Hráči San Antonia sa radujú z výhry nad Houstonom.
Hráči San Antonia sa radujú z výhry nad Houstonom. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. máj 2017 o 07:01

San Antonio zvládlo piate vzájomné stretnutie lepšie.

NEW YORK. Basketbalové San Antonio je jedno víťazstvo od postupu do finále play-off Západnej konferencie NBA, kde už čaká na súpera Golden State. V semifinálovej sérii hráči San Antonia v utorok zdolali Houston na domácej palubovke 110:107 po predĺžení a na zápasy vedú 3:2.

V piatom súboji ich nezastavilo ani zranenie Kawhiho Leonarda, ani triple-double Jamesa Hardena (33 bodov, 10 doskokov a rovnaký počet asistencií).

Kým bol Kawhi Leonard na palubovke, predvádzal aj takéto pokusy o smeč.
Kým bol Kawhi Leonard na palubovke, predvádzal aj takéto pokusy o smeč. (Autor: TASR/AP)

Leonard v tretej štvrtine stúpil na nohu Hardena, poranil si členok a do konca riadneho hracieho času nastupoval v obmedzenom režime, v predĺžení už do hry nezasiahol.

Zastúpil ho Danny Green, ktorý v nadstavenej päťminútovke strelil sedem zo svojich šestnástich bodov.

"Veľmi ma to škrelo, pretože som chcel hrať. O to som mal väčšiu radosť, keď som videl, ako to chlapci zvládajú aj bezo mňa. V šiestom zápase chcem hrať," vyhlásil Leonard.

Manu Ginóbili si v stretnutí pripísal dvanásť bodov s jednou trojkou, mala poradové číslo 313 v kariére v play-off a to znamená tretie miesto v historických tabuľkách za Rayom Allenom (385) a Reggiem Millerom (320).

V závere predĺženia navyše Argentínčan zblokoval trojkový pokus Hardena, ktorý v posledných desiatich minútach zápasu dosiahol len štyri body, premenil iba jeden zo šiestich pokusov z hry a štyrikrát prišiel o loptu. "Netriafal som kôš," konštatoval líder hostí.

Hostia už štvrtý raz za sebou nezvládli piaty zápas za stavu 2:2 a vo štvrtok budú pred vlastnými divákmi odvracať záver sezóny.