Cibulková otočila v treťom sete z 3:5 a postúpila do druhého kola

(Autor: Twitter)
Sportnet|7. máj 2017 o 19:45

Slovenka hrá v Madride súťažne po päťtýždňovej pauze zavinenej zranením. V prvom kole zdolala Jelenu Jankovičovú.

MADRID. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štvrtá zvíťazila po veľkom boji za 167 minút 6:4, 5:7, 7:5 nad srbskou niekdajšou jednotkou svetového rebríčka Jelenou Jankovičovou v nedeľňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madris Open v španielskom Madride.

MADRID - 1. kolo:

(5 924 318 eur, antuka)

Dominika Cibulková (Slovensko-4) - Jelena Jankovičová (Srb.)

6:4, 5:7, 7:5

/za 167 minút/

Dominika Cibulková v úvodnom sete zaostávala 1:3, ale otočila priebeh.

O osude druhej časti rozhodol jediný brejk, Jankovičová ho dosiahla v jedenástom geme.

V rozhodujúcom dejstve mala Cibulková manko 1:3 aj 3:5, následne však získala štyri gemy v sérii a tešila sa z triumfu.

Zdravotný otáznik

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková (aktuálne 5. v singlovom renkingu) vo vzájomnej bilancii proti 32-ročnej Jankovičovej (56.) zaostáva už len 3:4.

Od sezóny 2009 to bol ich druhý súboj. Slovenka predvlani na tvrdom povrchu v Pekingu triumfovala takisto v trojsetovom súboji 6:1, 1:6, 6:3.

Nad zverenkyňou Mateja Liptáka Cibulkovou je v španielskej metropole zdravotný otáznik, pretože v piatok 14. apríla si pri páde počas tréningu zranila zápästie dominantnej pravej ruky, nútene vynechala bratislavské fedcupové stretnutie s Holanďankami a absentovala aj na minulotýždňovom turnaji v Stuttgarte.

Dosiaľ naposledy bola v dianí 27. marca v americkom Miami na Floride. V osemfinálovom treťom kole vtedy prehrala s Češkou Luciou Šafářovou.

Čaká ju Dodinová

Cibulková bude v druhom kole čeliť Francúzke Océane Dodinovej, ktorá si v dueli dvoch kvalifikantiek poradila 6:3, 6:4 s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Na osemfinálové tretie kolo sa žrebom a nasadením črtá Cibulkovej zápas s francúzskou štrnástkou podujatia Kristinou Mladenovicovou.

V tejto sekcii sú tiež úradujúca olympijská víťazka Mónica Puigová z Portorika, Chorvátka Ana Konjuhová a Američanka Lauren Davisová.

Čeng Saj-saj (Čína) - Elina Svitolinová (Ukr.-11) 2:6, 7:6 (4), 6:3

Sorana Cirsteová (Rum.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-13) 6:1, 3:6, 7:6 (5)

Kristina Mladenovicová (Fr.-14) - Ana Konjuhová (Chor.) 5:7, 6:3 - skreč

Barbora Strýcová (ČR-15) - Lucie Šafářová (ČR) 5:7, 6:3, 6:3

Samantha Stosurová (Aus.-16) - Sara Sorribesová-Tormová (Šp.) 6:2, 6:0

Maria Šarapovová (Rus.) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.-17) 4:6, 6:4, 6:0

Catherine Bellisová (USA) - Daria Gavrilovová (Aus.) 7:5, 5:7, 6:2

Wang Čchiang (Čína) - Caroline Garciová (Fr.) 6:4, 6:3

Lauren Davisová (USA) - Mónica Puigová (Portor.) 6:3, 4:6, 7:6 (3)

Océane Dodinová (Fr.) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:3, 6:4

Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) - Julia Görgesová (Nem.) 6:3, 6:4

Johanna Larssonová (Švéd.) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 5:7, 6:3, 6:1

Kateřina Siniaková (ČR) - Pauline Parmentierová (Fr.) 6:1, 6:0

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - Šuaj Pcheng (Čína) 3:6, 7:5, 6:0

CoCo Vandeweghová (USA) - Anett Kontaveitová (Est.) 6:4, 7:6 (7)

