Na výhru potrebovali predĺženie. Pozrite si, ako Slováci zdolali Talianov

Vladimír Dravecký strieľa na bránu talianskeho gólmana Andreasa Bernarda.
Vladimír Dravecký strieľa na bránu talianskeho gólmana Andreasa Bernarda. (Autor: TASR)
Igor Dopirák, Andrej Kuzmány|6. máj 2017 o 19:08

Hokejisti Slovenska vstúpili do majstrovstiev sveta v hokeji víťazne, aj keď outsidera zdolali len 3:2 po predĺžení.

KOLÍN NAD RÝNOM. Mal to byť možno najdôležitejší zápas na turnaji. Taliani figurovali pred MS v hokeji 2017 v medzinárodnom rebríčku IIHF až na osemnástom mieste a na šampionáte sú najväčším outsiderom. Pre Slovákov mali byť súperom, víťazstvo nad ktorým by im zabezpečilo väčšiu pohodu do ďalšieho priebehu podujatia.

Lenže ešte dve minúty pred koncom riadneho hracieho času to vyzeralo na šokujúci triumf Talianska, ktoré viedlo vyhrávalo 2:1.

V čase 58:56 však vyrovnal Libor Hudáček na 2:2 a v tretej minúte predĺženia napokon rozhodol o dôležitom triumfe zverencov Zdena Cígera obranca Peter Čerešňák.

Na fotografiách agentúry TASR si môžete pozrieť, ako stretnutie vyzeralo.

Ďalší duel na MS v hokeji 2017 čaká slovenských reprezentantov slovenských reprezentantov už na druhý deň. V nedeľu od 20:15 zabojujú o ďalšie body proti Lotyšsku.

Pozrite si, ako Slováci zdolali Talianov: fotogaléria

7.5.2017

Domov»Hokej»Reprezentácie»Na výhru potrebovali predĺženie. Pozrite si, ako Slováci zdolali Talianov