Prehrávali už o dva góly. Švajčiari prekvapujúco zdolali Kanaďanov, rozhodli v predĺžení

Hrdinom stretnutia sa stal dvojgólový Fabrice Herzog.

Švajčiari prekvapili Kanaďanov.(Zdroj: TASR)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

PARÍŽ. Kanadskí hokejisti v sobotu stratili prvé body v parížskej B-skupine na MS v hokeji 2017, keď podľahli Švajčiarsku 2:3 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil 80 sekúnd pred koncom predĺženia Fabrice Herzog.

Kanaďania majú na konte trinásť bodov a sú na čele tabuľky, Švajčiari figurujú s jedenástimi na druhom mieste.

Kanada sa najbližšie stretne v pondelok o 16.15 h s Nórskom. Švajčiarsko si v nedeľu o 20.15 h zmeria sily s Fínskom.

Online prenos MS v hokeji 2017: Kanada - Švajčiarsko

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>
Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
13. May 2017 o 20:15 | AccorHotels Arena, Paríž
Kanada Kanada
2:3
64' minúta
Koniec
Švajčiarsko Švajčiarsko
Stats
Góly a asistencie: 5. R. O'Reilly (Marner, Parayko), 7. Marner (Lee, Konecny) – 47. Herzog (Praplan, Richard), 50. Praplan (Hollenstein), 64. Herzog (Ambühl). Rozhodca: Odins (LAT), Salonen (FIN) – Leermakers (NED), Sormunen (FIN).
Prenos
Po siedmich minútach viedla Kanada nad Švajčiarskom 2:0 a zdalo sa, že zápas poľahky dovedie do víťazného konca. Do brány súpera sa však postavil Leonardo Genoni a ten už gól neinkasoval. Naopak, Calvin Pickard musel loviť puk v riadnom hracom čase zo svojej brány ešte dvakrát, a tak zápas dospel do predĺženia. Veľkú možnosť rozhodnúť mal Claude Giroux, no jeho trestuhodne zaváhanie potrestal dvojgólový hrdina Fabrice Herzog. Švajčiarsko tak poráža Kanadu po predĺžení a vylepšuje si pozíciu pred play off. Kolíska hokeja zaznamenáva prvú porážku, a tak jediným neporazeným mužstvom na MS v hokeji 2017 zostáva Rusko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
63:40
63:40 Švajčiarsko dalo gól!
Obrovská senzácia v parížskej hale Bercy je dokonaná! Kanada viedla o dva góly, mala jasne navrch, no napokon si zo zápasu odvezie len bod. FABRICE HERZOG si dokázal obhodiť Chrisa Leeho, dokorčuľoval si puk a bekhendovou strelou prekonal Calvina Pickarda. Asistencia: Andres Ambühl.
63:10 Dennis Hollenstein stratil puk v strednom pásme, no Kanaďania sa následne previnili voči pravidlám ofsajdom. Do konca predĺženia vo formáte 3 proti 3 zostávajú ešte necelé dve minúty.
62:27 Po chybe vo švajčiarskej rozohrávke sa dostal do obrovskej šance Claude Giroux, ale svoje technické zakončenie nedotiahol k dokonalosti. Následne neuspel strelou ani Nathan MacKinnon.
61:53 Thomas Rüfenacht držal puk na svojej hokejke a napokon sa dostal aj k streleckému pokusu. Calvin Pickard bol ale pozorný a vyrazil puk mimo nebezpečných pozícii.
61:24 Kanaďania počas celého predĺženia držia puk na svojich hokejkách. Teraz sa vďaka individuálnemu majstrovstvu dostal do zakončenia Mark Scheifele, ale hru prerušuje istým zákrokom Leonardo Genoni.
60:38 Kanada mala prvú šancu na strelenie rozhodujúceho gólu. Nathan MacKinnon nechal puk za sebou, no Ryan O´Reilly mieril len do švajčiarskeho brankára.
