V play-off ešte neprehral, Nashville v prvom zápase porazil St. Louis

Nashville v prvom zápase seimifinále Západnej konferencie zvíťazilo nad St. Louis. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. apr 2017 o 05:56

Edmonton so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zvíťazil na ľade Anaheimu 5:3.

NEW YORK. Hokejisti tímu Nashville Predators neprehrali v tohtoročnom play-off NHL dosiaľ ešte ani jeden duel.

Po vyradení Chicaga z bojov o Stanleyho pohár 4:0 na zápasy vo štvrťfinále Západnej konferencie uspeli Predators aj v úvodnom súboji druhého kola na ľade St. Louis, kde v stredu triumfovali 4:3.

Prvý gól v play-off

Rozhodol o tom Vernon Fiddler v 55. min svojím prvým gólom vo vyraďovacej časti tohto ročníka.

Jeho spoluhráč Kevin Fiala nedohral zápas pre zranenie ľavej nohy v druhej tretine, po náraze do mantinela skončil v nemocnici.

(Autor: TASR/AP)

Obranca P.K. Subban prispel k víťazstvu gólom a dvoma asistenciami.

"Snažím sa žiť podľa toho, za čo ma platia. Na ľade mám ísť príkladom, dnes som mal párkrát šťastie. Je to však len prvý zápas, musíme už hľadieť na ďalší. V hre zostalo už len osem tímov, každé striedanie je mimoriadne dôležité. Očakávam, že súper v ďalšom zápase predvedie svoj najlepší hokej, takže musíme byť pripravení," poznamenal Subban na webe nhl.com.

Druhý diel série na štyri víťazstvá je na programe v piatok opäť v St. Louis.

Štyri góly v tretej tretine

Edmonton so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zvíťazil na ľade Anaheimu 5:3 a ujal sa vedenia v sérii. Hostia rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi v poslednej tretine.

Dvakrát skórovali Mark Letestu aj Adam Larsson, jedným presným zásahom a troma asistenciami sa zaskvel nemecký útočník Leon Draisaitl. Sekera za 22:37 min na ľade nebodoval. "Dnes to bolo na nás, aby sme dali nejaké góly, keď to iným našim strelcom nešlo," zasmial sa Mark Letestu

"Je to pekný pocit dať dva góly a pomôcť k víťazstvu. To však platí teraz. Zajtra je nový deň a proti sebe máme zdatného súpera. Musíme sa dobre pripraviť na ďalší zápas," uviedol švédsky obranca Adam Larsson, prvá hviezda zápasu, pre zámorské médiá.

Dvadsaťštyriročný Larsson v predchádzajúcich 11 zápasoch play-off v kariére skóroval jediný raz, teraz dal dva góly za sedem minút. V 79 zápasoch základnej časti sezóny 2016/2017 bol gólovo úspešný štyrikrát.

Semifinále play-off NHL:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA:

St. Louis Blues - Nashville Predators 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

/stav série 0:1/

Góly: 29. Parayko (Edmundson, Brodziak), 47. Schwartz (P. Stastny, Edmundson), 50. Sobotka (Pääjärvi) - 12. C. Wilson (Subban, Ellis), 23. Subban (Johansen), 33. F. Forsberg (Subban, Josi), 55. Fiddler (Watson)

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)

Góly: 21. Getzlaf (Fowler, Kesler), 50. Eaves (Getzlaf, Montour), 51. Silfverberg (Cogliano, Kesler) - 27. Letestu (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 47. Letestu (Draisaitl, McDavid), 49. Larsson (Draisaitl, Maroon), 56. Larsson (Klefbom, Maroon), 59. Draisaitl (Lucic, Larsson)

/Slovenský hokejista Andrej Sekera (Edmonton) strávil na ľade 22 minút a 37 sekúnd, dva razy ohrozil bránu súpera, zablokoval 5 striel, pripísal si jeden mínusový bod a na trestnej lavici strávil dve minúty/

Domov»Hokej»NHL»V play-off ešte neprehral, Nashville v prvom zápase porazil St. Louis