Slováci v druhom zápase na MS nestačili na Lotyšov, prehrali o dva góly

Reakcia slovenských hráčov po prehre s Lotyšskom.
Reakcia slovenských hráčov po prehre s Lotyšskom. (Autor: TASR)

Slovenskí hokejisti majú na konte po dvoch zápasoch dva body.

MS v hokeji 2017

A-skupina:

Lotyšsko - Slovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 11. Sprukts (Rih. Bukarts, Girgensons), 28. Girgensons (Rih. Bukarts, Rob. Bukarts), 51. Džerinš (Cibulskis, Daugavinš) - 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Rozhodovali: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) - Otmachov (Rus.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Matoušek (SR) 5 min. + DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 8149 divákov.

Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, A. Kulda, Cibulskis, Galviňš, Freibergs, Balinskis, Jaks - Daugaviňš, Džeriňš, Roberts Bukarts - Indrašis, Sprukts, Rihards Bukarts - Skvorcovs, Girgensons, Keniňš - Meija, Blugers, Bičevskis - Pavlovs

Slovensko: J. Laco - Čajkovský, Sersen, P. Čerešňák, A. Jánošík, Gernát, J. Mikuš, P. Trška, Šedivý - Dravecký, Suja, D. Skokan - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Kudrna, Cingeľ, L. Hudáček- Skalický, Zigo, Matoušek

KOLÍN NAD RÝNOM. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom druhom zápase v kolínskej A-skupine MS v hokeji 2017 s Lotyšskom 1:3.

Lotyši viedli po góloch Janisa Spruktsa a Zemgusa Girgensonsa 2:0. Na gól Michela Miklíka v presilovke v 50. minúte zareagovali prakticky okamžite, keď na 3:1 upravil Andris Džerinš. Slováci majú na konte po dvoch dueloch dva body, v prvom stretnutí zdolali Taliansko 3:2 po predĺžení.

Slováci v druhom zápase šampionátu nestačili na Lotyšsko. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

8.5.2017

V 26. vzájomnom stretnutí sa zrodilo deviate víťazstvo Lotyšov, Slováci ich majú na svojom konte stále štrnásť. Zaujímavosťou je, že išlo len o tretí duel oboch tímov na MS medzi elitou a zatiaľ ich všetky zvládli Lotyši (1997, 2013 a 2017).

Slováci sa na MS najbližšie predstavia v utorok 9. mája o 20.15 proti Dánsku, Lotyši budú hrať v rovnaký deň od 16.15 s Talianskom.

Hlasy po zápase /RTVS/:

Zdeno Cíger, tréner SR: "Snažili sme sa, ale neprinieslo to želaný výsledok. Chlapci bojovali, no nedarilo sa nám premieňať presilovky, kým súperovi áno. To rozhodlo."

Bob Hartley, tréner Lotyšska: "Dali sme tri dôležité góly v presilovkách. V prvej tretine sme hrali dobre a dali sme vedúci gól. V defenzíve sme previedli solídny výkon, som na svojich chlapcov hrdý. Tvrdo pracovali a dosiahli ďalšie tri body."

Mužstvo podalo diametrálne odlišný výkon ako proti Talianom, určite tam bolo zlepšenie, treba chalanov za to pochváliť. Chceli sme oba zápasy vyhrať, z tohto pohľadu je to sklamanie.

Michel Miklík, strelec jediného slovenského gólu

Vladimír Dravecký, kapitán SR: "To, že ma zvolili za najlepšieho hráča na slovenskej strane, nič neznamená, keďže sme prehrali. Tlak sme mali, ale v závere sa nám nepodarilo vyrovnať. Nepomohol tomu ani môj faul, aj keď to bola sporná situácia. Myslím si, že sme hrali dobre, ale musíme zlepšiť efektivitu. Dostali sme tri góly v oslabeniach, to musíme lepšie nacvičiť. Musíme viac strieľať a nájsť si pred bránkou dorážky. Dali sme konečne gól v presilovke, od toho sa musíme odraziť. Pripravíme sa na ďalší zápas, spravíme všetko pre to, aby sme v ňom zvíťazili."