60:01 Začalo sa predĺženie.
Švajčiarski hokejisti pred poslednou tretinou prehrávali o dva góly, ale zo zápasu so silnou Kanadou si odnesú minimálne bod. Najskôr využil presilovú hru Fabrice Herzog a následne po veľkej chybe brankára Calvina Pickarda dokázal vyrovnať Vincent Praplan. Ďalší gól už nepadol, a tak dnešný zápas bude musieť rozhodnúť predĺženie, respektíve samostatné nájazdy.
60:00 Tretia tretina sa skončila.
59:12 Na začiatku poslednej minúty riadnej hracej doby sme videli niekoľko zblokovaných striel švajčiarskych hokejistov. Tí ale zrejme nedokážu vyhodiť svoju presilovku.
58:35 Švajčiari sa teraz nepresadili a naopak do akcie sa dostal Ryan O´Reilly. Ten sa predral do zakončenia, no jeho pokus vyráža brankár Leonardo Genoni.
58:12 Začali sa posledné dve minúty riadnej hracej doby a tej chvíli sa začína aj presilová hra Švajčiarska. Dokáže krajina helvétskeho kríža dokonale šokovať favorita?
57:40 Presilová hra kanadského tímu sa končí. Nathan MacKinnon takmer stratil puk na útočnej modrej čiare a následne si v súboji so súperovým hráčom pomohol len za cenu sekania.
57:09 Puk bol až za kanadskou bránou, no javorové listy sa veľmi rýchlo vrátili do útočného pásma. Chris Lee pálil od modrej čiary, no napokon ani jeden z Kanaďanov nedokázal pretlačiť puk za chrbát Leonarda Genoniho.
56:39 Mark Scheifele sa snažil presadiť švajčiarskeho brankára strelou z takmer nulového uhla. Leonardo Genoni nebol práve najistejší, no puk udržal pred bránkovou čiarou.
56:02 Kanada dostáva výhodu presilovej hry. Dean Kukan úplne zbytočne sotil do Chrisa Leeho po odpísaní a dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
55:24 Začína sa posledná päťminútovka riadnej hracej body. Švajčiarsko sa približuje k zisku cenného bodu, ktorý pred začiatkom tretej časti nebol príliš reálny.
54:48 Chris Lee sa teraz oprel do puku, ale ten narazil len do zadného mantinelu. Následne sa nedokázal dostať k puku Mitch Marner, ktorý sa dnes už raz strelecky presadil.
54:12 Po prihrávke Jasona Demersa pálil z pravej strany Nathan MacKinnon. Najlepší strelec Kanady to skúsil šikovne, no trafil len švajčiarsky blok pred bránou súpera.
53:44 Jeff Skinner bol v dobrej pozícii, no nedokázal trafiť švajčiarsku bránu. Následne sa bude vhadzovať v strednom pásme, no to až po poslednej reklamnej prestávke.
53:17 Sean Couturier sa pekne otočil okolo švajčiarskej brány a z ľavej strany posielal puk do ohňa. Na svoju šancu číhal Wayne Simmonds, ale ani teraz sa nedokázal presadiť.
52:44 Aktuálnu hernú krízu Kanady dokonale vystihuje zakázané uvoľnenie javorového listu. Jeff Skinner síce bol pri puku ako prvý, no rozhodcovia boli nekompromisní.
52:00 Teraz sa na ľade poriadne pritvrdilo. Tempo hry sa neskutočným spôsobom zvýšilo a Kanada musí makať pokiaľ chce získať všetky body aj vo svojom piatom dueli.
50:38 Fabrice Herzog mohol strhnúť vedenie na švajčiarsku stranu. Vďaka dravému prieniku sa dostal do zakončenia cez dvoch obrancov súpera, no z priestoru medzi kruhov minul bránu kanadského tímu.
