Česi nemali s domácimi Francúzmi výrazné problémy, vyhrali o tri góly

Česi smerujú za ďalším víťazstvom. (Autor: TASR/AP)

Českí hokejisti zvládli dôležitý duel.

MS v hokeji 2017:

B-skupina:

Francúzsko - Česko 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 21. S. da Costa (Fleury), 51. Roussel - 9. Pastrňák (Horák, Voráček), 27. Řepík (Kundrátek), 38. Rutta (Červenka), 49.Řepík (Kempný), 59. Zohorna (Horák)

Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Kubuš (SR) - Otmachov (Rus.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 13 003 divákov

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux - Bellemare, S. da Costa, Roussel - Fleury, T. da Costa, Treille - Perret, Meunier, Lamperier - Claireaux, Ritz, Rech - Douay

Česko: Francouz - Šimek, Gudas, Krejčík, Jeřábek, Rutta, Kempný, Kundrátek - Voráček, Plekanec, Sobotka - Pastrňák, Kovář, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Radil, Hanzl, Horák - Zohorna

PARÍŽ. Českí hokejisti zdolali v nedeľňajšom zápase v parížskej B-skupine na MS v hokeji 2017 domácich Francúzov 5:2.

Zverenci trénera Josefa Jandača urobili rozhodujúci krok k postupu do štvrťfinále, istotu však stále nemajú, získať ju môžu už po večernom súboji Švajčiarov s Fínmi (20.15).

Pozrite si, ako českí hokejisti zdolali domácich Francúzov: fotogaléria

14.5.2017

Francúzi stále majú šancu postúpiť medzi najlepšiu osmičku, to už ale nemajú vo vlastných rukách. Záverečný duel v skupine odohrajú v pondelok o 20.15 proti Slovinsku, ktoré už je istým zostupujúcim.

Česi zakončia základnú fázu utorkovým duelom proti Švajčiarom (16.15).

Online prenos MS v hokeji 2017: Francúzsko - Česko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
14.05.2017 o 16:15
Francúzsko
2:5
(0:1, 1:2, 1:2)
60' minúta
Česko
Góly a asistencie: 21. S. Da Costa (Fleury), 51. Roussel – 9. Pastrňák (Horák, Voráček), 27. Řepík (Kundrátek), 38. Rutta (Červenka), 49. Řepík (Kempný), 59. T. Zohorna.
Českí hráči potvrdili úlohu favorita a získali tento duel za tri body. Tretiu tretinu si už zverenci trénera Jandáča postrážili a gólom do prázdnej brány korunovali výsledok 5:2.

goalČesko dalo gól!

TOMÁŠ ZOHORNA získal puk v strednom pásme a poslal ho do prázdnej brány, k čomu pomohol aj teč domáceho hráča. Bez asistencie.
58:33
Jeřábek vyhodil puk vlastnej tretiny. Domáci hrajú bez Hardyho, ale čas sa im kráti a nevedia sa dostať do šancí.
57:59
importantVrána sa ocitol po prihrávke od Řepíka pred prázdnou bránou, trafiť ju nedokázal.
57:50
importantFlorian Hardy opustil bránu. Francúzsko hrá v šestici.
57:11
Voráček dokázal zakončiť po tom, ako sa dostal dopredu po zrazenej strele Hecquefeuillea. Hardy zakončeniu z uhlu vyrazil.
56:19
Hanzl v dobrej príležitosti, priestor troch žrdí sa mu ale nájsť nepodarilo a tak Hardy zasahovať nemusel.
55:30
Řepíkova nebezpečná strela skončila skvelým zákrokom Hardyho. Ten síce len vyrazil pred seba, no Červenka nezakončil presne.
55:12
Domáci zas vyhodili, aspoň na chvíľu sa teda ubránili.
54:53
Francúzi síce dostali puk cez všetky čiary, Česi ho ale rýchlo dostali späť a znova kombinujú.
54:34
Plekanec našiel pred bránou Horáka, ten prešiel popred bránkovisko, ale zakončiť sa mu nepodarilo.
54:00
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Olivier Dame-Malka – 2 min., držanie).
53:02
Práve Voráček strieľal z kruhu na vhadzovanie, bránu Hardyho sa mu trafiť nepodarilo.
52:44
Voráček so spoluhráčmi drží puk v tretine súpera. Francúzom sa ho nedarí odzbrojiť.
52:04
importantPastrňák odobral puk francúzskemu obrancovi, ocitol sa pred Hardym, no ešte prihrával. To nebol dobrý nápad, puk sa od ďalšieho hráča odrazil do lapačky brankára. Český mladík mal asi skôr zakončovať.
51:26
Pastrňák dostal dobrú prihrávku na ľavý kruh pred bránou Hardyho, jeho strela z prvej priestor troch žrdí minula.
50:38

