Slováci dostali ďalší debakel, s Američanmi prehrali 1:6

Brankár Július Hudáček (vpravo) sa naťahuje za pukom v súboji s útočníkom USA Kevinom Hayesom. (Autor: TASR)
Sportnet|14. máj 2017 o 16:15

Hokejisti Slovenska zo šiestich zápasov základnej skupiny vyhrali iba jeden a na konte majú stále iba štyri body.

MS v hokeji 2017 - A-skupina:

KOLÍN NAD RÝNOM (NEMECKO)

Slovensko - USA 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Góly: 31. Gernát (L. Hudáček, Dravecký) - 9. C. Keller (A. Lee, Skjei), 26. J. Gaudreau (K. Hayes), 37. Ch. Dvorak (J. Gaudreau), 39. J. Trouba, 43. J. Gaudreau (K. Hayes), 48. A. Lee (Eichel, Noah Hanifin)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Wehrli (Švaj.) - Malmqvist (Švéd.), Suominen (Fín.)

Zostava Slovenska:

J. Hudáček - P. Čerešňák, Trška, J. Mikuš, Gernát, M. Čajkovský, Sersen, Šedivý - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - A. Kudrna, Cingeľ, T. Hrnka - Dravecký, L. Hudáček, P. Skalický - A. Šťastný, T. Zigo, Matoušek - Suja

Zostava USA:

J. Howard - DeKeyser, J. Trouba, Hanifin, C. Murphy, Skjei, Ch. McAvoy, T. van Riemsdyk - A. Lee, C. Keller, Eichel - B. Nelson, Larkin, Schmaltz - K. Hayes, Bjugstad, J. Gaudreau - Copp, Ch. Dvorak, Compher - Greenway

KOLÍN NAD RÝNOM. Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom šiestom zápase na MS v hokeji 2017 s USA 1:6. Američania sa po víťazstve dostali na čelo tabuľky.

Slováci prehrou definitívne prišli o šancu postúpiť do štvrťfinále a zároveň stále nemajú istotu udržania sa v A-kategórii.

Na záchranu potrebujú zisk aspoň bodu v utorňajšom súboji proti Švédsku (hrá sa o 12:15) alebo bod pre Dánsko v zápasoch proti Švédsku alebo Taliansku.

Ak sa tak nestane, príde na rad porovnanie Slovenska so siedmym družstvom z parížskej B-skupiny. Akýkoľvek bod Bielorusov v utorok v súboji s Nórskom v takom prípade pošle Slovákov do A-skupiny I. kategórie MS.

Ak Bielorusi prehrajú, porovnávať sa bude skóre oboch tímov a horší zostúpi.

Slovenský tím odohrá svoj záverečný zápas na šampionáte v utorok o 12:15 proti Švédsku. Američanov čaká v rovnaký deň o 16:15 šláger A-skupiny proti Rusku.

Hokejisti Slovenska nemali šancu ani proti Spojeným štátom. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

15.5.2017

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: RTVS/

Zdeno Cíger, tréner SR: „Stalo sa presne to, čo v zápase proti Rusku. Súper bol rýchlejší a lepší v každej situácii. Snažili sme sa, ale po inkasovaných góloch sme boli stále viac nervóznejší. Po treťom a štvrtom góle už bolo po zápase.“

Sme v zložitej situácii, ale stále to máme vo svojich rukách a dúfam, že sa nebudeme musieť spoliehať na pomoc od Dánska.

Andrej Šťastný, slovenský hokejista

Jeff Blashill, tréner USA: „Zápas bol omnoho náročnejší, ako hovorí výsledok. Brankár Howard previedol niekoľko dôležitých zákrokov. Súper sa snažil čo najdlhšie zostať v kontakte s nami.“

Mário Bližňák, útočník SR: „Ťažko sa hodnotí takýto zápas. Dali sme gól na 1:2, trochu sme ožili a utvorili si šance. Všetci sme sa zbláznili a chceli útočiť, namiesto ľahkej strely sme však špekulovali. Proti takému súperovi nemôžeme spraviť chyby. Boli sme na nich veľmi mäkkí.“

Andrej Šťastný, útočník SR: "Je to škoda. Američania hrali dobre, ale aj my sme mali svoje šance. Nepremenili sme ich, kým súper áno. Oni sú efektívni, vedia premeniť príležitosti a o tom to je. Sme v zložitej situácii, ale stále to máme vo svojich rukách a dúfam, že sa nebudeme musieť spoliehať na pomoc od Dánska."