50:15 Kanada sa snaží zvýšiť obrátky, no zatiaľ sa nedostala k priamemu ohrozeniu brány Leonarda Genoniho. Ten od siedmej minúty drží čisté konto a drží Švajčiarov nad vodou.
49:44
49:44 Švajčiarsko dalo gól!
Tak toto je obrovský šok pre zverencov Jona Coopera. Švajčiari sa dostali do útočného pásma, VINCENT PRAPLAN nahadzoval puk od pravého mantinelu a brankár Calvin Pickard si ho nešťastne zrazil do vlastnej brány. Asistencia: Dennis Hollenstein.
49:35 Leonardo Genoni si na svoje konto pripisuje ďalší dobrý zákrok. Marc-Édouard Vlasic vystrelil spoza obrancu, no získal len útočné pásmo pre kolísku hokeja.
48:54 Po reklamnej prestávke sa v parížskej hale Bercy opäť hrá. Švajčiari sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary, no prekvapujúco sa zakázané uvoľnenie nepíska.
48:32 Pekné akcie na oboch stranách. Najskôr pálil nepresne po individuálnej akcii Dennis Hollenstein a následne sa do brejku dostal Travis Konecny. Mladý Kanaďan obkorčuľoval bránu, ale Leonardo Genoni bol na svojom mieste a prerušuje hru.
47:15 Švajčiarom po strelenom góle narástli krídla. Calvin Pickard musel predviesť ďalšie dobré zákroky a takisto sa na ľadovej ploche aj poriadne pritvrdilo.
46:37
46:37 Švajčiarsko dalo gól!
Tak predsa len sa podarilo krajine helvétskeho kríža skorigovať priebeh zápasu. FABRICE HERZOG sa dostal k strele z bezprostrednej blízkosti a bekhendom poslal puk do hornej časti brány. Zápas tak dostáva úplne nový náboj a Kanada ešte nič nemá vyhrané. Asistencie: Vincent Praplan a Tanner Richard.
45:43 Andres Ambühl vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie, ale jeho pokus mieril vedľa brány. Následne Švajčiari prišli o pásmo a píska sa ofsajdové postavenie.
45:18 Kanadskí hokejisti bez problémov poslali puk na druhú stranu klziska. Dokonca musel zasahovať aj Leonardo Genoni, keďže strela mierila do priestoru brány.
44:54 Švajčiarsko bude mať výhodu presilovej hry. Za úmyselné posunutie kanadskej brány dostáva menší trest obranca Michael Matheson.
44:21 Pred malou chvíľou sme videli ďalší dobrý zákrok Leonarda Genoniho, ktorý zlikvidoval strelu Braydena Schenna. Následne išli dopredu hostia, no previnili sa ofsajdom.
43:14 Wayne Simmonds si prebral puk v priestore medzi kruhmi. Okamžite sa snažil vystreliť na Leonarda Genoniho, no jeho pokus bol zblokovaný a skončil na ochrannej sieti.
42:35 Veľkú možnosť na skórovanie mal Pius Sutter. Strelu Raphaela Diaza kanadský brankár iba vyrazil pred seba a mal šťastie, že nabiehajúci švajčiarsky útočník dobre netrafil puk z jasnej gólovej pozície.
41:55 Peknú individuálnu akciu predviedol aj Sean Couturier. Útočník z Philadelphie Flyers sa po pravej strane natlačil pred bránu, ale nezasunul puk za chrbát Leonardo Genoniho.
41:18 Kanaďania sa dostali do brejku dvoch proti jednému. Tesne pred bránou dostal Nathan MacKinnon prihrávku od Marka Scheifelho, no z tesnej blízkosti nedokázal streliť tretí kanadský gól.
40:51 Travis Konecny vystrelil od pravého mantinelu, no našiel len pripraveného brankára Leonarda Genoniho. Po jeho zákroku sa bude vhadzovať po jeho ľavici.
