Kanada napokon zdolala Česko, dala mu štyri góly

V zápase padlo päť gólov.

(Zdroj: TASR/AP)

PARÍŽ. V druhom piatkovom zápase parížskej B-skupiny 81. hokejových MS vyhrala Kanada nad Českom 4:1

Obhajca titulu predviedol svoje umenie, ale český tím podal takisto pozoruhodný výkon so smolou pri zakončeniach.

Česi nemali k dispozícii ani 24 hodín na regeneráciu a už v sobotu o 16.15 na nich čakali Lotyši.

Ďalším súperom Kanady bude v nedeľu o 12.15 Slovinsko.

Online prenos MS v hokeji 2017: Česko - Kanada

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
5. May 2017 o 20:15 | AccorHotels Arena, Paríž
Česko Česko
1:4
60' minúta
Koniec
Kanada Kanada
Stats
Góly a asistencie: 53. Radil (Jan Kovář, Voráček) – 7. R. O'Reilly (Scheifele, Barrie), 21. Matheson (Skinner, Giroux), 55. Barrie (Konecny), 60. Skinner. Rozhodca: Fonselius (FIN), Reneau (USA) – Lazarev (RUS), Ritter (USA).
Prenos
Tretia tretina bola taktiež v réžii kanadského tímu. Čechom sa síce podarilo skórovať, no Kanada kontrolovala hru a napokon zvíťazila 1:4. Česi sa však rozhodne nemusia za seba hanbiť, predviedli tiež skvelú hru, vytvorili si mnoho šancí, chýbal však tomu záver.