Michal Sersen, obranca SR: „Neviem, čo povedať na tento zápas, ani vysvetliť si to, čo sa udialo. Cez prestávky sme si niečo hovorili, ale nepomohlo to.“

Online prenos MS v hokeji 2017: Slovensko - USA

Majstrovstvá sveta Skupina A 2016/2017
14.05.2017 o 16:15
Slovensko
1:6
(0:1, 1:3, 0:2)
60' minúta
Ukončený
USA
Prehľad
Góly a asistencie: 31. Gernát (L. Hudáček, Dravecký) – 9. Keller (Lee, Skjei), 26. J. Gaudreau (K. Hayes), 37. Dvorak (J. Gaudreau), 39. Trouba, 43. J. Gaudreau (K. Hayes), 48. Lee (Eichel, Hanifin). Rozhodca: Hribik (CZE), Wehrli (SUI) – Malmqvist (SWE), Suominen (FIN)..
Prenos
Slovenská hokejová reprezentácia sa nedočkala víťazstva v riadnom hracom čase ani na šiesty pokus. Proti favorizovaným Američanom hrala dobre iba do polovice zápasu, keď bol stav 1:2. V závere prostredného dejstva však inkasovala dva zlepené góly a odvtedy duel jasne kontrolovali Američania. Zámorský výber pridal ešte ďalšie dva presné zásahy a triumfovali piaty raz za sebou. Slováci po dnešnom vystúpení stále nemajú istú záchranu a budú v napätí minimálne do zajtra a možno až do posledného hracieho dňa základných skupín.
Strely na bránu: 20 – 28.
Najlepší hráči zápasu: Mário Bližňák (Slovensko) – Kevin Hayes (USA).
Koniec zápasu.
59:12
Jack Eichel predviedol peknú individuálnu akciu, dostal sa s pukom medzi kruhy, ale jeho strela švihom minula cieľ.
59:01
Američania nevyužili presilovku a nezvýšili svoj komfortný náskok. Slováci by už najradšej odišli do šatne.
57:46
Clayton Keller nebezpečne vystrelil z ľavého kruhu. Július Hudáček na puk videl a zasiahol vyrážačkou.
57:01
Slovensko bude hrať v oslabení. Tomáš Zigo dostal dve trestné minúty za podrazenie.
56:50
Clayton Keller spadol v strednom pásme, čím vznikla situácia štyroch proti dvom pre Slovensko. Akcia sa však skončila pri mantineli.
56:26
Presilovka Slovenska je minulosťou. Naši hokejisti nedokázali v početnej výhode nič vymyslieť a Jimmy Howard bol absolútne bez práce.
55:40
Stále je to rovnaký obraz. Slovenskí fanúšikovia začínajú pískať, pretože na výber Zdena Cígera sa pozerá veľmi ťažko.
55:00
Slovákom sa nedarí získať útočné pásmo. Američania dvakrát po sebe vyhodili puk cez všetky čiary až za Hudáčka.
54:26
Slovensko dostáva šancu na úpravu nepriaznivého skóre, pretože na trestnú lavicu odišiel Nick Bjugstad za podrazenie.
53:16
Jimmy Howard zaváhal v rozohrávke za vlastnou bránou a Lukáš Cingel ho obral o puk. Potom však nevedel, čo s ním má urobiť.
52:07
Američania hrajú uvoľnene, pretože kráčajú za piatym víťazstvom v rade. Július Hudáček musel riešiť strelu Dannyho DeKeysera.
51:50
Vzájomné vylúčenie je na konci, takže oba tímy hrajú s piatimi hráčmi. Medzitým sa nič dôležité nestalo.
51:00
Slovenskí hokejisti sa vôbec nedokážu presadiť v útočnom pásme. Puk tam síce dostanú, no potom trávia čas iba pri mantineli.
50:11
Američania zaútočili v hre štyroch na štyroch. Jacob Trouba preveril Hudáčka švihom spoza hráča.
49:50
Hlavný rozhodca vylučuje na oboch stranách. Dve trestné minúty za sekanie dostali Peter Trška a Dylan Larkin.
49:40
Peter Čerešňák nerozohral vôbec presne. Puk namieril priamo do Nicka Schmaltza, ale americký útočník ho nedokázal spracovať.
48:45
importantObrovská šanca Slovákov na zníženie. Juraj Mikuš našiel pred bránou úplne voľného Mária Bližňáka, ale ten zblízka nezakončil presne.
47:23

