Pittsburgh uspel aj bez najväčšej hviezdy a vybojoval si postupový mečbal

Marc-André Fleury (v strede) a jeho spoluhráč Brian Dumoulin oslavujú víťazstvo nad Washingtonom vo štvrtom zápase semifinálovej série play-off. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. máj 2017 o 06:32

Hokejisti Washingtonu vyhrali základnú časť NHL, ale v play-off sú blízko vypadnutia už v konferenčnom semifinále.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu Capitals už potrebujú vyhrať tri zápasy za sebou, aby sa udržali v hre o slávny Stanleyho pohár.

Najúspešnejší tím základnej časti NHL 2016/2017 v stredajšom štvrtom stretnutí semifinále Východnej konferencie prehral na ľade Pittsburghu 2:3.

V sérii zaostáva 1:3.

Skvelý výkon brankára

Capitals budú v sobotu na vlastnom ľade odvracať hrozbu konca sezóny.

Podľa Hockey-Reference.com takmer deväťdesiat percent tímov nepustilo z rúk náskok, akým teraz disponujú hokejisti Pittsburghu.

Vyhrať zápas bez Sida bola pre nás obrovská vzpruha. Každý musel pridať a teraz vieme, že dokážeme uspieť aj bez neho.

Justin Schultz, obranca Pittsburghu

V stredu ich významne podržal brankár Marc-André Fleury. Ten pochytal až tridsaťšesť striel.

Zabral najlepší strelec

Pittsburghu Penguins pre otras mozgu z tretieho duelu chýbal kapitán Sidney Crosby.

Gólovo zabral najlepší strelec play-off Jake Guentzel. A na víťazný zásah dvadsaťšesťročného obrancu Justina Schultza prihrával najproduktívnejší muž vyraďovacej časti Jevgenij Malkin.

"Vyhrať tento zápas bez Sida bola pre nás obrovská vzpruha. Každý musel pridať a teraz vieme, že dokážeme uspieť aj bez neho," vravel Justin Schultz.

Edmonton neudržal vedenie

V Edmontone sa hral zápas herne rozdielnych tretín.

V tej prvej dominovali domáci a v jej závere v rozpätí 125 sekúnd im Milan Lucic a Connor McDavid zabezpečili pre svoj tím dvojgólové vedenie.

V druhej tretine Anaheim výrazne zabral, čo dokazuje aj pomer striel 21:5. Dvoma gólmi kapitána Ryana Getzlafa a jedným Rickarda Rakella hostia otočili na 3:2.

7.

gól v play-off strelil útočník Jakob Silfverberg z Anaheimu.

Keď sa už zdalo, že Anaheim tesné víťazstvo ubráni, v čase 58:18 minúty skóroval Drake Caggiula a muselo sa ísť do predĺženia. Z neho uplynulo len štyridsaťpäť sekúnd sekúnd, keď švédsky útočník Ducks Jakob Silfverberg rozhodol. Pre dvadsaťšesťročného rodáka z Gävle to bol už siedmy gól v play-off.

Sekera bol najvyťaženejší

Absolútnym hrdinom hostí bol kapitán Ryan Getzlaf.

Mal podiel na všetkých štyroch góloch svojho tímu (2+2) a na ľade strávil najvyššiu porciu času spomedzi všetkých hráčov (25:56 minúty).

V tomto smere zdolal aj slovenského obrancu Edmontonu Andreja Sekeru, ktorý bol s 24:03 min tradične najviac vyťaženým hráčom svojho tímu.

Jakob Silfverberg (vľavo) z Anaheimu oslavuje svoj gól do siete Edmontonu.
Jakob Silfverberg (vľavo) z Anaheimu oslavuje svoj gól do siete Edmontonu. (Autor: TASR/AP)

NHL - semifinále play-off, štvrté zápasy:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Východná konferencia:

Pittsburgh - Washington 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 5. Hörnqvist (Määttä, Cullen), 24. Guentzel, 32. J. Schultz (Malkin, Guentzel) - 28. Kuznecov (J. Williams, M. Johansson), 29. Schmidt (Oshie, Shattenkirk)

/stav série 3:1/

Patric Hörnqvist z Pittsburghu strieľa otvárací gól zápasu.
Patric Hörnqvist z Pittsburghu strieľa otvárací gól zápasu. (Autor: TASR/AP)

Západná konferencia:

Edmonton - Anaheim 3:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 16. Milan Lucic (L. Draisaitl, Letestu), 18. C. McDavid (L. Draisaitl, Maroon), 59. Caggiula (R. Nugent-Hopkins, Maroon) - 22. Getzlaf (Montour), 26. Rakell (Getzlaf, C. Perry), 35. Getzlaf (Rakell, Vatanen), 61. Silfverberg (Getzlaf)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:03 minúty, jedenkrát vystrelil na bránu, zaznamenal jeden plusový bod, jeden hit a zblokoval tri pokusy súpera/