Keď sme dali gól, asi sme si mysleli, že ideme vyhrať 5:2, vraví Cingeľ

Hokejisti Slovenska prehrali na MS už piaty zápas za sebou.
Hokejisti Slovenska prehrali na MS už piaty zápas za sebou. (Autor: TASR)
Andrej Kuzmány|14. máj 2017 o 18:59

Hokejisti Slovenska prišli aj o teoretickú šancu na postup do štvrťfinále. Naďalej však platí, že môžu vypadnúť.

BRATISLAVA. Dva zápasy v priebehu 24 hodín a až dvanásť inkasovaných gólov. Súboje proti favoritom na MS v hokeji 2017 ukázali, na akej úrovni sa nachádza svetová kvalita.

Rastislav Staňa, bývalý reprezentačný brankár

Slovenskí reprezentanti inkasovali zhodne šesťkrát v sobotu od Ruska a v nedeľu aj od Spojených štátov amerických. Ešte v polovici stretnutia pritom držali kontakt so súperom, keď Martin Gernát znížil na 1:2.

Do konca druhej tretiny však súper pridal ďalšie dva góly a v tretej časti hry už dominoval. „Akoby sme si za stavu 1:2 mysleli, že ideme vyhrať 5:2. Úplne sme prestali hrať, začali sme prepadať a robiť chyby. To nás zlomilo,“ hovoril v rozhovore pre RTVS útočník Lukáš Cingeľ.

„Musíme hrať zodpovednejšie a predviesť to, čo si povieme. Nesmie sa stať, že dáme gól a každý si začne hrať, čo chce,“ dodal.

Hokejisti Slovenska nemali šancu ani proti Spojeným štátom. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

15.5.2017

Bezmocnosť a odovzdanosť

Obzvlášť v záverečnej dvadsaťminútovke už Slováci pôsobili odovzdaným dojmom. „Možno v prvej a pár úsekov v druhej tretine sme hrali solídne. Inak sme absolútne nestíhali,“ zdôraznil v štúdiu RTVS bývalý reprezentačný brankár Rastislav Staňa.

„Chýbala mi tam energia. A v poslednej časti sa na to už asi veľmi ťažko pozeralo aj fanúšikom, pretože na takúto bezmocnosť a odovzdanosť nie sme zvyknutí.“

Zverenci Zdena Cígera prehrali na MS v hokeji 2017 už piaty zápas z doterajších šiestich a na konte majú stále iba štyri body za výhru po predĺžení nad Talianskom a neúspechy po nájazdoch s Dánskom a Nemeckom.

V nedeľu definitívne prišli aj o teoretickú šancu na postup do štvrťfinále.

„Kvalita Američanov je enormná. Nemôže sa stať, že dáme gól, úplne sa zbláznime a otvoríme hru. Proti takýmto súperom si to nesmieme dovoliť,“ priznal pre RTVS kapitán slovenskej reprezentácie Vladimír Dravecký.

Musia sa sústrediť na Švédov

Slovenskému tímu navyše stále hrozí vypadnutie z elitnej kategórie. Ak nezaboduje v utorok v poslednom stretnutí základnej skupiny so Švédskom (od 12:15), dôležitý bude výsledok zápasu medzi Dánskom a Talianskom.

My by sme sa mali predovšetkým sústrediť na zápas so Švédmi. Všetko ostatné už neovplyvníme.

Vladimír Dravecký, kapitán Slovenska

Dáni ako organizátor budúcoročného šampionátu vypadnúť nemôžu. Ak by teda skončili na ôsmom mieste a Slováci na siedmom, Cígerov výber by zostúpil nižšie v prípade, že by mal horšiu bilanciu ako siedmy tím B-skupiny.

„My by sme sa mali predovšetkým sústrediť na zápas so Švédmi. Všetko ostatné už neovplyvníme,“ upozorňuje Dravecký.

„Určite musíme hrať zodpovedne a nepodľahnúť nejakej panike alebo otvoreniu hry, lebo to bude zasa zlé," uzavrel slovenský kapitán.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Keď sme dali gól, asi sme si mysleli, že ideme vyhrať 5:2, vraví Cingeľ