Jankovičová
Dlhý a náročný zápas napokon slovenská tenistka v troch setoch zvládla a teší sa z postupu do druhého kola. Dominika Cibulková sa tak po zranení zápästia vrátila do zápasového kolotoča víťazne.
Koniec zápasu
7:5
importantObrovský výbuch radosti na strane Cibulkovej! Po prudkom údere od siete sa teší z víťazstva v mimoriadne vyrovnanom zápase.
A-40
importantVýhoda a s ňou aj mečbal pre Dominiku Cibulkovú!
40-40
V dvanástom geme tretieho setu uvidíme zhodu.
30-40
Loptu získava Jankovičová.
30-30
Srbke sa podarilo vyrovnať. Po 30 na oboch stranách.
30-15
Cibulková získala ďalší fiftín a je dve loptičky od ukončenia tohto zápasu.
15-15
Slovenke sa podarilo vyrovnať.
0-15
Jankovičová podáva a ide do vedenia.
6:5
V samom závere už napokon Dominika Cibulková potvrdila úlohu favoritky a ukončila gem so svojím servisom.
40-30
Slovenka bola na základnej čiare opäť neúspešná. Jankovičová znížila na rozdiel jediného bodíku.
40-15
Jankovičová zahrala vynikajúco do pravého rohu. Cibulková loptičku nestihal dobehnúť.
40-0
Do tretice fiftín pre Slovenku. K dispozícii má tri gembaly.
30-0
Dominika zahrala vynikajúci skrátený úder za sieť a znovu je vo vedení.
15-0
Podávajúca Slovenka sa v jedenástom geme ujíma vedenia.
5:5
Jankovičová prepálila loptičku až za základnú čiaru. Tretí set bude pokračovať za stavu 5:5, na podanie pôjde Cibulková.
40-30
Cibulková zahrala z polovice vynikajúci volej, Jankovičová nemala šancu zachytiť túto loptičku.
30-30
Je vyrovnané na 30:30. Záver zápasu je poriadne dramatický.
30-15
Cibulková si teraz vyslúžila potlesk publika za návrat do vedenia v desiatom geme.
15-15
Cibulková chcela zahrať po postrannej čiare, ale bol z toho aut a skóre sa vyrovnáva.
15-0
Jankovičová podáva na víťazstvo v zápase, ale prvý bodík smeruje po dlhej výmene na konto Slovenky.
4:5
Jankovičová hrala od svojej základnej čiary opäť iba hlboko do autu. Cibulková teda svoj existenčný gem zvládla.
40-15
Jankovičová útočila veľmi agresívne, až napokon Cibulková jednu z jej loptičiek odvrátila iba za ľavý roh.
40-0
Do tretice fiftín pre podávajúcu Slovenku.
30-0
Jankovičovej od základnej čiary nevyšiel bekhend, loptičku poslala hlboko vedľa postrannej čiary.
15-0
Cibulková začína dobre a ujíma sa vedenia.
3:5
importantJelena Jankovičová poľahky využila už svoj prvý gembal a v rozhodujúcom sete vedie 5:3. Cibulková bude teraz podávať na udržanie sa v zápase.
0-40
Do tretice fiftín v prospech servujúcej hráčky. K dispozícii má tri gembaly.
0-30
Aj druhý fiftín smeruje na konto Jankovičovej!
0-15
V ôsmom geme sa vedenia ujíma podávajúca srbská tenistka.
3:4
Záverečná výmena sa niesla vo veľmi rýchlom tempe, ktoré lepšie ustála Cibulková. Slovenka v rozhodujúcom sete znížila už na 3:4.
40-30
Prijímajúca srbská hráčka teraz počas výmeny trafila iba sieť. Gembal pre Dominiku.
30-30
Srbka chcela zakončiť k základnej čiare, ale napokon bol z toho iba aut.
15-30
Jankovičová zakončovala z voleja, ale Cibulková loptičku dobehla. Slovenskej hráčke to však napokon nebolo nič platné, pretože následne prepálila hrací priestor.
15-15
Podávajúca Cibulková sa teší z vyrovnania.
0-15
Siedmy gem sa začína fiftínom pre srbského hráča.
2:4
importantTeraz to už srbskej tenistke vyšlo a náročný gem ukončila. V treťom dejstve tak vedie už 4:2.
40-40
Cibulková odolala, šiesty gem tretieho setu pokračuje.
40-A