Ján Laco, brankár SR: "Zápas poznačila prvá tretina, v ktorej sme inkasovali vylúčenie na 5 minút a následne išli do troch. To bolo dosť ťažké. Bohužiaľ, dostali sme nešťastný gól. Rozhodli presilovky a oslabenia. Lotyši hrali presilovky jednoducho, jeden gól dali z dorážky, druhý po prihrávke spoza bránky, zahrali to dobre. Vždy sa dá spraviť viac, treba si to rozanalyzovať. Deň oddychu príde vhod, chalani majú toho dosť."

Andrej Kudrna, útočník SR: "V hre piatich proti piatim to bolo celkom dobré, tlačili sme sa pred bránku, do zakončenia. Rozhodli však presilovky, ktoré súper využil. Hádam to v ďalšom zápase bude lepšie. Každý duel na turnaji je ťažký, presvedčili sme sa o tom už proti Talianom. Nikto nám nič nedaruje. "

Július Šupler, asistent trénera SR: "Sme smutní, lebo sme prehrali. O prehre rozhodla naša nízka efektívnosť streľby, početnosť bola dostatočná. Rozhodla hra v oslabení, kde sme dostali tri góly. Celý zápas ovplyvnila situácia 3 na 5 hneď v prvej tretine, dostali sme smolný gól a to sa odzrkadlilo v ďalšom priebehu. Jeden gól je málo na to, aby sme zdolali súpera. Mrzí nás to, musíme si oddýchnuť, zmobilizovať a pripraviť na ďalšie zápasy, v ktorých bude dôležité, aby sme získali nejaké body."

Július Šupler.
Július Šupler. (Autor: TASR)

Dávid Skokan, útočník SR: "Myslím si, že sme podali o sto percent lepší výkon ako s Talianmi. Hrali sme dobre, ale všetky tri góly sme dostali v oslabení. Moderný hokej je o tom. Presilovky rozhodli."

Michel Miklík, autor gólu SR: "Súper nás potrestal v presilovkách. My sme v nich dali iba jeden gól. Mužstvo podalo diametrálne odlišný výkon ako proti Talianom, určite tam bolo zlepšenie, treba chalanov za to pochváliť. Chceli sme oba zápasy vyhrať, z tohto pohľadu je to sklamanie."

Online prenos MS v hokeji 2017: Lotyšsko - Slovensko

Majstrovstvá sveta Skupina A 2016/2017
07.05.2017 o 20:15
Lotyšsko
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 11. Sprukts (Rihards Bukarts, Girgensons), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibuļskis, Daugavinš) – 50. Miklík (Dravecký, Haščák). Rozhodca: Gofman (RUS), Salonen (FIN) – Otmachov (RUS), Vanoosten (CAN).
Výber Zdena Cígera čaká zajtra deň voľna. Potom má na programe dva zápasy v priebehu dvoch dní. V utorok narazí o 20:15 na Dánsko a v stredu v rovnakom čase si zmeria sily s Nemeckom.
Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom druhom vystúpení na svetovom šampionáte s Lotyšskom 1:3. Vo vyrovnanom zápase boli rozhodujúce presilovky, v ktorých padli všetky štyri góly. Lotyši si v prvých dvoch tretinách vypracovali náskok, keď sa presadili Janis Sprukts a Zemgus Girgensons. Slováci sa vrátili do zápasu po znížení Michela Miklíka, ale doplatili na ďalšie zbytočné vylúčenie a inkasovaný gól v oslabení od Andrisa Džerinša.
Strely na bránu: 22 – 30.
Najlepší hráči zápasu: Zemgus Girgensons (Lotyšsko) – Vladimír Dravecký (Slovensko).
59:52
Tečovaná strela od modrej čiary skončila na ochrannej sieti. Nasleduje buly pred Merzlikinsom, ale do konca zápasu je málo času.
59:30
Puk je v strednom pásme. Slovenskí hokejisti sa ho pokúšajú opäť dostať do blízkosti súperovej brány.
58:45
Slováci začínajú ďalšiu ofenzívnu akciu za vlastnou bránou. Čas sa kráti a stále strácajú dva góly na súpera.
58:09
Lotyši vyhodili puk cez všetky čiary, takže bol z toho icing. Hra sa presunula opäť pred bránu Elvisa Merzlikinsa.
57:59
importantSlovenská snaha o zníženie je veľká, no v koncovke je to stále trápenie. Zdeno Cíger reaguje oddychovým časom.
57:37
Roberts Bukarts tečoval puk do stredného pásma a celá jeho formácia mohla ísť na striedačku.
57:00
Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času hráme bez brankára. Slováci sú nasťahovaní v útočnom pásme.
56:33
Andris Džerinš mal príležitosť na rozhodnutie. Lotyšský útočník vystrelil spoza hráča a Ján Laco s ťažkosťami zasiahol.
56:10
Andrej Kudrna dobre vystrelil švihom z pravého krídla, ale opäť Slovákom chýbal hráč, ktorý by jeho pokus mohol dorážať.
55:35
Útočná snaha slovenského tímu bola zastavená, pretože Libor Hudáček vošiel do ofsajdu. Nasleduje posledná reklamná prestávka.
55:15
Slovákom sa veľmi rýchlo kráti čas. Do konca zápasu zostáva necelých päť minút a puk je ďaleko od Merzlikinsa.
54:05
Tlak Slovenska pokračoval aj po skončení presilovky. Lotyši sa však oslobodili vďaka zblokovanej strele Miklíka.
53:41
Slovenskí hokejisti nevyužili početnú prevahu. Dokázali viackrát ohrozil lotyšskú bránu, ale Merzlikins podržal svoj tím.
53:10
Lotyši vyhodili puk cez všetky čiary. Slovenská akcia sa začína za bránou Jána Laca.
52:30
Po buly kvalitne vystrelil od modrej čiary Juraj Mikuš. Elvis Merzlikins puk neudržal, no pred bránou sme nemali hráča na dorážku.
52:19
Marcel Haščák sa ocitol v dobrej pozícii na ľavom krídle, vystrelil švihom, ale našiel iba pripravený betón Elvisa Merzlikinsa.
51:41
Nešťastný moment pre lotyšský tím. Roberts Bukarts v snahe odohrať puk do stredného pásma ho nechtiac poslal až na tribúnu a dostal dve trestné minúty.
51:27
Michel Miklík nepríjemne vystrelil spoza hráča. Elvis Merzlikins musel skrotiť puk až na dvakrát.
50:36

