importantSebastian Aho obkrúžil útočné pásmo, prvá strela bola zblokovaná, no jeho druhý pokus vykopol na poslednú chvíľu Andrej Vasilevskij.
31:50
Ivan Telegin nahadzoval puk pred bránu, kde sa ocitol zadák Ivan Provorov. Z tesnej blízkosti však nedokázal zakončiť.
31:35
Sebastian Aho sa tlačil do koncovky z ľavej strany, no tesne pred bránou mu puk skĺzol z hokejky a Andrej Vasilevskij pohodlne zasiahol.
30:45
Suomi prežili dvojminútové oslabenie, no sú naďalej pod tlakom. Rusi však hrajú exhibične.
30:04
Nikita Kučerov strieľal do úplne odkrytej siete, ale puk mu nesadol ideálne a poslal ho tesne vedľa brány.
29:20
Artemij Panarin mohol strieľať spomedzi kruhov, ešte hľadal na pravej strane voľného Vadima Šipačova, ale tomu nevyšlo zakončenie.
28:21
Harri Säteri bude mať náročnú úlohu, pretože Rusi si zahrajú presilovku. Mika Pyörälä dostal dve trestné minúty za sekanie.
28:16
changeFínsky kouč reaguje na vývoj zápasu striedaním brankárov. Po štyroch góloch odchádza Joonas Korpisalo, nahradil ho štvrťfinálový hrdina Harri Säteri.
28:16

28:16
goalRusko dalo gól! Zborná pridáva ďalší presný zásah a už v polovici zápasu má na dosah bronz. BOHDAN KISELEVIČ mal veľa času a priestoru na zakončenie z pravého krídla, vystrelil švihom a Joonas Korpisalo nedokázal včas reagovať. Asistencie: Vladislav Namestnikov, Valerij Ničuškin.
27:01

27:01
goalRusko dalo gól! Zverencom Olega Znaroka sa dlho nedarilo usadiť v pásme, ale napokon využili presilovku. Artemij Panarin mohol strieľať z ľavej strany, ale ešte našiel lepšie postaveného NIKITU GUSEVA, ktorý zblíka prekonal Korpisala. Asistencie: Artemij Panarin, Jevgenij Dadonov.
26:00
Rusi zatiaľ pristupujú k početnej výhode veľmi laxne. Mohol ich za to potrestať Joonas Kemppainen, ktorý ohrozil Vasilevského z ľavého krídla.
25:21
Ruský výber bude hrať presilovku. Veli-Matti Savinainen dostal dve trestné minúty za podrazenie.
25:11
importantSergej Plotnikov potiahol puk od pravého mantinelu až medzi kruhy, odkiaľ nepríjemne zakončil. Joonas Korpisalo vytiahol dôležitý zákrok.
25:00
Rusom druhý gól pomohol a hrajú oveľa uvoľnenejšie. Fíni naopak nedokážu reagovať na nepriaznivý vývoj duelu.
24:16
Vadim Šipačov si počkal na pohyb svojich spoluhráčov, našiel medzi kruhmi pripraveného Jevgenija Dadonova a ten švihom preveril Korpisala.
23:24
Anton Belov zakončoval švihom od modrej čiary, ale fínska defenzíva jeho pokus zblokovala na plexisklo za bránou.
22:15
Fíni mali výhodu presilovky a mohli hneď v úvode tretiny vyrovnať. Namiesto toho inkasovali druhýkrát, čo im komplikuje situáciu.
21:48