40:25 Na začiatku tretej tretiny sa dostali do útočného pásma Švajčiari. Prvá útočná formácia sa snažila niečo vymyslieť, ale neadresovala žiadnu strelu na Calvina Pickarda.
40:01 Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól nevideli. Kanaďania mali aj poriadny kus smoly, keď Wayne Simmonds najskôr trafil ľavú a o pár minút neskôr aj pravú žrď švajčiarskej brány. Postupne sa ale osmeľovali aj Helvéti a najmä strela Piusa Suttera volala po góle. Calvin Pickard ale zatiaľ drží čisté konto a vyzerá to tak, že Kanada smeruje za piatym triumfom na turnaji. Dokážu Švajčiari ešte zdramatizovať tento duel? Odpoveď nájdete pri sledovaní tretej tretiny z parížskej haly Bercy. Tá začína približne o 21:54 hod.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:33 Slovensko síce v Paríži nehrá, no miestny DJ teraz pustil "Nech bože dá". Taká menšia náplasť na nevydarený zápas Slovenska proti Rusku. Venujme sa ale nášmu duelu, vhadzovať sa bude v kanadskom obrannom pásme.
38:56 Marc-Édouard Vlasic podobne ako pred niekoľkými minútami trafil len prvého brániaceho protihráča súpera. Kanada tak prichádza o útočné pásmo a pomaly sa začne posledná minúta druhej časti hry.
38:19 Obrancovia z druhej kanadskej formácie si pripisujú strelecký pokus na bránu. Calvin de Haan ani Jason Demers ale neprekonali bezchybného Leonarda Genoniho.
37:42 Teraz sledujeme pomerne rozháraný úsek hry. Útočné akcie končia už v strednom pásme a najmä Kanada má teraz mierne problémy v rozohrávke.
37:11 Calvin Pickard predviedol ďalší dobrý zákrok. Švajčiari sa dostali do brejku a zodpovednosť na svoje plecia zobral Dennis Hollenstein. Možno mohol ešte hľadať lepšie postaveného spoluhráča, no po jeho strele úradoval betón kanadského brankára.
36:33 Andres Ambühl je najlepším švajčiarskym strelcom na turnaji. Teraz to ale nepotvrdil, keďže po jeho individuálnej akcii mieril vedľa kanadskej brány.
36:10 Strelec prvého gólu dnešného zápasu Ryan O´Reilly pálil od ľavého mantinelu. Jeho pokus ale Leonardo Genoni vyrazil ľavou rukou a následne puk ukryl do lapačky.
35:12 Teraz sme registrovali snáď prvú veľkú švajčiarsku šancu. Pius Suter číhal na odrazený puk od zadného mantinelu, dostal sa aj k strele príklepom, ale včas zasiahol Calvin Pickard.
34:48 Leonardo Genoni aj teraz pomohol svojim obrancom v rozohrávke. Matt Duchene síce nahodil puk do útočného pásma, ale neuspel proti švajčiarskej presile.
34:17 Tretí kanadský útok sa teraz previnil voči pravidlám ofsajdom. Navyše, rozhodcovia ho označili za úmyselný, a tak sa bude vhadzovať pred Calvinom Pickardom.
33:38 Wayne Simmonds zatiahol puk do útočného pásma. Následne od modrej čiary strieľal Marc-Édouard Vlasic, ale trafil len pred ním brániaceho obrancu Švajčiarska.
33:01 Claude Giroux hrá dnes veľmi dobrý zápas. Často rozdáva prihrávky svojim spoluhráčom, no teraz vystrelil sám. Z ľavého kruhu na vhadzovanie pálil nebezpečne, ale Leonardo Genoni bol na mieste.
31:46 Teraz sme videli pekné akcie na oboch stranách. Najskôr vo švajčiarskom obrannom pásme neuspel v dorážke Travis Konecny a následne sa v brejku nepresadili ani hostia, keďže prihrávka Simona Bodenmanna bola nepresná.