Ďakujeme, že ste sledovali tento prenos. Pekný večer!
Koniec zápasu.
59:18
59:18 Kanada dala gól!
A výhra Kanady je už definitívne spečatená. JEFF SKINNER vykorčuľoval a zo stredného pásma takým bekhendovým oblúčikom trafil do priestoru bránky.
58:52 Icing od Čechov. Mrázek sa opäť musí vrátiť a Kanaďania si opäť takto pomôžu.
58:42 Oddychový čas pre Česko.
58:42 Česká svätyňa je už opäť prázdna. Predtým sme však videli zaujímavú šancu. Plekanec krížnou prihrávkou dával pred bránku Červenkovi, ktorý však usmernil puk iba nad bránku.
58:17 Pastrňákovi nevyšiel individuálny výpad do útočného pásma, Kanaďania opäť získali puk a dostali ho do obranného pásma Čechov.
57:52 Javorové listy vyhrali buly a zatiaľ sa im darí držať puk v útočnom pásme a zbierať tak dôležité sekundy.
57:24 Kanaďania vyhrali buly a vytiahli puk von až do útočného pásma. Následne však bolo odpískané postavenie mimo hry a Mrázek sa musí vrátiť do brány.
57:12 Tréner Jandač zvolil riskantný ťah, gólman Mrázek už je na striedačke a vhadzuje sa v obrannom pásme Kanady.
57:02 Česi teraz mierne zaváhali v rozohrávke, čo využil Mark Scheifele, ktorý sa dostal do samostatného zakončenia, no trafil Mrázka iba do betónu.
56:24 Pastrňák sa dostal k strele spomedzi kruhov. Puk však za žiadnych okolností neprešiel na bránu, keďže v medzikruží to bolo poriadne prehustené.
55:12 Česi však už opäť nasťahovaní v útočnom pásme. Gudas strieľal od modrej čiary, strela bola prudká a razantná, no mierila vedľa.
54:50
54:50 Kanada dala gól!
Javorové listy však strieľajú gól a znova vyhrávajú o dva góly! Konecny zaviezol puk do útočného pásma, nenechal sa obrať o puk a našiel voľného TYSONA BARRIEHO, ktorého strela spomedzi kruhov zakotvila v bráne!
Asistencia: Travis Konecny.
54:05 Česi postupne zbierajú sily na záverečný nápor na kanadskú bránu. Teraz to vyzeralo sľubne po strele Jeřábka od modrej, no puk skončil na Pickardovi.
52:41
52:41 Česko dalo gól!
Česi znižujú stav stretnutia a ešte to bude poriadne dramatické! Voráček posunul pred bránku Kovářovi, ktorý vystrelil iba do Pickarda, no z následnej dorážky sa LUKÁŠ RADIL už nemýlil!
Asistencie: Jan Kovář, Jakub Voráček.
52:11 Kempný posunul Pastrňákovi na ľavý kruh, ktorý vypálil na bránku. Gólman Pickard si opäť postrážil svoju bránu.
51:27 Z pravého kruhu vystrelil Horák, ktorého zakončenie bolo nepríjemne tečované do Červenkovej tváre.
50:46 Česká republika bude hrať presilovku. Alex Killorn si odsedí dve minúty za sekanie.
50:16 Duchene krížnym pasom síce našiel De Haana, no ten už z prvej strieľať nedokázal. Kanaďania ešte ostali v pásme, ale Barriemu na modrej následne ušiel puk do stredného pásma.
49:27 Kanaďania to teraz urobili šikovne, počkali si na čerstvého hráča, ktorým bol Konecny. Ten prišiel na modrú čiaru a švihom nahodil. Mrázek opäť pozorný.
49:01 K zakončeniu sa dostal Claude Giroux, ktorý sa vysunul po pravom krídle a vystrelil. Mrázek mal po dlhšom čase nejakú prácu.
48:06 Česi sa šikovne uvoľnili smerom dopredu. K strele sa dostal spomedzi kruhov Michal Birner, no jeho zakončenie skončilo iba na kanadskom obrancovi.
47:01 Plekanec posunul puk na modrú čiaru Kundrátkovi, ktorý vystrelil švihom. Strela minula bránku kanadského mužstvá.
46:32 Česi sa snažili na útočnej modrej vysunúť Radila, nakoniec sa to však skončilo zakázaným uvoľnením.
46:06 Radim Šimek sa vysunul dopredu po ľavom krídle a vystrelil z kruhu. Jeho pokus skončil v pripravenej lapačke brankára Pickarda.
45:17 Řepíkovi s Vránom to teraz veľmi nevyšlo, puk bol zblokovaný a skončil mimo hracej plochy. Hra je teda prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.
44:49 Ubehli už aj posledné sekundy z kanadského vylúčenia. Česi si vytvorili asi jednu dobrú príležitosť. Javorové listy sa s prehľadom ubránili.
43:51 Od modrej vypálil Kempný, jeho spoluhráči clonili pred bránkou, no delovka letela iba na zadný mantinel.
42:48 Česko získava presilovku a môže streliť kontaktný gól. Josh Morrissey dostáva dve minúty za hákovanie.
42:35 Radim Šimek predviedol zaujímavý individuálny prienik, ktorým sa dostal až pred gólmana Pickarda, no už gólovo nezakončil. Trafil Pickarda do betónu.
41:30 Marner zachytil prihrávku od Konecneho a snažil sa ju posunúť po mantineli ďalej. Kanaďania si však teraz nerozumeli.
