Dajme góly človeku, ako len človek človeku. Pozrite si najlepšie zábery zo zápasov Slovákov

Slovenskí hokejisti na šampionáte neohúrili, v riadnom hracom čase nevyhrali ani raz.

14. máj 2017. Martin Gernát sa teší po strelení gólu na 1:2 v zápase medzi Slovenskom a USA. (Zdroj: TASR)

KOLÍN NAD RÝNOM. Zápasom roka bol pre nich duel, v ktorom ani nehrali. Slovenskí hokejoví reprezentanti dosiahli na prebiehajúcich MS v hokeji 2017 najhoršie umiestnenie od roku 1996, kedy sa dostali do elity - obsadili štrnáste miesto.

Stačilo pritom, aby Taliani vo svojom poslednom vystúpení na šampionáte zdolali Dánov (napokon prehrali 0:2) a Slováci by z elity vypadli. Budúci rok im ale záchranárske práce nehrozia, keďže ako usporiadatelia MS 2019 nemôžu vypadnúť.

Slováci v siedmich stretnutiach nevyhrali ani raz v riadnom hracom čase. Jedinú výhru si pripísali proti Talianom, ktorých zdolali po predĺžení. Bod získali aj v dueloch proti Dánsku a Nemecku, v ktorých podľahli súperom po samostatných nájazdoch. S Lotyšmi, Rusmi, Američanmi a Švédmi prehrali po 60. minútach.

Pozrite si na fotografiách agentúry TASR najzaujímavejšie fotografie zo zápasov slovenských reprezentantov.

Téma: Sme v obrazoch

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom, keď unikol viac ako 80 kilometrov pred cieľom.

Právnik: Útek Kočnera by bola blamáž (rozhovor)

Právnik a súdny lekár Peter Kováč v rozhovore pre denník SME.