Kucka sa nechal vylúčiť v 96. minúte, Neapol s Hamšíkom vyhrali

Novými nákupmi by Juraj Kucka mohol prísť o miesto v základnej zostave AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. apr 2017 o 14:55

Slovenského futbalistu rozhodca vylúčil v nadstavenom čase druhého polčasu.

RÍM. Futbalisti Lazia Rím triumfovali v nedeľňajšom mestskom derby tridsiateho štvrtého kola talianskej Serie A na pôde rivala AS 3:1.

Domáci nevyužili zaváhanie lídra Juventusu Turín, ktorý v piatok remizoval s Atalantou 2:2. Hráči AS sú na druhom mieste a na lídra strácajú deväť bodov.

Šieste AC Miláno zaváhalo na pôde osemnásteho Crotone, keď iba remizovalo 1:1. Domáci išli do vedenia už vo 8. minúte zásluhou Marcella Trottu, bod pre hostí zachránil v 50. minúte Gabriel Paletta.

V drese AC nastúpil v základnej zostave slovenský stredopoliar Juraj Kucka, no duel nedohral. V 24. minúte dostal žltú kartu, v šiestej minúte nadstaveného času aj druhú a rozhodca ho vylúčil.

V záverečnom zápase nedele vyhral SSC Neapol na milánskom San Sire nad Interom 1:0 a z tretieho miesta stráca na druhý AS Rím jediný bod. Kapitán hostí Marek Hamšík hral do 72. minúty. Neapol vyhral v Miláne v tejto sezóne aj nad AC.

Serie A - 34. kolo:

FC Bologna - Udinese Calcio 4:0 (2:0)
Góly:
2. a 59. Destro, 45.+1 Taider, 68. Danilo (vlastný)

Cagliari Calcio - Delfino Pescara 1:0 (1:0)

ČK: 90.+6. Kucka (AC)
/stredopoliar Juraj Kucka odohral za hostí celý zápas, v 24. minúte videl žltú kartu a v 90.+6 červenú/

/stredopoliar Marek Hamšík hral za hostí do 72. minúty/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka sa nechal vylúčiť v 96. minúte, Neapol s Hamšíkom vyhrali