Krížny bekhend umiestnila Jankovičová do kurtu a je z toho ďalšia výhoda pre srbskú tenistku.
40-40
Cibulková cúvala k základnej čiare, ale loptička napokon dopadla do autu.
40-A
Slovenke to nevyšlo a výhoda smeruje na konto jej súperky.
40-40
Jankovičová predviedla eso a máme tu zhodu.
40-30
importantSlovenka získava brejkbal!
30-30
Teraz to slovenskej tenistke nevyšlo a skóre sa opäť vyrovnáva.
30-15
Cibulková si povyšla k sieti a odtiaľ zakončila bekhendom.
15-15
Prijímajúca Slovenka vyrovnala na 15:15.
0-15
Cibulková držala raketu v oboch rukách, ale aj napriek tomu nedokázala zakončiť presne.
2:3
Slovenka vynikajúco podala, jej súperka returnovala iba do autu. V treťom sete je tak znížené na 2:3.
40-15
Dva gembaly pre slovenskú tenistku.
30-15
Cibulková si toto podanie nechce nechať ukradnúť a ujíma sa vedenia.
15-15
Slovenská hráčka sa teší z vyrovnania na 15:15.
0-15
Cibulková to počas výmeny prehnala so silou úderu a zakončila až za základnú čiaru na súperkinej polovici.
1:3
importantJankovičová výborne podala, na čo Cibulková reagovala iba returnom do siete. Srbská hráčka vedie v rozhodujúcom sete už 3:1.
40-A
Jankovičová zahrala výborne na sieti a získava gembal.
30-40
Jankovičová si povybehla k sieti a skúsila to odtiaľ bekhendom, ktorý vynikajúco umiestnila do kurtu.
30-30
Srbskej tenistke to teraz nevyšlo po čiare, zakončila iba do autu.
15-30
Jankovičová sa vracia do vedenia.
15-15
Cibulková na sieti vynikajúco zapracovala a loptičku na svoju polovicu nepustila.
0-15
Cibulková nebola na príjme úspešná, vedenia sa ujíma jej súperka.
1:2
Cibulková vynikajúco podala, jej súperka loptičku odvrátila až za základnú čiaru. V treťom dejstve je znížené na 1:2.
40-0
Do tretice fiftín pre Cibulkovú. Môže získať čistý gem.
30-0
Cibulková poriadne popreháňala svoju súperku a tá napokon zakončila až za základnú čiaru.
15-0
Jankovičová to skúšala smečom od siete, ale loptička jej nesadla a je z toho bodík pre Cibulkovú.
0:2
Srbská tenistka na sovjom podaní nezaváhala a v treťom sete vedie už 2:0.
15-40
Do tretice fiftín pre Jankovičovú.
15-30
15-15
Slovenská tenistka teraz zahrala až za ľavý roh a je vyrovnané.
15-0
Jankovičová napálila loptičku do siete a vedenia sa ujíma Cibulková.
0:1
importantCibulková zahrala loptičku až za základnú čiaru na súperkinej polovici! Jankovičová teda Slovenke ukradla prvý gem rozhodujúceho setu.
40-A
importantBrjakbal pre Srbku!
40-40
Jankovičová však odolala a je z toho druhá zhoda v tomto sete.
A-40
Výhoda pre podávajúcu Cibulkovú.
40-40
Jankovičovej sa podarilo vyrovnať, je z toho zhoda.
40-30
Slovenská tenista je druhýkrát pri tomto podaní vo vedení.
30-30
Skóre je druhýkrát v tejto hre vyrovnané.
15-30
Opäť boduje Jankovičová a ujíma sa vedenia.
15-15
Prijímajúca Srbka vyrovnáva na 15:15.
15-0
V rozhodujúcom sete podáva ako prvá Cibulková a aj sa ujíma vedenia.
5:7
importantSvoj druhý setbal v tomto zápase už Jelena Jankovičová využila a vyrovnala na 1:1.
40-A
importantToto vidíme neradi, je tu druhý setbal pre Jankovičovú.
40-40
Opäť je z toho v dvanástom geme druhej tretiny iba zhoda.
A-40
Slovenská tenistka sa snaží o perfektný obrat a k dispozícii má výhodu!
40-40
Cibulková odolala a je z toho zhoda.
30-40
importantJankovičová získala fiftín a s ním aj setbal.
30-30
Výborná Dominika! Podarilo sa jej vyrovnať na 30:30!
15-30
