Slováci prehrali v Čiernej Hore o gól a skomplikovali si boj o majstrovstvá Európy

Slovenskí hádzanári figurujú v tabuľke na treťom mieste. Zo štyroch doterajších zápasov nevyhrali ani jeden.

Na snímke z prvého zápasu, ktorý sa uskutočnil 3. mája v Hlohovci, sa márne pokúša dostať do zakončenia cez dvojicu brániacich hádzanárov Čiernej Hory Lukáš Urban.(Zdroj: SITA)

Kvalifikácia ME 2018 - II. fáza:

BIJELO POLJE

Čierna Hora - Slovensko 31:30 (16:14)

Zostava Čiernej Hory:

Mijatovič, Mijuškovič - Perišič, Čavor, Pejovič, Andjelič 3, Markovič, Ševaljevič 2/1, Vujovič 4, Radojevič, Čampar, Simovič, Lasica 2, Borozan 7, Grbovič 8, Lipovina 5

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slováci mali víťazstvo na dosah, napokon zachraňovali bod

Zostava Slovenska:

Štochl, Paul - Rábek 4, Guzy, Slaninka, Hruščák 1, Dudáš 2, Volentics 3, Petro 4, Krok 4, Ďuriš 3, T. Urban, L. Urban 2, Straňovský 4/2, Antl 3/1, Mikita

Rozhodovali: Dentz, Reibel (obaja Fr.), vylúčení: 6:5, TH: 2/1 - 4/2, 3900 divákov.

Švédsko - Rusko 25:21 (10:11)

1.Švédsko4400111:808 b*
2.Čierna Hora4121103:1174 b
3.Slovensko4022105:1102 b
4.Rusko402297:1092 b

* - postup na ME 2018

BIJELO POLJE. Slovenskí hádzanári prehrali v sobotňajšom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2018 s domácim tímom Čiernej Hory 30:31.

Zverencom trénera Martina Liptáka patrí v tabuľke 6. skupiny tretia priečka.

Lídrom a už istým postupujúcim na šampionát je po štyroch zápasoch stopercentné Švédsko.

Ďalšie kvalifikačné stretnutie odohrajú Slováci 14. júna o 20.00 h na ZŠ Ondreja Nepelu proti Rusku. O dve hodiny skôr nastúpia na tom istom mieste ich krajanky v baráži o postup na MS 2017 proti Maďarsku.

Na európskom šampionáte mužov sa okrem domáceho Chorvátska predstavia prvé dva tímy z každej skupiny, miestenku získa aj najlepší tím z tretieho miesta.

Hlasy po zápase:

Martin Lipták, tréner SR:

"Dnes boli Čiernohorci lepší, predtým sme doma zasa boli lepší my. Škoda úvodných desiatich minút, ktoré sme nezachytili a potom sme naháňali výsledok. Po prestávke sme skúšali všeličo, ale neubránili sme Borozana a na môj vkus sme nepremenili veľa šancí. Bojovali sme však 60 minút a určite nie je jedno, či sme prehrali len o jeden gól alebo o päť. Zápas s Ruskom bude dôležitý. Keď ho vyhráme, budeme mať solídne vyhliadky na postup, pretože máme dobré skóre."

Radoslav Antl, kapitán SR:

"Vzhľadom na priebeh, keď sme osem minút pred koncom prehrávali o štyri góly, je táto prehra pozitívna. Dva body však získali Čiernohorci a to nás mrzí. Pre nás je to sklamanie, ale do budúcnosti prehra o gólik nemusí byť zlá."