Laura Siegemundová.
Laura Siegemundová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. apr 2017 o 18:09

Nemecká tenistka dosiahla najväčší úspech vo svojej kariére.

STUTTGART. Domáca tenistka Laura Siegemundová získala titul vo dvojhre na turnaji v nemeckom Stuttgarte.

Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Filderstadtu ležiaceho neďaleko dejiska triumfovala v nedeľňajšom finále nad rovnako nenasadenou Francúzkou Kristinou Mladenovicovou za 150 minút 6:1, 2:6, 7:6 (5).

Siegemundová dosiahla svoj najväčší úspech v jej kariére. Na konte už má dva tituly vo dvojhre na okruhu WTA, keď vyhrala aj v roku 2016 v Bastade.

Z triumf na Porsche Grand Prix zinkasovala prémiu 107 036 eur a vráti sa do elitnej svetovej tridsiatky.

Dvojhra - finále:

Laura Siegemundová (Nem.) - Kristina Mladenovicová (Fr.)

6:1, 2:6, 7:6 (5)

/za 150 minút/

Domov»Tenis»O víťazke rozhodol až tajbrejk tretieho setu. Siegemundová vyhrala turnaj v Stuttgarte