50:38
goalFrancúzsko dalo gól!

Radko Gudas dostal veľmi ťažkú prihrávku na útočnej modrej, čo využil ANTOINE ROUSSEL, prešiel s pukom celé ihrisko a backhandovým blafákom prekonal gólmana súpera.
50:25
Hra sa v tejto tretine prerušuje veľmi často a stalo sa tak aj po zrazenom pokuse Vránu o nahodenie pred bránu. Hra stratila spád.
49:50
Za bránou súpera získal puk Meuniuer, z prvej chcel nájsť spoluhráča v streleckej parkete, trafil iba Francouza.
49:06
Fleury sa hotoval k strele spomedzi kruhov, do zakončenia ho nepustil hvizd, pretože Teddy Da Costa bol v pásme skôr. Je to ofsajd.
48:52
48:03

48:03

MICHAL ŘEPÍK dostal dobrý pas z vlastného pásma, následne sa ocitol sám pred Hardym a trafil pod jeho lapačku. Zdá sa, že týmto gólom Česi zlomili myšlienky domácich na obrat.
Asistencia: Michal Kempný
47:26
importantVoráček zobral puk Hardymu za jeho bránou, prihral pred ňu na Sobotku, lenže gólman domácich sa stihol vrátiť a vo veľkej situácii zakročil.
47:15
46:57
Bellemare dostal puk do pásma, jeho spoluhráč ho od modrej nahodil, ale Francouz vyrazil do bezpečia.
46:29
importantPred bránou Francúzska prišiel veľký tlak, brankár Hardy si však pokryl svoju bližšiu žrdku a tak hráči súpera, Hanzl a Zohorna, nedokázali puk pretlačiť do siete.
45:44
Prechod francúzskych hráčov cez modrú sa síce vyhol ofsajdu, ale prišla prihrávka rukou, takže hra sa prerušuje aj tak.
44:55
Prvá formácia kombinovala pred bránou súpera, nakoniec prišla nepresná prihrávka a Hardy teda zasahovať nemusel.
44:31
Nahodenie za bránu Francouz nezachytil, ale to sa nepodarilo ani hráčom domácich, takže dopredu ide Česko.
43:29
Pastrňák dostal skvelý pas na útočnú modrú, kde si však nespracoval puk a preto sa mu nepodarilo dostať do samostatného nájazdu pred brankár Hardyho.