Cibulková vstupuje do gemu a znižuje na rozdiel fiftínu.
0-30
Aj druhý fiftín získava srbská tenistka.
0-15
Jelena Jankovičová podáva na víťazstvo v sete a uačala úspešne.
5:6
importantDruhý fiftín ale srbská hráčka Jelena Jankovičová využila a ujíma sa vedenia 6:5.
15-40
Prvý z trojice brejkbalov Dominika odvrátila.
0-40
Do tretice fiftín v prospech Jankovičovej. Záver setu Cibulkovej vôbec nevychádza.
0-30
Opäť boduje srbská tenistka.
0-15
Aj v jedenástom geme smeruje prvý bod na konto Jankovičovej.
5:5
Jelena Jankovičová dôležitý gem zvládla veľmi dobre a zápas pokračuje za stavu 5:5 v druhom sete.
0-40
Do tretice bodík pre podávajúcu tenistku.
0-30
Srbka na svoju stranu strhla aj druhý fiftín.
0-15
Jankovičová začala v mimoriadne dôležitom geme dobre a ujala sa vedenia.
5:4
importantDominika Cibulková v tejto výmene nezaváhala ani raz a bez straty fiftínu sa ujíma vedenia 5:4. Jej súperka teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.
40-0
Do tretice fiftín pre Slovenku, ktorá má šancu získať čistý gem.
30-0
Ďalšia loptička v Dominikin prospech.
15-0
Slovenka získava prvý bodík deviateho gemu druhého setu.
4:4
Veľmi vyrovnaný duel bude pokračovať za stavu 4:4. Podávať teraz pôjde Slovenka.
15-40
Tretíkrát v rade fiftín pre srbskú tenistku.
15-30
Podávajúca tenista dokonca získava aj vedenie.
15-15
Jankovičová na servise vyrovnáva.
15-0
V ôsmom geme sa vedenia ujíma prijímajúca Cibulková.
4:3
Dominika Cibulková mala v úvode hry problémy, ale potom vyrovnala a dokonca aj otočila skóre vo svoj prospech. V druhom sete sa tak ujala vedenia 4:3.
40-30
Skvelá Dominika otáča stav gemu ziskom tretieho fiftínu v rade.
30-30
Slovenka dokonca aj vyrovnala na 30:30.
15-30
Cibulkovej sa podarilo znížiť na rozdiel fiftínu.
0-30
Srbská tenistka získava na príjme aj druhý bodík.
0-15
Cibulková podáva, ale prvý fiftín nezískava.
3:3
Srbská hráčka využila hneď prvú príležitosť na ukončenie tohto gemu a v druhom dejstve vyrovnáva na 3:3.
30-40
Bodík na opačnú stranu, Jankovičová má gembal.
30-30
Tentokrát vyrovnáva Slovenka.
15-30
Jankovičová otáča šiesty gem vo svoj prospech.
15-15
Srbská hráčka rýchlo vyrovnáva na 15:15.
15-0
Podáva Jankovičová, ale vedenia sa ujíma Cibulková.
3:2
Dominika Cibulková pri svojom podaní zaváhala iba raz a poľahky získava tento gem.
40-15
Teraz sa teší slovenská tenisová jednotka a k dispozícii má dva gembaly.
30-15
Jankovičová už nie je bez bodu, pretože znížila na rozdiel jedinej loptičky.
30-0
Slovenská hráčka získava aj druhý fiftín.
15-0
Cibulková sa pri svojom podaní ujíma vedenia.
2:2
Jelena Jankovičová vynikajúco otočila štvrtý gem a v druhom sete vyrovnala na 2:2.
40-A
Jankovičová dokonca otáča a získava výhodu.
40-40
Srbská hráčka odolala, je z toho zhoda.
40-30
importantCibulková otočila a získala brejkbal!
30-30
Situcia sa však opäť opakuje, skóre je znovu vyrovnané.
15-30
Podávajúca tenistka sa vracia do vedenia.
15-15
Dominika je na príjme, ale podarilo sa jej vyrovnať.
0-15
V štvrtom geme sa vedenia ujíma Jankovičová.
2:1
importantSvoj druhý gembal v tomto geme už Dominika Cibulková využila a v druhom dejstve sa ujíma vedenia 2:1.
A-40
Slovenská tenistka otáča stav gemu a získava výhodu!
40-40
Cibulková veľké zaváhanie nepripustila a je z toho ďalšia zhoda.
40-A
importantSrbka získala výhodu a s ňou aj brejkbal!
40-40
Opäť smeruje fiftín na opačnú stranu, prijímajúca tenistka vybojovala zhodu.
