Rus Sergej Andronov (vľavo) vráža na mantinel Josha Morrisseya.
Rus Sergej Andronov (vľavo) vráža na mantinel Josha Morrisseya. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. máj 2017 o 17:47

Kanada bude obhajovať titul z minulého i predminulého roku. V prípade triumfu môže v Nemecku zavŕšiť zlatý hetrik.

BRATISLAVA. Čakalo sa, že to bude ofenzívny duel a padne veľa gólov. Napokon diváci v prvom semifinále MS v hokeji 2017 v kolínskej Lanxess Arene museli na prvý presný zásah čakať prekvapujúco dlho - viac ako polovicu stretnutia. Padol až v 33. minúte.

V ďalšom priebehu ešte aktéri pridali štyri. Reprezentanti Kanady prehrávali s Ruskom už 0:2, ale výsledok otočili. Zvíťazili 4:2 a zahrajú si v nedeľňajšom finále.

Rusi viedli o dva góly po dvoch tretinách. Zámorskí hokejisti však v záverečnej dvadsaťminútovke skórovali štyrikrát, z toho tri razy v posledných piatich minútach.

Kanaďania tak budú obhajovať zlaté medaily z minulého i predminulého roku. V prípade celkového triumfu v Nemecku môžu zavŕšiť zlatý hetrik.

O titul v nedeľu od 20:45 Kanada zabojuje s víťazom semifinále Švédsko - Fínsko.

Na fotografiách agentúry AP si môžete pozrieť, ako vyzeralo ich semifinále s Ruskom.

Kanada - Rusko (fotogaléria): fotogaléria