Štvrťfinále je v nedohľadne. Slovákov čaká boj o záchranu

Slovenskí hokejisti po prehre s Dánskom.
Slovenskí hokejisti po prehre s Dánskom. (Autor: TASR)
Marián Szűcs|10. máj 2017 o 03:37

Zápasom roka pre slovenských hokejistov môže byť súboj, v ktorom ani nebudú hrať.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti majú na MS v hokeji 2017 za sebou tri zápasy proti papierovo najslabším tímom v základnej skupine.

Získali v nich len tri body – dva za víťazstvo po predĺžení nad nováčikom v elitnej kategórii Talianskom (3:2) a jeden za prehru po samostatných nájazdoch s Dánskom (3:4). Okrem toho ešte podľahli Lotyšsku 1:3.

Čo to z pohľadu slovenského tímu znamená pre ďalší vývoj turnaja? Vyhliadky sú skôr pesimistické.

Bude to už iba horšie

Áno, v hre je ešte dvanásť bodov. Ak z nich Slováci získajú aspoň deväť, postup do štvrťfinále by im nemal ujsť. Problémom však je, že ich čakajú najsilnejší súperi v skupine.

Už v stredu nastúpia proti domácemu Nemecku. Teda súperovi, proti ktorému nehrajú radi. V minulosti sa s ním Slováci vytrápili aj v oveľa silnejšom zložení, než majú teraz. Na lanskom šampionáte prehrali s Nemcami 1:5.

A potom to bude už iba horšie. V sobotu Rusko na čele s hviezdnym Artemijom Panarinom. V nedeľu Američania s hokejovým virtuózom Johnnym Gaudreauom. A napokon na budúci týždeň v utorok Švédsko s viacerými hviezdnymi menami z NHL.

Slovenskí hokejisti si môžu byť istí jediným – ak chcú proti favoritom uspieť, musia zlepšiť všetko. A výrazne.

Zdeno Cíger.
Zdeno Cíger. (Autor: TASR)

Pár bodov postačí

Ak Slováci nadviažu na poslednú tretinu súboja proti Dánsku (vyrovnali z 0:3 na 3:3), môžu v zostávajúcich súbojoch v skupine získať nejaké body. Nie veľa, ale aspoň niečo.