40-30
Body lietajú zo strany na stranu, vedie opäť Cibulková.
30-30
Opäť je z toho menšie deja vu, Jankovičovej sa podarilo vyrovnať.
30-15
Slovenská tenistka sa vracia do vedenia pri svojom podaní.
15-15
Srbská tenistka vyrovnáva na 15:15.
15-0
V treťom geme sa vedenia ujíma podávajúca Cibulková.
1:1
Jelena Jankovičová svoje podanie zvládla a v druhom sete vyrovnáva na 1:1.
30-40
Cibulková úvodnému gembalu tohto gemu odolala a pokračujeme ďalej.
15-40
Jankovičová získava tretí fiftín, k dispozícii tak má dva gembaly.
15-30
Servujúca hráčka sa vracia do vedenia.
15-15
Slovenskej hráčke sa podarilo vyrovnať.
0-15
Jankovičová podáva a dostáva sa do vedenia v druhom geme.
1:0
Dominika Cibulková dokázala získať gem so svojím servisom a v druhom dejstve sa ujíma vedenia 1:0.
40-30
Skvelá Slovenka otočila vo svoj prospech a k dispozícii má gembal.
30-30
Situácia sa opakuje, Cibulková znovu vyrovnáva.
15-30
Jankovičová sa ďalším fiftínom vracia do vedenia.
15-15
Servujúca Slovenka vyrovnala na 15:15.
0-15
V druhom sete začala na podaní Cibulková, ale vedenia sa ujíma jej súperka.
6:4
importantDominika Cibulková využila hneď prvý setbal a ujíma sa vedenia. Slovenská tenistka v úvode zápasu prehrávala 1:3, ale napokon to otočila a teší sa z triumfu.
40-15
importantDominika Cibulková získava dva setbaly!
30-15
Fiftín pre Cibulkovú, je dve loptičky od ukončenia setu.
15-15
Srbská hráčka bleskovo vyrovnala na 15:15.
15-0
Jankovičová nezačala dôležitý gem úspešne a vedenia sa na príjme ujíma Cibulková.
5:4
Cibulkovej sa to podarilo a ujala sa vedenia 5:4. Jankovičová teraz bude podávať na udržanie sa v sete.
40-30
Podávajúca DOminika zabodovala aj tretíkrát a môže ukončiť gem.
30-30
Srbská tenistka dokonca aj vyrovnáva na 30:30!
30-15
Jankovičová znižuje na rozdiel fiftínu.
30-0
Loptu získava Cibulková.
15-0
V deviatom geme ide do vedenia podávajúca Cibulková.
4:4
Jelena Jankovičová dokázala otočiť stav tohto gemu vo svoj prospech a v prvom sete vyrovnáva na 4:4.
40-A
Výhoda pre podávajúcu Srbku.
40-40
Opakuje sa situácia zo šiesteho gemu, opäť je z toho zhoda.
40-30
importantAle Slovenka získava ďalší bodík a k dispozícii má brejkbal!
30-30
Srbská hráčka dokonca v ôsmom geme aj vyrovnáva.
30-15
Jankovičovej sa podarilo znížiť.
30-0
Aj druhý fiftín smeruje na konto prijímajúcej slovenskej hráčky!
15-0
Podáva Srbka, ale do vedenia ide Cibulková.
4:3
importantDominika Cibulková pri svojom servise nestratila ani jediný fiftín a Slovenka otáča stav prvého setu!
40-0
Opäť bodík pre Slovenku. Teraz má tri pokusy na ukončenie gemu.
30-0
Aj druhý fifitín smeruje na konto našej reprezentantky.
15-0
Slovenka ide do vedenia pri vlastnom podaní.
3:3
importantNa štvrtý pokus už Dominika Cibulková svoj brejkbal využila a vyrovnáva na 3:3!
A-40
Slovenská tenistka si v tomto geme vypýtala štvrtý brejkbal.
40-40
Ale ani teraz to nevyšlo. Podávajúca Srbka odolala.
A-40
Ďalšia výhoda pre Cibulkovú, má tretiu šancu na ukončenie gemu.
40-40
Ale situácia sa opakuje, do tretice tu máme zhodu.
A-40
Slovenka opäť získala výhodu.
40-40
Podávajúca hráčka brejkbal zmazala, je z toho druhá zhoda v šiestom geme.
A-40
importantVýhoda a s ňou aj brejkbal pre Cibulkovú!
40-40
Slovenská reprezentantka v dôležitej chvíli odolala a vybojovala zhodu.
30-40
Srbka nechce pripustiť žiadne zaváhanie a vracia sa do vedenia. K dispozícii má gembal.