40:42 Scheifele nahodil puk do útočného pásma, no kanadskí hokejisti ho následne už nezískali. Česi rozohrávajú spoza Mrázka.
40:01 Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry opäť ponúkla vynikajúci hokej. Videli sme jeden gól, keď sa v 21. minúte presadil Matheson a Kanada teda vedie 0:2.
40:00 Druhá tretina sa skončila.
39:26 Naskytla sa však dobrá príležitosť pre Vránu, ktorý bol pred bránkoviskom a z otočky bekhendom strieľal. Pickard použil svoj betón a zmaril aj túto príležitosť.
39:08 Kanaďania sa už snažia túto tretinu ukončiť bez inkasovaného gólu. Snažia sa udržať puk na svojich hokejkách.
37:57 Česi vyhrali buly v útočnej tretine. David Pastrňák to skúšal po buly na dva pokusy. Nedokázal však Pickarda prekvapiť.
37:30 Kovář krížnou prihrávkou hľadal Radila, no gólman Pickard vyrazil puk hokejkou. Česi si teraz dobre vymieňali puky, no nedokázali úspešne vystreliť.
36:48 Kundrátek si spracoval prihrávku na modrej čiare a vystrelil švihom. Gólman Calvin Pickard si pripísal úspešný zákrok.
36:18 Vránovi šikovne nakorčuľoval Birner, ktorý si spracoval prihrávku a vystrelil na bránu. Puk vyrazil gólman Pickard.
34:36 Tak to to už nie je možné! Voráček bezchybne naservíroval Janovi Kovářovi pred bránku, ktorý už mal pred sebou maximálne odkrytú bránu, no netrafil bránu! To mohol byť jasný gól.
33:55 Obrovská šanca pre Kanaďanov! MacKinnon našiel prihrávkou O'Reillyho, ktorý strieľal z prvej, no Mrázek skvelo vyrazil!
33:10 Kanaďania sú od začiatku svojej presilovky v útočnom pásme. Mrázek mal zatiaľ dva zákroky, oba nenáročné.
32:07 Presilovka pre kanadský tím. Tomáš Zohorna dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
31:55 Michal Birner získal puk po nevydarenej rozohrávke Kanaďanov a vyskúšal takou propagačnou strelou Pickarda. Kanadský gólman bezpečne zachytil do lapačky.
30:31 Obrovská šanca pre Česko! Voráček krížnou prihrávkou našiel Radila pred bránkoviskom. Jeho strelu však Pickard bezpečne zachytil a Radil si už iba zanadával.
30:01 Morrissey strieľal z pravého kruhu. Mrázek iba vyrazil tesne pred seba, kde bol Skinner, ale k dorážke sa napokon nedostal.
29:17 Česi odobrali puk kanadskému obrancovi na modrej čiare a črtala sa možnosť na prečíslenie. Nakoniec to však vôbec nedopadlo dobre.
28:26 Matt Duchene vykorčuľoval po pravom krídle a bekhendom vystrelil na bránku. Trafil ľavú žrď a puk sa následne odrazil k zadnému mantinelu.
27:30 Výborná príležitosť sa naskytla Tysonovi Barriemu, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny, priblížil sa až k bráne a vystrelil. Mrázek vyrazil betónmi.
26:56 Česi sa dostali do útočného pásma, no puk si posúvali iba po rohoch klziska. Kanaďania bezpečne vytlačili svojho súpera.
25:23 Česi sa usadili v útočnom pásme. Pastrňák si dokázal spracovať prihrávku na ľavom kruhu a strieľal z ostrého uhla. Jeho zakončenie však nebolo až také ohrozujúce, keďže naozaj bol vo veľkom uhle.
24:53 Delovka Tysona Barrieho od modrej čiary bola mierne stečovaná a puk letel vedľa bránky.
24:09 Kovář našiel medzi kruhmi Voráčka, ktorý šikovne iba jemne tečoval túto strieľanú prihrávku. Nechýbalo veľa a puk by skončil pri pravej žrdi.
23:37 Demers sa ocitol uvoľnený na pravom kruhu a strieľal po prihrávke. Mrázek sa dokázal presunúť a strelu vyrazil.
22:43 Řepík ešte udržal útočné pásmo a nahadzoval puk od modrej. Strela bola zblokovaná, Česi ešte s pukom v pásme.
21:30 Česi mohli znížiť! Kovář skvelo posunul puk uvoľnenému Kundrátkovi pred bránkou, no v stopercentnej šanci trafil iba do pripravenej Pickardovej lapačky!
20:55
20:55 Kanada dala gól!
Javorové listy využívajú presilovku a zvyšujú svoj náskok! MIKE MATHESON si spracoval prihrávku na modrej a poslal puk na bránu. Mrázkovi strela prenikla popod lapačku.
Asistencie: Jeff Skinner, Claude Giroux.
20:39 Kanada začína druhú tretinu presilovou hrou. Ihneď sa už javorové listy dostali do pásma. Z pravého kruhu strieľal Skinner, no mieril vedľa.
20:01 Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina priniesla dynamický hokej, videli sme veľa šancí na oboch stranách. Skóre otvoril v 7. minúte O'Reilly a Kanada zatiaľ vedie 0:1.
20:00 Prvá tretina sa skončila.
