Hráčov Dunajskej Stredy povzbudzovalo v hľadisku viac ako sedemtisíc fanúšikov.
Hráčov Dunajskej Stredy povzbudzovalo v hľadisku viac ako sedemtisíc fanúšikov. (Autor: SITA)
SITA|14. máj 2017 o 16:38

Zápas v hľadisku sledovalo viac ako sedemtisíc fanúšikov.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy na vlastnom ihrisku v priamom súboji o Európsku ligu remizovali s hráčmi Podbrezovej 2:2 v nedeľňajšom stretnutí tridsiateho prvého kola slovenskej Fortuna ligy. Domáci pritom dvakrát viedli.

Na gól Pavla Šafranka v prvom polčase odpovedal Matúš Mikuš. Po zmene strán sa DAC opäť ujal vedenia, keď sa presadil Kristopher Vida.

Fanúšikovia utvorili skvelú atmosféru. Takto Dunajská Streda remizovala s Podbrezovou: fotogaléria

14.5.2017

Náskok Dunajskej Stredy však netrval dlho, tak isto ako v prvom polčase hostia vyrovnali už po štyroch minútach - tentokrát skóroval Endy Opoku Bernadina.

K pohárovej Európe je najbližšie štvrtá Podbrezová s náskokom štyroch bodov pred Dunajskou Stredou a Trenčínom. Siedma Trnava zaostáva o päť bodov.

Fortuna liga - 31. kolo:

Dunajská Streda - Podbrezová 2:2 (1:1)

Góly: 24. P. Šafranko, 49. Vida - 28. M. Mikuš, 63. Bernadina

ŽK: 16. T. Huk, 45. Ľ. Michalík, 82. Kontár - 34. M. Turňa, 38. Kostelný, rozhodovali: Pavlík - Slyško, Weiss, 7139 divákov

Dunajská Streda: M. Slávik - M. Živkovič, Ľ. Michalík (85. Sarr), T. Huk, Davis Grajales - Ljubičič - Vida, B. Ľupták (71. Mervo), Aluku (64. Kontár), Pačinda - P. Šafranko

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, Migaľa (66. Magda) - Kupčík, Podio - Viazanko, M. Kochan (90. Káčerík), Bernadina - M. Mikuš (77. K. Kuzma)

Hlasy po stretnutí:

Csaba László, tréner DAC: "Dnes sme stratili dva body. Keď dvakrát vedieme, musíme hrať pokojnejšie a udržať si náskok. My sme dali po štyroch minútach šancu súperovi, ktorý skóroval. Zostávajú nám dva zápasy, musíme získať šesť bodov."

Karol Praženica, tréner Podbrezovej: "Zápas skončil výsledkom, ktorý zodpovedá jeho priebehu. Domáci dvakrát viedli, ale vždy sme dokázali vyrovnať. Snažili sme hrať aktívne, aby sme neumožnili domácim hrať svoju hru. Spokojný som v tom zmysle, že hráči nesklonili hlavy a dokázali vyrovnať. Výsledok je spravodlivý."

Domov»Futbalnet»Je blízko k Európskej lige. Podbrezová v šlágri kola remizovala s Dunajskou Stredou