42:52
Hecquefeuille vystrelil spoza obrancu, Francouz vyrazil k Claireauxovi, ktorý gólmana súpera donútil prerušiť hru.
42:15
Sobotka sa tlačil do zakončenia, skvele sa s ním však vrátil jeden z francúzskych útočníkov a nedovolil útočníkovi prvej formácie vystreliť.
41:36
Prechod českých hráčov do tretiny súpera bol zastavený hvizdom, pretože Hanzl nebol rýchlejší, ako obrancovia Francúzska. Píska sa icing.
41:14
Česko v plnom počte.
40:30
Česko sa na začiatku tretiny musí brániť presilovke súpera, ale zvláda to veľmi dobre a nepúšťa súpera do svojho pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Francúzsko síce na úvod tretiny vyrovnalo, ale Česko dokázalo streliť ďalšie dva góly a tak má pred poslednou časťou hry sľubný náskok. Už ho len proti domácim musí udržať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
Francúzsko sa dostalo späť do pásma tretinu pred koncom, lenže všetko zastavil ofsajd.
39:37
Domáci aj na konci druhej tretiny hrajú presilovku, ale po strele Manaviana prichádza české vyhodenie do bezpečia.
39:14
Vylúčenie v tíme Česko (Roman Červenka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
39:00
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:45
Zakázané uvoľnenie Francúzska.
38:19
importantPrudké nahodenie od modrej našlo pred bránou Vránu. Ten ako keby ostal trochu prekvapený a tak nedokázal tečovať presnejšie, ako len do Hardyho.
37:43
Česko je znova v útočnom pásme a snaží sa tam kombinovať. Francúzsko hráčov s pukom odtláča k mantinelu.
37:01

37:01

Šancu na modrej dostal JAN RUTTA, ktorý prvou strelou trafil len protihráča, ale následne aj za pomoci teču jedného zo súperov prekonal Hardyho.
Asistencia: Roman Červenka
36:48
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Stéphane Da Costa – 2 min., hákovanie).
36:37
importantPastrňák dostal skvelú prihrávku pred bránu, kde si nakorčuľoval, z prvej však vo veľkej šanci namieril tesne vedľa.
36:12
Sobotka sa dostal k puku pri jednej zo žrdí brány Hardyho, nedokázal ho však usmerniť medzi tri tyče.
36:02
35:38
Česko sa stále drží na ľade v tretine súpera, kde sa mu momentálne darí držať puk len pri mantineli. Francúzsko sa dobre bráni.
34:28
Teraz je to hra hore-dole, no viac šancí majú českí hráči. Šimek spoza brány Zohornu nájsť nedokázal.
34:03
5:57 Sobotka bol takmer úplne sám pred bránou Hardyho, prihrávka spoluhráča ho aj našla, namieril to tesne vedľa.
33:44
Vrána sa zbavil Manaviana, následne mu puk ušiel na koniec hokejky a tak pred bránou Hardyho nemohol presne zakončovať.
33:02
Francúzi prišli do kontry dvoch proti dvom, ktorá sama o sebe úspechom neskončila, ale Lamperier sa ešte dostal k strele. Nasmeroval ju iba do miest, kde bol Francouz.
32:42
Plekanec pred nejakým časom ušiel trestu, keďže trafil Bescha do tváre a ten odišiel do šatne. Rozhodcovia však nevylučovali.
32:40
Sobotka našiel Krejčíka, ktorý sa dostával pred bránu a nakoniec vystrelil veľmi dobre, lenže Hardy zastavil puk svojou prilbou.
32:16
Auvitu poslal puk z vlastnej tretiny na tribúnu, bol tam však teč plexiskla, takže vylučovať sa zas a znova nebude.
31:33
Kempný na hranice pravidiel zastavil kontru súperov, diváci pískajú, vylučovať sa nebude a puk sa dostáva späť do tretiny Francúzska.
30:56
Lamperier sa tentoraz dostal pred bránu, kde chcel tečovať zakončenie Perreta, to mierilo vysoko nad.
30:39
Lamperier sa dostal k strele, trafil iba Gudasa.
30:27
Plekanec od mantinelu nahodil pred bránu, kde sa snažil zakončovať Voráček, našiel len Hardyho.
30:12
29:55
Voráček hľadal Sobotku pred bránou, toho puk aj našiel, lenže zakončiť sa novicovi v zostave Česka spred Hardyho nepodarilo.
29:29
Česi pretečovali puk cez všetky čiary a idú striedať. Následne však prišlo zakázané uvoľnenie domácich hráčov Francúzska.
28:56
Birner zakončoval backhandom, priestor troch žrdí spred brány sa mu trafiť nepodarilo.
28:33
Krejčík prešiel poza bránu, našiel Vránu, ktorý sa dostal pred bránu, no strela druhého menovaného našla iba obrancu pred ním.
27:38
26:52