19:41 Na konci tretiny prichádza vylúčenie. Michal Kempný si odsedí test za hákovanie.
19:25 Kanaďania pokračovali v útočnom ťažení. K strele z ľavého kruhu sa dostal Vlasic, jeho pokus skončil na Mrázkovi, ktorý prerušil hru.
18:46 Na opačnej strane šanca pre Kanadu! Marner perfektne krížnou prihrávkou našiel Konecneho, ktorý strieľal z prvej. Mrázek bravúrne natiahol svoj betón a strelu odrazil!
17:51 Šanca pre Česko! Od modrej sa dostal k strele Rutta, no jeho delovka skončila na pravej žrdi! Možno sa to bude ešte preverovať!
16:44 Čechom sa to však nepodarilo a už ani nepodarí, keďže Kanaďania vyhodili puk von. Následne sú Česi v pásme opäť, ale puk si posúvajú iba po mantineli.
16:11 Česi majú presne 20 sekúnd na to, aby využili presilovú hru o dvoch hráčov. Mike Matheson dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
16:02 Kundrátek prihral po modrej čiare Kempnému, ktorý vypálil od modrej čiary, no jeho puk smeroval mimo brány.
15:02 Česi síce získali úvodné vhadzovanie a aj si prihrávali puk, no následne boli vyvedení von z útočného pásma.
14:31 Česko bude hrať presilovú hru. Nate MacKinnon dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
14:20 Řepíkovi sa teraz ukazoval medzi kruhmi Vrána, no puk neprešiel cez Morrisseya.
13:08 Kovář prenechal puk medzi kruhmi Radilovi, ktorý sa uvoľnil cez protihráča a švihom vypálil. Strela letela tesne vedľa pravej žrde!
12:05 Na opačnej strane sa vo veľkej šanci ocitol Michal Řepík, ktorý mohol využiť zaváhanie Kanaďanov v rozohrávke. Strelu si však nepremyslel, pálil príklepom a trafil presne iba Pickarda!
11:28 Do dobrej príležitosti sa prebojoval Brayden Point, ktorý šiel do samostatného nájazdu a snažil sa Mrázka prekvapiť strelou spomedzi kruhov. Český gólman vyrazil skvelo betónom!
10:55 Pastrňák prihrávkou na pravom kruhu hľadal Plekanca, ktorý si tam aj pýtal puk, no nedokázal si už prihrávku spracovať.
10:24 Jakub Voráček sa individuálne dostal až pred Pickarda, následne mu však puk ušiel a už ho stihol kanadský gólman prikryť.
09:51 Sme svedkami prvého vylúčenia. Na oboch stranách dostávajú za hrubosť Radko Gudas a Claude Giroux.
09:37 Čechom to teraz vôbec nevyšlo. Dopredu sa púšťal Horák, ktorému však nechtiac tesne vbehol do útočného pásma Zohorna a bol z toho ofsajd.
09:02 Obrovská príležitosť pre Kanadu! Ocitol sa v nej Jeff Skinner, jeho šikovná strela z pravého kruhu skončila v lapačke gólmana Mrázeka!
07:49 Kanadskí hokejisti sa pokúšali ísť dopredu, puk skončil v útočnom pásme a z rohu klziska sa nepodarilo Kanaďanom rozohrať.
07:03 Kanaďanom vôbec nevyšla rozohrávka. Puk z hokejky Mathesona letel na striedačku a hra ja prerušená.
06:09
06:09 Kanada dala gól!
Kanaďania sa dostávajú do vedenia! Scheifele dokorčuľoval nahodený puk a šikovne ho prihral pred bránku RYANOVI O'REILLEMU, ktorý z prvej zakončil k pravej žrdi!
Asistencie: Mark Sheifele, Tyson Barrie.
05:35 Šikovne to teraz urobil Tomáš Zohorna, ktorý nastrelil puk na mantinel, následne korčuľoval za ním a okamžite sa snažil prekvapiť Pickarda. Kanadský gólman bezpečne zachytil puk do lapačky.
04:50 Kanaďania hrajú momentálne s menšími ťažkosťami, Česi hrajú odvážne a napádajú hlboko rozohrávku javorových listov.
04:10 Gudas potiahol puk po ľavom krídle a iba poľahky ho nahodil od modrej čiary. Pickard vytasil svoju lapačku a iba bezpečne vyrazil.
03:16 Česi ostali dlhšie v útočnom pásme vďaka hre prvého útoku. Zatiaľ sa však českí hokejisti k strele nedostali a ani sa už nedostanú, pretože Kanaďania poslali puk von.
02:33 Do príležitosti medzi kruhmi sa prebojoval Roman Horák, ktorý sa ocitol sám pred Pickardom, no vystrelil iba do stredu bránky.
01:38 Česi rozprúdili prvú útočnú akciu. Vrána prenechal na ľavú stranu Řepíkovi, ktorý sa dostal k strele z ľavého kruhu, no bránku prestrelil.
00:47 Kanada začala ďalšiu svoju útočnú akciu, no skončilo sa to len nahodením puku. Následne ho na hokejky získali Česi, ale oslobodili sa iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
00:24 Kanaďania začali stretnutie úvodnou akciou. Z pravého kruhu sa pokúšal strieľať O'Reilly, jeho zakončenie bolo zblokované.
00:01 Stretnutie sa práve začalo.
Na ľad nastupujú oba celky. Kanaďania dnes budú hrať v bielych dresoch, Česi v červených.
Úvodné zostavy:

