Washington uspel v predĺžení, Crosby bol obeťou nebezpečného faulu

Pittsburgh v sérii s Washingtonom po prvý raz prehral.

Otrasený Sidney Crosby po nebezpečnom zákroku súpera.(Zdroj: TASR/AP)
Slovenský súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

PITTSBURGH. Hokejisti Washingtonu v pondelňajšom treťom zápase semifinále play-off Východnej konferencie NHL na ľade Pittsburghu viedli dve minúty pred koncom tretej tretiny 2:0, napokon však museli o svojom prvom víťazstve v sérii rozhodnúť až v predĺžení.

Najproduktívnejší muž vyraďovacej časti Jevgenij Malkin najprv v čase 58:07 minúty znížil a 48 sekúnd po ňom vyrovnal Justin Schultz na 2:2.

V štvrtej minúte predĺženia rozhodol o triumfe Capitals v presilovke obranca Kevin Shattenkirk. Najúspešnejší tím základnej časti jeho zásluhou znížil v sérii na 1:2.

"Tento zápas bol pre nás veľkým testom odolnosti. Boli v ňom rôzne momenty, ktorým sme museli čeliť. Pre mňa to bolo od striedania k striedaniu, ale cítim sa inak ako pred dvanástimi hodinami. Verím, že si ten lepší pocit prenesiem aj do ďalšieho zápasu," povedal Shattenkirk pre web NHL.

"Pred predĺžením som hráčom povedal, že je to pre nás ďalšia skúška. Vravel som, že sa musia skonsolidovať a ísť do toho," skonštatoval tréner Washingtonu Barry Trotz.

Útočník Pittsburghu Chris Kunitz, ktorý mal asistenciu, ale aj sedem bodyčekov, skonštatoval: "Ukázalo sa, že proti Washingtonu sa nevíťazí ľahko. Našli sme spôsob, ako sa vrátiť do zápasu, ale nestačilo to. Musíme si však vziať z toho to pozitívne."

Domáci hrali väčšinu stretnutia bez svojej najväčšej hviezdy Sidneyho Crosbyho, ktorý predčasne skončil v prvej tretine po tom, čo ho po neúspešnom zakončení hosťujúci obranca Matt Niskananen krosčekoval do hlavy. Inkasoval za to trest päť minút plus do konca zápasu.

Zákrok na Sidneyho Crosbyho:

"Nemáme aktuálne informácie o našich zranených hráčoch, múdrejší budeme až po vyšetreniach. Táto partia je však natoľko silná, že sa dokáže vyrovnať s rôznymi stratami. Deje sa to počas celej sezóny a verím, že to bude pokračovať," poznamenal tréner Mike Sullivan.

Štvrtý duel opäť v Pittsburghu je na programe v stredu.

NHL - semifinále Východnej konferencie:

Pittsburgh - Washington 2:3 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

/stav série - 2:1/

Góly: 59. Malkin (Kessel, J. Schultz), 59. J. Schultz (Malkin, Kunitz) - 14. Nicklas Bäckström (Ovečkin, J. Williams), 50. Kuznecov (M. Johansson, J. Williams), 64. Shattenkirk (Nicklas Bäckström, Kuznecov)