50:36
goalLotyšsko dalo gól! Dnes padajú góly výlučné v presilovkách. Náš súper využil už tretiu početnú prevahu v zápase. Delovku Cibulskisa od modrej čiary Ján Laco ešte zlikvidoval, ale proti dorážke ANDRISA DŽERINŠA zblízka nemal šancu. Asistencie: Oskars Cibuļskis, Kaspars Daugavinš.
49:54
Veci sa dejú aj na tribúne. Za trestnou lavicou, kde sedí Vladimír Dravecký, došlo k vzájomnému stretu slovenských a lotyšských fanúšikov.
49:54
Slováci si dnes pripisujú množstvo zbytočných vylúčení. Na trestnú lavicu putuje Vladimír Dravecký za nedovolené bránenie, keď atakoval protihráča v útočnom pásme.
49:36
V strednom pásme vzplanuli emócie. Eduard Šedivý sa dostal do súboja s lotyšským hráčom, no rozhodcovia rýchlo zasiahli.
49:09

49:09
goalSlovensko dalo gól! Presilovkové trápenie je ukončené. Prvý presný zásah v početnej prevahe na svetovom šampionáte dosiahol MICHEL MIKLÍK . Po obliehaní lotyšskej brány dostal presnú prihrávku a trafil odkrytú sieť. Asistencie: Vladimír Dravecký, Marcel Haščák.
47:50
Lotyši dvakrát po sebe vyhodili puk cez všetky čiary. Oba tímy medzitým prestriedali.
47:17
Slováci dostávajú presilovkovú príležitosť. Arturs Kulda odchádza na trestnú lavicu, pretože dostal dve minúty za nedovolené bránenie.
46:51
Vylúčení hráči sa vrátili späť do hry. Krátko potom prišla nebezpečná strela Robertsa Bukartsa z ľavej strany.
46:38
Kaspars Daugavinš sa tlačil do koncovky z pravej strany, ale cez pripraveného Martina Gernát nedokázal ohroziť Laca.
46:00
V hre štyroch proti štyrom sa oba tímy navzájom strážia a nevedia preniknúť cez stredné pásmo.
44:51
Rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Dve trestné minúty dostali slovenský obranca Michal Sersen a lotyšský útočník Rihards Bukarts.
44:40
Dávid Skokan opäť úspešne našiel spoluhráča, ktorý korčuľoval za ním. Tentoraz bol adresátom prihrávky Vladimír Dravecký. Slovenský kapitán však minul cieľ.
43:49
Na opačnom konci klziska sa ocitol voľný Kristaps Sotnieks, ktorý strelou z pravého krídla výrazne minul bránu.
42:51
Dávid Skokan našiel v druhej vlne pripraveného Michala Čajkovského, ktorého strela bola zblokovaná.
42:04
Slováci sa na dlhší čas usadili v okolí lotyšskej brány, ale stále majú problém s presnosťou zakončenia.
41:24
importantAndrej Kudrna mal na hokejke zníženie. Slovenský útočník sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, zvolil strelu a jeho razantný švih zastavilo brvno.
40:55
Ján Laco bol vysoko z brány, čo mohol tečom využiť Roberts Bukarts. Puk však usmernil iba do rohu klziska.
40:20
Lotyši odštartovali aktívne a ihneď sa usadili v pásme. Od modrej nepresne strieľal Oskars Cibuļskis.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 15 – 17.
Druhé dejstvo bolo vyrovnané. Oba tímy sa pozorne strážili a v rovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche sme nevideli veľa príležitostí. Napriek tomu padol jeden gól, pretože Lotyši využili druhú presilovku v zápase zásluhou Zemgusa Girgensonsa.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Čajkovský našiel naslepo pred bránou dobre postaveného Marcela Haščáka, ale ten ani na dvakrát nepretlačil puk do siete.
38:30
Vylúčený Marcel Haščák sa vrátil na ľadovú plochu, takže hráme v šestici. Do konca druhej tretiny zostávajú posledné sekundy.
37:37
Po prerušení hry sa v okolí slovenskej brány strhla menšia šarvátka. Rozhodcovia udelili dve minúty na obe strany. Na trestnú lavicu putovali Juraj Mikuš a Roberts Bukarts.
37:37
importantBrániaca štvorica Cingel, Kudrna, Sersen a Čajkovský strávila na ľade 109 sekúnd v početnej nevýhode. Lotyšov udržala na uzde a môže konečne vystriedať.
36:40
Lotyši už takmer minútu tlačia Slovákov, ale vôbec nestrieľajú, takže Ján Laco iba sleduje puk z diaľky.
35:48
Zbytočné vylúčenie na strane slovenského výberu. Zverenci Zdena Cígera boli na hracej ploche šiesti, čo je príliš veľa.
34:43
Lotyšský obranca príklepom tvrdo vystrelil od modrej čiary, Ján Laco puk iba vyrazil, ale potom pokryl dorážky nebezpečného Rihardsa Bukartsa
34:30
Ján Laco radšej prerušil hru, pretože jeho spoluhráči sa ocitli pod tlakom a nemali priestor na vystriedanie. Nasleduje reklamná prestávka.
33:30
Slovákom nechýba snaha, ale vo viacerých momentoch by potrebovali hokejovú kvalitu, aby súpera niečim prekvapili.
32:40
Zigo našiel na pravom krídle rozbehnutého Skalického, ktorý potiahol puk do pásma a nahodil ho na Merzlikinsa.
32:15
Slovenský výber stále hľadá pohodu v presilovkách. V početnej výhode sa nedokáže presadiť už druhý zápas po sebe.
30:55
Michel Miklík trafil iba pred sebou stojaceho lotyšského hokejistu. Súper vyhadzuje puk cez všetky čiary.
30:15
Janis Sprukts dáva slovenským hokejistom výhodu presilovky. Fauloval v strednom pásme a rozhodca mu udelil dve minúty za podrazenie.
30:00
Lotyši sa nasťahovali do útočného pásma, ale zatiaľ ťahajú puk iba v okolí mantinelov, čo nášmu tímu vyhovuje.
29:05
Po inkasovanom góle sa Slováci ťažko dostávajú do tempa. Iniciatívu preberajú lotyšskí hokejisti.
28:00
Slovenskí hokejisti hrajú s Lotyšmi vyrovnanú partiu, ale doplácajú na vylúčenia. Reprezentanti pobaltskej krajiny skórovali druhýkrát v početnej výhode.
27:26