47:23
goalUSA dali gól! Američania už nehrajú v plnom nasadení, ale napriek tomu zvyšujú svoje vedenie. Martin Gernát nepokryl za chrbtom voľného ANDERSA LEEHO a ten usmernil puk za Hudáčka. Asistencie: Jack Eichel, Noah Hanifin.
46:59
Slovenskí hokejisti mali dvakrát možnosť zaútočiť vo vlastnom oslabení, ale ich prechod dopredu bol v oboch prípadoch katastrofálny.
45:54
Slováci prežili krátke oslabenie o dvoch hráčov, ale presilovka amerického tímu pokračuje v klasickom formáte piatich proti štyrom.
45:37
Michal Sersen aktívne bránil Hudáčka pred dorážkami, ale podľa rozhodcov to prehnal a dostal dve trestné minúty za hrubosť.
45:37
Jack Eichel bombou z prvej trafil do masky Júliusa Hudáčka. Slovenský brankár chvíľu ležal na ľadovej ploche, no všetko bude v poriadku.
45:02
Jacob Trouba vypálil príklepom od modrej čiary, pred Hudáčkom clonil jeden z Američanov, ale slovenský gólman odolal.
44:30
Clayton Keller si pripravil ideálnu streleckú pozíciu z ľavého krídla, ale jeho pokus švihom smeroval nad bránu.
43:54
Vylúčenie na slovenskej strane. Útočník Lukáš Cingel dostal dve trestné minúty za sekanie.
43:34
O víťazovi je rozhodnuté už na začiatku tretiny. Oba tímy teraz hľadajú motiváciu do záverečných minút.
43:00
Slovenskí fanúšikovia na tribúnach postupne stíchli a teraz počuť miestami aj piskot.
42:16

42:16
goalUSA dali gól! Američania boli prvýkrát na návšteve útočného pásma a hneď skórovali. Kevin Hayes prešiel s pukom pred bránu a prihral ešte lepšie postavenému JOHNNYMU GAUDREAUOVI, ktorý skóroval do odkrytej siete. Asistencia: Kevin Hayes.
40:43
Prvá formácia Slovenska márne naháňala puk v útočnom pásme a radšej odišla na striedačku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 18 – 18.
Slovenská hokejová reprezentácia v prostrednom dejstve pomerne rýchlo inkasovala od Johnnyho Gaudreaua a prehrávala o dva góly. Vďaka presnému zásahu Martina Gernáta sa však na súpera dotiahla a bojovala o vyrovnanie. V závere tretiny ale prekonali Hudáčka Christian Dvorak aj Jacob Trouba.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:05
Štvrtý inkasovaný gól sa prejavuje negatívne na slovenskej hre. Zverenci Zdena Cígera ako keby strácali vieru v prípadný návrat do zápasu.
38:01

38:01
goalUSA dali gól! Haščák so Sersenom nedokázali dostať puk z obranného pásma a ponúkli ho súperovi. JACOB TROUBA nenápadne vystrelil z pravého krídla, odkiaľ prekvapil Hudáčka. Bez asistencie.
37:27
Tomáš Zigo sa natlačil do tesnej blízkosti brány, ale poslal puk iba na pripraveného Jimmyho Howarda, ktorý hru prerušil.
37:00
Spojené štáty sa opäť dostali na koňa. Slováci naopak po znížení nevyužili menšiu psychickú výhodu a nedokázali rýchlo vyrovnať.
36:04