26:52

Nedáš-dostaneš! Ako inak to nazvať?! MICHAL ŘEPÍK vyskočil z trestnej lavice, dostal puk do pásma a nachytal Hardyho na hruškách, preto toto zakončenie cez Manaviana sa dalo chytať. Bol tam však teč.
Asistencia: Tomáš Kundrátek
26:09
importantStephane Da Costa je naozaj najlepší hráč Francúzska. Teraz sa pokúsil nájsť pred prázdnou časťou brány Treillea, ten minul puk.
25:55
Da Costa hľadal Fleuryho na druhej strane brány, ten sa k puku nedostal.
25:19
Domáci naozaj vytvorili tlak, lenže zakončenia nemali správny smer alebo prudkosť. Po strele Auvituho Česko vyhodilo.
25:03
Francúzsko sa v presilovke 5 na 3 rozostavilo, ale strely zatiaľ presné nie sú.
24:45
Vylúčenie v tíme Česko (Řepík – 2 min., hákovanie).
24:35
Treille prihral veľmi nepresne, našiel iba Řepíka a ten znova vyhadzuje cez všetky čiary.
23:52
Stephane Da Costa nebezpečne prihrával pred bránu, kde sa puk dostal do vzduchu, lenže volej sa Fleurymu nepodaril.
23:17
Bellemare a ani Auvitu puk nedokázali udržať v pásme súpera, z presilovky za chvíľu uplynie polovica a Francúzsko ešte nič nevymyslelo.
22:58
Horák sa dostal k puku vo vlastnej tretine, dostal ho až do tej súperovej a strelou donútil Hardyho prerušiť hru.
22:26
Odrazený puk sa takmer dostal k Fleurymu, ktorý číhal pred bránou, no Kempný puk nakoniec odpálil do bezpečia.
21:59
Domáci nezačali túto presilovku dobre. Česko sa už dvakrát dokázalo oslobodiť.
21:35
Vylúčenie v tíme Česko (Vladimír Sobotka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
21:10
Voráček prešiel po krídle dopredu, pokúsil sa prihrať na Plekanca, no to sa mu nepodarilo, pretože našiel jednu z francúzsky hokejok.
20:53

