Nerátali sme, že sa nám turnaj takto vyvinie, priznal strelec slovenského gólu

Michel Miklík (vpravo), ktorý sa presadil v oboch doterajších stretnutiach, sa na snímke pokúša odstaviť od puku Lotyša Kristapsa Sotnieksa. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|7. máj 2017 o 23:32

Hokejisti Slovenska nezvládli svoj druhý zápas na majstrovstvách sveta v hokeji. S Lotyšskom prehrali 1:3.

BRATISLAVA. Aj v druhom stretnutí na MS v hokeji 2017 doplatili slovenskí hokejisti na nevyužívanie presiloviek. A práve tie rozhodli o víťazovi duelu.

Všetky štyri góly padli pri hre v početnej prevahe. Zatiaľ čo Lotyši sa v nej presadili trikrát, Slováci iba raz. „V presilovkách nehráme zle, ale váhame so streľbou,“ vyčítal slovenských hokejistom spolukomentátor RTVS a bývalý hráč Ján Pardavý.

„Chýba nám prekvapivá streľba, stále hľadáme niekoho lepšie postaveného,“ doplnil ho bývalý hokejový brankár Eduard Hartmann.

Slováci v druhom zápase šampionátu nestačili na Lotyšsko. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

8.5.2017

Všetko začalo oslabenie o dvoch hráčov

Slovákom nevyšiel úvod stretnutia. Pre Tomáša Matoušeka, ktorému dožičil tréner Zdeno Cíger debut na šampionáte, sa stretnutie skončilo už v siedmej minúte.

Súpera narazil na mantinel, dostal päť minút plus trest do konca stretnutia.

Môj faul mužstvu nepomohol. Nemal som ho spraviť, bolo to emotívne. Ale bola to sporná situácia.

Vladimír Dravecký, kapitán Slovenska

Už o pár momentov neskôr išiel za faul na trestnú lavicu aj Juraj Mikuš. A hoci Slováci pri oslabení troch proti piatim neinkasovali, po návrate Mikuša z trestnej lavice dostali prvý gól.

„Neúspešný priebeh stretnutia sa začal práve pri oslabení o dvoch hráčov,“ skonštatoval po stretnutí Cígerov asistent Július Šupler pre RTVS.

Slováci sa v tretej tretine vrátili do hry, keď Michel Miklík znížil v 50. minúte na 1:2, no o pár chvíľ sa faulu dopustil slovenský kapitán Vladimír Dravecký.

„Môj faul mužstvu nepomohol. Nemal som ho spraviť, bolo to emotívne. Ale bola to sporná situácia,“ priznal v prvej reakcii po súboji pre RTVS.

Sila Lotyšov bola v jednoduchosti

Medzi smoliarov zápasu patril aj slovenský útočník Andrej Kudrna. V prvej tretine síce strelil vyrovnávajúci gól, ale ten neplatil. Rozhodca totiž tesne pred jeho dorážkou zapískal prerušenie hry.

Slováci majú po dvoch stretnutiach na konte dva body. Ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále, budú musieť bodovať aj proti favoritom skupiny.

„Nerátali sme, že sa nám turnaj takto vyvinie,“ priznal pre RTVS Michel Miklík, ktorý sa gólovo presadil v oboch doterajších stretnutiach.

Na tému osobnej disciplíny budeme s chlapcami hovoriť.

Július Šupler, asistent trénera Slovenska

„Oproti zápasu s Talianskom sme predviedli lepší výkon, súper nás ale potrestal v presilovkách,“ dodal Miklík. Kým Pardavý s Hartmannom vyčítali Slovákom pri presilovkách prílišnú komplikovanosť, Lotyšov chválili za jednoduchosť. Tú si uvedomovali aj samotní hráči.

„Lotyši hrali presilovky jednoducho, hrali ich dobre,“ priznal brankár Ján Laco. „Na tému osobnej disciplíny budeme s chlapcami hovoriť,“ doplnil Šupler.

Slováci sa najbližšie predstavia na MS v hokeji 2017 v utorok 9. mája.

O 20:15 nastúpia proti Dánsku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nerátali sme, že sa nám turnaj takto vyvinie, priznal strelec slovenského gólu