27:26
goalLotyšsko dalo gól! Druhá využitá presilovke na konte nášho súpera. ZEMGUS GIRGENSONS zostal nekrytý pred bránou, dostal presnú prihrávku a zblízka prestrelil Jána Laca. Asistencie: Rihards Bukarts, Roberts Bukarts.
26:43
importantLotyši už zdvíhali ruky nad hlavu, pretože strela Robertsa Bukartsa putovala do siete. Napokon však trafil iba brvno slovenskej brány.
26:10
Libor Hudáček zbytočne oslabuje slovenský tím. Po sekaní v útočnom pásme odchádza na trestnú lavicu, kde by si mal posedieť dve minúty.
25:23
Zemgus Girgensons dostal veľa priestoru v strednom pásme, zaviezol puk cez modrú čiaru, ale nedokázal zakončiť.
25:00
Miklík s Bližňákom preverili pripravenosť lotyšského brankára, ale ten chytá naďalej spoľahlivo. Potom sa náš súper oslobodil iba za cenu icingu.
24:34
Marcel Haščák vystrelil švihom z ľavého krídla. Elvis Merzlikins bol včas pri žŕdke a telom vykryl priestor.
24:13
Lotyši sa už dlhšie nedostali do gólovej príležitosti. Od skončenia presiloviek držíme súpera na dištanc.
23:27
Ďalšie prerušenie hry. Sersenovu rozohrávku tečovali Lotyši mimo hracej plochy. Vhadzuje sa v strednom pásme.
23:14
Peter Trška nedokázal zachytiť puk na modrej čiare, zahral vysokou hokejkou, a tak musela byť hra prerušená.
22:34
Gints Meija vystrelil cez brániacich Slovákov, ktorí jeho pokus zblokovali na ochrannú sieť. Nasleduje vhadzovanie pred Lacom.
22:10
Andrej Kudrna si našiel priestor na osi klziska, švihom prudko vystrelil, no minul bránu.
21:34
Marcel Haščák chcel vojsť do útočného pásma, ale jeho spoluhráči akurát striedali a vystavil by sa do ofsajdu.
20:42
Vladimír Dravecký sa nepresadil na ľavom krídle. Lotyši ho obrali o puk a nepomohla mu ani podpora Suju.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 8 – 9.
Lotyšská reprezentácia mala lepší úvod stretnutia. Svojou aktivitou donútila Slovákov faulovať a získala výhodu presilových hier. Vylúčenie Matouška na päť minút bolo však prísne. Hokejisti Lotyšska v početnej výhodu tlačili náš výber, ale dlho sa nevedeli presadiť. Streleckú smolu prelomili až vďaka Spruktsovi, ktorého nevydarená strela zapadla za dezorientovaného Laca. Slováci sa dostali do hry od jedenástej minúty a do konca prvej časti boli lepší. Tešili sa aj z vyrovnania, ale o to ich obral predčasný hvizd rozhodcu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Juraj Mikuš sa oprel do puku takmer od modrej čiary. Jeho delovka našla iba vyrážačku lotyšského brankára.
19:00
Začala sa posledná minúta úvodného dejstva. Oba tímy sa teraz nevedia dostať cez stredné pásmo.
17:51
Mário Bližňák kvalitne vystrelil spoza obrancu a mieril do ľavého horného rohu brány. Elvis Merzlikins puk vytlačil na ochrannú sieť.
17:28
Po dlhšom čase mal prácu slovenský brankár Ján Laco. Kryl strelu švihom od modrej čiary, ktorou sa prezentoval Kristaps Sotnieks.
17:13
Tomáš Zigo bol atakovaný na modrej čiare, a tak chvíľu ostal ležať v útočnom pásme. Spoluhráči si to nevšimli a vyrobili ofsajd.
16:44
Posledné sekundy patrili slovenskému tímu. Výber Zdena Cígera je od skončenia dlhého oslabenia aktívnejší, no stále sa trápi v koncovke.
16:30
Hudáček výborne našiel na modrej čiare voľného Čerešňáka, ktorého strelu tečoval tesne pred bránou Lukáš Cingel. Puk nesmeroval do siete.