31:15 Dennis Hollenstein sa snažil presadiť individuálne. Prešiel medzi dvoma obrancami Kanady, ale v poslednej sekunde dobre zasiahla nová posila menom Colton Parayko.
30:34 Druhú časť presilovky zahrali hostia lepšie. Dostávali sa k streleckým pokusom a po tom poslednom je hra prerušená. Obetavým spôsobom totiž zasiahol Alex Killorn.
29:47 Krajine helvétskeho kríža táto presilová hra príliš nevychádza. Teraz sa síce dostal k strele Andres Ambühl, no jeho pokus bol veľmi nepresný a neohrozil Calvina Pickarda.
29:18 Pekná akcia v podaní Švajčiarov. Po ľavej strane prešiel do útočného pásma Vincent Praplan, pred bránou hľadal Damiena Brunnera, no po jeho aktivite vypadla kanadská brána zo svojho postavenia.
29:00 Švajčiarom sa ešte nepodarilo usadiť v útočnom pásme. V priebehu niekoľkých sekúnd Kanada dvakrát poslala puk až za bránu Leonarda Genoniho.
28:36 Črtajúci sa tlak Kanady bude tentokrát prerušený vylúčením Mitcha Marnera. Ten to v útočnom pásme prehnal so svojim dôrazom a dostáva dve minúty za hákovanie.
27:42 Hokejisti Švajčiarska si teraz nerozumeli v rozohrávke, a tak sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Kanaďania postupne zvyšujú obrátky a najmä Wayne Simmonds mal dve obrovské šance na skórovanie.
27:14 Veľká šanca na strane Kanady. Alex Killorn krásnou prihrávkou našiel na ľavej strane osamoteného Wayna Simmondsa, no ten z jasnej pozície tentokrát opečiatkoval pravú žrď brány Leonarda Genoniho.
26:30 Teraz musíme pochváliť švajčiarsku defenzívu. Síce bola poriadne unavená, no dokázala zabrániť Kanade v tom, aby si vytvorila ďalšiu gólovú možnosť.
25:41 Kanaďania teraz zbytočne špekulovali v útočnom pásme. Nathan MacKinnon mal dobrú streleckú pozíciu, no namiesto strely volil prihrávku na obsadeného spoluhráča.
24:58 Švajčiarsky útočník Damien Brunner sa síce do zakončenia nedostal, no puk prepadol na obrancu Ramona Untersandera. Ten vystrelil z pravého kruhu na vhadzovanie, ale našiel len pripraveného Calvina Pickarda.
24:24 Kanaďania sa dostali k dvom dobrým streleckým pokusom, no v oboch prípadoch ukázal Leonardo Genoni rýchlosť svojich betónov. Tento brankár dnes ešte neinkasoval.
23:52 Hra je prerušená, pretože puk skončil na kanadskej striedačke. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, bližšie k bráne krajiny Helvétskeho kríža.
23:11 Marc-Édouard Vlasic pekne nastreľoval puk pred švajčiarsku bránu. Jeden z hráčov v červených dresoch sa snažil usmerniť puk do brány, no namiesto puku v nej skončil on.
22:46 Švajčiari teraz zatlačili Kanaďanov a brankár Calvin Pickard musel dvakrát zasahovať. Celú akciu ukončila bomba Romaina Loeffela, no mierila len do stredu brány.
22:26 Švajčiari sa po dlhšom časovom úseku dostali zo svojho obranného pásma, no cez útočnú modrú čiaru sa nedostali v súlade s pravidlami.
21:08 Švajčiari mali teraz veľké šťastie. Aktívny Wayne Simmonds tesne pred bránkoviskom tečoval strelu od modrej čiary a puk nasmeroval do ľavej žrde švajčiarskej brány.
20:44 Aj na konci tejto kanadskej akcie bol Brayden Schenn, ktorý má na ľade svojich spoluhráčov z Philadelphie Flyers. V páde ale nedokázal prekonať Leonarda Genoniho.
