Češka Vondroušová získala v Trnave titul

Na snímke zľava riaditeľ turnaja Empire Slovak Open Miroslav Hlavna, porazená finalistka Paraguajčanka Veronice Cepedeová-Roygová, víťazka, česká tenistka Markéta Vondroušová, zástupca riaditeľa ESO Tomáš Boleman a generálny sekretár STZ Igor Moška po skončení finálového zápasu tenisového turnaja Empire Slovak Open 2017 v Trnave. (Autor: TASR)
TASR|21. máj 2017 o 13:33

Vo finále si česká tenistka Markéta Vondroušová poradila s Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou-Roygovou.

Dvojhra - finále:

Markéta Vondroušová (6-ČR) - Veronica Cepedeová-Roygová (5-Par.)

7:5, 7:6 (3)

TRNAVA. Česká tenistka Markéta Vondroušová sa stala víťazkou dvojhry na 9. ročníku turnaja ITF EMPIRE Slovak Open.

Vo finále si na antuke v Trnave ako nasadená šestka poradila s päťkou "pavúka" Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou-Roygovou 7:5, 7:6 (3).

Bez straty setu

Z medzinárodných majstrovstiev SR si odnáša prémiu 15 200 dolárov a 140 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude prvýkrát figurovať v najlepšej stovke.

Vondroušová je po Sandre Záhlavovej, Barbore Strýcovej a vlaňajšej šampiónke Kateřine Siniakovej štvrtou českou víťazkou v histórii trnavského podujatia. Celým turnajom prešla bez straty setu a potvrdila výbornú tohtoročnú formu.

Cepedeová-Roygová napriek finálovej prehre dosiahla na EMPIRE Slovak Open životný úspech. Aj 25-ročná rodáčka z Asunciónu bude v pondelok premiérovo v elitnej svetovej stovke.

Veterné počasie

Vondroušovej vyšiel úvod zápasu s Cepedeovou-Roygovou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:1. Juhoameričanka však bleskovo vyrovnala na 3:3.

Obe hráčky mali vo veternom počasí problémy udržať si vlastné podanie a diváci videli jeden brejk a druhým. V koncovke setu sa napokon presadila 17-ročná Vondroušová.

V druhom dejstve otočila Cepedeová-Roygová z 3:5 na 6:5 a v dvanástom geme mala k dispozícii dva setbaly. Vondroušová ich však odvrátila a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Talentovaná Češka hrala variabilnejšie, umne využívala stopbaly.

:
Na snímke česká tenistka Markéta Vondroušová počas finálového zápasu.
: Na snímke česká tenistka Markéta Vondroušová počas finálového zápasu. (Autor: TASR)

Vondroušová: Je skvelé byť vo svetovej stovke

Vondroušová označila finálový duel za náročný.

"Cepedeová-Roygová toho veľa vybehala, všetko som si musela uhrať sama. Vedela som, že má v nohách trojsetový semifinálový maratón proti Potapovovej. Od stavu 5:7, 3:5 však prestala kaziť a nechýbalo veľa, aby sa hral tretí set."

Cepedeová-Roygová, paraguajská tenistka

"V tajbrejku mi pomohla niekoľkými nevynútenými chybami. Je skvelé byť prvýkrát vo svetovej stovke. Pred zápasom som sa však snažila na to nemyslieť, aby som sa nedostala pod veľký tlak, " povedala česká fedcupová reprezentantka, ktorá v tomto roku už vyhrala aj turnaj WTA vo švajčiarskom Biele.

"Ťažko porovnať tieto dva tituly. V Biele som musela najprv zvládnuť kvalifikáciu, takže to bolo predsa len o niečo ťažšie ako v Trnave. Aj tu som však odohrala veľmi dobré zápasy."

Na snímke paraguajská tenistka Veronica Cepedeová-Roygová počas finálového zápasu. (Autor: TASR)

Vondroušová sa od utorka predstaví v kvalifikácii na Roland Garros. Cepedeová-Roygová má istú účasť v hlavnej súťaži v Paríži.

"Turnaj v Trnave bol pre mňa veľmi vydarenou súčasťou prípravy na Roland Garros. Finále na stotisícovom podujatí si veľmi cením."

"Pred dnešným zápasom som sa cítila unavená, no postupne som sa rozohrala a bola som blízko k tomu, aby som si vynútila tretí set. Vondroušová však hrala veľmi dobre a zvíťazila zaslúžene," priznala zverenka trénera Ramona Delgada.