Prehrával o 21 bodov. Boston zdolal obhajcu titulu strelou v poslednej sekunde

Hráči Clevelandu nevyužili obrovský náskok a napokon prehrali.
Hráči Clevelandu nevyužili obrovský náskok a napokon prehrali. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. máj 2017 o 06:46

Boston znížil náskok Clevelandu v sérii.

CLEVELAND. Trojka Averyho Bradleyho v poslednej sekunde riadneho hracieho času rozhodla o víťazstve basketbalistov Bostonu na palubovke Clevelandu 111:108 v nedeľňajšom treťom stretnutí finále Východnej konferencie NBA.

73 bodov

delí LeBrona Jamesa od prekonania rekordu Michaela Jordana v počte bodov v play-off.

Hoci Cavaliers viedli v tretej štvrtine až o 21 bodov 77:56, predsa utrpeli prvú prehru v tohtoročnej vyraďovacej časti - v súčte so záverom minulej sezóny im Celtics preťali 13-zápasovú víťaznú šnúru a v sérii znížili na 1:2.

"Al Horford ma skvelo uvoľnil a Marcus Smart mi výborne prihral, takže som mohol vystreliť," komentoval Bradley rozhodujúci kôš, pred ktorým lopta chvíľu balancovala po obruči.

Spomenutý Smart nastúpil v základnej zostave namiesto zraneného lídra tímu Isaiaha Thomasa a nastrieľal 27 bodov vrátane siedmich trojok.

"Pri absenciách musíme zabrať všetci ostatní. Podporujeme Isaiaha a prajeme si, aby tu bol s nami, ale chápeme, že to nie je možné. Musíme bojovať bez neho," vravel Smart.

Pozrite si, ako vyzeral tretí duel medzi Clevelandom a Bostonom: fotogaléria

22.5.2017

Ťahúň Clevelandu LeBron James za 45 minút na palubovke dal iba jedenásť bodov (z hry 4/13) a stratil až šesť lôpt, odčiniť jeden zo svojich najslabších výkonov v play-off môže opäť v utorok v zápase číslo štyri opäť na domácej palubovke.

Aby prekonal Michaela Jordana a stal sa najlepším strelcom v histórii vyraďovacej časti, potrebuje ešte 73 bodov.

NBA, finále play-off Východnej konferencie - tretí zápas:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Cleveland - Boston 108:111 (35:24, 31:26, 21:32, 21:29)

Najviac bodov: Irving 29, Love 28 (7 trojok, 10 doskokov),T. Thompson 18 - Smart 27 (7 trojok), Bradley 20, Horford 16

/stav série - 2:1/

Domov»Halové športy»Basketbal»Prehrával o 21 bodov. Boston zdolal obhajcu titulu strelou v poslednej sekunde