20:15 Kanada hrá na začiatku druhej tretiny v početnej výhode. K strele z medzi kruhov sa dostal Brayden Schenn, no jeho zrazená strela skončila na ochrannej sieti.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu dnešného zápasu máme za sebou. Kanada kontroluje priebeh duelu a vedie dvojgólovým rozdielom. Skóre zápasu otvoril v presilovej hre Ryan O´Reilly a následne sa k nemu pridal pohotovou dorážkou Mitch Marner. Kolíska hokeja následne stiahla nohu z plynového pedálu a nemala ďalšie väčšie šance. Druhá tretina sa začne približne o 15 minút.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:34 Kanaďania sa nedokázali usadiť v útočnom pásme. Dokonca nechýbalo veľa, aby sa po dlhej kolmej prihrávke dostal do samostatného úniku Simom Bodenmann.
19:01 Na začiatku poslednej minúty prvej tretiny tu máme ďalšie vylúčenie, tentokrát na švajčiarskej strane. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Reto Schäppi.
18:32 Kanaďania držia puk na svojich hokejkách a posielajú na ľad čerstvé sily. S priebehom prvej tretiny môžu byť spokojní, keď sa poľahky dostali do vedenia o dva góly.
17:49 Švajčiari sa teraz síce usadili v útočnom pásme, ale Kanaďania ich dobre odtláčali do rohov ihriska. Calvin Pickard tak nemusel vážnejšie zasahovať ani v tomto prípade.
17:24 Švajčiarsku sa už nepodarí využiť túto početnú výhodu. Puk je za jeho bránou a do konca trestu Jasona Demersa zostávajú už len posledné sekundičky.
16:44 Calvin Pickard musel opäť zasahovať, tentokrát po strele Simon Bodenmanna z pravého kruhu na vhadzovanie. Po následnom vhadzovaní kolíska hokeja odstrelila puk cez všetky čiary.
16:18 Švajčiari sa dlho nevedeli dostať do zakončenia. Napokon to skúsil nenápadnou strelou Ramon Untersander a kanadský brankár musel ukázať rýchlosť svojich betónov.
15:35 Švajčiarsko bude mať výhodu presilovej hry. Jason Demers si teraz počínal v rozpore s pravidlami a dostáva menší trest za nedovolené bránenie.
15:18 Pius Suter je dnes jedným z najaktívnejších hráčov Švajčiarska. Aj teraz prešiel poľahky do útočného pásma, nahadzoval puk pred bránu, no kontaktný gól z toho nepramenil.
14:39 Po dlhšom čase sa dostali do útočného pásma aj Švajčiari. Skúšali to najmä streľbou od modrej čiary, no tieto pokusy nemohli zaskočiť Calvina Pickarda.
13:54 Simon Bodenmann teraz trošku popreháňal kanadských obrancov. Calvin de Haan ale situáciu ustál a nepustil Švajčiara do nebezpečného zakončenia.
13:12 Leonardo Genoni zlikvidoval strelecký pokus Jeffa Skinnera z pravej strany. Útočník Caroliny Hurricans bol v náročnej pozícii, no vybojoval aspoň vhadzovanie v útočnom pásme.
12:48 Kanada sa opäť dostala na dostrel súperovej brány. Matt Duchene sa síce do koncovky nedostal, no puk následne získal Calvin de Haan. Ten posielal puk na bránu od modrej čiary a Leonardo Genoni mal šťastie, že ho puk vyslovene trafil.
12:18 Damien Brunner to teraz skúsil individuálne, ale vážnejšie neohrozil brankára Calvina Pickarda. Ten poľahky prikryl puk a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.
11:41 Na ľade je opäť prvá kanadská formácia. V obrannej dvojici figuruje už aj Colton Parayko, ktorý prišiel posilniť Kanadu po vypadnutí z bojov o Stanley Cup a pri prvom góle si pripísal asistenciu.