Česko: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, J. Krejčík, Rutta – Jan Kovář (A), Radil, Voráček (C) – Červenka, Plekanec (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna.

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Demers, Vlasic (A), Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson – Skinner, Scheifele, R. O'Reilly (A) – Duchene, Giroux (C), MacKinnon – B. Schenn, Simmonds, Killorn – Konecny, Marner, Point.

Rozhodca: Fonselius (FIN), Reneau (USA) – Lazarev (RUS), Ritter (USA).
Prajem vám príjemný piatkový večer a vítam vás pri sledovaní 81. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji! V parížskej skupine B je o 20:15 na pláne súboj medzi Českom a Kanadou. Zápas sa odohrá v AccorHotels aréne s kapacitou 15 000 divákov a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

ČESKO
Česká hokejová reprezentácia získala v ére samostatnosti dokopy 12 medailí (6 zlatých, 1 striebornú a 5 bronzových). Minulý rok skončili naši západní susedia na 5. priečke, keď vypadli vo štvrťfinále s USA. Česko v záverečnej príprave na šampionát v Kolíne a Paríži odohralo v rámci Euro Hockey Challenge 8 zápasov a získalo v nich 15 bodov vďaka 4 výhram, jednej výhre po nájazdoch, jednej prehre po nájazdoch a jednej prehre. Z najúspešnejších zápasov môžeme spomenúť víťazstvo nad Švédskom 8:4 a nad Fínskom 2:3. Výrazne mrzieť môže nečakaná prehra s Nemeckom 7:4. Českí priaznivci by svojich hráčov určite chceli vidieť minimálne v semifinále a v následnom boji o medaily.

Nominácia Česka na MS 2017 (6 hráčov z NHL)
Brankári
: Petr Mrázek (Detroit Red Wings/NHL), Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, Rus./KHL), Dominik Furch (Avangard Omsk, Rus./KHL)
 
Obrancovia: Michal Kempný (Chicago Blackhawks/NHL), Radko Gudas (Philadelphia Fylers/NHL), Jakub Krejčík (Kometa Brno), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, SR/KHL), Jan Rutta (Piráti Chomutov), Libor Šulák (Pelicans Lahti, Fín.), Jakub Jeřábek (Viťaz Podoľsk, Rus./KHL), Radim Šimek (Bílí Tygři Liberec), Jan Kolář (Amur Chabarovsk, Rus./KHL)
 
Útočníci: David Pastrňák (Boston Bruins/NHL), Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk, Rus./KHL), Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL), Roman Červenka (Fribourg, Švajč.), Lukáš Radil (Spartak Moskva, Rus./KHL), Petr Vrána (Sparta Praha), Robin Hanzl (HC Verva Litvínov), Tomáš Hyka (BK Mladá Boleslav), Michal Birner (Fribourg, Švajč.), Michal Řepík (Sparta Praha), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, Rus./KHL), Jakub Lev (Škoda Plzeň), Dominik Kubalík (Škoda Plzeň)

KANADA
Kanada patrí od prvých majstrovstiev sveta k najúspešnejším tímom a odmysliac éru Sovietskeho zväzu sú javorové listy historicky najlepším tímom hokejových majstrovstiev. Kanada získala dokopy 48 medailí, z toho 26 zlatých, 13 strieborných a 9 bronzových. Kanada tento rok útočí na čistý zlatý hetrik, keďže Kanaďania triumfovali minulý rok v Rusku a aj pred dvomi rokmi v Česku. Jediným očakávaním kanadských priaznivcov je zlatá medaila. V príprave na svetový šampionát zámorské mužstvá odohrajú minimálny počet zápasov, Kanada nespravila výnimku a stretla sa iba 2. mája so Švajčiarskom, ktoré porazila 1:4.

