Filip Lesniak má za sebou debut v Premier League.
Filip Lesniak má za sebou debut v Premier League. (Autor: PROFIMEDIA)
Pavol Spál|19. máj 2017 o 14:46

V Anglicku to nebolo ľahké, ale najťažšie obdobie som prežil v Česku, povedal Filip Lesniak. Je jediný Slovák, ktorý v tejto sezóne okúsil Premier League.

BRATISLAVA. V King Power aréne v Leicestri rozdávali pirohy a pivo zadarmo. Zaspieval im taliansky tenorista Andrea Bocelli. Domáci futbalisti tam oslavovali možno najsenzačnejší titul v dejinách futbalu.

Kolovali žarty, že za posledný týždeň lanskej sezóny vypili hráči pod vplyvom bujarých osláv viac drinkov, ako mali dotykov s loptou. Napriek tomu v predposlednom zápase ročníka zdolali Everton 3:1.

Presne o rok neskôr je v rovnakej fáze súťaže Leicester na smiech. Vo štvrtok večer utŕžil doma ponižujúci debakel s Tottenhamom 1:6. Mnohí fanúšikovia Leicestru odišli ešte pred koncom zápasu. Na štadióne bolo počuť hostí z Londýna.

Pozrite si najzaujímavejšie fotografie zo stretnutia medzi Leicestrom a Tottenhamom: fotogaléria

19.5.2017

„My chceme sedem,“ kričali fanúšikovia Tottenhamu. Hrdinom zápasu bol útočník Harry Kane, ktorý skóroval štyrikrát.

Podiel na úspechu však mal aj Slovák Filip Lesniak. Vnuk reprezentačného trénera Jána Kozáka debutoval v slávnej Premier League v 86. minúte. Stačili mu iba dve minúty, aby asistoval pri jednom z gólov Kanea.

„Znamená to pre mňa veľmi veľa, tvrdá práca sa vyplatila. Budem drieť ďalej, aby mi štarty v Premier League pribúdali,“ uviedol Lesniak pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).