20:53

Dnes zatiaľ najlepší hráč domácich STEPHANE DA COSTA sa natlačil z krídla popri Gudasovi až do bránkoviska a pomedzi nohy Francúza vyrovnáva počas presilovej hre.
Asistencia: DAMIEN FLEURY
20:37
Francúzsko sa usadilo v pásme, pretože ich presilovka pokračuje, lenže po prihrávke Da Costu na Fleuryho prišla nepresná strela.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Francúzsko malo lepší vstup do stretnutia, Česi sa však postupom času hru vyrovnali a dokázali sa presadiť počas presilovky. Týmto gólom ožili, ale ďalší nepridali. Domáci však mohli v závere v presilovke 5 na 3 vyrovnať, čo sa taktiež nepodarilo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
importantDa Costa našiel pred bránkoviskom Fleuryho, ten ešte posúval na Belleamarea, lenže následne po nevydarenej strele vznikla veľká mela. V bránkovisku tam bol Francouz, štyria Česi a traja Francúzi. Puk sa do brány domácim dostať nepodarilo, najväčšiu šancu mal Da Costa a jeho backhand k tyčke.
19:25
Bellemare znova pri puku, trafil do Roussela.
19:04
Bellemare poslal puk pred bránu, Fleury sa však do zakončenia nedostal a Česi odpálil čiernu gumu preč.
18:42
Vylúčenie v tíme Česko (Michal Kempný – 2+2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
18:29
Česko sa bráni veľmi dobre, teraz dokonca brankár Francouz vyhodil cez celé ihrisko až k protivníkovi Hardymu.
18:01
Da Costa o puk na modrej prišiel. Plekanec puk zachytil a poslal cez všetky čiary.
17:47
Francúzi sa rozostavili v pásme a tak prišla strela Hecquefeuillea od modrej. Gólman hostí na všetko videl a bez problémov zasiahol.
17:28
Vylúčenie v tíme Česko (Roman Červenka – 2 min., hákovanie).
17:13
importantPo chybe v zadných radoch Česka sa Stephane Da Costa dostal cez dvoch hráčov až pred Francouza, no jeho blafák nevyšiel. Navyše mi tak zavadzal ležiaci spoluhráč.
16:28
Kempný nahodil prudkým spôsobom puk pred bránu Hardyho, Sobotka však tečoval nedokázal a preto gólman Francúzska vyrazil.
15:55
Voráček o puk pred tretinou súpera prišiel, bol totiž veľmi dobre telom odstavený Beschom.
15:20
Ofsajd aj na druhej strane, fanúšikovia sa búria, pretože Fleury mohol nájsť Treillea vo veľmi dobrej pozícii, čo bolo Francúzom znemožnené.
14:45
Česi získali puk na útočnej modrej a chceli sa vyrojiť do situácie troch proti dvom, no všetko zastavil hvizd rozhodcu. Pískal sa ofsajd.
14:20
importantSobotka to skúsil spomedzi kruhov, nepresne. Následne sa ten istý hráč ocitol v podobnej pozícii a bolo to už o niečo nebezpečnejšie, ale taktiež nepresné.
13:39
Meunier po dlhom čase puk získal, Manavian ho podrží za bránou a oba celky budú mať šancu prestriedať.
13:06
Prudká strela Šimeka od modrej až na Hardyho neprešla, Česko pokračuje vo svojej kombinácii v tretine Francúzska.
12:31
Treille prihrávku na útočnej modrej spracovať nedokázal, Fleury následne len nahodil a domáci išli striedať.
11:55
Puk sa v tejto chvíli často pohyboval z hokejok jedného tímu na tie, toho druhého. Nik sa však nedostal do žiadneho zakončenia.
10:44
Hardy zachytil nepresnú prihrávku, poslal ju iba na hokejky českých hráčov a tí pokračujú v aktivite.
10:11
Kundrátek prihral na Gudasa a ten nebezpečne nahodil. Hardymu sa podarilo dostať puk do bezpečia.
09:25
Řepík si nakorčuľoval do streleckej pozície, tvrdou strelou minul. Hneď na to prišla strela Kempného, ten vyrazil iba pred seba, kde už ale dorážka neprišla.
08:44
importantTakmer sme videli druhý gól v krátkom čase od mladého útočníka Česka, v samostatnom nájazde ale nechal vyniknúť Hardyho.
08:32