15:34
Juraj Mikuš obkrúžil bránu, dokázal zakončiť zblízka, ale jeho kolegovia neboli presní v dorážkach.
15:04
Jakub Suja dostal výborný puk do jazdy, prihral na opačnej strane voľnému Dávidovi Skokanovi, ale ten z uhla trafil iba Merzlikinsa.
14:23
Slovenskému výberu sa otváral priestor na brejk troch proti dvom. Michel Miklík situáciu nevyhodnotil dobre a neprihral spoluhráčom.
14:00
Po vylúčení Matouška do konca zápasu pokračujeme v hre na štyri útoky. Do ofenzívy sa presunul zadák Eduard Šedivý.
13:34

13:34
importantSlováci sa tešili z vyrovnania. Libor Hudáček nahodil puk z rohu klziska pred bránu, kde aktívne dorážal Andrej Kudrna a prekonal lotyšského gólmana. Rozhodcovia však hru prerušili ešte skôr, a tak nešli ani volať videorozhodcovi.
13:16
Slovenskí reprezentanti stále čakajú na prvú využitú presilovku v priebehu tohto svetového šampionátu. Lotyši sa dokázali ubrániť.
12:30
Dravecký výborne našiel zadovkou rozbehnutého Michela Miklíka, ale ten v rýchlosti nedokázal presne vystreliť.
12:00
Slovenská formácia sa udržala v pásme, ale nedokázala vymyslieť nič zaujímavé. Lotyši vyhodili puk až k Lacovi.
11:16
Mário Bližňák sa dostával do prečíslenia dvoch proti jednému, ale fauloval ho lotyšský hráč. Guntis Galvinš dostal dve minúty za podrazenie.
11:04
Po piatich minútach hrá Slovensko konečne s plným počtom hráčov. Matouškov vyšší trest sa skončil až teraz.
10:24
importantSlovenskí hokejisti si ešte vyžiadali kontrolu u videorozhodcu, keďže reklamovali hru s vysokou hokejkou. Podľa očakávania sa však pôvodný verdikt nezmenil.
10:24

10:24
goalLotyšsko dalo gól! Dlhotrvajúce oslabenie sme nakoniec neustáli. Súper skóroval so šťastím, pretože JANISOVI SPRUKTSOVI strela vôbec nesadla, no práve to pomýlilo Jána Laca a puk ponad neho preletel do siete. Asistencia: Rihards Bukarts, Zemgus Girgensons.
09:53
Juraj Mikuš je späť na ľadovej ploche. Slováci prežili najhoršie, ale Lotyšsko hrá stále presilovku.
09:30
Lotyši si vytvorili trvalý tlak v útočnom pásme, ale váhali so zakončením. Napokon sa pripravili o puk.
08:40
Roberts Bukarts zahodil dobrú príležitosť. Z ľavého krídla zakončoval príklepom bez prípravy, ale minul bránu.
08:20
Michal Sersen získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary. Slováci dokázali vystriedať.
07:53
Lotyši dostávajú výhodu dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov. Na trestnú lavicu odišiel Juraj Mikuš za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.
07:25
Pavol Skalický získal puk v obrannom pásme, vyviezol ho von a odišiel striedať. Plynie druhá z piatich minút lotyšskej presilovky.
06:53
Lotyši postavili presilovkový vzorec, ale váhali so streľbou. Od modrej napokon vypálil Guntis Galvinš, ktorý našiel pripraveného Jána Laca.
06:04
Slováci reagujú na lotyšský tlak nedovoleným zákrokom. Tomáš Matoušek dostal päť minút a trest do konca zápasu za narazenie na mantinel.
05:16
Lotyšsi sú zatiaľ nebezpečnejším tímom. Reprezentanti pobaltskej krajiny majú vždy bližšie k puku a nechýba im ani potrebný hokejový um.
04:30
Libor Hudáček dobre našiel voľného Lukáša Cingela, ktorého pokus švihom letel nad bránu.
04:18
Roberts Bukarts využil svoju rýchlosť na ľavom krídle, švihom prudko vystrelil, no Ján Laco bol pripravený.
03:45
Slováci nedokážu udržať puk v útočnom pásme. Hrajú iba popri mantineloch a lotyšskej obrane nespôsobujú problémy.
03:19
Vladimír Dravecký sa dostal do nemilosti lotyšských hokejistov, pretože stál na úrovni bránkoviska. Rozhodca hru vykázal do stredného pásma.
03:14
Pavol Skalický potiahol puk po pravom krídle a skúsil vystreliť. Elvis Merzlikins pohodlne zasiahol, no aspoň sme získali útočné pásmo.
02:20
Juraj Mikuš mal voľný priestor na zaútočenie, ale puk iba nastrelil k lotyšskej bráne a odišiel striedať.
01:40
Slováci sa prvýkrát ukázali v útočnom pásme, ale snaha Michela Miklíka bola zastavená ešte pri mantineli.
01:02
Lotyši odštartovali náporom. Prvú minútu strávili v okolí slovenskej brány a Ján Laco hru radšej prerušil.
00:23
Roberts Bukarts sa dostal do nebezpečnej blízkosti slovenskej brány, ale jeho prihrávka bola zrazená mimo Lacovej svätyne.
00:01
Slovenskí fanúšikovia mali proti Talianom jasnú prevahu v hľadisku, ale dnes dostali oveľa ťažšieho súpera. Lotyšskí priaznivci dorazili vo veľkom počte a sú hluční už pred zápasom.
Ďalšou zmenou oproti včerajšku je nasadenie Jána Laca, ktorý nahradil Júliusa Hudáčka. V dôsledku vynechania dvojice Hrnka – Šťastný došlo aj k úpravám jednotlivých formácií.
Pred dnešným duelom tréner Zdeno Cíger dopísal na súpisku posledných dvoch nominovaných hráčov. Proti Lotyšom si zahrajú Tomáš Zigo a Tomáš Matoušek, ktorí nastúpia vo štvrtej formácii po boku Pavla Skalického. Len na tribúne ostali Tomáš Hrnka s Andrejom Šťastným. Slovenský kouč skompletizoval turnajovú súpisku po tom, čo sa dozvedel, že Andrej Sekera pre zranenie určite nepricestuje na šampionát.

