Na výhru potrebovali predĺženie. Pozrite si, ako Slováci zdolali Talianov

Hokejisti Slovenska vstúpili do majstrovstiev sveta v hokeji víťazne, aj keď outsidera zdolali len 3:2 po predĺžení.

Vladimír Dravecký strieľa na bránu talianskeho gólmana Andreasa Bernarda. (Zdroj: TASR)
Slovenský súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

KOLÍN NAD RÝNOM. Mal to byť možno najdôležitejší zápas na turnaji. Taliani figurovali pred MS v hokeji 2017 v medzinárodnom rebríčku IIHF až na osemnástom mieste a na šampionáte sú najväčším outsiderom. Pre Slovákov mali byť súperom, víťazstvo nad ktorým by im zabezpečilo väčšiu pohodu do ďalšieho priebehu podujatia.

Lenže ešte dve minúty pred koncom riadneho hracieho času to vyzeralo na šokujúci triumf Talianska, ktoré viedlo vyhrávalo 2:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slováci sa v úvodnom stretnutí na MS trápili, Talianov zdolali až po predĺžení Článok pokračuje pod video reklamou Video reklama

V čase 58:56 však vyrovnal Libor Hudáček na 2:2 a v tretej minúte predĺženia napokon rozhodol o dôležitom triumfe zverencov Zdena Cígera obranca Peter Čerešňák.

Na fotografiách agentúry TASR si môžete pozrieť, ako stretnutie vyzeralo.

Ďalší duel na MS v hokeji 2017 čaká slovenských reprezentantov slovenských reprezentantov už na druhý deň. V nedeľu od 20:15 zabojujú o ďalšie body proti Lotyšsku.

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018), Fotogaléria, Hokej