Brankár Kanady: Francúzi hrali štýlom NHL

Francúzi prehrali s Kanadou, ktorá na MS v hokeji 2017 stále iba vyhráva.

Francúzi boli sklamaní. Podali dobrý výkon, na triumf to nestačilo.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite dôležitý zápas Škótsko - SR naživo v Glasgowe >>

PARÍŽ. Kanadský čistý štít na svetovom šampionáte v hokeji trvá už sedem zápasov.

K trom víťazstvám vo vyraďovacej časti vlani na MS v Rusku pridala úradujúci majstri sveta štvrtý plný bodový zásah v parížskej B-skupine MS 2017.

Francúzi prevádzali štýl, akým sa hrá v NHL. Boli silní na puku, pozorne bránili. Výborne riešili ťažké situácie a za nepriaznivého stavu hrali s rozumom tak, že sa z nich dostali.

Chad Johnson, brankár Kanady

Vo štvrtok večer zdolali Francúzov 3:2 v zápase, v ktorom prvýkrát na šampionáte čelili vedeniu súpera.

Po góle Damiena Fleuryho v 22. min počas presilovej hry na 2:1 pre domácich trvalo Kanaďanom takmer 18 minút, kým vyrovnali.

Francúzov vytlieskali v stoji

Na presilovkový zásah Clauda Girouxa z konca druhej tretiny (2:2) neskôr nadviazal obranca Marc-Edouard Vlasic, jeho gól už bol víťazný.

V závere ešte Francúzi v početnej výhode nebezpečne dobiedzali a aj keď vyrovnávajúci gól nestrelili, vyše 14 500 divákov v AccorHotels Arene ich vytlieskalo v stoji.

"Veľmi dôležitý a poučný zápas. Boli sme konfrontovaní s plnou halou fanúšikov, ktorí povzbudzovali domáci tím a na ľade sme čelili húževnatému súperovi. Nemali sme to jednoduché," cituje kanadského trénera Jona Coopera portál TSN.

"Francúzi prevádzali štýl, akým sa hrá v NHL. Boli silní na puku, pozorne bránili. Výborne riešili ťažké situácie a za nepriaznivého stavu hrali s rozumom tak, že sa z nich dostali," pochválil súperových hráčov brankár Kanady Chad Johnson na webe iihfworlds2017.com.

Brankár chválil fanúšikov

Kanadský tréner sa značne diplomaticky vyjadril k tomu, že zatiaľ čo jeho zverenci nazbierali 33 trestných minút, domáci hráči mali iba 5 dvojminútových trestov.

Rozdiel spôsobil trest 5+DKZ pre Jeffa Skinnera za pichnutie brankára Floriana Hardyho.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Domáci Francúzi potrápili aj favorizovanú Kanadu, prehrali iba o gól

"Ako poznám Jeffa, nebol v tom úmysel. Rozhodcovia majú ťažkú prácu. V zlomku sekundy sa musia rozhodnúť," skonštatoval Cooper.

Brankár Francúzov Florian Hardy zneškodnil 32 z 35 kanadských striel, chválil najmä fanúšikov. "Boli skvelí, dúfam, že to tak zostane do konca majstrovstiev."

O tom, že Kanada už niekoľko rokov vládne mužskému hokeju, niet pochýb. V aktuálnej tabuľke B-skupiny MS 2017 má plný počet 12 bodov a skóre 20:5.

Od zimných olympijských hier v Soči 2014, kde Kanaďania brali zlaté medaily, na vrcholnej scéne vyhrali 41 zápasov a prehrali len trikrát.

Francúzom patrí v tabuľke B-skupiny šiesta priečka s 5 bodmi, ale s reálnou šancou na štvrťfinále.

Už v piatok totiž čelia zatiaľ bezbodovým Bielorusom a neskôr sa postavia ešte proti Čechom a Slovincom, ktorí sú nováčikmi v elitnej kategórii MS.