36:04
goalUSA dali gól! Slováci nevydržali vzdorovať trvalému tlaku súpera. Hayes s Gaudreauom v šanciach ešte neuspel, ale dlhé obliehanie brány sa napokon skončilo pukom v našej siete. CHRISTIAN DVORAK namieril bekhendom presne pod brvno. Asistencia: Johnny Gaudreau.
35:04
Od Miklíkovho zaváhania boli Slováci pod sústavným tlakom. Po dlhšej dobe zaútočili a Andrej Kudrna preveril Howarda.
34:12
importantMichel Miklík stratil puk vo vlastnom pásme a ponúkol Američanom veľkú šancu. Z ľavej strany však tesne minul bránu Clayton Keller.
32:43
Slovenský výber prechádza stredným pásmom veľmi komplikovane na množstvo prihrávok. Naopak, Američanom sa to darí v priebehu dvoch troch sekúnd.
32:01
Nebezpečná situácia pred Jimmym Howardom. Michal Čajkovský zakončoval z uhla a potom skúšal šťastie aj ďalší dorážajúci Slovák, no neuspel.
31:30
Slováci prelomili strelecké trápenie, ktoré trvalo od začiatku druhej tretiny s Nemeckom. Na gól čakali takmer 130 minút.
30:40

30:40
goalSlovensko dalo gól! Libor Hudáček prekľučkoval s pukom do tesnej blízkosti brány, Jimmy Howard síce proti jeho zakončeniu zasiahol, ale dorážka MARTINA GERNÁTA smerovala od odkrytej siete. Asistencie: Libor Hudáček, Vladimír Dravecký.
30:21
Andrej Šťastný potiahol rýchly protiútok slovenského tímu a vystrelil spoza amerického obrancu, ktorý puk zblokoval na ochrannú sieť.
29:41
Američania nevyužili ponúknutú početnú výhodu. V presilovke mali tlak, no chýbala im početnejšia streľba.
28:30
Dylan Larkin vystrelil švihom z vrcholu pravého kruhu. Július Hudáček puk vyrazil iba pred seba.
27:41
Zámorský výber dostane výhodu presilovky. Peter Čerešňák si odsedí dve trestné minúty za podrazenie.
27:00
Slováci pôsobia v týchto momentoch trochu odovzdaným dojmom a čakajú na nejaký pozitívny impulz. Aktívnejší sú Američania.
26:11
Slovenskí hokejisti sa môžu upokojiť počas reklamnej prestávky, ktorá je teraz na programe. Na turnaji nedali gól už niečo viac ako šesť tretín.
25:57