10:27 Claude Giroux to teraz spravil fantasticky. Obral Raphaela Diaza o puk a následne presne prihral na hokejku Alexa Killorna. Ten pálil z prvej, ale tesne minul švajčiarsku svätyňu.
09:50 Fabrice Herzog dostal pomerne veľa priestoru od kanadských obrancov. Z priestoru medzi kruhmi vystrelil švihom, no mám pocit, že trafil len Calvina de Haana.
09:25 Cody Almond sa dostal k strele spoza obrancu. Puk ale skončil na ochrannej sieti, a tak sa bude vhadzovať po ľavej ruke brankára Calvina Pickarda.
08:24 Veľmi pekne to teraz spravil Pius Suter. Obkorčuľoval bránu súpera, pred ňou hľadal svojho spoluhráča, ale ten sa do zakončenia nepredral.
07:41 Nathan MacKinnon nebezpečne nahadzoval puk pred bránu súpera. Tentokrát ale nedošiel až k brankárovi Leonardovi Genonimu, ktorý vstupuje do zle rozbehnutého zápasu.
07:16 Leonardo Genoni musel zasahovať po strele od modrej čiary. Švajčiarsky brankár puk vyrazil iba pred seba, no v nebezpečnom priestore nebol nikto v červenom drese.
06:28 Už v siedmej minúte zápasu tu máme zmenu vo švajčiarskom bránkovisku. Jonas Hiller už putuje na hráčsku lavicu a namiesto neho zrejme dochytá zápas Leonardo Genoni.
06:28
06:28 Kanada dala gól!
Úradujúci majstri sveta skórujú po druhýkrát v dnešnom dueli. Kanadský obranca Chris Lee pálil od modrej čiary. Po jeho zrazenom pokuse sa puk dostal k MITCHOVI MARNEROVI a ten z tesnej blízkosti prekonal nešťastného Jonasa Hillera strelou medzi nohy. Asistencie: Chris Lee a Travis Konecny.
06:05 Pred Calvina Pickarda sa dostali aj hokejisti Švajčiarska. Strela od modrej čiary nemierila na bránu a následne sa k odrazenému puku nedostal ani Fabrice Herzog.
04:49 O ďalšia akciu Kanady sa postaral Matt Duchene, ktorý na svetovom šampionáte gólovo mlčí. Teraz sme nemal dostatočnú podporu spoluhráčov, a tak sa nedokázal presadiť.
04:22
04:22 Kanada dala gól!
Kolíska hokeja sa veľmi rýchlo dostáva do vedenia v dnešnom zápase. Po rýchlej výmene puku sa mal veľa priestoru na úrovni bránkoviska RYAN O´REILLY a vďaka svojmu dôrazu prepasíroval puk za chrbát Jonasa Hillera. Asistencie: Mitchell Marner a Colton Parayko.
03:51 Jonas Hiller prerušil hru, a tak je na svete spomínané vylúčenie. Na trestnú lavicu už putuje útočník Dennis Hollenstein, ktorý zbytočne dohral súboj s Mitchom Marnerom.
03:25 Kanada bude hrať presilovú hru, pretože jeden zo švajčiarskych útočníkov odplácať po súboji pri mantineli. Calvin Pickard je už na striedačke a Kanada hrá v šestici.
02:11 Kanada pokračovala vo svojej útočnej aktivite. V priebehu niekoľkých sekúnd pálil Chris Lee i Claude Giroux, ale v oboch prípadoch dokázal zasiahnuť Jonas Hiller.
01:38 Pekná rýchla akcia v podaní tretieho kanadského útoku. K strele sa dostal Wayne Simmonds, ale jeho pokus z priestoru medzi kruhmi mieril len do brankára súpera.
00:52 Dennis Hollenstein sa ocitol v postavení mimo hry. Švajčiarsky ofsajd bol posúdený ako úmyselný, a tak sa bude vhadzovať pred skúseným Jonasom Hillerom.
