Slováci sa nevzdávajú. Chceme ísť do štvrťfinále, vraví Libor Hudáček

Hokejisti Slovenska sa tešia z druhého gólu v zápase, ktorý strelil Libor Hudáček (vpravo). (Autor: TASR)
Andrej Kuzmány|10. máj 2017 o 23:35

Hokejisti Slovenska majú po prvých štyroch zápasoch na MS na konte iba štyri body. A čakajú ich traja najväčší favoriti.

BRATISLAVA. Tak dobre na MS v hokeji 2017 ešte nezačali. V predchádzajúcich súbojoch vyhrávali iba raz – 1:0 v úvodnom dueli proti Taliansku.

V stretnutí s domácim Nemeckom sa hokejisti Slovenska na začiatku druhej tretiny ujali dvojgólového vedenia. Lenže o svoj náskok veľmi ľahko prišli.

V priebehu 37. minúty inkasovali dva góly. Za dvadsaťsedem sekúnd.

„Prvá dvadsaťminútovka bola z našej strany veľmi dobrá. Vedeli sme si poradiť s obranou súpera, prenikali sme do obranného pásma ľahšie ako predtým. Dlhšia prestávka nás však vyviedla z tempa,“ reagoval pre RTVS asistent trénera Zdena Cígera Július Šupler na situáciu medzi prvou a druhou tretinou, kedy sa museli vrátiť na ľad rolby a dodatočne ho upraviť. Tímy zatiaľ odišli späť do šatní.

„Ale zasa treba priznať, že podmienky boli rovnaké pre obe mužstvá.“

Slovensko nestačilo ani na Nemecko, keď prehralo po nájazdoch. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

11.5.2017

Ich najlepší výkon na MS v hokeji 2017

Zápas napokon dospel až do samostatných nájazdov. Slováci si ich vyskúšali druhý raz za sebou. A rovnako ako deň predtým proti Dánsku neuspeli.

Opäť nepremenili ani jeden svoj pokus. Nemci sa tešili zo zisku dvoch bodov.

„Chlapci si bod zaslúžili, ak nie aj viac. Podali disciplinovaný výkon, z hľadiska taktiky dodržiavali veci, ktoré sme si povedali. Malo by nám to dodať trošku pokoja do ďalších stretnutí. Ešte je všetko pred nami,“ hodnotil Šupler.

„Robili sme individuálne chyby a Nemci nás za to potrestali,“ začal v rozhovore pre RTVS útočník Libor Hudáček, ktorý strelil druhý gól Slovenska v zápase.

„Ale myslím si, že to bol náš asi najlepší výkonoch na MS v hokeji 2017. Na tom musíme stavať," doplnil brat brankára Júliusa, ktorý odchytal celý duel.

Libor Hudáček: Verím, že prekvapíme

Chlapci podali disciplinovaný výkon, z hľadiska taktiky dodržiavali veci, ktoré sme si povedali. Malo by nám to dodať trošku pokoja do ďalších stretnutí. Ešte je všetko pred nami.

Július Šupler, asistent trénera Slovenska

Zverenci Zdena Cígera majú po štyroch úvodných zápasoch na konte iba štyri body. Dva získali za výhru nad Talianskom po predĺžení a po jednom za prehry s Dánskom a Nemeckom po nájazdoch.

Teraz ich čakajú najväčší favoriti skupiny – Rusko, USA a Švédsko. „Sú pred nami tri veľmi ťažké duely. Potrebujeme vyhrať minimálne dva. Ja dúfam, že prekvapíme. Chceme ísť do štvrťfinále,“ vyslovil sa odhodlane Libor Hudáček pre RTVS.

Slováci majú pred sebou dva dni voľna. Najbližšie stretnutie ich čaká až v sobotu 13. mája 2017, kedy od 16:15 vyzvú zatiaľ neporazené Rusko.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci sa nevzdávajú. Chceme ísť do štvrťfinále, vraví Libor Hudáček