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, Kulda (A), Cibuļskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Jaks – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts (A), Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis.

Slovensko: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Suja – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Matoušek, Zigo, Skalický.

Rozhodca: Gofman (RUS), Salonen (FIN) – Otmachov (RUS), Vanoosten (CAN).

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého zápasu slovenskej reprezentácie na MS v hokeji 2017. Zverenci Zdena Cígera nastúpia proti Lotyšsku a očakáva sa vyrovnaný súboj.

Lotyšsko začalo turnaj vo víťaznom štýle. V dôležitom dueli proti Dánsku bolo aktívnejšie, prestrieľalo svojho súpera a zaknihovalo triumf 3:0. Pobaltskú krajinu poslal do vedenia v 24. minúte Gints Meija, ku ktorému sa pridal v záverečnej tretine dvoma gólmi Miks Indrašis. Prvý dosiahol v rovnovážnom počte hráčov, druhý pridal v presilovke. Veľký podiel na víťazstve mal aj brankár Elvis Merzlikins, ktorý zlikvidoval všetkých 27 striel súpera.

Lotyšský výber je tradične postavený na hokejistoch z Kontinentálnej hokejovej ligy, predovšetkým na hráčoch Dinama Riga. Medzi ťahúňov patria Miks Indrašis či Guntis Galvins. Zo zámoria prišli podporiť svoju reprezentáciu Zemgus Girgensons z Buffala, Teodors Blugers pôsobiaci v AHL alebo Rihards Bukarts nastupujúci v ECHL. Góly sa očakávajú aj od útočníka z českého Zlína Robertsa Bukartsa. V bráne potvrdzuje pozíciu jednotky Elvis Merzlikins.

Slovensko malo na úvod svetového šampionátu papierovo najľahšieho súpera. Proti Taliansku od začiatku potvrdzovalo úlohu favorita nielen hernou prevahou aj gólom Miklíka, ktorý sa presadil už v siedmej minúte. Rýchly presný zásah však nášmu výberu nepomohol a naopak priniesol až prílišné uspokojenie. Hra sa postupne vyrovnala a súper bol čoraz nebezpečnejší. Slabšiu fázu Slovákov dokázali potrestať Morini s Frigom, ktorí skórovali na rozhraní druhej a tretej časti. Výber Zdena Cígera sa ocitol v neľahkej pozícii a bolo viditeľné, že hráčom zväzuje ruky aj nervozita. Tesne pred koncom riadneho hracieho času však vyrovnal Libor Hudáček a o víťazstve Slovenska rozhodol v predĺžení Peter Čerešňák.

Lotyšsko nastúpilo proti Slovensku naposledy v príprave pred MS 2015. Vtedy vyhralo v domácom prostredí dva zápasy (5:1 a 3:2 po samostatných nájazdoch). Na najvyššom fóre došlo k poslednému stretu týchto dvoch reprezentácií pred štyrmi rokmi. Vtedy sa tiež tešili Lotyši po výsledku 5:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci v druhom zápase na MS nestačili na Lotyšov, prehrali o dva góly