Basketbalisti Golden State Warriors triumfovali v noci na nedeľu v treťom dueli finále play-off Západnej konferencie NBA na palubovke San Antonia Spurs 120:108. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. máj 2017 o 08:11

San Antonio prehralo s Golden State aj v treťom zápase finále play-off Západnej konferencie NBA.

SAN ANTONIO. Basketbalisti Golden State Warriors triumfovali v noci na nedeľu v treťom dueli finále play off Západnej konferencie NBA na palubovke San Antonia Spurs 120:108.

V sérii hranej na štyri víťazstvá tak vedú už 3:0 na zápasy a postup do finále súťaže môžu spečatiť už v pondelok v San Antoniu.

Rozhodujúca druhá štvrtina

V drese víťazov nazbieral Kevin Durant 33 bodov a 10 doskokov, Stephen Curry pridal 21 bodov.

Domáci sa museli zaobísť bez zranených Kawhiho Leonarda a Tonyho Parkera, v prvej štvrtine navyše prišli pre problémy s kolenom aj o Davida Leeho.

Warriors zatiaľ v play off neokúsili prehru a sú tretím tímom histórie NBA s víťazstvami v úvodných 11 stretnutiach play off.

Z pohľadu konečného výsledku bola rozhodujúca druhá štvrtina, ktorú vyhrali hostia 35:22. Po zmene strán si dvojciferný náskok s prehľadom udržali a po záverečnom hvizde mohli oslavovať cenný triumf.

Ginobili: Máme šancu na zvrat

Musíme bojovať s vojakmi, ktorí zostali na bojisku. Nikto nás nebude ľutovať. Séria ešte neskončila, stále máme šancu na zvrat.

Manu Ginobili, hráč San Antonia

"Pre nás to nie je prekvapenie. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. San Antonio je súper, ktorý z vás dostane to najlepšie. Náš výkon nebol ideálny, ale dôležité je, že sme uspeli," vravel po stretnutí Curry, ktorý prekonal legendárneho Ricka Barryho a stal sa klubovým rekordérom v počte bodov v play off.

Spurs robili čo mohli, po prvej štvrtine viedli, ale postupne im došli sily a na súpera hrajúceho v plnej sile napokon nestačili. Citeľná bola najmä absencia Leonarda, ktorý chýbal v ofenzíve i pri bránení Duranta.

V drese víťazov nazbieral Kevin Durant 33 bodov (číslo 35) a 10 doskokov, Stephen Curry pridal 21 bodov (v strede). (Autor: TASR/AP)

"Musíme bojovať s vojakmi, ktorí zostali na bojisku. Nikto nás nebude ľutovať. Séria ešte neskončila, stále máme šancu na zvrat," vyhlásil po stretnutí argentínsky veterán Manu Ginobili, ktorý bol s 21 bodmi najlepším strelcom Spurs.

Tréner Gregg Popovich uznal kvalitu súpera. "Je to výborné mužstvo, majú veľa hráčov All-Star kalibru. Samozrejme že budeme bojovať do konca, i keď otočiť sériu bude veľmi ťažké," dodal Popovich.