Slovenský druholigista do Európskej ligy nepôjde. Aj finále je úspech, vraví tréner

Skalicu delilo jedno víťazstvo od trofeje i postupu do predkola Európskej ligy.

Skalicu delila od trofeje jedna výhra.(Zdroj: TASR)
Zájazd na Hamšíkov Neapol proti AS Rím za 360€ >>

BRATISLAVA. Pokus o zázrak, ktorý nevyšiel. Tak nazval skalický tréner Jozef Kostelník prehru 0:3 vo finále 48. ročníka Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava.

Skaličania chceli v Poprade dokončiť svoju úspešnú pohárovú misiu, ale ich sen o pohárovej Európe zmaril koncentrovaným výkonom najčastejší víťaz Slovenského pohára. Do predkola Európskej ligy tak pôjde štvrtý tím Fortuna ligy.

Vo finále sme prehrali, ale myslím si, že naše pôsobenie v Slovenskom pohári môžeme hodnotiť ako úspešné. Postup do finále je úspech.

Jozef Kostelník, tréner Skalice

Pre druholigistu zo Skalice je však už finálová účasť úspechom, ktorý podčiarkuje vyradenie troch tímov z Fortuna ligy.

Doplatili na nepremenené šance

Finálový zápas sa mohol vyvíjať inak, ak by Skaličan Ádam Meszáros v druhej, resp. v piatej minúte premenil aspoň jednu z dvoch jeho veľkých šancí.

Slovan sa vo finálovom zápase rozbiehal pomalšie, ale hoci sa Skaličania viackrát dostali do sľubnej pozície, neskórovali. Ich taktika slávila úspech do 20. minúty, od inkasovaného gólu sa im však už nedarilo zaskočiť obranu súpera.

"V prvom polčase sme mali 2-3 dobré príležitosti, ktoré sme nepremenili. Slovan nám neskôr ukázal svoju individuálnu kvalitu, keď sa jeho hráči dostali do šancí a tie premenili," uviedol po zápase Kostelník, ktorý pochválil svojich zverencov najmä za výkon v prvom polčase.

Po ňom ešte druholigista živil nádej na úspech, po prvom polčase viedol Slovan iba o gól. Druhý polčas však ovládli slovanisti, ktorí mali viacero šancí, vytvorili si tlak a strelili aj ďalšie dva góly.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Po katastrofe prišla oslava. Hrdinami Slovenského pohára boli Srbi

Skaličania sa tak po zápase museli prizerať oslavám súpera, ktorého v Poprade podporilo aj niekoľko stoviek fanúšikov. Podpora vari päťdesiatky skalických nestačila.

"Vo finále sme prehrali, ale myslím si, že naše pôsobenie v Slovenskom pohári môžeme hodnotiť ako úspešné. Postup do finále je úspech," poznamenal Kostelník.

Vo finále neuspel po druhýkrát

Skalické A-mužstvo pôsobilo v sezóne 2015/2016 v najvyššej slovenskej súťaži a účasťou vo finále akoby chcel dať klub najavo ambíciu vrátiť sa medzi slovenskú futbalovú elitu. Na ceste do finále zdolal troch účastníkov Fortuna ligy.

"Čelili sme Podbrezovej, Myjave či Žiline, ktoré majú veľkú kvalitu a dokázali sme ich vyradiť," pripomenul Kostelník. Tomu popradské prostredie opäť neprialo.

V roku 2015 viedol vo finálovom zápase Slovanft Cupu na štadióne NTC Senicu, ale takisto neúspešne. Jeho vtedajší zverenci podľahli AS Trenčín 2:3 po penaltovom rozstrele. Do histórie sa však vracať nechcel, dve finálové prehry vníma iba ako zhodu okolností.

"Bola to skvelá akcia. Myslím si, že môžeme poďakovať vedeniu SFZ, že znovu zorganizoval finále v Poprade. Je tam skvelé prostredie, krásny štadión," poznamenal tréner Skalice.

Kostelník vníma finálovú účasť ako odmenu za každodennú prácu, klub poteší aj finančná prémia vo výške 20 000 eur.

"V lete sme postavili prakticky nové mužstvo. Poctivo pracujeme každý deň a to, že sme boli vo finále, nám ukázalo, že ideme správnou cestou. Z toho nechceme poľaviť," dodal Kostelník.