Nominácia Kanady na MS 2017 (22 hráčov z NHL)
Brankári:
 Eric Comrie (Winnipeg Jets/NHL), Calvin Pickard (Colorado Avalanche/NHL), Chad Johnson (Calgary Flames/NHL) 
 
Obrancovia: Jason Demers, Michael Matheson (obaja Florida Panthers/NHL), Tyson Barrie (Colorado Avalanche/NHL), Calvin de Haan (New York Islanders/NHL), Josh Morrissey (Winnipeg Jets/NHL), Marc-Edouard Vlasic (San Jose Sharks/NHL)
 
Útočníci: Sean Couturier, Claude Giroux, Travis Konecny, Wayne Simmonds, Brayden Schenn (všetci Philadelphia Flyers/NHL), Matt Duchene, Nathan MacKinnon (obaja Colorado Avalanche/NHL), Alex Killorn, Brayden Point (obaja Tampa Bay Lightning/NHL), Ryan O'Reilly (Buffalo Sabres/NHL), Mark Scheifele (Winnipeg Jets/NHL), Jeff Skinner (Carolina Hurricanes/NHL), Mitch Marner (Toronto Maple Leafs/NHL)

Vzájomné zápasy
Tímy sa na MS naposledy stretli minulý rok, Česko podľahlo Kanade 6:0. Posledné víťazstvo Česka nad Kanadou na MS si história pamätá práve v roku 2010, keď Česi v Kolíne porazili javorové listy 2:3.

Sledujte s nami tento duel dvoch hokejových veľmocí v prvom hracom dni šampionátu. Prajem vám pekný hokejový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.
Rozpis
Česko
Zostavy :
Mrázek
Francouz
Gudas
Šimek
Kempný
Kundrátek
Jeřábek
Krejčík
Rutta
Kovář
Radil
Voráček (C)
Červenka
Plekanec
Pastrňák
Birner
Vrána
Řepík
Horák
Hanzl
Zohorna
Zoradenie : Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Kempný, Kundrátek, Jeřábek, J. Krejčík, Rutta – Jan Kovář (A), Radil, Voráček (C) – Červenka, Plekanec (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna.
Lavička :
Kanada
Zostavy :
Pickard
Johnson
Demers
Vlasic
Barrie
de Haan
Morrissey
Matheson
Skinner
Scheifele
O'Reilly
Duchene
Giroux (C)
MacKinnon
Schenn
Simmonds
Killorn
Konecny
Marner
Point
Zoradenie : Pickard (Ch. Johnson) – Demers, Vlasic (A), Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson – Skinner, Scheifele, R. O'Reilly (A) – Duchene, Giroux (C), MacKinnon – B. Schenn, Simmonds, Killorn – Konecny, Marner, Point.
Lavička :
Rozhodcovia
Fonselius (FIN), Reneau (USA) – Lazarev (RUS), Ritter (USA)

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
 2. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
 3. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
 4. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
 5. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
 6. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
 7. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
 8. Iná tvár Mexika: Nocovanie s Indiánmi, dobrodružstvo v džungli
 9. Naša freestyle kajakárka: na majstrovstvá ideme tri baby
 10. Ulovte si last minute dovolenku so zľavou do 70%
 1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
 2. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
 3. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
 4. Salón architektov A0 – Coneco 2018
 5. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
 6. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.
 7. OMV pozýva na pretekársky supervíkend na okruhu Slovakiaring
 8. Atos predstavil najúplnejšie 4G a LTE komunikačné riešenie
 9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
 10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
 1. Ulovte si last minute dovolenku so zľavou do 70% 9 616
 2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí 9 567
 3. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie 7 827
 4. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice? 7 309
 5. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení 6 075
 6. Nie sme žiadni paštikári. Slováci už dovolenkujú inak 4 951
 7. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia 4 398
 8. Iná tvár Mexika: Nocovanie s Indiánmi, dobrodružstvo v džungli 4 056
 9. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto 3 516
 10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu! 3 163

Téma: Česká republika


Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.

Neprehliadnite tiež

Súperi pri ňom vyzerali ako kužele. Zostavili sme ideálnu zostavu MS

Najlepším hráčom bol Modrič, najužitočnejším Griezmann.

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

Argentína bude mať nového trénera, Sampaoli pri reprezentácii skončil

Jeho zverenci na MS takmer nepostúpili zo skupiny.