08:32

DAVID PASTRŇÁK najskôr pred prázdnou bránou neusmernil puk do siete, ale ten si po odraze od mantinelu našiel a presnou ranou k žrdi otvoril skóre.
Asistencie: Roman Horák, Jakub Voráček
08:01
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Laurent Meunier – 2 min., držanie).
08:01
Česko sa takmer minútu držalo v útočnom pásme súpera pri avizovanom vylúčení Meuniera. Veľmi dobre si jeho hráči rozhadzovali puky, lenže Hardy nemal žiadny významný zákrok.
06:59
Na veľmi nebezpečnú strelu od modrej Francouz nevidel, puk jeho bránu prestrelil. Zákrok teda potrebný nebol.
06:19
Domáci mohli ísť do kontry dvoch proti dvom, prihrávka však Fleurymu preskočila cez hokejku a preto snaha končí neúspechom.
06:05
Po kontre Česka strieľal z otočky Zohorna, našiel len priestor, kde stál brankár Hardy. Následne sa ešte strhla menšia mela, rozhodcovia všetko upokojili.
05:53
Raux vyslal prudkú strelu od modrej. Francouz mal zakrytý výhľad, lenže po teči končí puk na ochrannej sieti.
05:22
Claireaux sa prebíjal cez troch hráčov Česka do zakončenia, dostal sa však iba na zem a hraničný zákrok faulom nekončí. Dopredu môže ísť favorit zápasu.
04:49
importantLamperier si z krídla nakorčuľoval pred brány Francouza a po peknej prihrávke sa mierne z uhlu ocitol vo veľkej šanci. Český gólman si pripísal skvelý zákrok.
04:34
Česko sa dlho držalo za bránou súpera, keď sa však puk dostal na modrú, prišlo nepresné nahodenie.
03:49
Fleury získal puk v strednej tretine, cez trojicu hráčov súpera ale až do zakončenia prejsť nedokázal.
03:20
Francúzsko za bránou, oba tímy striedajú. Dopredu sa následne pokúšal prejsť Teddy Da Costa, puk sa ocitol na striedačke.
02:48
Pri puku sa v posledných desiatkach sekúnd držia už českí hráči a otupili tak teda ten úvodný tlak domácich. Dokonca prišla strela z uhlu od Šimeka, Hardy vyrazil.
02:10
Francouz, brankár Česka, je od začiatku veľmi vyťažovaný, pretože Francúzsko si vytvára aktivitou šance. Česi zatiaľ odolávajú.
01:37
Teddy Da Costa sa pokúsil o teč strely od modrej, francúzskemu útočníkovi sa to však nepodarilo.
00:59
Damien Fleury mal obrovskú šancu, pretože Treille ho naslepo našiel spoza brány. Prvý menovaný útočník Francúzska spred bránkoviska trafil Francouza v bráne Česka.
00:32
Na druhej strane čakal na prihrávku pred bránou Sobotka, puk k nemu nedoputoval a pre Hardy nezasahoval.
00:11
Francúzsko sa ako prvé dostalo do polovice súpera, lenže prvá strela Auvituho až k brankárovi nedošla.
00:01

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Meunier (C), Lamperier, Perret – Ritz, Douay, Rech – Claireaux.

Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Radil, R. Hanzl, T. Zohorna – Horák..

Francúzsko

Domáci výber si trochu skomplikoval svoj sen postúpiť v Paríži zo základnej skupiny, pretože naposledy stratil bod v stretnutí so zachraňujúcim sa Bieloruskom. Francúzsko vyhralo až v nájazdoch a to pomerom 4:3.

Zápas pred tým zverenci Davea Hendersona takmer šokovali Kanadu, s ktorou prehrali tesne 2:3, pričom v druhej tretine viedli 2:1.

"Galský kohút" má na konte aj senzačné víťazstvo 5:1 Fínskom i 4:3 po nájazdoch so Švajčiarskom a taktiež prehru proti Nórsku.

Momentálne je teda šieste so ziskom siedmych bodov. Na posledný postupujúci tím, teda Fínsko, stráca dva body.

Najproduktívnejším hráčom tímu je Stéphane Da Costa, ktorý získal už osem bodov za päť gólov a tri asistencie.

Česko

Naši západní susedia sa nachádzajú na druhom mieste so ziskom desiatich bodov, teda dva pod vedúcou Kanadou. To je vlastne jediný tím, ktorý Čechov dokázal poraziť.

Bolo to v úvodný deň šampionátu a "javorový list" vyhral presvedčivo 4:1.

Odvtedy už ale Česko zbiera body. Bielorusko si odnieslo debakel 1:6, Fíni však boli lepší a súpera potrápili, prehrali až v nájazdoch 3:4.

V predĺžení prišla výhra 1:0 proti nepríjemným Nórom a naposledy výber Česka bral všetky body v stretnutí so Slovinskom (5:1).

Favoritom sú zverenci Josefa Jandáča aj tentoraz, ale domáci budú určite hrýzť. Do karát však hrá hosťom i štatistika. Podľa nej vo všetkých piatich vzájomných zápasoch Česko vyhralo.

Jeho najproduktívnejšími hráčmi je päťbodová trojica David Pastrňák, Ján Kovář a Jakub Voráček.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česi nemali s domácimi Francúzmi výrazné problémy, vyhrali o tri góly