21:48
goalRusko dalo gól! Zborná udrela vo vlastnom oslabení, keď využila brejk dvoch proti jednému. Valerij Ničuškin našiel po ľavej ruke voľného VLADIMIRA TKAČOVA, ktorý pohodlne dopravil puk do siete. Asistencie: Valerij Ničuškin, Arťom Zub.
21:05
Ville Lajunen chcel spracovať puk pred vlastnou bránou, ale nechtiac ho tečoval presne na Joonasa Korpisala, ktorý musel pohotovo reagovať.
20:25
Fíni odštartovali s výhodou presilovej hry, ale Rusi rýchlo získali puk a vyhodili ho cez všetky čiary.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 10 – 9.
V súboji dvoch sklamaných semifinalistov boli v prvej tretine lepší hokejisti Ruska, ktorí po slabších úvodných striedaniach zvýšili aktivitu a častejšie ohrozovali gólmana Korpisala. V siedmej minúte sa ujali vedenia, keď presne namieril Nikita Gusev. Od tohto momentu však šance nepribúdali a diváci sledovali slabší hokej.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
V poslednej sekunde úvodného dejstve je vylúčený ruský útočník Nikita Kučerov, ktorý dostal dve trestné minúty za hrubosť.
19:13
Ruskí hokejisti mali tlak v útočnom pásme, ale nevyužili strelecké príležitosti a potom zbytočne faulovali. Fíni hrajú v šestici.
18:30
Andrej Vasilevskij neudržal ľahký puk a takmer pustili fínskych hokejistov k dorážke. Na poslednú chvíľu mu pomohli spoluhráči.
17:36
Vadim Šipačov prenikol po pravom krídle, zakončil bekhendom, ale Joonas Korpisalo pohodlne zasiahol.
16:50
Tempo zápasu v týchto momentoch upadla a v hľadisku je ticho. Hráči aj diváci by potrebovali nový impulz.
16:03
Vylúčenie Villeho Lajunena je na konci. Fíni nemali veľký problém s tým, aby ubránili presilovku ruského výberu.
15:20
Rusom presilovka vôbec nevychádza. Zatiaľ sa nedokázali usadiť v útočnom pásme a ich predchádzajúcu akciu zastavil ofsajd.
14:03
Prvé vylúčenie zápasu evidujeme na fínskej strane. Ville Lajunen dostal dve trestné minúty za držanie. Rozhodcovia navyše dali dve minúty za hrubosť Lassemu Kukkonenovi a Sergejovi Plotnikovovi. Rusi hrajú presilovku piatich proti štyrom.
13:47
Jevgenij Kuznecov chcel prihrávať na ľavé krídlo, ale Fíni zblokovali puk až na tribúnu.
13:17
Andrej Vasilevskij úspešne zasiahol po strele fínskeho útočníka z pravého kruhu. Nasleduje druhá reklamná prestávka.
12:20
Anton Belov vypálil príklepom od modrej čiary. Jeho delovku však zblokoval Oskar Osala.
11:22
importantRusi mohli zvýšiť svoje vedenie. Prihrávka spoza brány našla na pravom krídle úplne voľného Alexandra Barabanova, ktorý zblízka namieril do pripraveného Korpisala.
10:36
Vadim Šipačov ľahko získal vhadzovanie pred Korpisalom, pretože fínsky brankár pokryl jeho nahodenie zo stredného pásma.
10:06
Ruský prechod do útočného pásma bol zastavený hvizdom rozhodcu, ktorý videl prihrávku rukou.
09:50
Fíni sa v posledných minútach nevedia dostať do blízkosti ruskej brány. Možno im pomôže reklamná prestávka.
09:21
Dmitrij Orlov vypálil príklepom zo stredného pásma, ale Joonas Korpisalo na puk dobre videl a vyrazil ho do rohu.
08:45
Zborná postupne prebrala kontrolu nad pukom aj zápasom a vymýšľa jednu ofenzívnu akciu za druhou.
07:36
Jevgenij Dadonov sa dostal do situácie jedného proti jednému. Zvolil strelu švihom spoza obrancu, ktorá smerovala vedľa fínskej svätyne.
06:58

