Neveria mu ani vlastní hráči. Fíni kritizujú trénera

Fínsky brankár Joonas Korpisalo vyťahuje puk z bránky. Fˇini proti Čechom viedli 3:0, no zápas prehrali 3:4 po nájazdoch. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|9. máj 2017 o 16:06

Po dvoch prehrách na MS volajú vo Fínsku po odvolaní trénera.

BRATISLAVA. Vlani uchvátili fanúšikov dynamickým štýlom, neopozeranými hráčmi a peknými akciami. Na MS v hokeji 2017 vybojovali pred rokom fínski hokejisti striebro. Tím je prekvapením šampionátu aj tento rok. Lenže - negatívnym.

Kým vlani na šampionáte Fíni prehrali len raz, a to až vo finále, tento rok majú po troch zápasoch už dve prehry a v základnej skupine sú až na štvrtej priečke. Na konte majú nečakanú prehru s Francúzskom 1:5 i stratený zápas s Českom, v ktorom viedli 3:0.

Keď vyhrávajú, bránia

„Nechápem, čo sa stalo,“ hovoril obranca fínskej reprezentácie Joonas Jarvinen. Keď sa Fíni dostali proti Čechom do vedenia, sústredili sa viac na bránenie a zápas, ktorý mali pod kontrolou, stratili za pár sekúnd v úplnom závere.

Ešte necelé tri minúty pred koncom viedli 3:1. Napokon prehrali po nájazdoch, hoci v predĺžení mal obrovskú šancu Sebastian Aho.

„Celkovo to nebol zlý výkon, až na tie tri góly v našej bránke. Ale toto nás nezlomí,“ reagoval mladý útočník Jesse Puljujärvi.

Strieborných medailistov spred roka je v tíme sedem, takmer tretina mužstva. Fínom však chýba agresivita a dynamika, s akou vedeli ukorčuľovať súperov. V druhej polovici zápasu ich Česi prestrieľali.

Predviedli fantastický obrat. Pozrite si, ako Česi zdolali Fínov: fotogaléria

10.5.2017

„Fíni majú výbornú obranu. Sú schopní stáť v strednom pásme a čakať na jeden-dva góly, a potom výsledok ubrániť. Takto hrali na šampionáte vlani. Je ťažké proti nim hrať, keď vedú. No my sme sa ani za stavu 0:3 nepoložili a urobili sme možno až neuveriteľný zvrat,“ hovoril pre idnes.cz český tréner Josef Jandač.

Trénuje, akoby mal juniorský C-tím

Kým Česi oslavujú svoj tím, ako príkladne bojoval, dokázal sa zomknúť aj po vyradení kapitána Jakuba Voráčka a ukázal tímového ducha, Fíni sú v koncoch. Kritizujú najmä trénera Lariho Marjamäkiho za slabý koučing. Je vraj hlavnou príčinou toho, že tím prehráva.