25:57
goalUSA dali gól! Američania teraz vyškolili Slovákov. JOHNNY GAUDREAU si krásne vymenil puk s Kevinom Hayesom a poslal ho do odkrytej brány. Asistencia: Kevin Hayes.
25:15
V situácii troch proti dvom mohol prihrávať Kudrna do druhej vlny voľnému Hrnkovi, ale zvolil individuálne riešenie.
24:35
Slováci majú snahu niečo vpredu vymyslieť, ale ich akciám chýba nápad a najmä úspešná realizácia vo finálnej fáze.
24:00
Marcel Haščák aktívne napádal americkú rozohrávku, no jeho snaha nepriniesla žiaden efekt.
22:50
Slováci mali príležitosť ísť do brejku troch proti dvom. Zigo prihral Trškovi, ale ten nedokázal puk spracovať.
22:31
Prechod slovenského tímu do útočného pásma stroskotal na modrej čiare. Libor Hudáček vošiel s pukom do ofsajdu.
21:54
Libor Hudáček nahodil puk od pravého mantinelu priamo Jimmyho Howarda. Americký brankár pohodlne zasiahol.
21:10
Andrej Kudrna sa snažil predrať cez amerických brániacich hráčov, ale tí si na neho dali pozor.
20:28
Brock Nelson získal puk pri slovenskej bráne, našiel pred Hudáčkom voľného Nicka Smaltza, ale jeho pokus bol zblokovaný.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 7 – 10.
Zápas začali lepšie Američania, ktorí mali lepší pohyb a dostávali sa do šancí. Z prevahy vyťažili aj otvárací a zatiaľ jediný gól Claytona Kellera. Potom Slováci vyrovnali hru a miestami boli dokonca lepší. Ich trápenie v koncovke sa však tiahne celým turnajom.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:02
Trevor van Riemsdyk zaváhal na modrej čiare a musel zaviesť puk do stredného pásma. Slováci mohli vystriedať.
18:26
Tomáš Zigo získal puk za slovenskou bránou, ale potom ho nedokázal posunúť spoluhráčov, a tak sa naši musia brániť.
17:28
Slovenskí hokejisti nevyužili ani druhú presilovku v zápase. Lepšie im to ide v hre piatich proti piatim ako v početnej prevahe.
16:43
Slováci v posledných minútach ovládli dianie na ľade, ale stále čakajú na gól. Nevedia si totiž vytvoriť ani príležitosti na skórovanie.
16:00
Michel Miklík prudko vypálil z ľavej strany, ale minul americkú bránu a potom sledoval, ako súper vyhodil puk cez všetky čiary.
15:28
Presilovka pre Slovensko. Danny DeKeyser si odsedí na trestnej lavici dve minúty za krosček.
15:19
Pri signalizovanom treste zakončoval spomedzi kruhov Michal Čajkovský. Slovenský obranca dobre tečoval nahodenie od modrej čiary, no Jimmy Howard pohotovo zasiahol.
14:20
Mário Bližňák chcel trafiť zo vzduchu nahodenie Michala Sersena a nakoniec sa mu to podarilo. Jimmy Howard však nemusel zasahovať.
13:45
Slováci sa naďalej trápia vo finálnej fáze akcií. Nejde iba o streľbu, ale aj kľúčové prihrávky do gólových príležitostí. Zverenci Zdena Cígera preto neskórovali od druhej tretiny s Nemeckom.
13:26
Najväčší rozdiel medzi tímami je v rýchlosti. Američania sú pri všetkých pukoch skôr a dokážu eliminovať každú slovenskú príležitosť na brejk.
12:48
Pavol Skalický sa presadil proti presile súperov, ale jeho pokus z pravého krídla Jimmy Howard zlikvidoval.
11:40
Marcel Haščák vystrelil švihom z ľavého krídla a Jimmy Howard nepredviedol istý zákrok. Puk zrazil iba nad seba.
11:14
Američania zaváhali v rozohrávke a Slováci to mohli využiť. K puku sa napokon dostal Jakub Suja, ktorého delovka bola zblokovaná na ochrannú sieť.
10:51
Tomáš Zigo vystrelil švihom spoza hráča, Jimmy Howard puk nechytil do lapačky, ale usmernil ho nad bránu.
10:13
Michal Sersen nechtiac usmernil korčuľou puk priamo na bránu Júliusa Hudáčka. Slovenský gólman včas zareagoval.
09:30
Američania pokračujú vo svojej aktívnej hre a sú naďalej lepší. Slováci sa naopak trápia a ťažko niečo vymýšľajú.
08:45
Michel Miklík vysunul na ľavom krídle Marcela Haščáka, ale ten nemal potrebnú rýchlosť a nedokázal vystreliť.
08:12

08:12
goalUSA dali gól! Zámorský výber zužitkoval svoju hernú prevahu a otvoril skóre. Pred bránou zostal úplne voľný mladík CLAYTON KELLER a po presnej prihrávke nemal problém zblízka namieriť do siete. Asistencie: Anders Lee, Brady Skjei.
07:58
J. T. Compher využil priestor na ľavom krídle, mohol prihrávať aj Christianovi Dvorakovi pred bránou, ale nakoniec strieľal a trafil Hudáčka.
07:30
Juraj Mikuš stratil puk v rozohrávke a využiť to mohol obranca Jacob Trouba. Jeho nahodenie z pravej strany nebolo presné.
06:28
Americkí hokejisti boli v plnom počte nebezpečnejší a Slovákom padne vhod prvá reklamná prestávka.
06:10
Kevin Hayes dostal obrovské množstvo priestoru, prešiel do tesnej blízkosti brány, položil si Hudáčka, ale nedokázal zasunúť puk do siete.
05:05
Američania hrali chvíľu v pätici a ihneď zaútočili. Danny DeKeyser preveril Hudáčka príklepom od modrej čiary.
04:25
Michal Sersen vyslal prudkú strelu od modrej čiary, no jeho príklep bol zblokovaný tesne nad americkú bránu.
03:15
Vladimír Dravecký hľadal pred bránou voľného Marcela Haščáka, no slovenský útočník netrafil puk ideálne.
02:41
Prvá presilovka pre Slovensko. Christian Dvorak bol príliš aktívny v bránení svojho gólmana a inkasoval dve minúty za hrubosť.
02:41
Tomáš Zigo sa presadil v predbránkovom priestore. Zakončil bekhendom chrbtom k Howardovi, ale americký gólman bol pripravený.
02:14
Brady Skjei nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov a Hudáček iba vyrazil puk nad seba. Následne zblízka viackrát dorážal Kevin Hayes, ale neuspel.
01:11
Andrej Kudrna stratil puk na modrej čiare a pustil do úniku Andersa Leeho. Američan zakončoval tiesnený z pravého krídla.
00:36
Američania odštartovali duel dlhým pobytom v útočnom pásme, ale nedostali sa k priamej strele na Júliusa Hudáčka.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Kolínska LANXESS Arena je solídne zaplnená. Dnes majú v hľadisku jasnú prevahu slovenskí fanúšikovia, pretože výber USA má v Nemecku len minimum priaznivcov.
Slovenskí hokejisti dnes nastúpia v bráne podľa očakávania s Júliusom Hudáčkom, ktorému bude kryť chrbát premiérovo Jaroslav Janus. V zostave našich reprezentantov chýba obranca Adam Jánošík, ktorý dostal jednozápasovú stopku za faul vo včerajšom stretnutí s Ruskom. Na súpisku sa dostal Jakub Suja, ktorý je trinástim útočníkom.
Úvodné zostavy:

