Rusi sa tešili, Fíni smútili. Pozrite si, ako vyzeral zápas o bronz

Ruskí hokejisti v zápase o tretie miesto zdolali Fínsko 5:3 a získali medaily na štvrtom šampionáte za sebou.

Vladimir Tkačov strieľa gól do siete Joonasa Korpisala. (Zdroj: TASR/AP)
Slovenský súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

BRATISLAVA. V sobotu smútili. Finále mali na dosah. Po dvoch tretinách viedli nad Kanadou 2:0, ale v záverečnej dvadsaťminútovke dostali až štyri góly.

Napokon sa však hráči Ruska na MS v hokeji 2017 lúčia s úsmevom. V zápase o tretie miesto zdolali Fínsko 5:3 a získali bronzové medaily.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Rusi zdolali Fínov a získali medaily na štvrtom šampionáte za sebou

Rusi dosiahli medailu už na štvrtom šampionáte za sebou. Pri predchádzajúcich troch účastiach brali kovy troch rôznych hodnôt - zlato, striebro i bronz.

Fíni nenadviazali na minulý rok, keď sa prebojovali až do boja o zlato. V ňom prehrali s Kanadou 0:2. Tentoraz končia na nepopulárnej štvrtej priečke.

Na fotografiách AP si môžete pozrieť, ako zápas o bronz vyzeral.

MS v hokeji 2017 - zápas o 3. miesto: Rusko - Fínsko (fotogaléria)

Ak ma chcel niekto položiť, tak sa mu to nepodarilo, vraví Paulína Fialková

Slovenská ženská štafeta skončila na olympiáde v Pjongčangu na výbornom piatom mieste.