Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Rusi sa tešili, Fíni smútili. Pozrite si, ako vyzeral zápas o bronz

Ruskí hokejisti v zápase o tretie miesto zdolali Fínsko 5:3 a získali medaily na štvrtom šampionáte za sebou.

Vladimir Tkačov strieľa gól do siete Joonasa Korpisala. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. V sobotu smútili. Finále mali na dosah. Po dvoch tretinách viedli nad Kanadou 2:0, ale v záverečnej dvadsaťminútovke dostali až štyri góly.

Napokon sa však hráči Ruska na MS v hokeji 2017 lúčia s úsmevom. V zápase o tretie miesto zdolali Fínsko 5:3 a získali bronzové medaily.

Prečítajte si tiež: Rusi zdolali Fínov a získali medaily na štvrtom šampionáte za sebou Čítajte

Rusi dosiahli medailu už na štvrtom šampionáte za sebou. Pri predchádzajúcich troch účastiach brali kovy troch rôznych hodnôt - zlato, striebro i bronz.

Fíni nenadviazali na minulý rok, keď sa prebojovali až do boja o zlato. V ňom prehrali s Kanadou 0:2. Tentoraz končia na nepopulárnej štvrtej priečke.

Na fotografiách AP si môžete pozrieť, ako zápas o bronz vyzeral.

MS v hokeji 2017 - zápas o 3. miesto: Rusko - Fínsko (fotogaléria)

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO).
Minister dopravy Andrej Doležal.

Koronavírus na Slovensku: Vláda mimoriadne rokuje o otváraní škôl, PCR testy odhalili dvetisíc nakazených (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili už viac ako 111-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 957 obetí.