V druhom domácom zápase vyhral Anaheim, vyrovnal stav série

Aneheim Ducks vyhrali druhý domáci zápas proti Nashvillu.
Aneheim Ducks vyhrali druhý domáci zápas proti Nashvillu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. máj 2017 o 05:58

Hokejisti Anaheimu porazili Nashville 5:3.

NEW YORK. Hokejisti Nashvillu premárnili dvojgólový náskok z 9. min a napokon podľahli domácemu Anaheimu 3:5 v nedeľňajšom druhom stretnutí finále Západnej konferencie NHL. Anaheim vďaka triumfu vyrovnal stav série na 1:1.

Ducks sa otriasli z nevydareného úvodu zápasu a troma zásahmi v druhej tretine získali vedenie 4:3. K obratu zavelil gólom v početnej prevahe Sami Vatanen.

Ritchie: Mal som trochu šťastia

"Zatiaľ sme nedali v presilových hrách veľa gólov. Dúfam, že teraz sa to zlomilo a budeme pokračovať v ich využívaní," povedal po svojom premiérovom presnom zásahu v play-off 2017 fínsky bek.

"Tento moment zmenil vývoj zápasu," vyhlásil tréner Nashvillu Peter Laviolette.

Víťazný dól strelil v 38. minúte mladý krídelník Nick Ritchie, keď strelou zápästím z ľavého kruhu zaskočil gólmana Predators Pekku Rinneho.

Pre 21-ročného Kanaďana to bol už druhý rozhodujúci presný zásah v ostatných troch dueloch. "Mal som trochu šťastia a puk prešiel až do bránky," poznamenal Ritchie.

Tri asistencie kapitána Getzlafa

Triumf Anaheimu ešte zvýraznil 46 sekúnd pred naplnením riadneho hracieho času gólom do prázdnej bránky Antoine Vermette. Mužstvo 30 zákrokmi podržal brankár John Gibson.

Troma asistenciami sa prezentoval skúsený kapitán Ryan Getzlaf.

"Dnešný návrat do zápasu ukazuje charakter nášho kolektívu. Veríme, že môžeme hrať hocikde a s hocijakým mužstvom a vždy máme šancu na úspech," povedal kouč víťazného tímu Randy Carlyle.

Obraty v zápasoch play-off Ducks nerobia problém, vyhrali už štvrtý, v ktorom zaostávali o minimálne dva góly.

Séria sa od utorka na dva duely sťahuje na ľad Predators, do Kalifornie sa ešte minimálne na jeden vráti.

Semifinále play-off NHL, druhý zápas:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA:

Anaheim Ducks - Nashville Predators 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

/stav série 1:1/

Góly: 19. Vatanen (Getzlaf, Kesler), 21. Silfverberg (Rakell, Fowler), 31. Kaše (Sh. Theodore, Manson), 38. Ritchie (Getzlaf, Montour), 60. Vermette (Getzlaf, Fowler) - 5. Johansen (Arvidsson, Josi), 9. Neal (Johansen, Ekholm), 28. F. Forsberg (Arvidsson)