Nashville porazil Anaheim v prvom semifinálovom zápase

Nashville Predators triumfovali v prvom zápase semifinálovej sérii.
Nashville Predators triumfovali v prvom zápase semifinálovej sérii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. máj 2017 o 06:33

Hostia rozhodli v predĺžení.

BRATISLAVA. Semifinálová séria medzi Anaheimom Ducks a Nashvillom Predators sa začala. Z prvého zápasu vyšiel víťazne hosťujúci tím Predators.

Nashville vyhral na ľade Anaheimu 3:2 po predĺžení a ujal sa vedenia 1:0 v sérii. Anaheim vyhrával od šiestej minúty po góle Silverberga, hostia však gólmi Forsberga a Watsona otočili priebeh zápasu.

Ducks v tretej tretine vyrovnali gólom Lindholma, no posledné slovo mali hostia. Tí o osude zápasu rozhodli v desiatej minúte predĺženia, keď sa trafil Neal.

"V tretej tretine to nebol dobrý výkon, ale v predĺžení sme sa vrátili k našej hre," poznamenal tréner Peter Laviolette.

Skvelý výkon predviedol domáci brankár John Gibson, ktorý popri troch inkasovaných góloch predviedol tiež 43 úspešných zákrokov, čím si stanovil kariérne maximum.

"Takémuto tímu sme už nejaký čas nečelili. Postupom času rástol aj náš výkon," podotkol Gibson a jeho spoluhráč Nate Thompson zdôraznil: "Agresívne mužstvo s dobrými korčuliarmi. Kvalitný klub, bude to proti nim náročné."

NHL - sobota:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Anaheim - Nashville 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Silfverberg, 48. H. Lindholm (Thompson) - 13. F. Forsberg (Irwin, Johansen), 23. Watson (Johansen, Ekholm), 70. Neal (Subban, Ekholm)