30-30
Jankovičová rýchlo vyrovnáva.
30-15
Dominika dokonca otáča stav šiesteho gemu vo svoj prospech!
15-15
Cibulková zabojovala na príjme a vyrovnala na 15:15.
0-15
Podáva opäť Srbka a ujíma sa vedenia.
2:3
Slovenská tenistka napravila svoje predchádzajúce zaváhanie a bez straty loptičky znížila na 2:3.
40-0
Do tretice úspech pre Cibulkovú. K dispozícii bude mať teraz tri gembaly.
30-0
Naša reprezentantka získava aj druhý fiftín v rade.
15-0
Slovenka sa na podaní ujíma vedenia.
1:3
Do tretice už Jankovičovej gembal vyšiel a ukončila túto hru. V úvode zápasu vedie už 3:1.
30-40
Druhý bod v rade pre slovenskú hráčku!
15-40
Prvý gembal sa Dominike podarilo odvrátiť ziskom prvého fiftínu.
0-40
Do tretice tu máme bodík pre Jankovičovú. Tá má teraz tri možnosti na ukončenie gemu.
0-30
Aj druhý fiftín štvrtého gemu smeruje na konto podávajúcej hráčky.
0-15
Jankovičová je na servise a ujíma sa vedenia.
1:2
importantJelena Jankovičová využila hneď prvý z trojice brejkbalov a ujíma sa vedenia 2:1!
0-40
Slovenská reprezentantka nedokázala pri vlastnom servise ani tretíkrát získať fiftín. V tomto geme je stále bez bodu.
0-30
Jankovičová je na príjme, ale opäť boduje.
0-15
Podáva Cibulková, ale vedenia sa ujíma jej súperka.
1:1
Druhý gembal už napokon srbská tenistka dokázala zúžitkovať a v úvodnom dejstve vyrovnala na 1:1.
40-A
Podávajúca Srbka získala výhodu.
40-40
Cibulková bodovala a je z toho prvá zhoda v zápase.
30-40
Jankovičová svojej súperke obrat nedovolila a získala gembal.
30-30
Slovenka na príjme famózne vyrovnala na 30:0!
15-30
Cibulková však súperku viac odskočiť nenechala a znížila na rozdiel jediného fiftínu.
0-30
Druhý fiftín v rade pre Jankovičovú.
0-15
Na opačnej strane je na servise Srbka a aj ona začína úspešne.
1:0
Slovenská hráčka nestratila pri svojom úvodnom podaní ani jediný bodík a pohodlne sa ujíma vedenia 1:0.
40-0
Cibulková boduje aj do tretice. Do zápasu vstúpila famózne.
30-0
Slovenská tenistka získava aj druhý fiftín.
15-0
Dominika Cibulková podáva ako prvá a začína úspešne.
0:0
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní úvodného kola WTA Madrid. Do zápasového kolotoča sa v ňom vracia slovenská tenistka Dominika Cibulková, ktorá sa po zranení zápästia predstaví proti Srbke Jelene Jankovičovej.

Dominika Cibulková, aktuálne piata hráčka rebríčka WTA a štvorka tohto turnaja, sa zranila 14. apríla pri páde, keď si poranila zápästie pravej ruky a musela vynechať domáci Fed Cup s Holandskom, aj minulotýždňový turnaj v nemeckom Stuttgarte. Na kurte stála slovenská reprezentantka naposledy súťažne ešte v závere marca, keď v osemfinále WTA Miami podľahla Češke Šafářovej.

Jelena Jankovičová, ktorá sa v rebríčku WTA nachádza na 56. priečke, aj keď v minulosti bola aj svetovou jednotkou, má za sebou sériu zlých výsledkov. Od marca až do dnešného dňa vyhrala iba dva zápasy a prehrala ich štyri. Naposledy sa jej v úvode týždňa nedarilo v Prahe, kde ju vyradila domáca Plíšková.

Obe hráčky sa už vo vzájomnom zápase stretli päťkrát. Lepšiu bilanciu má srbská tenistka, ktorá Cibulkovú zdolala v troch prípadoch. Dnes je však v úlohe favoritky slovenská jednotka, od ktorej sa očakáva víťazný návrat na kurty.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Tenis»Cibulková otočila v treťom sete z 3:5 a postúpila do druhého kola