00:23 Švajčiari sa v úvodných sekundách dostali do nádejného prečíslenia, ale Thomas Rüfenacht neprepasíroval puk na svojho spoluhráča. Napriek tomu Helvéti pokračujú vo svojej aktivite.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Matheson, Lee, Morrissey – MacKinnon, Scheifele, R. O'Reilly – Simmonds, Giroux (C), Killorn – Duchene (A), Couturier, Skinner – Konecny, Marner, Point.

Švajčiarsko: Hiller (Genoni) – Diaz (C), Furrer, Kukan, Untersander, Loeffel, Genazzi, Marti – Rüfenacht, Schäppi, Almond – Praplan, Hollenstein (A), Haas – Ambühl (A), Suter, Brunner – Bodenmann, Suri, Herzog – Richard.

Rozhodcovia: Odins (LAT), Salonen (FIN) – Leermakers (NED), Sormunen (FIN).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z hokejových majstrovstiev sveta. Program v parížskej hale Bercy dnes ukončí súboj hokejistov Kanady, ktorých piatim súperom na šampionáte bude nevyspytateľné Švajčiarsko.

KANADA

Hokejisti Kanady zatiaľ neohrozene smerujú za ziskom zlatého hattricku. V štyroch zápasoch ešte nezaváhali a strelili úctyhodných 20 gólov. V prvom zápase to ešte herne nebolo to pravé orechové. Javorové listy vyhrali nad Českom 4:1, no dovolím si tvrdiť, že naši západní susedia mali mierne navrch. V ďalších troch zápasoch bola Kanada jasným favoritom a svoju rolu splnila. Slovinsko zdolala 7:2, Bielorusko 6:0 a vo štvrtok večer síce s miernymi problémami ale predsa porazila aj domácu francúzsku reprezentáciu 3:2. Hviezdy z NHL si hokej užívajú a zrejme ovládnu parížsku skupinu. O pozíciu najlepšieho strelca turnaja sa s ďalšími dvoma hráčmi delí Nathan MacKinnon, ktorý má na konte päť presných zásahov. Doposiaľ Kanada využila takmer 39% svojich presilových hier a v oslabení inkasovala len dvakrát. O kurióznu situáciu sa postaral Tyson Barrie, ktorý sa zranil pri drobnej „wrestlingovej vložke“ so svojim spoluhráčom. Tréner Jon Cooper dodatočne pripísal na súpisku Chrisa Leeho, ktorý ako jediný nepôsobí v NHL.

ŠVAJČIARSKO

Hokejisti Švajčiarska mali podobný rozpis zápasov ako naša reprezentácia. V prvých štyroch dueloch čelili papierovo slabším súperom, no v porovnaní so Slovákmi sa im darilo lepšie. Nazbierali 9 z možných 12 bodov a v tabuľke parížskej skupiny momentálne figurujú na treťom mieste. Mrzieť ich môže zbytočne stratený bod v zápase so Slovinskom, v ktorom po prvej časti viedli jasne 4:0. Najmä poslednú tretinu ale vôbec nezvládli a výhru museli ratovať až v samostatných nájazdoch. Celkovo sa ale na turnaji prezentujú svojou tradičnou defenzívnou hrou a gól im nedokázali streliť Nóri ani Bielorusi. K úplnosti musíme spomenúť aj prehru s Francúzskom 3:4 po nájazdoch. Každopádne, boj o štvrťfinále majú dobre rozohraný, no potrebovali by ešte ozbíjať o body jedného z troch favoritov skupiny. Zaujímavosťou je, že od roku 2010 odohrali Švajčiari proti Kanade na MS v hokeji päť zápasov a len v dvoch odchádzali bez bodu. Tesne pred týmto šampionátom si obe krajiny zmerali sily v Ženeve, no Kanada vyhrala po výsledku 1:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.