06:58
goalRusko dalo gól! Zborná mala v posledných sekundách hernú prevahu a dočkala sa prvého presného zásahu. Na pravé krídlo si nakorčuľoval NIKITA GUSEV, ktorého delovka prešla do siete. Asistencie: Viktor Antipin, Valerij Ničuškin.
06:24
Sergej Andronov sa natlačil z pravého krídla do zakončenie, ale jeho pokus jednou rukou nemohol prekvapiť Korpisala.
05:54
Rusi po úvodnom oťukávaní prebrali iniciatívu a dostali sa do tempa. Fíni musia pozorne brániť.
05:06
Artemij Panarin mal na dosah prvý gól. Z ľavého kruhu pohotovo zakončoval, ale tesne minul bránu súpera.
04:42
Fínsky gólman mal zase prácu. Od modrej čiary ho preveril prudkým švihom obranca Anton Belov.
04:00
Nikita Gusev si našiel priestor na ľavom kruhu, švihom kvalitne vystrelil, no Joonas Korpisalo puk dokázal vyraziť.
03:34
Joonas Korpisalo je zatiaľ bez zákroku, keďže Rusi na neho nevyslali ani jednu priamu strelu. Andrej Vasilevskij zasahoval už dvakrát.
03:15
Markus Hännikäinen iba nahodil puk za ruskú bránu a odišiel striedať, pretože nemal žiadnych voľných spoluhráčov.
02:28
Rusi boli prvýkrát na návšteve útočného pásma, no nedokázali si presne prihrať a prišli rýchlo o puk.
02:00
Fíni vstúpili do zápasu o niečo aktívnejšie a chcú prekvapiť papierového favorita. Z ľavého krídla nebezpečne zakončoval Antti Pihlström.
01:00
Nikita Gusev mohol využiť nepresnú prihrávku Fínov v útočnom pásme, ale puk nedokázal zachytiť pri mantineli.
00:26
Markus Hännikäinen nahadzoval puk pred bránu, kde stál Oskar Osala a nepríjemným tečom preveril pozornosť Andreja Vasilevského.
00:01
Oleg Znarok naďalej verí brankárovi Andrejovi Vasilevskému, ktorý má prednosť pred mladším Iľjom Sorokinom. Fíni zvolili oproti včerajšiemu duelu zmenu, keď Säteriho nahradil Korpisalo.

Rusko: Vasilevskij (Sorokin) – Kiselevič, Orlov, Antipin (A), Belov, Provorov, Mironov, Zub (C) – Telegin, Andronov (A), Ničuškin – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Panarin, Kučerov, Kuznecov – S. Plotnikov, Barabanov, Tkačov – Namestnikov.

Fínsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A), Järvinen – Savinainen, Filppula (A), Rantanen – Aho, Pyörälä, Puljujärvi – Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala.

Rozhodca: Gouin (CAN), Iverson (CAN) – Lhotský (CZE), Oliver (USA)..
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu priamo z dejiska MS v hokeji 2017 v Kolíne nad Rýnom. V zápase o tretie miesto proti sebe nastúpia Rusko a Fínsko.

Rusko kráčalo turnajom dlho bez jedinej porážky. Síce stratilo bod v úvodnom dueli so Švédskom, ktoré zdolalo 2:1 po samostatných nájazdoch, ale potom zaznamenalo päť trojbodových triumfov za sebou. Taliansko porazilo 10:1, Nemecko 6:3, Dánsko 3:0, Slovensko 6:0 a Lotyšsko 5:0. Zborná bola podľa výkonov aj výsledkov takmer istým víťazom kolínskej skupiny, ale nezvládla súboj s Američanmi, v ktorom prehrala 3:5, a musela cestovať na štvrťfinále do Paríža. V hlavnom meste Francúzska narazila na Česko, ktoré zdolala 3:0. V semifinále proti Kanade to tiež vyzeralo dlho na víťazstvo Ruska. Zverenci Olega Znaroka vyhrávali po dvoch tretinách 2:0, ešte päť minút pred koncom 2:1, ale v úplnom závere inkasovali trikrát a prehrali 2:4.