Slovensko: J. Hudáček (Janus) – Čerešňák, Trška, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný – Suja.

USA: Howard (Hellebuyck) – Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk – Eichel, Keller, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – J. Gaudreau, Bjugstad, K. Hayes – Compher, Copp, Greenway – Dvorak.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu priamo z dejiska MS v hokeji 2017. Slovenská hokejová reprezentácia narazí v šiestom zápase svetového šampionátu na Spojené štáty americké.

Slovensko definitívne stratilo šancu na postup do štvrťfinále, ale ešte stále môže teoreticky zostúpiť. Po piatich dueloch na turnaji má na svojom konte štyri body a negatívne skóre 9:18. V tabuľke A-skupiny figuruje na poslednom mieste Taliansko s jediným bodom a je najväčším ašpirantom na vypadnutie. Môže sa však zachrániť vtedy, ak Slováci prehrajú oba zvyšné duely v riadnom hracom čase, Dáni v riadnom hracom čase podľahnú Švédom a následne po šesťdesiatich minútach nebudú stačiť na Taliansko. Vtedy by vznikla tabuľka troch štvorbodových tímov, v ktorom by malo najhoršiu východiskovú pozíciu Slovensko a vypadlo by z elitnej spoločnosti, pretože Dáni zostúpiť nemôžu. Ako vlastne k tejto situácii došlo? Výber Zdena Cígera zaváhal hneď na úvod majstrovstiev s Talianskom, ktoré zdolal 3:2 po predĺžení a odvtedy si pripisoval len porážky. Lotyšom podľahol 1:3 v riadnom hracom čase, Dánom 3:4 po samostatných nájazdoch a Nemcom 2:3 takisto po samostatných nájazdoch. Včera navyše inkasoval od Rusov nelichotivý debakel 0:6.

USA majú istotu účasti medzi najlepšou osmičkou už pred poslednými dvoma vystúpeniami v základnej skupine. Svetový šampionát síce odštartovali porážkou 1:2 s Nemeckom, no od od tohto momentu nestratili ani bod. Dobrú formu ukázali už v súboji s domácim výberom, ale vtedy doplatili na nízku efektivitu v zakončení. V ďalších štyroch dueloch zaknihovali dvanásť bodov, keď postupne porazili Dánov 7:2, Švédov 4:3, Talianov 3:0 a naposledy Lotyšov 5:3. Američania priviezli do dejiska turnaja tradične mladé mužstvo plné perspektívnych hokejistov, ktoré ukazuje svoju silu už teraz. Najproduktívnejším mužom v zámorskom tíme je stále iba dvadsaťročný Dylan Larkin, úspešne mu sekunduje o tri roky starší Johnny Gaudreau a vo výbornom svetle sa prezentuje takisto tínedžer Clayton Keller.

Slovensko a Spojené štáty americké hrali proti sebe na posledných dvoch MS. Vlani vyhrali naši hokejisti 3:2 po predĺžení, v roku 2015 uspeli rovnako v pridanej päťminútovke Američania 5:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci dostali ďalší debakel, s Američanmi prehrali 1:6