Nemci chceli predísť ďalšiemu omylu, slovenskú hymnu si odskúšali

Slovenskí hokejisti dosiahli prvú výhru na šampionáte.
Slovenskí hokejisti dosiahli prvú výhru na šampionáte. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|7. máj 2017 o 19:10

Po výhre nad Talianskom si miestni organizátori zamenili slovenskú hymnu so slovinskou.

BRATISLAVA. Ak slovenskí hokejisti zdolajú v dnešnom večernom zápase (20.15 h) na MS v hokeji 2017 súperov z Lotyšska, nemeckí organizátori by im už mali pustiť ich národnú hymnu.

Pár desiatok minút po stretnutí medzi USA a Dánskom (7:2) totiž v prenose RTVS zaznel úvod slovenskej hymny. V tom momente už na štadióne nebol žiadny fanúšik.

Slovákom po ich prvom stretnutí na šampionáte, v ktorom zdolali Taliansko 3:2 po predĺžení, organizátori v hostiteľskom Kolíne nad Rýnom najprv dvakrát pustili slovinskú hymnu a napokon sa ospravedlnili s tým, že sa Slováci národnej hymny nedočkajú.

"Z celého srdca sa ospravedlňujeme slovenskému tímu aj jeho fanúšikom. Stala sa klasická chyba, keď sa zamenilo Slovensko so Slovinskom. Explicitne sme upozorňovali našich ľudí, aby si na to dávali pozor a aj napriek tomu sa to stalo," priznal Henner Ziegfeld, šéf organizačného výboru.

Slovenskí fanúšikovia na omyl organizátorov reagovali piskotom, neskôr sa niektorí z nich dokonca pobili s organizátormi. „Tiekla aj krv,“ informoval komentátor Ľuboš Hlavena v prenose RTVS.